Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od Lanbub »

Admin píše:V současnosti se připravují pravidla tohoto diskusního fóra, která zde budou vyvěšeny a každý do nich bude moci kdykoliv nahlédnout. Součástí pravidel bude zákaz prodeje mil věrnostních programů. Toto diskusní fórum má sloužit především k výměně názorů a zkušeností s leteckou dopravou, nejedná se o inzertní server. Přestože pravidla nejsou ještě hotová, chtěl bych diskutující požádat, aby se zdrželi nabízení mil za úplatu v tomto fóru.

Toto rozhodnuti mě udivuje!
Ja se do diskuze nezapojil protože tady není co řešit pokud nejsem prodejce letenek který nemá zájem aby si tu lidé prodavaly mile mezi sebou. Rozumím že to je proti zajmum leteckých společnosti ale poslední dobou letecké společnosti si o to koledovaly změnou pravidel které jdou proti zajmům zakazniku.
Chci se zeptat admina jaky ma vztah k letectví? Zaměstnanec, dodavatel nebo zakazník?
Rozhodl takto admin na zakladě natlaku zaměstnancu v oboru letectví nebo horší na základě natlaku inzerentu?

Konečné rozhodnutí je na admina a s tím nikdo nic neuděla. Těžké to dilema! Naštvat zaměstnance nebo zakazniky!

Podle toho co jsem citoval tak se admin už asi rozhodl. Ale chtěl jsem to stejně napsat aby lidé si uvědomili že lobing je všude přitomny. Vtčetně tohoto fora.


Admin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 439
Registrován: 24. 12. 2000, 00:00
Oblíbené typy letadel: Boeing 747, Boeing 777, Airbus A330
Pohlaví: muž
Bydliště: fórum
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od Admin »

Toto je nekomerční fórum sloužící k výměně informací a zkušeností s leteckou dopravou, jak jsem psal v předchozím příspěvku, nejedná se o inzertní server. Další věcí je, že prodej mil je v rozporu s pravidly většiny mílových programů. Žádná letecká společnost, inzerent ani nikdo další v tomto směru nevytvářel žádný nátlak.

salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od salamio »

Lanbub: jedna stará kočičí moudrost, která se sem teď moc hezky hodí, říká: „Co to sakra meleš, ty vořechu?“
Úplně jsem teda nepochopil (kromě dalších věcí), kdože je tady zaměstnanec a kdo zákazník?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od flyingblue »

salamio píše:Lanbub: jedna stará kočičí moudrost, která se sem teď moc hezky hodí, říká: „Co to sakra meleš, ty vořechu?“
Úplně jsem teda nepochopil (kromě dalších věcí), kdože je tady zaměstnanec a kdo zákazník?


+1

Martin12345678
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 03. 2012, 08:35
Oblíbené typy letadel: já mám nejraději petrolejovou pilu Jawa z roku 1972
Bydliště: Kynšperk nad Vltavou
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od Martin12345678 »

cocik píše:Samozrejme nejsi prvni ani posledni clovek, kteryho neco takovyho napadlo. Na internetu funguje spousta "mileage brokeru" a "parovacu nabidky s poptavkou" (kdyz si odmyslime prodeje primo na online burzach atd.). V zasade je to jednoducha vec, na kterou ti staci server a nejakej jednoduchej databazovej system.


A ví někdo o nějakém obchodníkovi, kde se dá dokoupit?
Když jich je "spousta", tak by pár odkazů mohlo tuto diskusi uzavřít k radosti cocíkově, a plně by to respektovalo zákaz admina, protože nespokojenci s retroaktivní změnou podmínek by přesunuli pozornost a vyřešili si svůj mílový problém jinde.

Jinak k těm příkladům: když mi dealer auta nabídne 5 let servisních prohlídek auta zdarma, já tuto marketingovou drobnost zahrnu jako jeden z argumentů do svého rozhodování a vyberu si proto namísto VW Mercedes (ten to opravdu nabízel), považoval bych za křivárnu, kdyby za rok výrobce sdělil, že 5 let se ruší a je to jen 20.000 ujetých kilometrů.

Takže samozřejmě s OKmínus končím, zbývá jen vyřešit poctivě nasbírané míle. A jestli to bude nepoctivě? Copak já jsem změnil ty podmínky?


