Unicredit Bank Miles and More

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Unicredit Bank Miles and More

Příspěvek od Lanbub »

Ahoj máte tu kartu někdo? Nějaké praktické zkušenosti? Jsou v tom produktu nějaké věci na které si mám dát pozor? Co to zdravotní pojištění k té kartě, jak ho hodnotíte? Momentálně je tam akce: když s ní do 31.8.2011 zaplatíte, získáte mimořádný vstupní bonus ve výši 10 000 mil. Proto přemýšlím o pořízení.


Zulu Charlie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 242
Registrován: 19. 02. 2008, 19:13
Bydliště: letadla do OSR mi občas létají nad hlavou
Stav: Offline

Re: Unicredit Bank Miles and More

Příspěvek od Zulu Charlie »

Zdravím, kartu mám, byť jsem s ní bohužel ještě neletěl :( Jinak je to běžná kreditka. Zpočátku byl s připisováním award mil za používání poněkud chaos, nyní už je to ok. Ten bonus mě docela mrzí, zpočátku byl 2000 mil, asi o tuhle kartu není moc zájem. Jako bonus je u ní členství v Mastercard Exclusive programu, chodí různé "akční nabídky", naposledy byla dcera zadarmo v Cinestaru na Pirátech v Karibiku ve 3D :D

flákač
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 25. 08. 2010, 14:06
Stav: Offline

Re: Unicredit Bank Miles and More

Příspěvek od flákač »

Předpoklad o malém zájmu klientů sdílím. Před pár týdny mi přišel od LH email s nabídkou karty Standard s předem schváleným limitem 80k Kč (pro letošek jsem se poprvé kvalifikoval na MaM FTL).

Jako vylepšení karty bych viděl možnost splácet měsíční poplatky (nikoli úvěr a úroky) mílemi, ale to se asi u téhle co-branded karty čekat nedá. Přitom by to mohlo být výhodné i pro banku, má příjem z transakcí a dostatečně vysoký počet mil na měsíční poplatek by motivoval k používání karty. Jestli si pamatuji dobře, německá MaM kreditka to umožňuje (nabídka se mi zobrazovala, dokud neexistovala česká kreditka, teď se na příslušnou část webu nemůžu dostat, možná si hlídá českou IP adresu).

MC Exclusive Program jsem měl asi rok na jedné bankovní kartě (už ji nemám, byla nad mé poměry), ale ani jednou jsem ho nepoužil, úplně se se mnou míjel. Zajímavější jsou nějaké řeči o členství v IAPA a Priority Pass, i když to se pravděpodobně týká jen zlaté.

flákač
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 25. 08. 2010, 14:06
Stav: Offline

Re: Unicredit Bank Miles and More

Příspěvek od flákač »

Zvědavost mi nedala a zavolal jsem do UniCredit Bank. Členství v IAPA i Priority Pass (za každý vstup do salónku se platí 27 USD) se ke kartě musí dokoupit; lze ke zlaté i ke standardní. V obou případech je roční poplatek 500 Kč.
Je to v sazebníku na webu, skoro na konci, oddíl 4.2, část Doplňkové služby: http://www.unicreditbank.cz/cz/sazebnik ... karty.html

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Unicredit Bank Miles and More

Příspěvek od Malvolio »

Já mám tu standardní, dali mi jí i bez cestovního pojištění (které je celkem na nic, stejně jako většina cest.pojištění ke kartám u nás), pak je úplně bez poplatků. K vydání stačí kartička Lufthansy. Pozitivně hodnotím kurzy, např. EUR zaúčtují 24.24, zatímco kurz ČNB byl 24.26. Moc jí sice nepoužívám, ale míle připisují bez problémů. Jako bezpoplatková kreditka OK, pokud ale chceš něco víc, tak je třeba porozhlédnout se jinde.


lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Unicredit Bank Miles and More

Příspěvek od lukaskr »

nestačí k tomu číslo MM účtu?

