Převod mil OK Plus - prosím poraďte

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
petrak3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 15. 05. 2008, 12:51
Stav: Offline

Převod mil OK Plus - prosím poraďte

Příspěvek od petrak3 »

Mám dotaz ohledně převodu mil programu OK Plus. Kamarádce bohužel zemřel manžel a ráda by nějak využila nasbíraných mil. Chci se zeptat, jestli lze převést míle jejího manžela na její účet (číslo i heslo zná). Pokud ano, co je k tomu potřeba - lze to provést vše online? (Pokud by se to náhodou muselo převádět telefonicky, je možné, aby za majitele účtu volal někdo jiný?) Nebo musí přímo majitel účtu převést míle, což by bylo v tomto případě nemožné...


JanoS
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 270
Registrován: 13. 06. 2008, 10:46
Pohlaví: muž
Bydliště: ZRH
Stav: Offline

Re: Převod mil OK Plus - prosím poraďte

Příspěvek od JanoS »

Pokud je tech mili hodne tak je muze vyuzit na letenku na svy jmeno.
Presunout to rozhodne pujde, akorat za presun se plati.
Ja bych zkusil zavolat/napsat do CSA zda by neslo neco udelat aby ten presun byl zdarma...

J.

petrak3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 15. 05. 2008, 12:51
Stav: Offline

Re: Převod mil OK Plus - prosím poraďte

Příspěvek od petrak3 »

Bodů tam je celkem dost (cca 40000), ale na letenku do USA to nestačí, pokud by se ale převedly, tak by to vyšlo...akorát škoda že si za převod tolik strhávají. Na ČSA jsme i volaly a vysvětlily situaci, jedna "ochotná" paní nám ale sdělila, že převod rozhodně není možný... Včera jsem tam i psala, a prý to lze přes kontaktní centrum. Pokud ale máme číslo i heslo k účtu, mělo by to jít i přes internet, aniž by v ČSA poznali, že převod neprovádí přímo majitel účtu, ne? Další prokazování tam snad není, ne?
"Darování" bonusové letenky vystavené na její jméno nás taky napadlo, ale v podmínkách ČSA se píše, že darovací list musí být podepsán a letenka musí být vyzvednuta osobně majitelem účtu...

Díky moc za radu!

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Převod mil OK Plus - prosím poraďte

Příspěvek od spinar »

petrak3 píše:Bodů tam je celkem dost (cca 40000), ale na letenku do USA to nestačí, pokud by se ale převedly, tak by to vyšlo...akorát škoda že si za převod tolik strhávají. Na ČSA jsme i volaly a vysvětlily situaci, jedna "ochotná" paní nám ale sdělila, že převod rozhodně není možný... Včera jsem tam i psala, a prý to lze přes kontaktní centrum. Pokud ale máme číslo i heslo k účtu, mělo by to jít i přes internet, aniž by v ČSA poznali, že převod neprovádí přímo majitel účtu, ne? Další prokazování tam snad není, ne?
"Darování" bonusové letenky vystavené na její jméno nás taky napadlo, ale v podmínkách ČSA se píše, že darovací list musí být podepsán a letenka musí být vyzvednuta osobně majitelem účtu...

Díky moc za radu!

Blbost! Normalne staci zavolat na linku 800 310 310, tam letenku zarezervuji, vystavej a poslou emailem. Nikde se nic podepisovat nemusi. Ted jsem zrovna vystavoval letenku pro pritelkyni.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Převod mil OK Plus - prosím poraďte

Příspěvek od MS743 »

spinar píše:
petrak3 píše:Bodů tam je celkem dost (cca 40000), ale na letenku do USA to nestačí, pokud by se ale převedly, tak by to vyšlo...akorát škoda že si za převod tolik strhávají. Na ČSA jsme i volaly a vysvětlily situaci, jedna "ochotná" paní nám ale sdělila, že převod rozhodně není možný... Včera jsem tam i psala, a prý to lze přes kontaktní centrum. Pokud ale máme číslo i heslo k účtu, mělo by to jít i přes internet, aniž by v ČSA poznali, že převod neprovádí přímo majitel účtu, ne? Další prokazování tam snad není, ne?
"Darování" bonusové letenky vystavené na její jméno nás taky napadlo, ale v podmínkách ČSA se píše, že darovací list musí být podepsán a letenka musí být vyzvednuta osobně majitelem účtu...

Díky moc za radu!

