Delta SkyMiles

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Delta SkyMiles

Příspěvek od outlier »

Všichni tu tak chválíte Delta Skymiles, že už by si tu tanhle program zasloužil vlastní vlákno :)

Taky o něm uvažuju, protože za rok nalétám tak kolem 10-15000, takže s expirací mil jednou za dva roky už s novými pravidly nemám moc šancí na něco rozumného dosáhnout. Chtěl jsem se zeptat, jestli tenhle program má člověka bydlícího v Evropě i nějaké nevýhody, třeba omezený přístup k bonusovým letenkám po Evropě nebo možnosti využití mil, které jsou k něčemu převážně v Americe?


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od flyingblue »

outlier píše:Všichni tu tak chválíte Delta Skymiles, že už by si tu tanhle program zasloužil vlastní vlákno :)

Taky o něm uvažuju, protože za rok nalétám tak kolem 10-15000, takže s expirací mil jednou za dva roky už s novými pravidly nemám moc šancí na něco rozumného dosáhnout. Chtěl jsem se zeptat, jestli tenhle program má člověka bydlícího v Evropě i nějaké nevýhody, třeba omezený přístup k bonusovým letenkám po Evropě nebo možnosti využití mil, které jsou k něčemu převážně v Americe?


Pozor, se skymiles uz po evrope musis davat taky pozor na tridy.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od outlier »

Víc než u FF evropských členů Skyteamu?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od flyingblue »

outlier píše:Víc než u FF evropských členů Skyteamu?


Proste davej pozor. Je to lepsi nez af/kl/ok/az, ale stejne se vyplati davat bacha.

hondzyyk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 74
Registrován: 12. 01. 2008, 19:14
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od hondzyyk »

Na awardy v rámci Evropy radši zapomeň. Delta účtuje k awardům při odletu z Evropy palivový příplatek, takže je výsledná cena často vyšší než revenue ticket. Award z Evropy se vyplatí snad na letech Koreanu, kde se palivo ani u delty neplatí.

Pokud jde o načítání mil, je 100% za téměř všechny třídy AF/KLM/AZ, ale OK načítá jen několik poměrně vysokých tříd.

Taky kolují pověsti o velkých změnách ve SkyMiles a spekujluje se o změně na revenue based program namísto současných mil v závislosti na vzdálenosti.


outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od outlier »

hondzyyk píše:Na awardy v rámci Evropy radši zapomeň. Delta účtuje k awardům při odletu z Evropy palivový příplatek, takže je výsledná cena často vyšší než revenue ticket. Award z Evropy se vyplatí snad na letech Koreanu, kde se palivo ani u delty neplatí.


To si Delta účtuje i s Air France, s kterou má joint venture? A když se kupuje z OKplus bonusovka od jiné evropské aerolinky, tak tam se palivový neplatí nebo je to stejné?

xmurphy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 122
Registrován: 18. 01. 2011, 16:02
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od xmurphy »

Delta má celkem zajímavé awardy v rámci Jižní Ameriky s novým SkyTeam partnerem - Aerolineas Argentinas. Právě se mi podařilo zabookovat letenku GIG-AEP (stopover)-FTE (necelých 24 hodin pauza) -USH (destination)-AEP-GIG za 20k mil + 86.25 USD.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od flyingblue »

xmurphy píše:Delta má celkem zajímavé awardy v rámci Jižní Ameriky s novým SkyTeam partnerem - Aerolineas Argentinas. Právě se mi podařilo zabookovat letenku GIG-AEP (stopover)-FTE (necelých 24 hodin pauza) -USH (destination)-AEP-GIG za 20k mil + 86.25 USD.


Vida vida ...

jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od jonapet »

500 mil do SkyMiles podle všeho bez nutnosti strávit v Accor Hotels žádnou noc:

http://thepointsguy.com/2012/07/500-free-delta-skymiles-with-accor-hotel-sign-up/

Stávající účet Le Club Accorhotels jsem si se SkyMiles "sesynchronizoval". Ve středu přespím ve svém oblíbeném Ibisu v Miláně, tak uvidím, kolik za to bude mil.

