Miles&Smiles

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Online

Re: Miles&Smiles

Příspěvek od hafi »

:twisted:

Tak They Hate You mění podmínky mílového programu, troufám si říct, že OK+ provedlo předloni kosmetické změny oproti tomuto.

Zatím bylo jakžtakž reálné našetřit na award i pro občasného létajícího, teď už je to unreal.

Zaprvé už nedávaj za nejnižší třídy 100% jako dosud, za druhé výrazně zvýšili počty mil - třeba zpáteční Gruzie bývala myslím za 25 nebo 27000 v C, teď je rázem za 40000.

www.new-milesandsmiles.com


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Online

Re: Miles&Smiles

Příspěvek od hafi »

nemáte někdo na M&S více než 34k mil? potřeboval bych zjistit jaký jsou poplatky, jde to online, jen mi to nechce říct, bo nemám dost.
(tak už nic...už jsem vyzkoušením na jiné trase zjistil, že poplatky za zpáteční jsou cca stejné jako součet poplatků za dvě jednosměrné...tedy si můžu v klidu koupit dvě OW (jednu ze svého účtu, druhou z cizího).

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Online

Re: Miles&Smiles

Příspěvek od hafi »

Prodloužení platnosti mil Miles&Smiles
Once miles are expired, reactivation can be applied only for the miles which have been expired at the end of the previous year.
Reactivation procedure must be completed before miles expired. Once miles are expired, reactivation cannot be applied.

Je tu někdo, kdo chápe, co chtěli říct těmito body? Logicky bych o tom uvažoval co nejpozději, aby byla platnost co nejdelší a hlavně, abych to neplatil, kdybych to nakonec nepotřeboval..., ale úplně tomu nerozumím, jestli to pro míle, které vyprší letos 31.12. musím udělat letos, nebo stačí příští rok

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles&Smiles

Příspěvek od Fabo »

Je to napsany strasne divne. V jednom bodu pisou, ze se to musi stihnout pred expiraci, v druhem, ze to plati na mile expirovane loni, jinde zas ze se prodlouzi vzdy nejstarsi mile :crazy:

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Online

Re: Miles&Smiles

Příspěvek od hafi »

Tak, že se prodlouží nejstarší míle je celkem logické, to bych doufal. Ale ty dva body, co jsem vykopíroval, si myslím protiřečí. Je možný, že bych nějaký míle příští rok využil, ale část mi ke konci roku propadne. Kdyby šlo reaktivovat už propadlé, tak by mi stačilo to udělat až před koupí letenky, což by bylo super. Takto je otazné jestli do toho nacpat 20 USD, když nevím jistě jestli to využiju.


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Online

Re: Miles&Smiles

Příspěvek od hafi »

Tak na to koukám a vypadá to, že jdou reaktivovat i ty co k 31.12.2015 propadly a to za stejnou cenu. Tedy nemá smysl to řešit před propadnutím mílí...

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Online

Re: Miles&Smiles

Příspěvek od hafi »

Propadne mi ke konci roku na mém a ženy účtu cca po 10000 mílích. Nechcete někdo vystavit nějakou letenku? Předpokládám, že to jde i na cizí jméno.

Na mezinárodní letenky to nemá příliš smysl, poplatky jsou cca 100 Euro za jeden směr, tedy leda že by někdo potřeboval na poslední chvíli, pak by vysátí obou účtů asi stačilo na zpáteční letenku třeba z Prahy kamkoli do Turecka. Ale mají tam celkem dobré ceny za vnitrostátní letenky, např. business IST-TZX zpáteční mil to nacenilo na cca 9000 mil (což mám) a asi 75TRY (což je něco přes 500 Kč). Takže kdybyste někdo byl v Turecku a užil 2 zpáteční business letenky (nebo 4 jednosměrné) asi celkem mezi libovolnými letišti v Turecku, tak dejte vědět - samozřejmě za uhrazení poplatků a tripreport na fórum.


Odpovědět