US Airways Dividend Miles

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od Globik »

Od 15.2.jsou drobné změny v upgrade za míle+poplatek v rámci Severní a Střední Ameriky, award letenka je za poplatek při nákupu později než 21 dní před odletem a na silver je u domestic již jen 1 zavazadlo.
http://www.usairways.com/en-US/dividend ... anges.html


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od Globik »

Globik píše:Letenka SN, TATL oper.UA, při nákupu zadán MM, na checkinu změněno (přískok MM, TATL USDM). Vše načteno na MM. Reklamováno online na USDM, po čase se objevilo na mém USDM účtě "062-ALREADY CREDITED TO ANOTHER AIRLINES FFP " :twisted: Co je mně do toho? Na palubce mám jasně vytištěn FFP!!!

Tak díky tomuto bordelu mi teď hrozí,že přijdu o 12000 mil, protože poslední načtení jsem měl v říjnu 2010. Jelikož nikam nepoletím, mám zřejmě jen 2 možnosti:
- Koupit si nějaké zboží, za které jsou míle
- Zaplatit poplatek za prodloužení životnosti mil (9 USD)
Možnost nákupu mil není uvedena. Stejně tak nemůžu najít, o jak dlouho se za těch 9 dolarů prodlouží životnost mil (předpokládám, že je to standardně 18 měsíců, ale to je můj dohad). Máte s tím někdo zkušenost?

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od gr09 »

Platnost se prodlouzi, i kdyz mile vyuzijes, muzes jich par darovat na dobre ucely..

meir13
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 240
Registrován: 27. 12. 2008, 16:38
Bydliště: On the way from Sharjah to Bacoor or other way around.
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od meir13 »

Soudruzi myslim, ze v tomto pripade neni co resit. Viz link.
https://buy.points.com/promotions/usair ... 0SoloMar12

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od Globik »

Díky. Platnost by se zřejmě prodloužila i při nákupu mil, ale není to v podmínkách. Navíc se mi do nákupu mil v současné době nechce investovat. A než se babrat s darováním na charitu, zaplatil jsem radši teď 9 USD prodlužovací poplatek.


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od pavelpmi »

Dalších +100 %.

PETR2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 07. 05. 2012, 14:08
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od PETR2 »

Máte někdo u nich zkušenosti s bookováním C awardů na *A? Ta nabídka double mílí při nákupu je pro mne docela lákavá, ale bookovat to voláním z PRG do US (i když skypem) mě odrazuje pokud by to měl být opruz. Díky.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od gr09 »

PETR2 píše:Máte někdo u nich zkušenosti s bookováním C awardů na *A? Ta nabídka double mílí při nákupu je pro mne docela lákavá, ale bookovat to voláním z PRG do US (i když skypem) mě odrazuje pokud by to měl být opruz. Díky.

Precti si me zkusenosti s rezervaci awardu u *A v mem poslednim trip reportu, neni zadny problem (natoz opruz), ale je velice uzitecne precist si "navod" z flyertalku a je nutne se jiz pred telefonatem pripravit. To je takova speialita US :)

PETR2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 07. 05. 2012, 14:08
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od PETR2 »

gr09 píše:
PETR2 píše:Máte někdo u nich zkušenosti s bookováním C awardů na *A? Ta nabídka double mílí při nákupu je pro mne docela lákavá, ale bookovat to voláním z PRG do US (i když skypem) mě odrazuje pokud by to měl být opruz. Díky.

Precti si me zkusenosti s rezervaci awardu u *A v mem poslednim trip reportu, neni zadny problem (natoz opruz), ale je velice uzitecne precist si "navod" z flyertalku a je nutne se jiz pred telefonatem pripravit. To je takova speialita US :)


Díky moc, ten report mne prave inspiroval to vazne zacit zvazovat, ucet jsem si zalozil uz minuly tyden, takze koncem tydne uz muzu nakupovat. Ty hodiny volani jsem si vlastne zazil ted s OK+. Ted studuji flyertalk...

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od pavelpmi »

gr09 píše:Precti si me zkusenosti s rezervaci awardu u *A v mem poslednim trip reportu, neni zadny problem (natoz opruz)...

No zas tak pohodově to z toho reportu nevypadá. :wink:

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od whiskey »

pavelpmi píše:
gr09 píše:Precti si me zkusenosti s rezervaci awardu u *A v mem poslednim trip reportu, neni zadny problem (natoz opruz)...

No zas tak pohodově to z toho reportu nevypadá. :wink:

Takisto ako pred kazdym inym *A award bookingom je dobre mat domacu ulohu nachystanu, vecna vdaka ANA award search toolu...

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od gr09 »

pavelpmi píše:
gr09 píše:Precti si me zkusenosti s rezervaci awardu u *A v mem poslednim trip reportu, neni zadny problem (natoz opruz)...

No zas tak pohodově to z toho reportu nevypadá. :wink:

Mas pravdu, ale ja spis myslel ze v pohode jsou samotne telefonaty. Samotnou rezervaci si musi clovek trosku ohlidat a dokud nema vystavenou letenku, tak nicemu moc neverit.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od Globik »

Máte někdo zkušenost nebo tušení, kolik cca jsou taxy a jiné poplatky u RT C award letenky PRG-HNL?

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od pavelpmi »

Přemýšlím, co s mílemi, když se budou slučovat US s AA. Původně jsem měl takovou ideu, že dám třeba časem postupně dohromady 120 k mil na "jižní Pacifik" v C, ale slučování mě v tom asi zarazilo, a asi bych měl míle co nejdřív využít, aspoň si myslím.

Nejlíp teda vychází Afrika (60 k v Y a jen 75 v C) a tak jsem chtěl udělat něco podobného jako Pablos, který to popsal v reportu Hamba Gashle, Tot siens! aneb Dobro Došli na Mauritius: nějaké safari + třeba ten Mauritius. Letos se mi ale už nechce nikam letět, resp. ještě něco menšího mám, ale nakonec jsem se stejně podíval na dostupnost bonusových letenek do JNB, která je naprosto žalostná. Od srpna do listopadu nula, asi tři v prosinci, a pak úplné minimum v březnu a dubnu (LH, SA, LX; TK nemají nic v C. Pablos zdá se loni neměl takové problémy s dostupností.) A tak přemýšlím na březnem a kvůli počasí spíš CPT, s tím, že ale na zpáteční cestě by muselo být CPT-IST s Turkama v economy. Jediné, co je dostatečně dostupné, je Egypt Air, který je ale prý hrozný a navíc suchý. :lol:

A tak jsem se chtěl zeptat, myslíte:
- že když si objednám letenku třeba na březen, že mi vydrží, když už pak třeba US nebudou ve *A?
- že se může dostupnost bonusových letenek ještě zvýšit, nebo se mám vrhnout na poslední místa, byť jeden dlouhý segment seženu jen v economy ?
- že je lepší business v Egyptairu než economy u Turkish?

Díky!

xmurphy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 122
Registrován: 18. 01. 2011, 16:02
Stav: Offline

Re: US Airways Dividend Miles

Příspěvek od xmurphy »

Co jsem někde četl, tak Swiss loni na podzim úplně ořezal dostupnost C a F bonusovek pro alianční partnery. Lufthansa na většině linek také s tím, že je otevírá cca 2 týdny před letem.


Odpovědět