Brut
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 03. 06. 2011, 20:30
Pohlaví: muž
Bydliště: u BHX
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od Brut »

Nevíte náhodou někdo, jestli se u Accoru (nebo i do SkyMiles) dají sbírat míle za obyčejnou Formluli? Patří pod ně, ale nikde jsem nevyčetl, jestli je to za všechny Accory nebo jen za ty lepší

jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od jonapet »

Brut píše:Nevíte náhodou někdo, jestli se u Accoru (nebo i do SkyMiles) dají sbírat míle za obyčejnou Formluli? Patří pod ně, ale nikde jsem nevyčetl, jestli je to za všechny Accory nebo jen za ty lepší


Obrázek

zdroj: http://skymilesoffers.delta.com/hotel_partners.php

Jelikož nejsou uvedeni na seznamu partnerů a contrario vyvozuji, že bohužel za Formuli míle nejsou :/. Mou domněnku potvrzuje nejspíše i to, že už za ibis dávají jen jednu míli za 2€...

Co se Le Club Accorhotels týče, pak hotely Formule 1 jsou mezi výjimkami, ve kterých se body nesbírají...

Obrázek

zdroj: http://www.accorhotels.com/gb/leclub/pd ... eption.pdf

Brut
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 03. 06. 2011, 20:30
Pohlaví: muž
Bydliště: u BHX
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od Brut »

Díky moc, nějak jsem se k tomu nemohl prohrabat. Každopádně jsem to číslo do rezervace zadal, tak třeba z toho něco kápne :)

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od outlier »

Nevíte, jak je to se signup bonusy u FF programu Delty? Na http://www.frequentflyerbonuses.com/skymiles.html jsem našel tohle:

Earn up to 15,000 Bonus SkyMiles (Flight portion only, promo is for up to 40,000 bonus miles) when you join SkyMiles and fly on Delta
- Earn 5,000 bonus miles on your next Delta flight to any of our 350+
destinations. Plus, you'll earn an additional 2,500 bonus miles for each
of your next four subsequent flights.
Register Online (http://dmn.delta.com/offers/skymilesnewmember/)
* Targeted offer - May Not Work for everyone


Zajímalo by mě, co znamená to "may not work for everyone". Dostal jste někdo ten bonus?

rewardscanada
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 03. 10. 2007, 19:44
Bydliště: Calgary
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od rewardscanada »

outlier píše:Nevíte, jak je to se signup bonusy u FF programu Delty? Na http://www.frequentflyerbonuses.com/skymiles.html jsem našel tohle:

Earn up to 15,000 Bonus SkyMiles (Flight portion only, promo is for up to 40,000 bonus miles) when you join SkyMiles and fly on Delta
- Earn 5,000 bonus miles on your next Delta flight to any of our 350+
destinations. Plus, you'll earn an additional 2,500 bonus miles for each
of your next four subsequent flights.
Register Online (http://dmn.delta.com/offers/skymilesnewmember/)
* Targeted offer - May Not Work for everyone


Zajímalo by mě, co znamená to "may not work for everyone". Dostal jste někdo ten bonus?


Dobrý den, mé jméno je Patrick Sojka a vedu FrequentFlyerBonuses.com webové stránky. Viděl jsem nějaký provoz na mé stránce SkyMiles z Airways.cz a musel vidět, co téma bylo, jak jsem nebyl na Airways.cz po mnoho let.

Co se týče významu "Mat not work for everyone", to znamená, že od nabídka byla cílená, když se zaregistrujete na to, může to fungovat, nebo to nemusí. Můžete riskovat, nedostávají žádné míle, pokud váš nebyly zaměřeny na to, ale to nikdy neuškodí se zaregistrovat jen v případě, že si dostávat bonusové míle!

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od outlier »

Bohužel to při zadání mého Skymiles čísla hned píše, že tahle nabídka pro mě neplatí :(


Odpovědět