Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
Martin12345678
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 03. 2012, 08:35
Oblíbené typy letadel: já mám nejraději petrolejovou pilu Jawa z roku 1972
Bydliště: Kynšperk nad Vltavou
Stav: Offline

Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od Martin12345678 »

V souvislosti s drastickou změnou podmínek FFP se může více lidem stát, že jim pár nebo hodně mil chybí či přebývá. Co s nimi, nechat propadnout? To mi přijde škoda.
Takže pokud se zde sdílí praktické informace a zkušenosti, mohlo by být i "mílové vetešnictví" užitečné...
Určitě to řada lidí nepochopí, tak polopaticky:
1/ nechci zakládat burzu nebo s mílemi obchodovat;
2/ nechci se na nikom obohacovat, nechť je to jen platforma, kde se potká nabídka s poptávkou;
3/ koho to nezajímá, může to přeskočit a ignorovat, kritikou ztrácí hlavně svůj čas.


fred
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 22. 04. 2011, 16:20
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od fred »

Váš bod 1/ a subjekt jsou podle mne tak nějak v nesouladu...

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od cocik »

Pokusim se ti odpovedet bez emoci a k veci...

Samozrejme nejsi prvni ani posledni clovek, kteryho neco takovyho napadlo. Na internetu funguje spousta "mileage brokeru" a "parovacu nabidky s poptavkou" (kdyz si odmyslime prodeje primo na online burzach atd.). V zasade je to jednoducha vec, na kterou ti staci server a nejakej jednoduchej databazovej system.

Problem je v tom, ze podobny veci aerolinky nerady videj. Samozrejme netusim, nakolik se to tyka nebo netyka CSA (at uz na zaklade jejich podminek nebo ochoty v soucasnym stavu firmy neco resit), ale kdyz se podivas treba na flyertalk, zjistis, ze to nekdy bejva pekne divoky (ztraty statusu a mil, soudni dohry atd.).

Takze samozrejme nikdo ti nebrani neco podobnyho zalozit a nejak se poprat s nasledkama (muj odhad je, ze pokud to bude zamereny na OK Plus, tak se na 95% nic nestane - tech zbylejch 5% bude pripad, kdy o tom napise Blesk nebo natoci Nova reportaz), ale musim znova opakovat, ze bych byl vzhledem k okolnostem nerad, aby se moje trip reporty spojovaly se strankama, kde se s milema kseftuje.

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od sever2 »

Nechapu, proc se tohle stale resi. Pokud toto spolecnosti neradi vidi, maji si to postihnout v obchodnich podminkach. Pokud si to i pres obchodni podminky nekdo "lajze", je to naprosto jeho soukroma vec.

Pri upgradech jsem si nevsiml, ze by mi spolecnost urcovala, koho mohu nebo nemohu upgradovat. Jestli to bude za uplatu, neni v jejich moci zjistit a logicky (netvrdim ze pravne) na to nemaji vzhledem k charakteru veci zadne pravo. Naletane mile jsou jejich zavazkem na jejich rozvaze a mym perkem, ne naopak.

Chytre spolecnosti budou chovani zakzaniku nasledovat a usmernovat, ne mu zabranovat formou ruseni statusu a pravnich doher.Zaroven si myslim, ze je spousta jinych oblasti, o ktere by se mela vetsina spolecnosti starat, nez zda jejich zakaznici vyuzivaji vyhody, ktere jim sami nabidly, aby ziskaly jejich prizen.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od flyingblue »

sever2 píše:Nechapu, proc se tohle stale resi. Pokud toto spolecnosti neradi vidi, maji si to postihnout v obchodnich podminkach. Pokud si to i pres obchodni podminky nekdo "lajze", je to naprosto jeho soukroma vec.

Pri upgradech jsem si nevsiml, ze by mi spolecnost urcovala, koho mohu nebo nemohu upgradovat. Jestli to bude za uplatu, neni v jejich moci zjistit a logicky (netvrdim ze pravne) na to nemaji vzhledem k charakteru veci zadne pravo. Naletane mile jsou jejich zavazkem na jejich rozvaze a mym perkem, ne naopak.

