Nejlevnejsi lounge access v PRG ???

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
HNF
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 107
Registrován: 17. 01. 2009, 17:52
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Nejlevnejsi lounge access v PRG ???

Příspěvek od HNF »

Obcas cestuju po Evrope, nekdy sluzebne, nekdy jen tak, nekdy s LCC, nekdy ne, vzdycky turisticka trida.
Hledam zpusob, jak se co "nejlevneji" dostat na PRG do lounge, jedno jake, predevsim za ucelem se radne pred letem vykalit. Vychrupnuti v dutyfree koupene lahve na gejtu me neuspokojuje.
Mam nejake mile OK a LH, ale nestaci to na lepsi status, takze maximalne koupit vstup za mile. Napada me jeste poridit si Dinersku, ale rocni poplatek je dost drahy. Nebo u NE se da nejaky vstup do salonku koupit. Vetsinou je to pro jednu osobu, kdyby slo s sebou vzit dalsiho, taky by se to hodilo.
Mate nejaky lepsi napad ?


JanoS
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 270
Registrován: 13. 06. 2008, 10:46
Pohlaví: muž
Bydliště: ZRH
Stav: Offline

Re: Nejlevnejsi lounge access v PRG ???

Příspěvek od JanoS »

Priority pass - 399 EUR rocne neomezene vstupy do lounges na spouste letist sveta
Crystal Lounge pass na rok - 375 EUR jenom praha
Jeden vstup - 27 EUR
15 letu s ceskymi aeroliniemi - priceless

4 segmenty udelas treba na Brno-Praha-Oslo nebo neco podobne, najdi si levny termin, odletej to 4x a mas mile a stribrnou kartu.

HNF
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 107
Registrován: 17. 01. 2009, 17:52
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Nejlevnejsi lounge access v PRG ???

Příspěvek od HNF »

JanoS píše:4 segmenty udelas treba na Brno-Praha-Oslo nebo neco podobne, najdi si levny termin, odletej to 4x a mas mile a stribrnou kartu.

Rada jak stehno, i kdyz o BRQ-PRG uvazuji ze sluzebni lety nastavim pokud tam jeste je free parking. 8)

Koho by to zajimalo, cekam na podrobnosti od http://www.starletuskaclub.cz/.
Dinerska za 85,- mesicne. Jestli budou chtit abych si od Asiany neco koupil, tak si koupim nejaky NE nebo FR. Snad to bude stacit.

I kdyz ... posledne jsem koupil v BTS dutyfree lahev Russkij Standard Platinum za 21EUR a vykalil se i bez lounge tak, ze mi v SAW ujel autobus a sel jsem do gate pesky po apronu. Hledani plechovky redbullu na vsech ctyrech na podlaze LY-AWG - priceless... :mrgreen:

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Nejlevnejsi lounge access v PRG ???

Příspěvek od spinar »

To je nejak malo za Diners Club, ale napisu jim email, zni to zajimave. Mate nekdo s touto kartou zkusenost?

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Nejlevnejsi lounge access v PRG ???

Příspěvek od ziletka »

Pokud ti odpovi, hod sem potom nejake info.Diky


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Nejlevnejsi lounge access v PRG ???

Příspěvek od whiskey »

spinar píše:To je nejak malo za Diners Club, ale napisu jim email, zni to zajimave. Mate nekdo s touto kartou zkusenost?


na Slovensku stoji privatna dinerska 6000 SKK rocne, ci uz CSA alebo Austrian. Skusenosti pozitivne, akceptacia v pohode, v USA a Kanade dokonca vsade tam, kde akceptuju mastercard.
Viacej ako na Slovensku sa to ale oplati nechat si ju vydat v Rakusku, tam stoji Miles&More dinerska tusim 88 EUR, a naviac sa mile nacitavaju za menej utratenych penazi ako na slovenskej karte (1 mila za 1 EUR, oproti 1 mili za 50 SKK).
Vsetky dinersclub lounges.

neobchodni_cestujici
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 21. 06. 2007, 16:35
Stav: Offline

Re: Nejlevnejsi lounge access v PRG ???

