US Airways Dividend Miles

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

US Airways Dividend Miles

Příspěvek od neuromancer »

Pro čtenáře Flyertalku asi nic nového, kdo ale nezaregistroval, tak minulé dva měsíce měly US Airways opět svoji, poslední dobou už pravidelnou akci double bonus for purchased miles, takže jste mohli nakoupit až 50 000 majlí na vlastní účet a ještě až dalších 50 000 věnovat někomu na jiný účet a to všechno x2. Začalo mně vrtat hlavou, kterak k levnému first class ticketu přijít.

Suma sumárum za cca 2 100$ na osobu jsem nakoupil 150 000 majlí dostatečných na cestu z Evropy do Austrálie ve F. Je zajímavé, že FFP Dividend Miles má výhodnější využítí majlí při Star Alliance award ticketu než třeba Lufthansa, která chce za F award ticket do Oceánie 240 000 mil, nemluvě o taxách.

Pak už jsem si jenom pár hodin hrál s ANA Tool a hledal volné termíny v listopadu pro *A awardy, což kupodivu netrvalo dlouho, pak už jenom skoro hodinový telefon s Dividend M. rezervační linkou a během chvilky mně v mailu přistály vystavené letenky PRG-FRA-MUC(C class Lufthansa) MUC-BKK-SYD(F class Thai Airways) a zpět stejně. Taxy pouhých 90€.

Nechci se pouštět do debaty, jak moc těmito akcemi US Air devalvuje sbírání mil apod...ale když si vzpomenu, jako dobu jsem musel lítat jako debil, než jsem u Lufthansy nastřádal těch 240 000 mil na F award do SYD a teď stačilo zaplatit pouhých cca 40 000 korun a tu letenku mít doslova během pár hodin...no ale nekup to, když je to tak levný :mrgreen:

V každém případě se pak pokusím o trip report.


meir13
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 240
Registrován: 27. 12. 2008, 16:38
Bydliště: On the way from Sharjah to Bacoor or other way around.
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od meir13 »

Hahahaha Koukám kolega. :D
Já to nakonec sehnal 125000 mílí za USD1200. Něco jsem tam měl. Takže prozatím mám 3x SVO-HKG v C za celkem 90000 plus Euro 177 za taxy. Ještě přemýšlí tohle udělat v F za 40000. Přískoky pak za 15000 mílí s Aeroflotem z DRS a VIE.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od whiskey »

dosledok tohoto predaja je napr. ten, ze availabilita LH/LX F pre clenov DM sa vyrazne znizila.
Bolo by zaujimave vediet, ako si clenske aerolinky *A navzajom clearuju awardove lety. Mozno by sme z toho dokazali zistit, ci si US takymto sposobom naozaj poziciava hotovost v case nudze (mne osobne to tak pripada).

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od Globik »

Shodou okolností mi dnes přišel od MM mail, že na letech Luftwaffe, Austrian, Brussels a Croatia je od neděle do 15.11. 200% mil. Jakoby mi četli myšlenky, že přejdu k US :D
O to víc mě slušně řečeno irituje, že mi o pár dní utekly na nedávno koupené letence UA v nejnižších tarifech TATL lety, operované LH :evil:

kilgore
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 13. 02. 2005, 18:45
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od kilgore »

Globík píše:Shodou okolností mi dnes přišel od MM mail, že na letech Luftwaffe, Austrian, Brussels a Croatia je od neděle do 15.11. 200% mil. Jakoby mi četli myšlenky, že přejdu k US :D
O to víc mě slušně řečeno irituje, že mi o pár dní utekly na nedávno koupené letence UA v nejnižších tarifech TATL lety, operované LH :evil:


Muzes sem prosim dat vic detailu? Tohle by me zajimalo, ale zadnej mail jsem od nich nedostal (zatim).


neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od neuromancer »

whiskey píše:dosledok tohoto predaja je napr. ten, ze availabilita LH/LX F pre clenov DM sa vyrazne znizila.
Bolo by zaujimave vediet, ako si clenske aerolinky *A navzajom clearuju awardove lety. Mozno by sme z toho dokazali zistit, ci si US takymto sposobom naozaj poziciava hotovost v case nudze (mne osobne to tak pripada).