Chytre spolecnosti budou chovani zakzaniku nasledovat a usmernovat, ne mu zabranovat formou ruseni statusu a pravnich doher.Zaroven si myslim, ze je spousta jinych oblasti, o ktere by se mela vetsina spolecnosti starat, nez zda jejich zakaznici vyuzivaji vyhody, ktere jim sami nabidly, aby ziskaly jejich prizen.


Neni v moci zjistit je totez, jako bys napsal, ze "kdyz me pri kradezi nechyti, tak je vsechno OK".

Pokud bych to mel vztahovat na celou spolecnost, tak: kdyz se chovame jako svine ke svym dodavatelum, necekejme, ze se k nam budou chovat hezky.

A take plati, ze: par svini dokaze zkazit obraz celeho stada.

A nelze opomenout, ze predevsim svine krici, ze je nas stat zkorumpovany, "ti nahore" kradou ... a podobne hlasky. Nelze vsak prehlednout, ze svinim vadi, ze takhle krade nekdo jinej a ne ony.

Berte to jako filozoficky nadhled, predpokladam, ze se na tomto serveru zadne svine nevyskytuji a delani brokera pro nemoralni aktivity (jejich legalitu by musel posoudit soud, to se ja neodvazuju) je jenom takova hricka.


Martin12345678
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 03. 2012, 08:35
Oblíbené typy letadel: já mám nejraději petrolejovou pilu Jawa z roku 1972
Bydliště: Kynšperk nad Vltavou
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od Martin12345678 »

fred píše:Váš bod 1/ a subjekt jsou podle mne tak nějak v nesouladu...


Vaše reakce je podle mne tak nějak v nesouladu s bodem 3/... :wink:

Ale já chci odpovědět cocikovi:
A/ díky, tomu rozumím, věcný a konkrétní názor;
B/ dost nesnáším zakládání nových témat, tak jsem psal do existujícího. Respektuju "vyhnání" a z donucení jsem tedy založil nové;
C/ naprosto věřím, že se to řešilo bambilionkrát. Já platím UniCredit/ČSA, a až do teď byly moje míle nesmrtelné. Což se změnilo šmahem pera: umřít musí v říjnu a mně se to nelíbí;
D/ chci jednorázově vyřešit svůj problém (se spokojenou protistranou), rozhodně nebudu tohle téma topovat nesmyslnými příspěvky. Pokud sem někdo napíše, má to téma smysl, pokud ne, ať si propadne do zapomnění;
E/ neznám vůbec žádné obchodní stránky o mílích a kdyby se nezměnily pravidla FFP do OKmínus, vůbec bych tím neztrácel čas (nemluvě o tom, že nejsem schopen sepsat jakýkoliv script, jsem z jiného oboru).

Můžete to, prosím, považovat za poslední a definitivní vysvětlení? Je na tom něco nepochopitelného, zištného, urážlivého, tento užitečný web degradujícího?

Martin12345678
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 03. 2012, 08:35
Oblíbené typy letadel: já mám nejraději petrolejovou pilu Jawa z roku 1972
Bydliště: Kynšperk nad Vltavou
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od Martin12345678 »

flyingblue píše: Berte to jako filozoficky nadhled, predpokladam, ze se na tomto serveru zadne svine nevyskytuji a delani brokera pro nemoralni aktivity (jejich legalitu by musel posoudit soud, to se ja neodvazuju) je jenom takova hricka.


Ale tak samozřejmě my dva zrovna nebudeme největší kamarádi, když Tvoje arogantní příspěvky o "sockách" a "sviních" nejsou zrovna můj šálek kávy. Nicméně zkus připustit, že existují i lidé, kteří třeba hodně cestují, neznají tyto stránky dlouho, ale dlouho sbírají hehe tzv. "věrnostní" míle, které jim překvapivě chce tzv. "loajální" společnost zrušit. Není to třeba tak, že ve stádu Sky teamu je no nic :think:

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od sever2 »

flying blue,

Ja myslim, ze prodej neceho, co je v mem vlastnictvi, nemuze z podstaty veci splnovat definici kradeze. To, ze toto letecke spolecnosti zakazuji v ramci svych obchodnich podminek, jeste neznamena, ze zakon neporusuji ony. Nikdo toto ustanoveni zatim nenapadl, takze zatim nevime, zda je v souladu s platnym pravem.

