Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od happyna »

Globik píše:
happyna píše:Kontroluje BA nejak cleny pridane do Household uctu, jako ze jsou ze stejny domacnosti?


Neznám britské právo, jaká je podle něj definice společné domácnosti, ale jak bys to chtěl prokazovat? Resp.jak by to oni chtěli kontrolovat a prokazovat opak?

Hele jak to prokazovat taky netusim :) ale treba u etihadu u toho rodinyho uctu, kam muzes snad pridat i vlastniho zahradnika, tak pisou ze je mozny, ze po tobe budou chtit nejakej dukaz ze je z jedny domacnosti..
Jinak teda sorry adminovi, myslel jsem ze kdyz tu ten topic vydrzel a nebyl smazan, tak handlovani s milema se nezakazalo..


soundman73
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 12. 07. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od soundman73 »

No taky sorry, ale možná by stálo za to, změnit název vlákna... :roll:

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od Alexx »

Ahoj,

vrátím se k původní náplni vlákna :-):

vzhledem k tomu, že se mi z ČSA nepodařilo vydyndat žádnou rozumnou Jižní Ameriku, a do Japonska se mi to nevyplatí, dávám do placu 490000 mil.

Nalejme si čistého vína: můj cíl je získat za tenhle objem desetinu v Kč, tj. 10h za míli, klidně "na drobno", ale pravda je taková:

Podle mě to dává smysl jedině na RTW v C (ale to jde obvykle jenom pro jednoho), a pak linky OK do Soulu v Business, tj.:

OK v economy 60000 mil (6000 Kč) plus cca 7-8000 poplatky, tj. ... hodně a nejspíš lze levněji
OK v business 90000 mil (9000 Kč) plus cca 10-11000 poplatky, tj. někde do 20000 Kč za zpátečku.

KE v economy 80000 mil (8000 Kč), poplatky nevím ale asi podobně, tj. taky nic moc
KE v business 140000 mil (14000 Kč), poplatky asi taky podobně jako u ČSA a navíc 300€ výpalné za C, takže někde přes 30000 Kč (pořád to není taková hrůzná cena). U kombinace OK tam, KE zpět míle stejně, ale výpalné poloviční (u OK se neplatí).

OK lítaly ještě v dubnu čtvrtek a pondělí tam, pátek a úterý zpět, ostatní dny KE (kdyžtak mě opravte), může se v čase měnit.

RULES:

1. U toho Soulu pomůžu s nalezením volného termínu, ale ostatní cesty, hlavně RTW, si hledejte v KVS nebo na ExpertFlyeru sami, už jsem nad tím strávil hodiny hledáním vlastních letenek a už mě to nebaví :-).

2. Bavíme se o vystavení letenek za 10h/míle. Pokud by chtěl někdo převod, tak je cena dvojnásobná.

3. V případě zájmu záloha ve výši 100% (míle plus odhadované poplatky) na účet předem, pak teprve volám do ČSA.

4. V případě, že by někdo chtěl více mil než 490000, pak mám dalších 600000, které ale zatím nejsou na prodej (ne za danou cenu). Tam by byla cena k jednání (mám s nima plán, ale obchod je obchod).

Taková je nabídka, ani podmínky ani cena není k jednání (jsem pouze spolumajitel, taková je dohoda s druhým spolumajitelem), a vzhledem k omezenému využití nečekám velký zájem, takže ani obálková metoda nehrozí. Taky ale nikam nespěchám, míle expirují až v roce 2020.

shady
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 12. 01. 2011, 19:57
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od shady »

Velka skoda, ze si to postol az dnes. :( Vcera som musel urgentne kupit letenku na dnes s KLM do Mexika a nechal som za nu oblicku a a to iba v economy. :(

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od Alexx »

Šance že by byly volné awardy "na dnes" s KLM do Mexika a zpět, je IMHO <1%. Takže netruchli :-)


shady
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 12. 01. 2011, 19:57
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od shady »

Alexx píše:Šance že by byly volné awardy "na dnes" s KLM do Mexika a zpět, je IMHO <1%. Takže netruchli :-)

EF ukazuje volne economy, cize by mi to pomohlo par korun usetrit. Aj ked by C bolo prijemnejsie, samozrejme.

2flyhigh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 21. 04. 2018, 13:06
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od 2flyhigh »

Zdravim letce a letusky,

dostal jsem se k tomuto fajn foru, protoze se jiz tyden snazim ziskat nejake bonusovky s
OK plus programem a docela z toho silim. Cenove se dostavam na cca 50-80% normalni ceny, coz je pro
me psychicky neunosne :)

Kdyby nekdo chtel nadelil bych mu mile, respektive za nej zabookoval let. Podminky bych rad
nechal jako kolega Alexx, od ktere si je z velkym dikem pujcim. Diky! :)

Mam 127.000 mil, tedy dostacujici na OK business do Seoul atd ...

Prenecham je za 10h/m kdyz vezmente letenku za 80-90k. Kdyz nekdo vezme vsech 127k tak je necham za 9h/m.

MILE MI VYPRSI k 30.4. TAKZE JE TO LAST MINUTE AKCE.

RULES:
1. Bavíme se o vystavení letenek za 9-10h/míle. Pokud by chtěl někdo převod, tak je cena dvojnásobná.
2. V případě zájmu záloha ve výši 100% (míle plus odhadované poplatky) na účet předem, pak teprve volám do ČSA.

fajn den vsem,

Dominik

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od kowal »

S jedním příspěvkem je to docela odvážná nabídka, zvlášť při expiraci za pár dní. To, že si dáš stejné podmínky jako Alexx ještě neznamená, že jsi Alexx ^:)^
Ale k tvé nabídce. Koupím za 2.000 plus poplatky letenku do ICN v C, na jakýkoliv víkend od 10. 5. do 10. 6., ve čtvrtek tam, v neděli zpět :-?

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od VanillA »

Nabízím 3000Kč. Kdyžtak SZ.

Díky, Jakub

2flyhigh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 21. 04. 2018, 13:06
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od 2flyhigh »

Vtipne reakce, koukam ze duvera vladne svetem. Dobre pojdme to otocit. Zaplatim 0.5h za 1 mil, platba predem na BU za 12900mil a samozrejme zaplatim 0.2h za prevod. Tedy v CZK = 3225czk.

specha.

Diky,

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od Globik »

2flyhigh píše:Vtipne reakce, koukam ze duvera vladne svetem. Dobre pojdme to otocit. Zaplatim 0.5h za 1 mil, platba predem na BU za 12900mil a samozrejme zaplatim 0.2h za prevod. Tedy v CZK = 3225czk.

specha.

Diky,

S nedůvěrou jsi tu začal ty. Chtěl jsi celou částku předem na účet. Tedy nevěříš lidem, že by ti pak ta letenka nezůstala apod. Alexx má problém ty míle prodat za desetník a myslíš si že tobě za stejnou cenu někdo hned pošle peníze. Nikdo tě tu ani virtuálně nezná, byl to tvůj první příspěvek. Trocha soudnosti by možná neškodila.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od michal4 »

Sháním 182 mílí, abych si mohl vzít vstup do salonku a skončit s OK Plus. Výměnou zvu na pivo (nebo kofolu u abstinentů).

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od Fabo »

Nelze. Minimalni prevod je kolem 10 tisic.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od michal4 »

Fabo píše:Nelze. Minimalni prevod je kolem 10 tisic.
Aha, tak nic :lol: Než propadnou, tak je to ještě pár měsíců čas, tak se mi třeba poštěstí ještě letět s někým z aliance.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od Fabo »

Preved si body z Shellu nebo tak neco...


Odpovědět