Příspěvek od neobchodni_cestujici »

Pouzivam ji ai 10 let? Uz ani nevim.
Vyhody:
- slusny kredit (ale proveruji bonitu)
- nejdelsi bezurocne obdobi na trhu
- uzasna odpovednost karetni spolecnosti za zneuziti
- on line sledovani transakci
- slusne pojisteni
- vstup do salonku na letistich
- zadne poplatky vyjma annual fee

Nevyhody:
- obcas proste nejede, treba u Finnairu jsem s ni proste nezaplatil, jednou u AF az na treti pokus
- jako na potvoru ji nebudou brat tam, kde to zrovna potrebujete
- program pojisteni se musi "aktivovat" (tj. musite s ni platit TRIP nebo jeho cast), priplatkove zruseni povinnosti aktivace neni nejlevnejsi
- salonky na letistich se vstupem pro cleny DC nepatri k tem nejlepsim, hlavne v Evrope, navic se to pomerne casto meni (treba na LHR pred 3 lety ano, pak par let ne, dnes zase ano, ale jen T1 a T3, to same Seoul - Incheon atp.)
- zahranicni transakce jsou proste tragedie, nepruhledna konverze a change fee muze u nekterych men (takovych tech nezvyklych, treba $, euro atp.:-)) delat klidne i 4-5%!!!!!, naopak nekdy u men vylozene exotickych to jde dobre
- vybery z bankomatu nejdrazsi na trhu
- je to charge karta, ne kreditka, takze penalta za nesplaceni zustatku je brutalni

Obecne s ni platim v cesku, kde to jde, protoze mam kombinaci DC/CSA a nabiram mile a letenky tam, kde ji vezmou a kde si delaji konverzi sami, tj. netrapi me DC kurs a pak tam, kde platim pres net podezdrelejsi transakce. Skvele zkusenosti mam s placeni visa fees do Australie, po platbe DC mi prislo vizum pres noc. Uzasne to bylo u AF, kde jsem platil pomerně mastnou letenku pro vic lidi kartou pres telefon a AF si ji zadebetovali az po pruletu vsech legu, tj. my vsichni uz byli z tripu zpatky a platba za letenku nebyla ani na vypise:-).


spinar píše:To je nejak malo za Diners Club, ale napisu jim email, zni to zajimave. Mate nekdo s touto kartou zkusenost?

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Nejlevnejsi lounge access v PRG ???

Příspěvek od spinar »

neobchodni_cestujici píše:Pouzivam ji ai 10 let? Uz ani nevim.
Vyhody:
- slusny kredit (ale proveruji bonitu)
- nejdelsi bezurocne obdobi na trhu
- uzasna odpovednost karetni spolecnosti za zneuziti
- on line sledovani transakci
- slusne pojisteni
- vstup do salonku na letistich
- zadne poplatky vyjma annual fee

Nevyhody:
- obcas proste nejede, treba u Finnairu jsem s ni proste nezaplatil, jednou u AF az na treti pokus
- jako na potvoru ji nebudou brat tam, kde to zrovna potrebujete
- program pojisteni se musi "aktivovat" (tj. musite s ni platit TRIP nebo jeho cast), priplatkove zruseni povinnosti aktivace neni nejlevnejsi
- salonky na letistich se vstupem pro cleny DC nepatri k tem nejlepsim, hlavne v Evrope, navic se to pomerne casto meni (treba na LHR pred 3 lety ano, pak par let ne, dnes zase ano, ale jen T1 a T3, to same Seoul - Incheon atp.)
- zahranicni transakce jsou proste tragedie, nepruhledna konverze a change fee muze u nekterych men (takovych tech nezvyklych, treba $, euro atp.:-)) delat klidne i 4-5%!!!!!, naopak nekdy u men vylozene exotickych to jde dobre
- vybery z bankomatu nejdrazsi na trhu
- je to charge karta, ne kreditka, takze penalta za nesplaceni zustatku je brutalni

