OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
ronysek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 09. 06. 2009, 10:20
Stav: Offline

OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od ronysek »

Ahoj,

vim, ze uz se to tu probira - ale porad se ztracim ve vysledku. Reakce si vzajemne odporuji a nepomohla mi ani telefonni linka CSA.

Mame s manzelkou kazdy 54K mil v OK Plus ktere nam 1.10.2012 expiruji. Neradi bychom je zahodili.

Z destinaci kam letet s bonusovou letenkou se mi nejzajimavejsi jevi stredni amerika - Havaj, Martinik, Bahamy, Dominik. rep. ...

Pochopil jsem, ze budu muset platit palivovy poplatek coz je asi 90% ceny normalni letenky. Mirne palivove poplatky jsou pry u Korean Airlines a Air Mexico. Jak mam ale letet s Korean Airlines na Havaj (s odletem z Prahy)?

Hlavne by me zajimalo jak zjistim vysi toho palivoveho poplatku? Holt se take budu rozhodovat podle ceny. Ztracim se v tom. Zatim mam pocit ze "bonusova" letenka je v podstate o tisic ci dva levnejsi nez normalni.

Letet bychom chteli v mesicich cervenec-zari. Byl by nekdo tak trpelivy a udal priklad kolik by me tahle "bonusova" sranda stala - treba zpatecni let na Havaj (odlet nemusi byt nutne z Prahy)?

Diky za strpeni s mene chapavymi lidmi.


JanoS
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 270
Registrován: 13. 06. 2008, 10:46
Pohlaví: muž
Bydliště: ZRH
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od JanoS »

ronysek píše:Ahoj,

vim, ze uz se to tu probira - ale porad se ztracim ve vysledku. Reakce si vzajemne odporuji a nepomohla mi ani telefonni linka CSA.

Mame s manzelkou kazdy 54K mil v OK Plus ktere nam 1.10.2012 expiruji. Neradi bychom je zahodili.

Z destinaci kam letet s bonusovou letenkou se mi nejzajimavejsi jevi stredni amerika - Havaj, Martinik, Bahamy, Dominik. rep. ...

Pochopil jsem, ze budu muset platit palivovy poplatek coz je asi 90% ceny normalni letenky. Mirne palivove poplatky jsou pry u Korean Airlines a Air Mexico. Jak mam ale letet s Korean Airlines na Havaj (s odletem z Prahy)?

Hlavne by me zajimalo jak zjistim vysi toho palivoveho poplatku? Holt se take budu rozhodovat podle ceny. Ztracim se v tom. Zatim mam pocit ze "bonusova" letenka je v podstate o tisic ci dva levnejsi nez normalni.

Letet bychom chteli v mesicich cervenec-zari. Byl by nekdo tak trpelivy a udal priklad kolik by me tahle "bonusova" sranda stala - treba zpatecni let na Havaj (odlet nemusi byt nutne z Prahy)?

Diky za strpeni s mene chapavymi lidmi.

Presun mile od manzelky k sobe, budes mit 81000 mil (pokud prevod zaplatis milemi) a muzes jit sam do USA v businessu. Pak si prikup jednu letenku v economy pro manzelku, a muzete letet spolu. A na jednu cestu poleti v businessu manzelka a na druhou cestu ty.

ronysek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 09. 06. 2009, 10:20
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od ronysek »

Diky za reakci. Spis nez upgrade do business tridy me zajima jak se dostat s bonusovou letenkou levne do stredni ameriky. Nejake navrhy?

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od loupeznik »

Nandej si kam a s kým chceš letět do matrixu a ten ti ukáže složení ceny letenky: tarif + různé příplatky. Když ty příplatky sečteš, dostaneš, kolik by měla stát bonusovka. Např. PRG-ICN-HNL s KE vychází zhruba na 2300, PRG-CDG-MEX s AM zhruba na 3800.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od Zlin142 »

ronysek píše: Jak mam ale letet s Korean Airlines na Havaj (s odletem z Prahy)?


Velmi jednoduše s jedním přestupem: Praha-Seoul-Honolulu

BTW, fakt je nutné zakládat x duplictních témat když je tady už jedno vlákno věnované "OK Plus"?


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od flyingblue »

ronysek píše:Mame s manzelkou kazdy 54K mil v OK Plus ktere nam 1.10.2012 expiruji. Neradi bychom je zahodili.

