Přechod OK+ => Sky Team FFP

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
slavomirhorak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 19. 01. 2010, 21:08
Stav: Offline

Přechod OK+ => Sky Team FFP

Příspěvek od slavomirhorak »

S těžkým srdcem a po několika dobrých letech uvažuji o ukončení OK+. Mám jej slušně rozlétaný (dohromady máme celá rodina cca 140 tis. mil, snad je stihneme v létě prolétat), jenom jsem pro letošek neobhájil Silver (obvykle mi to vyšlo, většinou nalétám cca 25-30 tis. mil, letos počítám, že to bude podobné).
Chtěl bych však zůstat u ST kvůli letům s KL na západ (1x za rok US/Canada) a SU na východ (minimálně 1x za rok MOW, příp. KBP a min. 1x za rok TAS/FRU, příp. nějaké DEL nebo Čína).

Odvrhl jsem FB (KL, AF i Tarom), v Evropě mi zbývají AZ s Millemiglia a SU s Aeroflot Bonus. Máte někdo zkušenosti s jejich programy? Status i awardy mírně upřednostňují Alitalii, ale přece jenom s nimi mnoho nenalétám, takže salónek v Římě/Milanu mi bude nanic. SU budu létat častěji, což otevírá možnost upgradů, ostatně u SU mi několikrát vyšli vstříc i nad rámec karty (upgrade s OK Gold na lince SU, salónek s OK Silver v Moskvě či v Dillí apod.), nevím, jestli by to s jejich kartičkou bylo podobné (salónek v Moskvě není vůbec špatný, ale oficiálně je jenom pro Gold, na salónek v AMS budu stejně už jenom koukat zdálky).

Nebo někoho napadne jiná alternativa (DL apod.)? Samozřejmě zůstává na stole šílený nápad zůstat nadále u OK+ s nadějí, že ČSA krachne řízeně a FFP zůstane zachován.

První let mám v dubnu, takže na rozmyšlenou je ještě čas.

Díky za tipy


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Přechod OK+ => Sky Team FFP

Příspěvek od flyingblue »

slavomirhorak píše:S těžkým srdcem a po několika dobrých letech uvažuji o ukončení OK+. Mám jej slušně rozlétaný (dohromady máme celá rodina cca 140 tis. mil, snad je stihneme v létě prolétat), jenom jsem pro letošek neobhájil Silver (obvykle mi to vyšlo, většinou nalétám cca 25-30 tis. mil, letos počítám, že to bude podobné).
Chtěl bych však zůstat u ST kvůli letům s KL na západ (1x za rok US/Canada) a SU na východ (minimálně 1x za rok MOW, příp. KBP a min. 1x za rok TAS/FRU, příp. nějaké DEL nebo Čína).

Odvrhl jsem FB (KL, AF i Tarom), v Evropě mi zbývají AZ s Millemiglia a SU s Aeroflot Bonus. Máte někdo zkušenosti s jejich programy? Status i awardy mírně upřednostňují Alitalii, ale přece jenom s nimi mnoho nenalétám, takže salónek v Římě/Milanu mi bude nanic. SU budu létat častěji, což otevírá možnost upgradů, ostatně u SU mi několikrát vyšli vstříc i nad rámec karty (upgrade s OK Gold na lince SU, salónek s OK Silver v Moskvě či v Dillí apod.), nevím, jestli by to s jejich kartičkou bylo podobné (salónek v Moskvě není vůbec špatný, ale oficiálně je jenom pro Gold, na salónek v AMS budu stejně už jenom koukat zdálky).

Nebo někoho napadne jiná alternativa (DL apod.)? Samozřejmě zůstává na stole šílený nápad zůstat nadále u OK+ s nadějí, že ČSA krachne řízeně a FFP zůstane zachován.

První let mám v dubnu, takže na rozmyšlenou je ještě čas.

Díky za tipy


Mam SkyMiles (prechod z FlyingBlue) a jsem spokojen :-) Nicmene se obavam, ze pocet Tebou nalitanych majli asi moc na nejake vyhody stacit nebude.

jay80
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 04. 07. 2011, 19:10
Stav: Offline

Re: Přechod OK+ => Sky Team FFP

Příspěvek od jay80 »

flyingblue píše:Mam SkyMiles (prechod z FlyingBlue) a jsem spokojen :-) Nicmene se obavam, ze pocet Tebou nalitanych majli asi moc na nejake vyhody stacit nebude.