Obecne s ni platim v cesku, kde to jde, protoze mam kombinaci DC/CSA a nabiram mile a letenky tam, kde ji vezmou a kde si delaji konverzi sami, tj. netrapi me DC kurs a pak tam, kde platim pres net podezdrelejsi transakce. Skvele zkusenosti mam s placeni visa fees do Australie, po platbe DC mi prislo vizum pres noc. Uzasne to bylo u AF, kde jsem platil pomerně mastnou letenku pro vic lidi kartou pres telefon a AF si ji zadebetovali az po pruletu vsech legu, tj. my vsichni uz byli z tripu zpatky a platba za letenku nebyla ani na vypise:-).


spinar píše:To je nejak malo za Diners Club, ale napisu jim email, zni to zajimave. Mate nekdo s touto kartou zkusenost?

Diky! Ja nemyslel obecne s Diners Club, ale s tou kartou od toho klubu Asiany...

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Nejlevnejsi lounge access v PRG ???

Příspěvek od Zlin142 »

whiskey píše:Vsetky dinersclub lounges.


Zvláštní výběr. Obzvláště huby jako chilský Puerto Montt, Humberside nebo Okinawa přijdou vhod. :wink:
Ale pokud by to cestovní pojištění bylo nějaké slušné, tak by to možná stálo za úvahu s tím, že ten lounge access by byl jakýsi bonus který by člověk využil jen občas.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Nejlevnejsi lounge access v PRG ???

Příspěvek od whiskey »

Zlin142 píše:Zvláštní výběr. Obzvláště huby jako chilský Puerto Montt, Humberside nebo Okinawa přijdou vhod. :wink:
Ale pokud by to cestovní pojištění bylo nějaké slušné, tak by to možná stálo za úvahu s tím, že ten lounge access by byl jakýsi bonus který by člověk využil jen občas.


lounge access na exotickejsich letiskach, kde neoperuje ziadna aerolinka z preferovanej aliancie a tym padom nepomoze status, je len a len plus podla mna.

HNF
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 107
Registrován: 17. 01. 2009, 17:52
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Nejlevnejsi lounge access v PRG ???

Příspěvek od HNF »

ziletka píše:Pokud ti odpovi, hod sem potom nejake info.Diky

Na email se neozvali a telefon neberou. Na druhou stranu je patek vecer.

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Nejlevnejsi lounge access v PRG ???

Příspěvek od spinar »

Ja se na to vyflaknul a poslal jsem jim rovnou podepsanou zadost o kartu, tak jsem zvedavej.

HNF
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 107
Registrován: 17. 01. 2009, 17:52
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Nejlevnejsi lounge access v PRG ???

Příspěvek od HNF »

spinar píše:... poslal jsem jim rovnou podepsanou zadost o kartu...

Ja bych si podavat zadost bez zverejneneho ceniku netroufl. Jo a cena je najednou 95,-

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Nejlevnejsi lounge access v PRG ???

Příspěvek od alesesl »

HNF píše:
spinar píše:... poslal jsem jim rovnou podepsanou zadost o kartu...

Ja bych si podavat zadost bez zverejneneho ceniku netroufl. Jo a cena je najednou 95,-


Kartu si nemusis aktivovat, pokud se ti nebudou libit podminky, nebo podminky budou jine nez ktere byly puvodne uvadene. Tim ze pozadas o kartu tak se nikomu nezavazusej ze tu kartu musis pouzivat nebo si ji aktivovat.

HNF
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 107
Registrován: 17. 01. 2009, 17:52
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Nejlevnejsi lounge access v PRG ???

Příspěvek od HNF »

Konecne jsem od nich dostal mail. Pise se tam :
dovolte mi Vás informovat, že na našem webu www.starletuskaclub.cz jsou již k dispozici kompletní informace a podklady pro vydání karty Diners, včetně informací a formulářů. Web postupně aktualizujeme a doplňujeme nové informace a partnery. Momentálně nemáme k dispozici žádné další informace, které by nebyly na webu uveřejněné.
Pro ty kteri si to tiskli v sobotu, pribyl tam formular Potvrzeni o prijmu. :mrgreen:


Odpovědět