Blbost! Normalne staci zavolat na linku 800 310 310, tam letenku zarezervuji, vystavej a poslou emailem. Nikde se nic podepisovat nemusi. Ted jsem zrovna vystavoval letenku pro pritelkyni.


souhlasim. NIc se nepodepisuje. Jedine co CSA potrebuje jako "potvrzeni identity" jsou prvni 3 cisla nebo pismena do profilu OK. pak neni potreba nic dal delat. jen dostanes mailem a kreditkou pes tel tez jde


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Převod mil OK Plus - prosím poraďte

Příspěvek od flyingblue »

MS743 píše:
spinar píše:
petrak3 píše:Bodů tam je celkem dost (cca 40000), ale na letenku do USA to nestačí, pokud by se ale převedly, tak by to vyšlo...akorát škoda že si za převod tolik strhávají. Na ČSA jsme i volaly a vysvětlily situaci, jedna "ochotná" paní nám ale sdělila, že převod rozhodně není možný... Včera jsem tam i psala, a prý to lze přes kontaktní centrum. Pokud ale máme číslo i heslo k účtu, mělo by to jít i přes internet, aniž by v ČSA poznali, že převod neprovádí přímo majitel účtu, ne? Další prokazování tam snad není, ne?
"Darování" bonusové letenky vystavené na její jméno nás taky napadlo, ale v podmínkách ČSA se píše, že darovací list musí být podepsán a letenka musí být vyzvednuta osobně majitelem účtu...

Díky moc za radu!

Blbost! Normalne staci zavolat na linku 800 310 310, tam letenku zarezervuji, vystavej a poslou emailem. Nikde se nic podepisovat nemusi. Ted jsem zrovna vystavoval letenku pro pritelkyni.


souhlasim. NIc se nepodepisuje. Jedine co CSA potrebuje jako "potvrzeni identity" jsou prvni 3 cisla nebo pismena do profilu OK. pak neni potreba nic dal delat. jen dostanes mailem a kreditkou pes tel tez jde


Jako ze na muj ucet si nekdo muze objednat letenky pri znalosti trech pismenek?

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Převod mil OK Plus - prosím poraďte

Příspěvek od spinar »

Presne tak, ptaj se treba na prvni tri znaky z hesla do OK Plus.

petrak3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 15. 05. 2008, 12:51
Stav: Offline

Re: Převod mil OK Plus - prosím poraďte

Příspěvek od petrak3 »

Díky moc za odpovědi! Ještě se chci zeptat jinak: Máme teda 2 účty Ok Plus, na každém je přesně 32752 mil a máme zájem o jednu zpáteční letenku do USA. V tomhle případě přichází v úvahu dvě možnosti, co mě napadly, aby míle nepropadly:

1) vystavit bonusovou letenku na jméno kamarádky z účtu jejího manžela, ale na letenku je potřeba 50000 mil, takže by musela zbytek doplatit (jenže to je 18000 mil a max. se nechá dokoupit pouze 15000 mil ročně (tj. asi 10000 Kč), takže to by nešlo... (a stejně by se to moc nevyplatilo, ne, když dáme na letenku 32000 mil plus doplatíme asi 10000 Kč a ještě letištní poplatky...)

2) nebo teda míle převést z jednoho účtu na druhý a ztratit cca 6500 mil, ale pak by to na tu letenku už vyšlo...

Nějaký nápad, co by bylo výhodnější...?

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Převod mil OK Plus - prosím poraďte

Příspěvek od spinar »

petrak3 píše:Díky moc za odpovědi! Ještě se chci zeptat jinak: Máme teda 2 účty Ok Plus, na každém je přesně 32752 mil a máme zájem o jednu zpáteční letenku do USA. V tomhle případě přichází v úvahu dvě možnosti, co mě napadly, aby míle nepropadly:

1) vystavit bonusovou letenku na jméno kamarádky z účtu jejího manžela, ale na letenku je potřeba 50000 mil, takže by musela zbytek doplatit (jenže to je 18000 mil a max. se nechá dokoupit pouze 15000 mil ročně (tj. asi 10000 Kč), takže to by nešlo... (a stejně by se to moc nevyplatilo, ne, když dáme na letenku 32000 mil plus doplatíme asi 10000 Kč a ještě letištní poplatky...)

2) nebo teda míle převést z jednoho účtu na druhý a ztratit cca 6500 mil, ale pak by to na tu letenku už vyšlo...