No popravdě už taky delší čas přemýšlím o transferu z OK Plus a váhám mezi FB, SU, DL. S DL skoro vůbec nelétám, s SU poletím za měsíc, celkem často létám s AF/KL. Který by byl asi nejrozumnější (nalítám dejme tomu tak 90-110 tis. mil dle kritérií OK)??

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Přechod OK+ => Sky Team FFP

Příspěvek od flyingblue »

jay80 píše:
flyingblue píše:Mam SkyMiles (prechod z FlyingBlue) a jsem spokojen :-) Nicmene se obavam, ze pocet Tebou nalitanych majli asi moc na nejake vyhody stacit nebude.


No popravdě už taky delší čas přemýšlím o transferu z OK Plus a váhám mezi FB, SU, DL. S DL skoro vůbec nelétám, s SU poletím za měsíc, celkem často létám s AF/KL. Který by byl asi nejrozumnější (nalítám dejme tomu tak 90-110 tis. mil dle kritérií OK)??


Zalezi na tom, v jakych tridach litas. Ja litam v dobytcaku a obvykle v nejlevnejsi tride, kterou dostanes, takze muj profil u Flyingblue by znamenal, ze bych dosahl horko tezko na stribrnou. U SkyMiles jsem uz treti rok platinovej.

Takze vernost je vernost, ale po 1.4. 2009 uz asi Flying Blue ... ne ...

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Přechod OK+ => Sky Team FFP

Příspěvek od jjj »

Ja presel ke SkyMiles. I v nejlevnejsich tridach AF nebo KL pripisujou 100% mil. Dve AF dalkovky do NRT a SFO vydelaji na jeden USA domestic. V OK+ by za ty dve cesty bylo dohromady 10K mil, za coz neporidis nic.


xmurphy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 122
Registrován: 18. 01. 2011, 16:02
Stav: Offline

Re: Přechod OK+ => Sky Team FFP

Příspěvek od xmurphy »

já taky přešel od Flying Blue ke SkyMiles...
U FB jsem byl Gold, ale počtem segmentů... Loni se mi podařilo dosáhnout u DL na Diamond

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přechod OK+ => Sky Team FFP

Příspěvek od Night fly »

DL davala automaticky status match nedo to bylo potreba vylitat?

jay80
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 04. 07. 2011, 19:10
Stav: Offline

Re: Přechod OK+ => Sky Team FFP

Příspěvek od jay80 »

No prave kvuli kritice FB od dubna 2009 se na to ptam :) Hypoteticky kdybych na FB letel s DL ci KE, ktery pripisujou v Y v zasade100 %, dostal bych 100 %, nebo by se to kratilo dle pravidel FB?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přechod OK+ => Sky Team FFP

Příspěvek od Night fly »

Vzdy plati pravidla programu, ktery vyuzivas. Takze pokud mas v rezervaci cislo FFP Flying Blue, dostanes mile podle pravidel Flying Blue, prestoze bys u Delty za stejne lety treba dostal signifikantne vic. A obdobne kdyz letis napr.s AF ale kartu mas SkyMiles, dostanes mile podle pravidel SkyMiles, prestoze podle pravidel Flying Blue bys dostal podstatne min.

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Přechod OK+ => Sky Team FFP

Příspěvek od lukaskr »

Budu si pravděpodobně dnes zakládat SkyMiles, jestli Delta nabízí body za doporučení, chce mě někdo doporučit?

jay80
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 04. 07. 2011, 19:10
Stav: Offline

Re: Přechod OK+ => Sky Team FFP

Příspěvek od jay80 »

Night fly píše:Vzdy plati pravidla programu, ktery vyuzivas. Takze pokud mas v rezervaci cislo FFP Flying Blue, dostanes mile podle pravidel Flying Blue, prestoze bys u Delty za stejne lety treba dostal signifikantne vic. A obdobne kdyz letis napr.s AF ale kartu mas SkyMiles, dostanes mile podle pravidel SkyMiles, prestoze podle pravidel Flying Blue bys dostal podstatne min.


