Co bude s mílema u OK Plus pokud krachne ČSA?

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Co bude s mílema u OK Plus pokud krachne ČSA?

Příspěvek od Tonda 2 »

takze plabu za letenky si dopravci mezi sebou vyrovnávají v az v den pruletu a taxy od klienta stahuji treba rok dopredu dopredu??
Míle strhnou hned,predpoklad ,ze by to mezi sebou taky hned srovnali prece neni uplne mimo....
Ma nekdo pristup k dohodám mezi leteckými spolecnostmi,kde je to cerne na bilem,rad bych to vedel stoprocentne,nez zacnu konat,diky :-)


loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Online

Re: Co bude s mílema u OK Plus pokud krachne ČSA?

Příspěvek od loupeznik »

Předpokládám, že v rámci interliningu se dopravci vyrovnávají průběžně (viděl jsem i nějaký kalendář, který by naznačoval týdenní frekvenci), ale nemyslím, že to hraje nějakou roli. Pokud teď pořídím u ČSA bonusovku na Havaj v říjnu, tak se jedná o kontrakt mezi mnou a ČSA a je jedno, že ve skutečnosti mám letět s Koreanem. Pokud v říjnu už jedna strana kontraktu (ČSA) nebude existovat, co bude nutit Korean, aby mě skutečně přepravili?

Koukal jsem, jak je to teď u Malevu a pro tyhle případy (bonusovka na jiného dopravce) je tam pouze contact the partner airline. Tuším, že odpověď partner airline bude trhněte si nohou.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Co bude s mílema u OK Plus pokud krachne ČSA?

Příspěvek od romul »

Anb8 píše:Vypada to dobre. CSA prave poslaly email s nabidkou 25% slevy na nakup mil online.
Kdyby jim neco hrozilo, urcite by nic takoveho neposilali.


Samozřejmě že jim "něco" hrozí, ale ohledně mil jsem opatrný optimista. Stovky státních úředníků létají s ČSA hlavně proto, aby si nasbírali míle pro svoje bonusové letenky. Řešení pro využití mil tedy i ve vlastním zájmu pravděpodobně najdou...

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Co bude s mílema u OK Plus pokud krachne ČSA?

Příspěvek od MEA »

romul píše:
Anb8 píše:Vypada to dobre. CSA prave poslaly email s nabidkou 25% slevy na nakup mil online.
Kdyby jim neco hrozilo, urcite by nic takoveho neposilali.


Samozřejmě že jim "něco" hrozí, ale ohledně mil jsem opatrný optimista. Stovky státních úředníků létají s ČSA hlavně proto, aby si nasbírali míle pro svoje bonusové letenky. Řešení pro využití mil tedy i ve vlastním zájmu pravděpodobně najdou...


kiež by si mal pravdu... ale keď eú povie že osinkovi treba vrátiť lóve, nestane sa cez noc malév-party???

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Co bude s mílema u OK Plus pokud krachne ČSA?

Příspěvek od Zdenek »

MEA píše:kiež by si mal pravdu... ale keď eú povie že osinkovi treba vrátiť lóve, nestane sa cez noc malév-party???

"keď eú povie" tak ČSA prodá HCA vše do má za smluvní cenu rovnající se částce co je třeba vrátit a pojede se dál


Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude s mílema u OK Plus pokud krachne ČSA?

Příspěvek od Pan Am »

Zdenek píše:
MEA píše:kiež by si mal pravdu... ale keď eú povie že osinkovi treba vrátiť lóve, nestane sa cez noc malév-party???

"keď eú povie" tak ČSA prodá HCA vše do má za smluvní cenu rovnající se částce co je třeba vrátit a pojede se dál


Obávám se, že kdyby ČSA všechno prodalo, tak už to stačit nebude.


Odpovědět