Z destinaci kam letet s bonusovou letenkou se mi nejzajimavejsi jevi stredni amerika - Havaj, Martinik, Bahamy, Dominik. rep. ...

Pochopil jsem, ze budu muset platit palivovy poplatek coz je asi 90% ceny normalni letenky. Mirne palivove poplatky jsou pry u Korean Airlines a Air Mexico. Jak mam ale letet s Korean Airlines na Havaj (s odletem z Prahy)?


Myslim, ze pro pochopeni nekterych veci potrebujes kousek zemepisu. Havaj neni ve stredni Americe, ale "veprostred" Ticheho oceanu.

Proto se tam da obcas zaletet s Korejcema na award letenku.

ronysek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 09. 06. 2009, 10:20
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od ronysek »

Dekuji panovi s prezdivkou "loupeznik". Jeho odpoved byla presna a k tematu. Diky nemu mam jasno a pomoci matrix-u muzu planovat. :clap:

Pro ostatni: tez Vam dekuji za podnety. Duvodem vytvoreni tohoto ponekud duplicitniho tematu byla roztristenost odpovedi ve vlaknu OK Plus na podobne dotazy. Nekteri lide prispivaji bohuzel bez dukladneho precteni dotazu. Ac velmi erudovani v dane oblasti jejich odpovedi se miji s dotazy.

P.S. Umisteni Havajskych ostrovu znam. Termin "stredni amerika" jsem pouzil pro zkraceni - v tabulce bonusovych letenek OK Plus jsou mozne lokace pro 50K mil uvadeny plnym vyctem: Stredni Amerika, Karibik, Havaj, Mexiko.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od cocik »

Jsem trochu skeptickej ohledne volby terminu (cervenec-zari, tj. high season). Je dost velka sance, ze bude dostupnost bonusovych letenek u Korean prakticky nulova. Spis bych to smeroval nekam na rijen/listopad, ale to uz je na dohode s call centrem OK Plus.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od loupeznik »

Mám pocit, že letos bude na Havaji přečecháčkováno, jak se lidi hromadně zbavují OK+ mil. Takže to za sebe spíš vidím na tu mexickou cestu. Kdo má účet flyingblue a přihlásí se k němu (na airfrance či klm), tak na award bookingu uvidí dostupnost bonusovek i na letech Aeromexica (může být lepši hledat to segment po segmentu). Takže rovnou už vidím, že Kostariku v říjnu asi nedám. Ale dostat se do Mexika po 15.srpnu (a stihnout hurikánovou sezónu :biggrin:) by neměl být problém.

eery
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 07. 10. 2007, 00:29
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od eery »

na Havaj s Korean Air od kvetna do konce srpna zapomen, resil jsem to uz na infolince a Korean Air maji vetsinu casu black outs a na zbytek nejsou bonusove letenky

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od Tonda 2 »

já mám Havaj nakonec na 19.12-9.1,Mexiko jsem taky zvažoval,jinak pokud by měl někdo málo mil tak taxy do SAE s ČSA vychází cca 900CZK

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od outlier »

A zkoušel jste někdo Martinique? Je to reálné v nějakém koupacím termínu?

Cepi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 22. 01. 2012, 09:03
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od Cepi »

Tonda 2 píše:já mám Havaj nakonec na 19.12-9.1,Mexiko jsem taky zvažoval,jinak pokud by měl někdo málo mil tak taxy do SAE s ČSA vychází cca 900CZK


Panecku to budou vanoce a silvestr....

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od loupeznik »

outlier píše:A zkoušel jste někdo Martinique? Je to reálné v nějakém koupacím termínu?

Koupací termín je v Karibiku dost široký pojem :wink: , ale jestli myslíš naše prázdniny, tak podle FB award bookingu to vypadá, že bonusovky jsou dostupné i během července - srpna (za FB míle, snad to tak platí i pro OK+ míle). Pokud tě ovšem neirituje vypláznout za bonusovku nějakých 460 eur.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: OK Plus - 50K mil - jak efektivne nalozit?

Příspěvek od outlier »

Koupací sezónou jsem myslel kdykoliv, kdy se Martiniku dá koupat
no 460€ je fakt hodně... jsem doufal v něco jako 200-250...
Naposledy upravil(a) outlier dne 03. 05. 2012, 16:33, celkem upraveno 1 x.


Odpovědět