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od hafi »

jenže když si koupíš ten mercedes, tak máš ten benefit ve smlouvě.

tady máš v podmínkách (s nimiž jsi souhlasil při zakládání účtu) předpokládám zmínku, že podmínky čerpání mil se mohou změnit.
Když ti operátor změní tarifikaci, tak se taky můžeš tak akorát vztekat a následně přejít ke konkurenci, ale "staré" podmínky si nevymůžeš.

Martin12345678
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 03. 2012, 08:35
Oblíbené typy letadel: já mám nejraději petrolejovou pilu Jawa z roku 1972
Bydliště: Kynšperk nad Vltavou
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od Martin12345678 »

hafi píše:Když ti operátor změní tarifikaci, tak se taky můžeš tak akorát vztekat a následně přejít ke konkurenci, ale "staré" podmínky si nevymůžeš.


Jakože se koupím letenku za patnáct PRG-BKK-PRG a když tam přiletím, tak mi řeknou, že musím doplatit dalších deset, jinak nesmím nastoupit do zpátečního letadla? Tuhle retroaktivitu si myslel?

Dost lidí se tu shodlo, že OK FFP byl velkorysý. Ano, proto si ho tolik lidí vybralo, logické.
Dost lidí si myslí, že tuto velkorysost si OK v dnešní době nemůže dovolit. Logické.
S oběma názory 100% souhlasím.
Jde jen o tu formu změny. Retroaktivní změna statusu starých mil je stejný úkon jako retroaktivní změna statusu dost neproletěných zakoupených letenek. :crazy:

Martin12345678
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 03. 2012, 08:35
Oblíbené typy letadel: já mám nejraději petrolejovou pilu Jawa z roku 1972
Bydliště: Kynšperk nad Vltavou
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od Martin12345678 »

flyingblue píše:A take plati, ze: par svini dokaze zkazit obraz celeho stada.

A nelze opomenout, ze predevsim svine krici, ze je nas stat zkorumpovany, "ti nahore" kradou ... a podobne hlasky. Nelze vsak prehlednout, ze svinim vadi, ze takhle krade nekdo jinej a ne ony.


Tak jsem si to vygooglil a relevantni stranka i s odkazy je zde:
http://www.smartertravel.com/travel-adv ... id=2631645

Téma můžu jako zakladatel uzavřít odpovědí zvířecímu filosofovi:
- tak stádo sviní je a zůstane stádem sviní, to tak nějak vyplývá z podstaty. Pokud jsi ve stádě žiraf, zeber a antilop viděl nějaké svině, chápu, že ti to mohlo změnit romantický africký zážitek a obraz celého stáda.
- ano, svině křičí = kvičí, a to od přírody. Mlčící ovce se nechají tupě pravidelně oholit a občas udělají béé. Na stádo huňatých oveček je pohled opravdu hezčí.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od hafi »

ad operátor - nepřesně jsem se vyjádřil, myšlen byl mobilní operátor.

Boltn
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 18. 04. 2012, 21:28
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od Boltn »

Chybí mi 20 000 mil ok plus má někdo nějaké řešení jak se dohodnout apod ?

Martin12345678
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 03. 2012, 08:35
Oblíbené typy letadel: já mám nejraději petrolejovou pilu Jawa z roku 1972
Bydliště: Kynšperk nad Vltavou
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od Martin12345678 »

Boltn píše:Chybí mi 20 000 mil ok plus má někdo nějaké řešení jak se dohodnout apod ?


Tak na to rychle zapomeň, to je proti místním pravidlům. Tady se fotí pišingry a píší se o tom příběhy, jak trefně napsal kolega Cocík.

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od VanillA »

Pokud má někdo zbytek mil (jakýkoliv) který již nevyužije, tak prosím SZ. Děkuji

soundman73
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 12. 07. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od soundman73 »

EDIT ADMIN: příspěvek smazán, fórum není určeno pro prodej/nákup mil

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od happyna »

Zdravim, chtel jsem se zeptat. Kontroluje BA nejak cleny pridane do Household uctu, jako ze jsou ze stejny domacnosti?

EDIT ADMIN: část příspěvku smazána, fórum není určeno pro prodej/nákup mil

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Mile: nakup, prodej, prevod, nebo expirace :-)

Příspěvek od Globik »

happyna píše:Kontroluje BA nejak cleny pridane do Household uctu, jako ze jsou ze stejny domacnosti?


Neznám britské právo, jaká je podle něj definice společné domácnosti, ale jak bys to chtěl prokazovat? Resp.jak by to oni chtěli kontrolovat a prokazovat opak?


Odpovědět