To je celkem předpokládaný důsledek, ona vůbec dostupnost jakýchkoliv *A award letenek pro LX byla podle ANA poměrně špatná, hlavně směrem do USA, kde už to asi vybrali Amíci, co nakoupili míle ve velkém :) I když, pokud někdo LX v avalaibility našel, tak se mu zatím většinou podařilo vystavit. Aby to pak nedopadlo jako s SQ, která na většině letů F a C award třídy blokuje jenom pro svůj FFP. Ohledně toho účtování by mě to taky zajímalo, bo na první pohled na tom musí někdo pořádně prodělávat :mrgreen:

Jinak v hlavě jsem měl samozřejmě ještě trochu divočejší routing buď až do NAN nebo RAR, ale nutnost letět ještě do AKL a tedy už šílená celková doba letu + špatná dostupnost award letenek v těchto segmentech ve vhodných termínech mě odradily. To si klidně dokoupím letenku SYD-NAN s Air Pacific za AU$530 a ty 4 hodiny v eco vydržím.

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od Malvolio »

kilgore píše:Muzes sem prosim dat vic detailu? Tohle by me zajimalo, ale zadnej mail jsem od nich nedostal (zatim).


To ensure that, as well as gathering new impressions when you travel, you can also earn plenty of miles, we’re knocking on your door today with a very special Miles & More offer: take off to fabulous destinations between 15 August and 15 November 2010 and you will receive 100% more award miles for your flights with Lufthansa, Austrian Airlines, Brussels Airlines or Croatia Airlines*.
Additional award miles can be earned for up to eight flight segments during the promotional period from 15 August to 15 November 2010. The offer cannot be combined with other Miles & More offers and only applies to scheduled flights operated by Lufthansa, Austrian Airlines, Brussels Airlines or Croatia Airlines. The additional award miles will be credited once the promotion has finished.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od pavelpmi »

neuromancer píše:Pro čtenáře Flyertalku asi nic nového, kdo ale nezaregistroval, tak minulé dva měsíce měly US Airways opět svoji, poslední dobou už pravidelnou akci double bonus for purchased miles...

Že neřeknete...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od whiskey »

pavelpmi píše:Že neřeknete...


je august, od vianoc to bolo tusim 3x uz. Len sa do robit iba s kontom starsim ako tusim 10 dni, tak je dobre mat to konto nachystane vopred, a potom staci uz len sledovat web.

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od Malvolio »

A když se přihlásíš do konce září, tak tam je přihlašovací bonus 1500 mil. Promo kód: NM15.

neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od neuromancer »

whiskey píše:
pavelpmi píše:Že neřeknete...


je august, od vianoc to bolo tusim 3x uz. Len sa do robit iba s kontom starsim ako tusim 10 dni, tak je dobre mat to konto nachystane vopred, a potom staci uz len sledovat web.


Jj, 2x jsem odolal, což byla chyba, protože ta předposlední akce byla double miles buy and share, to se s 3-4 účty daly dělat divy :mrgreen: ta poslední byla double na buy and gift miles, ale i tak si nestěžuji.

A přesně tak, jak píše whiskey, DM účet musí být starší, než 10 dní. Vzhledem k tomu, že ta akce trvá většinou 2 měsíce, tak času dost.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od whiskey »

neuromancer píše:A přesně tak, jak píše whiskey, DM účet musí být starší, než 10 dní. Vzhledem k tomu, že ta akce trvá většinou 2 měsíce, tak času dost.


Terminovo mi to nikdy este nezapasovalo, vzdy boli akurat ine priority. Ale account mam nachystany, keby nahodou prislo to promo akurat vhod.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od Globik »

Jestli tomu dobře rozumím, tak já zaplatím za 12.500 mil, dostanu 25.000 a ještě mám možnost dalších 25.000 komukoli věnovat? Druhá osoba udělá to samé, takže každý budeme mít za cenu 12.5000 mil na účtě 50.000? A strop byl 50.000 mil během každé akce celkem, nebo nakoupených? Tedy celkem by se takto dalo získat 100.000 mil / osoba za cenu 25.000 mil / osoba? Nebo "jen" půlka? Jelikož si oba pravděpodobně právě utratíme +- všechny award míle z MM, nastává možná vhodná doba pro přechod.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od whiskey »

mozes maximalne zaplatit 50k mil. T.j. dostanes 100k na ucet, ak je prave double miles promo...

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od Malvolio »

Teď je double miles promo do 15.9.2010.


Odpovědět