Začátečník

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
Zbyněk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 16. 12. 2008, 17:51
Stav: Offline

Začátečník

Příspěvek od Zbyněk »

Chtěl bych se zeptat, před asi třema týdny jsem letěl do San Francisca. Všechny lety byly se Sky teamem, čtyři s DL a jeden s ČSA. Před cestou jsem se zaregistroval ve frequent programu ČSA a myslel si, že mi po návratu automaticky naskočí míle, což se nestalo. Normálně bych to nechal plavat, ale zanedlouho chci zase cestovat do zámoří a je mi líto nechat míle propadnout. Dá se s tím teď něco dělat? Nebo jsem udělal chybu, že jsem se někde nepřihlásil ještě před odletem. Děkuji za odpovědi.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Začátečník

Příspěvek od flyingblue »

Zbyněk píše:Chtěl bych se zeptat, před asi třema týdny jsem letěl do San Francisca. Všechny lety byly se Sky teamem, čtyři s DL a jeden s ČSA. Před cestou jsem se zaregistroval ve frequent programu ČSA a myslel si, že mi po návratu automaticky naskočí míle, což se nestalo. Normálně bych to nechal plavat, ale zanedlouho chci zase cestovat do zámoří a je mi líto nechat míle propadnout. Dá se s tím teď něco dělat? Nebo jsem udělal chybu, že jsem se někde nepřihlásil ještě před odletem. Děkuji za odpovědi.


Normalne to reklamuj na strankach OK Plus. Verim, ze to zvladnes naklikat. Je to tam napsany pomerne blbuvzdorne.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Začátečník

Příspěvek od Globik »

Zbyněk píše:Chtěl bych se zeptat, před asi třema týdny jsem letěl do San Francisca. Všechny lety byly se Sky teamem, čtyři s DL a jeden s ČSA. Před cestou jsem se zaregistroval ve frequent programu ČSA a myslel si, že mi po návratu automaticky naskočí míle, což se nestalo. Normálně bych to nechal plavat, ale zanedlouho chci zase cestovat do zámoří a je mi líto nechat míle propadnout. Dá se s tím teď něco dělat? Nebo jsem udělal chybu, že jsem se někde nepřihlásil ještě před odletem. Děkuji za odpovědi.


Pokud jsi si koupil letenku a pak se jen zaregistroval v programu, tak Ti žádné míle naskočit nemohly. Systémy nepárují cestující se členy programů (např.podle adresy). Musíš číslo karty (byť ještě nevyrobené) zadat při koupi letenky nebo pak dodat do letenkového systému dodatečně nebo předložit kartu na checkinu apod.)

masterview
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 30. 07. 2007, 13:25
Bydliště: LKRA
Stav: Offline

Re: Začátečník

Příspěvek od masterview »

Asi se zeptám na jasnou věc, ale přece. Když při bookování zadám číslo karty, tak se mi míle načtou hned a můžu je hned použít, nebo je tam mám až po skončení letu?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Začátečník

Příspěvek od Night fly »

Mile se ti objevi na uctu tak do 2-3 dnu od proleteni dotceneho segmentu.


poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Začátečník

Příspěvek od poja »

já tak nejsem moc zběhlej zapsal sem si cislo OK plus přes web NWA načtou se mi teda míla automaticky nebo mam ještě na Check-inu ukázat kartičku
díky

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Začátečník

Příspěvek od Smurfx »

poja píše:já tak nejsem moc zběhlej zapsal sem si cislo OK plus přes web NWA načtou se mi teda míla automaticky nebo mam ještě na Check-inu ukázat kartičku
díky


Pokud to máš zapsané v rezervaci, načtou se ti míle automaticky (nebo by alespoň měly)

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Začátečník

Příspěvek od OR »

U trochu exotictejsich spolecnosti davam kartu i kdyz to je v rezervaci.
Netvrdim, ze NWA jsou exoti, ale kartu OK plus videl agent na vnitro letu v USA s dost velkou pravdepodobnosti poprve.
Ale abych zustal bliz. - Jednou jsem na vnitro letu v Italii z rima ukazal na Alitalii kartu OK plus a sebehli se u toho postupne ctyri agenti + dva supervisori. Pak prisli na to, ze kod CSA je CZ a divili se, ze jim to nejde vlozit do systemu. Anglicky jsem se jim snazili vysvetlit, at zkusi OK a tomu nejdriv moc neverili (nebo nerozumeli).

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Začátečník

Příspěvek od OR »

flyingblue píše:
Zbyněk píše:Chtěl bych se zeptat, před asi třema týdny jsem letěl do San Francisca. Všechny lety byly se Sky teamem, čtyři s DL a jeden s ČSA. Před cestou jsem se zaregistroval ve frequent programu ČSA a myslel si, že mi po návratu automaticky naskočí míle, což se nestalo. Normálně bych to nechal plavat, ale zanedlouho chci zase cestovat do zámoří a je mi líto nechat míle propadnout. Dá se s tím teď něco dělat? Nebo jsem udělal chybu, že jsem se někde nepřihlásil ještě před odletem. Děkuji za odpovědi.


Normalne to reklamuj na strankach OK Plus. Verim, ze to zvladnes naklikat. Je to tam napsany pomerne blbuvzdorne.


Mil je urcite skoda, to si nech zpetne nacist. Ale mam pocit, ze reklamace DL tam naklikat nejde. Musis to poslat (staci vetsinou nascanovany mailem na okplus@csa.cz)


Odpovědět