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Unicredit Bank Miles and More

Příspěvek od Lanbub »

U členství Priority Pass tam nevidím žádnou výhodu. Vypadá to jako obyčejný pře prodej. U IAPA tomu nerozumím. Jaké jsou výhody IAPA? používá to někdo?

flákač
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 25. 08. 2010, 14:06
Stav: Offline

Re: Unicredit Bank Miles and More

Příspěvek od flákač »

Základní individuální členství PPass pro CZ je 99 EUR. https://www.prioritypass.com/Join/What-it-Costs.cfm Banka ho nabízí za 500 CZK.

IAPA nabízí pojištění nezávislé na jiných pojistkách. http://www.iapa.com/index.cfm/travel/in ... l_accident Někomu může vyhovovat, 500 CZK/rok je 1,40 CZK/den.

Měl jsem oba programy zdarma u jiné karty. Štítky IAPA jsem si vždy dával na zavazadla a klíče, ale naštěstí jsem nikdy neměl možnost praktického vyzkoušení pojistného programu. PP jsem použil jen jednou, kvůli wi-fi v salonku, a k mému překvapení si banka (obyčejná česká) nic nestrhla, ačkoli to měla být základní úroveň programu a měla si strhnout 27 (?) USD. Teď je nemám a neplánuji jejich pořízení.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Unicredit Bank Miles and More

Příspěvek od Fabo »

Nebylo tam uz v zakladu par vstupu v cene? Tak 10?

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Unicredit Bank Miles and More

Příspěvek od Malvolio »

Fabo píše:Nebylo tam uz v zakladu par vstupu v cene? Tak 10?


PP má tři stupně...neomezený, s deseti vstupy a s nula vstupy.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Unicredit Bank Miles and More

Příspěvek od Night fly »

Zda se mi to anebo M&M vyrazne vylepsuje podminky :?: Vcera jsem dostal mail s novou nabidkou, kde bylo mj.toto:
-10.000 mil vstupni bonus (to uz v minulosti bylo), a k tomu:
-do 31.1. dvojnasobne mile za utraty (6/10 za kazdych 100,-Kc)
-pro Senatory bez poplatku

To uz vypada hodne zajimave...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Unicredit Bank Miles and More

Příspěvek od whiskey »

Night fly píše:Zda se mi to anebo M&M vyrazne vylepsuje podminky :?: Vcera jsem dostal mail s novou nabidkou, kde bylo mj.toto:
-10.000 mil vstupni bonus (to uz v minulosti bylo), a k tomu:
-do 31.1. dvojnasobne mile za utraty (6/10 za kazdych 100,-Kc)
-pro Senatory bez poplatku

To uz vypada hodne zajimave...

na Slovensku furt h***o, resp. len brandovany diners, ktory M&M nepovazuje za M&M kartu (napr. ohladom expiracie award mil), ziadny vstupny bonus a 1 mila vychadza na 1.7 eur :roll:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Unicredit Bank Miles and More

Příspěvek od Globik »

Night fly píše:Zda se mi to anebo M&M vyrazne vylepsuje podminky :?: Vcera jsem dostal mail s novou nabidkou, kde bylo mj.toto:
-10.000 mil vstupni bonus (to uz v minulosti bylo), a k tomu:
-do 31.1. dvojnasobne mile za utraty (6/10 za kazdych 100,-Kc)
-pro Senatory bez poplatku

To uz vypada hodne zajimave...

Pro senátory možná. Když si spočítám roční poplatek za kartu a míle za útratu, tak jdu od toho.

fred
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 22. 04. 2011, 16:20
Stav: Offline

Re: Unicredit Bank Miles and More

Příspěvek od fred »

Nevite za jak dlouho od vypisu se nactou mile do MM ?

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Unicredit Bank Miles and More

Příspěvek od Smurfx »

fred píše:Nevite za jak dlouho od vypisu se nactou mile do MM ?


Nevim jak u MM, ale UniCredit ČSA připisuje body na ČSA asi den po odeslání výpisu, každopádně opravdu rychle.


Odpovědět