O kradezi bychom se ostatne spise mohli bavit v navaznosti na tento clanek (http://www.focus.de/reisen/fliegen/mile ... 24692.html), kde ovsem zlodejem, klepnutym soudem pres prsty je v Cechach velice znamy dodavatel Lufthansa.

Velice zajimave cteni - vsem doporucuji. Svym rozhodnutim nemecky soud zneplatnil velmi dulezitou klauzuli obchodnich podminek vetsiny FFP, ktera muze znit takto:

"may at any time without notice alter the number of miles required to obtain a particular Reward, withdraw a Reward supplied or impose additional restrictions on a Reward or conditions of obtaining it."

Jestliže je problémem toto, pak si myslím, že napadnutí zákazu prodeje rewards má reálnou šanci na úspěch, neboť věcně jsou míle závazkem společnosti a majetkem daného klienta. Jak říkám, chytré společnosti tuto hrozbu přemění ve svou konkurenční výhodu (viz. první vlaštovky typu rodinné konto u Etihad Airways nebo mene povedeny family bonus a transfer mil u Emirates). Ty ostatní se vystavují riziku, že budou čelit neřízeným reakcím ze strany klientů v případě prohraného soudu.

Jinak do filozofickych vysin bych se poustel az v pripade, ze dojdou argumenty ,a nebo uplne nejlepe diskuzi ukoncil jeste predtim, nez se tady budeme poustet do divnych vykriku do tmy nazvanych filozofickym nadhledem. :roll:
Naposledy upravil(a) sever2 dne 18. 03. 2012, 23:35, celkem upraveno 1 x.

Martin12345678
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 03. 2012, 08:35
Oblíbené typy letadel: já mám nejraději petrolejovou pilu Jawa z roku 1972
Bydliště: Kynšperk nad Vltavou
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od Martin12345678 »

sever2 píše:flying blue,

Ja myslim, ze prodej neceho, co je v mem vlastnictvi, nemuze z podstaty veci splnovat definici kradeze. To, ze toto letecke spolecnosti zakazuji v ramci svych obchodnich podminek, jeste neznamena, ze zakon neporusuji ony. Nikdo toto ustanoveni zatim nenapadl, takze zatim nevime, zda je v souladu s platnym pravem. :roll:


Zajímavé, jak se to vymklo z kloubů. Nechcete tuhle diskusi přenést na vlákno, odkud jsem byl vyšachován?

Já souhlasím jak s příspěvkem sever2, tak i cocika. A chápu ten názor: "kumunikuji tady s přáteli již leta, píšu si sem cestopisy, trávím tu čas, tak nechci, aby to tu kazil Martin 123...".

Ale opravdu je pár případných převodů mil tak velký problém, že to někoho pudí se k tomu filozoficky vyjadřovat metaforou čtvrté cenové? Což není případ cocika, jen tak pro pořádek...

Zkuste/zkusme kritizovat/obhajovat prodej/převod jinde/né tady.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od flyingblue »

Martin12345678 píše:
flyingblue píše: Berte to jako filozoficky nadhled, predpokladam, ze se na tomto serveru zadne svine nevyskytuji a delani brokera pro nemoralni aktivity (jejich legalitu by musel posoudit soud, to se ja neodvazuju) je jenom takova hricka.


Ale tak samozřejmě my dva zrovna nebudeme největší kamarádi, když Tvoje arogantní příspěvky o "sockách" a "sviních" nejsou zrovna můj šálek kávy. Nicméně zkus připustit, že existují i lidé, kteří třeba hodně cestují, neznají tyto stránky dlouho, ale dlouho sbírají hehe tzv. "věrnostní" míle, které jim překvapivě chce tzv. "loajální" společnost zrušit. Není to třeba tak, že ve stádu Sky teamu je no nic :think:


No nevim jak jsi prisel na to, ze s Tebou chci byt kamarad? :mrgreen:

Pridelovat vernostni mile neni zadna povinnost. Ty jim davas svoje penize, oni Te nekam dopravi.

