Poprvé letadlem vozičkař

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
kasper
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 09. 02. 2012, 16:27
Stav: Offline

Poprvé letadlem vozičkař

Příspěvek od kasper »

zdravím ,
jsem vozičkař a chtěl bych se zeptat jak probíhá nástup na palubu vím ,že je to autem a pak přesun takovou speciální židlí ,ale co nástup přes tubus ?

jinak stačí když nahlásím u aerolinek tu s kterou poletím ,že jsem vozičkař nebo to musím hlásit i na letišti

ještě jak probíhá výstup na z letadla

děkují za odpověď


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Poprvé letadlem vozičkař

Příspěvek od whiskey »

cez rukav je to este jednoduchsie, vozik povedie zamestnanec letiska z terminalu rovno do lietadla. Rozhodne to daj vediet aerolinke, ked budes robit rezervaciu, aby sa na to prichystali. V tvojej rezervacii bude zaznam o tom, ze ti maju poskytnut asistenta, a ked prides na checkin na letisku, tak sa o teba postaraju. Vacsina aeroliniek boarduje vozickarov ako uplne prvych, naopak pri vystupe z lietadla idu ako posledni. Stastnu cestu!

kasper
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 09. 02. 2012, 16:27
Stav: Offline

Re: Poprvé letadlem vozičkař

Příspěvek od kasper »

ještě bych měl otázku jak je to s jídlem a pitím v letadle dostaneme na palubě nebo dostaneme menu a musíme za to zaplatit ? jak je to se sedadly jsou všude tři v každé řadě nebo i méně

panují cestu do Stockholmu a to letiště litá jen rayair nebo wizzair poletím wizzair jaké mají letadla ?

jinak slyšel jsem ,že tubus používá většina letiště ,ale třeba Praha ne na některých terminálech jak to KTW a KRK

ještě bych měl otázku na cestu do Irska s jakýma arolinkama by jste tam letěli ?
Naposledy upravil(a) kasper dne 10. 02. 2012, 23:04, celkem upraveno 1 x.

georgo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 106
Registrován: 01. 03. 2010, 21:36
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé letadlem vozičkař

Příspěvek od georgo »

U Wizzair, Ryanair a u dalsich nizkonakladovych aerolinek se jidlo a piti kupuje. Nekde daj nealko zdarma treba u Smart Wings.

Wizzair nepouziva tubus ani v Praze. Zalezi to na kazde letecke spolecnosti, jakou smlouvu ma s danym letistem.
Wizzair ma tyto letadla http://wizzair.com/about_us/fleet/?language=CZ. Vsechny maj usporadani 3 a 3 sedadla.

V Irsku jsem byl s Czech Holiday Airlines asi za 3 000,-. Vzdy jednou za tyden tam posilali letadlo, ktere litalo pro irske cestovky a chteli ho vytizit. Jinak bez prestupu se da vyuzit Aer Lingus. Nekdy maj docela dobre akce.

kasper
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 09. 02. 2012, 16:27
Stav: Offline

Re: Poprvé letadlem vozičkař

Příspěvek od kasper »

georgo píše:U Wizzair, Ryanair a u dalsich nizkonakladovych aerolinek se jidlo a piti kupuje. Nekde daj nealko zdarma treba u Smart Wings.

Wizzair nepouziva tubus ani v Praze. Zalezi to na kazde letecke spolecnosti, jakou smlouvu ma s danym letistem.
Wizzair ma tyto letadla http://wizzair.com/about_us/fleet/?language=CZ. Vsechny maj usporadani 3 a 3 sedadla.

V Irsku jsem byl s Czech Holiday Airlines asi za 3 000,-. Vzdy jednou za tyden tam posilali letadlo, ktere litalo pro irske cestovky a chteli ho vytizit. Jinak bez prestupu se da vyuzit Aer Lingus. Nekdy maj docela dobre akce.


aha takže budu nastupovat z venku nebo přes autobus já myslel ,že tenhle typ nastupování se používá už jen v PRG a dá se někde zjistit kdo má smlouvu na tubus ? jinak díky za informace


georgo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 106
Registrován: 01. 03. 2010, 21:36
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé letadlem vozičkař

Příspěvek od georgo »

No budes nastupovat z plochy letiste, kam te priveze autobus. Nastup bez tubusu je stale skoro na vsech letistich. Vcera jsem tak nastupoval ve Frankfurtu s CSA.
Nevim, kde se da najit jestli ma dana aerolinka tubus nebo ne na danem letisti, ale treba s CSA se ti muze stat i v Praze, ze nastup a vystup bude pres autobus.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé letadlem vozičkař

Příspěvek od firefly »

Loni jsem osobně zažila na LHR tento způsob nastupování:
Měla jsem sjednanou asistenci, takže jsem byla na kolečkové židli dovezena před východ z gate ( bohužel se mělo nastupovat z plochy - let s BA do PRG), tam čekalo takové jakoby nákladní auto, vypadalo to jako skříňák, z toho spustili dolů na zem plošinu, na kterou jsem byla na mé židli naložena, spolu se mnou tam byli i 2 vozíčkáři, plošina nás vyvezla na úroveň nákladního prostoru, vjeli jsme dovnitř auta a auto s námi přijelo k letadlu, když tam ještě nebyly přistaveny nástupní schůdky. Byli jsme přesně na úrovni vstupu do letadla a nastupovali jsme do úplně prázdného. Já jsem slezla z mé židle a normálně jsem nastoupila, vozíčkářům pomohli a usadili je.
Předpokládám, že toto by měli mít na všech letištích, nebo něco velmi podobného.
Držím palce a přeji co nejpohodlnější cestování! :thumbup:


Odpovědět