Nějaký nápad, co by bylo výhodnější...?

Nic vyhodnejsiho nez cislo 2 asi nebude..

Michal1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 74
Registrován: 03. 05. 2008, 23:31
Stav: Offline

Re: Převod mil OK Plus - prosím poraďte

Příspěvek od Michal1 »

Je to nejaky divny. Az ja jednou zaklepu backorama, nechtel bych aby cerstva vdova shanela rady jak vyuzit (treba) neproletene mile nebo aby vracela v zavodni jidelne stravenky do konce mesice, aby nepropadly.

Moc tomu neverim. A jestli je to nahodou pravda, tak moje rada: vykaslete se na mile a na letenku do USA a radeji zavzpominejte na manzela. Svicka, kytka na hrob a tak.....

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Převod mil OK Plus - prosím poraďte

Příspěvek od Globik »

Michal1 píše:Je to nejaky divny. Az ja jednou zaklepu backorama, nechtel bych aby cerstva vdova shanela rady jak vyuzit (treba) neproletene mile nebo aby vracela v zavodni jidelne stravenky do konce mesice, aby nepropadly.

Moc tomu neverim. A jestli je to nahodou pravda, tak moje rada: vykaslete se na mile a na letenku do USA a radeji zavzpominejte na manzela. Svicka, kytka na hrob a tak.....

Správně, kytka na hrob a do něj zbylá hotovost, kreditky, jediné exempláře čísel bankovních účtů atd. Jen nevím, jak tam nacpe např.Tvoje auto, pokud máte každý svoje.
Nebo jsi to myslel jinak? Ale jaký je rozdíl mezi dědictvím hmotného majetku v hmatatelné podobě a např.právě mílemi?

Michal1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 74
Registrován: 03. 05. 2008, 23:31
Stav: Offline

Re: Převod mil OK Plus - prosím poraďte

Příspěvek od Michal1 »

Ano, myslel jsem to jinak. Uplne jinak.
Pekny den a same uspechy pri prevodu mil po zemrelem manzelovi. A snazte se trochu, at uz mate letenku! Volejte, presvedcujte, shanejte rady a tak....

petrak3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 15. 05. 2008, 12:51
Stav: Offline

Re: Převod mil OK Plus - prosím poraďte

Příspěvek od petrak3 »

To Michal1 a Globík: Dotazy píšu za svou kamarádku!!! Prosím příště se laskavě zdržte podobných komentářů, když neznáte okolnosti... Ono kdybyste po tragické události zůstali v Čechách úplně sami a ztratili nejbližší osobu, taky byste rádi letěli aspoň jednou za rok za svými dětmi, kteří v USA natrvalo žijí a viděli svá vnoučata!!! O pitomé míle a nějaký výlet zdarma tu vůbec nejde!!!

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Převod mil OK Plus - prosím poraďte

Příspěvek od Globik »

petrak3 píše:To Michal1 a Globík: Dotazy píšu za svou kamarádku!!! Prosím příště se laskavě zdržte podobných komentářů, když neznáte okolnosti... Ono kdybyste po tragické události zůstali v Čechách úplně sami a ztratili nejbližší osobu, taky byste rádi letěli aspoň jednou za rok za svými dětmi, kteří v USA natrvalo žijí a viděli svá vnoučata!!! O pitomé míle a nějaký výlet zdarma tu vůbec nejde!!!

To jsi mě špatně pochopila. To, co jsem napsal, byla reakce na michalovo podle mě nemístné hodnocení situace. Byla to ironie namířená prozi Michalovi, rozhodně ne proti Tobě nebo Tvojí kamarádce.

petrak3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 15. 05. 2008, 12:51
Stav: Offline

Re: Převod mil OK Plus - prosím poraďte

Příspěvek od petrak3 »

To Globík: Pardon...

To Michal1: Víte, já jsem se jen zeptala, chtěla jsem jen poradit... Myslela jsem to dobře, chtěla jsem známé alespoň trochu pomoct, i když už to na věci bohužel nic nezmění... V situaci, kdy jste psychicky na dně, se dočkáte akorát toho, že vám úřady hází jen klacky pod nohy...v takové situaci jste tím posledním, kdo zrovna myslí na peníze! Ale to Vy asi nejspíš nepochopíte!!!


Věřte, že bych podobnou situaci nikomu nikdy nepřála! Važte si toho, co máte, protože zítra může být najednou všechno úplně jinak...


Odpovědět