Vse ostatni je marketing. Nikdo nerika, ze mas ty mile na vecnost a ze se nemuzou podminky zmenit, je uplne normalni. Stejne tak je normalni, ze se obvykle nemeni ve prospech zakazniku (vyjma situace, kdy poskytovatele donuti k prislusnemu kroku konkurence).

A pokud names problem s pochopenim vyznamu, tak loajalni je zakaznik k poskytovateli. Nikoliv obracene.

Ja chapu, ze lidi hodne cestuji a taky chapu, ze dotycni jsou z te akce nastvani. To je uplne v poradku a poskytovatel si to zaslouzi. Nicmene to, ze poskytovatel zmeni podminky, nedava zakaznikum pravo chovat se jako svine.

Mimochodem je pekne, jak se lidi chyti na expresivni slova. Rychle se oddeli zrno od plev (a ja tech "par" nefanousku holt preziju).

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od flyingblue »

sever2 píše:flying blue,

Ja myslim, ze prodej neceho, co je v mem vlastnictvi, nemuze z podstaty veci splnovat definici kradeze. To, ze toto letecke spolecnosti zakazuji v ramci svych obchodnich podminek, jeste neznamena, ze zakon neporusuji ony. Nikdo toto ustanoveni zatim nenapadl, takze zatim nevime, zda je v souladu s platnym pravem.


To myslis spatne. Mile nejsou ve Tvem vlastnictvi :-)

Ja jsem umyslne nehodnotil legalitu takoveho prevodu, protoze moje pripadne hodnoceni je zcela irelevantni (legalitu hodnoti az soud).

sever2 píše:O kradezi bychom se ostatne spise mohli bavit v navaznosti na tento clanek (http://www.abendblatt.de/hamburg/articl ... hansa.html), kde ovsem zlodejem, klepnutym soudem pres prsty je v Cechach velice znamy dodavatel Lufthansa.

Velice zajimave cteni - vsem doporucuji. Svym rozhodnutim nemecky soud zneplatnil velmi dulezitou klauzuli obchodnich podminek vetsiny FFP, ktera muze znit takto:

"may at any time without notice alter the number of miles required to obtain a particular Reward, withdraw a Reward supplied or impose additional restrictions on a Reward or conditions of obtaining it."

Jestliže je problémem toto, pak si myslím, že napadnutí zákazu prodeje rewards má reálnou šanci na úspěch, neboť věcně jsou míle závazkem společnosti a majetkem daného klienta. Jak říkám, chytré společnosti tuto hrozbu přemění ve svou konkurenční výhodu (viz. první vlaštovky typu rodinné konto u Etihad Airways nebo mene povedeny family bonus a transfer mil u Emirates). Ty ostatní se vystavují riziku, že budou čelit neřízeným reakcím ze strany klientů v případě prohraného soudu.


Bohuzel moje sudetonemecka nemcina na soudni rozhodnuti nestaci. Budu velmi rad, kdyz to nekdo s prekladatelskou licenci prelozi, urcite je to uzitecnejsi nez vytvaret brokery s cizimi milemi.

Nicmene plati - pokud chces zjistit, jak se to ma s legalitou prodeje mil nekomu dalsimu, tak jedina instance je soud.

Delta ma taky transfer mil, nicmene jde o ponekud jiny pripad nez snaha vytvaret nejaky sedy market.

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od sever2 »

Martin 123...,

pouze jedno slovo: respektuji.

flying blue,

dve slova: google translator :roll:

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od whiskey »

sever2 píše:Jak říkám, chytré společnosti tuto hrozbu přemění ve svou konkurenční výhodu (viz. první vlaštovky typu rodinné konto u Etihad Airways nebo mene povedeny family bonus a transfer mil u Emirates).

veselo mozes mat family account u M&M. Len potrebujes bydlisko na Arabskom polostrove...

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od sever2 »

whiskey,

tomuhle rikam out-of-the-box thinking :D

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od whiskey »

sever2 píše:whiskey,

tomuhle rikam out-of-the-box thinking :D

preco? Uplne logicka uvaha. Kopec Nemcov "byva" mimo Nemecka, aby im stacilo na SEN len 100k mil namiesto 130k...


Odpovědět