A neplati to spis podle prepravce na letence (byt je to treba operovano nekym jinym)?
Napr. poletim PRG/CDG/BOS - ale letenku koupim u DL, tak v OK plus za to bylo 100 %; samozrejme, kdybych to koupil od AF, tak za to bylo 25 %.
Nikde to totiz u FB neumim vycist (to i zlaty stranky OK plus, kde je to po prepravcich rozparcelovany, za kterou tridu je kolik %...)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přechod OK+ => Sky Team FFP

Příspěvek od Night fly »

Pletes vic veci dohromady: operujiciho vs. codesharujiciho dopravce; a pak ruzne urovne zisku mil za jinak stejne lety u ruznych FFP. Co se prvni zalezitosti tyce, u FB v minulosti platilo pravidlo kodu na letence (tj. za let BOS-CDG operovany AF, ale vystaveny jako DL 8xxx dostal clovek mile jako by fyzicky letel s Deltou). Jak je to u OK+ ale netusim.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Přechod OK+ => Sky Team FFP

Příspěvek od flyingblue »

jay80 píše:
Night fly píše:Vzdy plati pravidla programu, ktery vyuzivas. Takze pokud mas v rezervaci cislo FFP Flying Blue, dostanes mile podle pravidel Flying Blue, prestoze bys u Delty za stejne lety treba dostal signifikantne vic. A obdobne kdyz letis napr.s AF ale kartu mas SkyMiles, dostanes mile podle pravidel SkyMiles, prestoze podle pravidel Flying Blue bys dostal podstatne min.


A neplati to spis podle prepravce na letence (byt je to treba operovano nekym jinym)?
Napr. poletim PRG/CDG/BOS - ale letenku koupim u DL, tak v OK plus za to bylo 100 %; samozrejme, kdybych to koupil od AF, tak za to bylo 25 %.
Nikde to totiz u FB neumim vycist (to i zlaty stranky OK plus, kde je to po prepravcich rozparcelovany, za kterou tridu je kolik %...)


U FB to je, ale jsem v polnich podminkach, takze Ti postup nereknu. Je to dumyslne ukryte v miles finderu.

jay80
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 04. 07. 2011, 19:10
Stav: Offline

Re: Přechod OK+ => Sky Team FFP

Příspěvek od jay80 »

Night fly píše:Pletes vic veci dohromady: operujiciho vs. codesharujiciho dopravce; a pak ruzne urovne zisku mil za jinak stejne lety u ruznych FFP. Co se prvni zalezitosti tyce, u FB v minulosti platilo pravidlo kodu na letence (tj. za let BOS-CDG operovany AF, ale vystaveny jako DL 8xxx dostal clovek mile jako by fyzicky letel s Deltou). Jak je to u OK+ ale netusim.


U OK plus je to podle vystavujiciho prepravce. Proto se ptam, zda je to stejne i u FB. Tot cela uvaha, proc vaham mezi DL a FB...

edit: Diky - FlyingBlue byl rychlejsi v dalsi reakci

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Přechod OK+ => Sky Team FFP

Příspěvek od flyingblue »

jay80 píše:
Night fly píše:Pletes vic veci dohromady: operujiciho vs. codesharujiciho dopravce; a pak ruzne urovne zisku mil za jinak stejne lety u ruznych FFP. Co se prvni zalezitosti tyce, u FB v minulosti platilo pravidlo kodu na letence (tj. za let BOS-CDG operovany AF, ale vystaveny jako DL 8xxx dostal clovek mile jako by fyzicky letel s Deltou). Jak je to u OK+ ale netusim.


U OK plus je to podle vystavujiciho prepravce. Proto se ptam, zda je to stejne i u FB. Tot cela uvaha, proc vaham mezi DL a FB...

edit: Diky - FlyingBlue byl rychlejsi v dalsi reakci


No u DL mam skoro dycky 100%, takze jsem FB zavrhnul. obcas se mi stane, ze v case, kdy nekde musim byt, ma AF akci, no tak to vemu s AF - a netrapi me, ze bych u AF dostal 25%.


Odpovědět