OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
rastompk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 114
Registrován: 08. 12. 2011, 10:32
Bydliště: CDG/ORY/BVA
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od rastompk »

loupeznik píše:
outlier píše:A zkoušel jste někdo Martinique? Je to reálné v nějakém koupacím termínu?

Koupací termín je v Karibiku dost široký pojem :wink: , ale jestli myslíš naše prázdniny, tak podle FB award bookingu to vypadá, že bonusovky jsou dostupné i během července - srpna (za FB míle, snad to tak platí i pro OK+ míle). Pokud tě ovšem neirituje vypláznout za bonusovku nějakých 460 eur.


Ak sa nemylim, tak cervenec-srpen = offseason! a myslim ze v srpnu to tam uz je na hurikan :)
hlavne sezona je na martinique/guadeloupe = NOV/DEC-APR.
Nj, kazdopadne dat na taxach 350E ked celkom bezne aj pocas sezony tam clovek vie zohnat letenku za 500E...


rastompk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 114
Registrován: 08. 12. 2011, 10:32
Bydliště: CDG/ORY/BVA
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od rastompk »

eery píše:na Havaj s Korean Air od kvetna do konce srpna zapomen, resil jsem to uz na infolince a Korean Air maji vetsinu casu black outs a na zbytek nejsou bonusove letenky


Tak neviem, mne sa minuly tyzden podarili objednat dve bonusove letenky (v tom istom lietadle v economy samozrejme). Koncom juna tam a zaciatkom jula spat, pobyt v HNL 2 tyzdne!
Ale mozno v C to bude tazsie.
Poplatky uz tu vela krat spominanych cca 90EUR na jedneho.

No nekup to!

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od loupeznik »

rastompk píše:Ak sa nemylim, tak cervenec-srpen = offseason! a myslim ze v srpnu to tam uz je na hurikan :)
hlavne sezona je na martinique/guadeloupe = NOV/DEC-APR.
Nj, kazdopadne dat na taxach 350E ked celkom bezne aj pocas sezony tam clovek vie zohnat letenku za 500E...

Je pravda, že z Evropy se do Karibiku nejvíc lítá v zimě, ale koupat se tam samozřejmě dá celoročně. 350 eur jsou taxy z Paříže, z Prahy je to těch 460.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od Night fly »

Ano, koupat se v Karibiku opravdu da celorocne, ale pocinaje cervnem tam zacina obdobi destu (ktere nekdy zacne uz v kvetnu), a tak je "koupacky" pobyt v techto mistech uz sazkou do loterie, o pripadnych hurikanech v cervenci (obcas) a srpnu (casto) ani nemluve.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od loupeznik »

Myslím, že lidi maj tendenci rozdíl mezi suchou a mokrou sezónou zbytečně přeceňovat. Prostě na tropickým ostrově je normální, že se kdykoliv může přihnat slejvák, který za půl hodiny zase zmizí. Jenom to "kdykoliv" je v mokrém období o něco častější. Ale i taková koupačka v tropickým lijáku je fajn.

Konkrétně na Martiniku je i v suchém období v průměru v měsíci 15 dnů, kdy zaprší. A průměrná délka slunečního svitu za den je v srpnu úplně stejná jako v únoru. Případný hurikán je samozřejmě rizikový faktor, který si každý musí zvážit. Ale myslím, že jsem někde viděl, že devastující hurikán se tam vyskytuje v průměru jednou za 8 let.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od Night fly »

Mno, on ten hurikán ani nemusi byt devastujici - ona uplne staci takova mensi, zato ale dobre usazena tropicka tlakova nize (tropical depression), aby treba lilo 14 dni v kuse... A i hurikan, prochazejici 200-300km mimo, dokaze slusne vymachat. Neni treba, aby ten-ktery ostrov trefilo primo oko. Moje zkusenosti: Guadeloupe, tj.hned vedle ;-)

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od loupeznik »

No to nepotěší. Já mám ve zvyku jezdit do tropů mimo hlavní sezónu a zatím jsem toho nikdy nelitoval.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od Night fly »

Pro ilustraci: tyto fotky deli presne 24 hodin...
Přílohy
DSC01743.JPG
DSC01742.JPG

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od outlier »

Díky za rady i za ty taxy. Hurikán bych potkal opravdu nerad, z takovýchhle věcí mám docela strach :)


Odpovědět