Delta SkyMiles

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
Marr3wk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 11. 05. 2012, 09:24
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od Marr3wk »

Pro budoucí generace, až se někdo nový bude chtít registrovat do Delta Skymiles, ale bude mu to vyhazovat chybu o špatném PSČ:

Whoops! The ZIP/postal code format you’ve entered is not valid based on your Primary Address Country (i.e. invalid length and/or characters). To complete your enrollment, please:
1. enter/re-enter your password below
2. verify your correct ZIP/postal code
3. click ‘CONTINUE’

Řešení: Zadat PSČ v českém formátu s mezerou: XXX XX. Není zač...


Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od Lemon »

Tak nějak přemýšlím, že bych rozpustil převážnou část mil u Delty do nějakého pěkného itineráře na začátek 2019.

Moje představa je - dvě letenky z Prahy (ale není podmínkou) do jihovýchodní Asie, ideálně celé v business class, maximálně 14 dní. Už jsem si hrál s hledáním awardů na stránkách Delty, ale nějak se mi nechce jen tak vyhodit 320 tisíc mil za něco relativně obyčejného, např. PRG-AMS-SIN... Nemáte tedy někdo prosím zkušenost s nějakým pěkným routingem, kde by se člověk pořádně proletěl, ještě se mohl někde pěkně vyválet u vody a vidět neco zajímavého? :D Asi by ani nebyl problém to udělat open-jaw a dokoupit k tomu nějaké přelety... Díky moc :thumbup: (za odměnu budiž tripreport :lol: )

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od Mailand »

Marr3wk píše:Pro budoucí generace, až se někdo nový bude chtít registrovat do Delta Skymiles, ale bude mu to vyhazovat chybu o špatném PSČ:

Řešení: Zadat PSČ v českém formátu s mezerou: XXX XX. Není zač...

Stejně tak u LH M&M

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od MarcosFT »

Lemon píše:Tak nějak přemýšlím, že bych rozpustil převážnou část mil u Delty do nějakého pěkného itineráře na začátek 2019.

Moje představa je - dvě letenky z Prahy (ale není podmínkou) do jihovýchodní Asie, ideálně celé v business class, maximálně 14 dní. Už jsem si hrál s hledáním awardů na stránkách Delty, ale nějak se mi nechce jen tak vyhodit 320 tisíc mil za něco relativně obyčejného, např. PRG-AMS-SIN... Nemáte tedy někdo prosím zkušenost s nějakým pěkným routingem, kde by se člověk pořádně proletěl, ještě se mohl někde pěkně vyválet u vody a vidět neco zajímavého? :D Asi by ani nebyl problém to udělat open-jaw a dokoupit k tomu nějaké přelety... Díky moc :thumbup: (za odměnu budiž tripreport :lol: )


Routing asi nic moc nevymyslíš, ale co Garuda a jejich F?

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od Lemon »

MarcosFT píše:Routing asi nic moc nevymyslíš, ale co Garuda a jejich F?

Na Garudu jsem zrovna koukal v různých tripreportech a vypadá hodně dobře. Ale otázkou je do jaké míry to ze Skymiles půjde do F... nicméně v tomhle případě bych se s nimi ani nebránil třeba PRG-AMS-CGK-DPS v C - ale co zajímavého zpátky? :D Přemýšlím o nějaké jiné cestě a zase se mi příliš nechce s číňanama, protože třeba když jsem letěl v C s CZ na segmentu CAN-CDG, tak sice byli fajn, jídlo dobré, i tu flašku vína mi otevřeli (ikdyž FA konstatovala, že jsem jediný, kdo chce víno), ale pak se s ní někam ztratila a celkový dojem byl, že je člověk musel pořád s něčím otravovat a do něčeho tlačit... :lol:

Prostě plánuju likvidaci mil, kterou jsem nikdy v takovém rozsahu nědělal (a kterou minimálně 5 let opakovat nebudu) a rád bych z toho vytřískal co nejvíc, takže se mi každá zkušenost hodí... :wink:

A ve výsledku by taky bylo fajn, kdyby manželka konečně viděla, že to moje každoroční obhajování statusu a létání divnejch routingů pro maximalizaci mil má nějaký měřitelný efekt i pro ni... :lol:


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od MarcosFT »

Lemon píše:
MarcosFT píše:Routing asi nic moc nevymyslíš, ale co Garuda a jejich F?

Na Garudu jsem zrovna koukal v různých tripreportech a vypadá hodně dobře. Ale otázkou je do jaké míry to ze Skymiles půjde do F... nicméně v tomhle případě bych se s nimi ani nebránil třeba PRG-AMS-CGK-DPS v C - ale co zajímavého zpátky? :D Přemýšlím o nějaké jiné cestě a zase se mi příliš nechce s číňanama, protože třeba když jsem letěl v C s CZ na segmentu CAN-CDG, tak sice byli fajn, jídlo dobré, i tu flašku vína mi otevřeli (ikdyž FA konstatovala, že jsem jediný, kdo chce víno), ale pak se s ní někam ztratila a celkový dojem byl, že je člověk musel pořád s něčím otravovat a do něčeho tlačit... :lol:

Prostě plánuju likvidaci mil, kterou jsem nikdy v takovém rozsahu nědělal (a kterou minimálně 5 let opakovat nebudu) a rád bych z toho vytřískal co nejvíc, takže se mi každá zkušenost hodí... :wink:

A ve výsledku by taky bylo fajn, kdyby manželka konečně viděla, že to moje každoroční obhajování statusu a létání divnejch routingů pro maximalizaci mil má nějaký měřitelný efekt i pro ni... :lol:


Poloz si otazku, zda to stoji do baby investovat. Jestli neoceni vic dvou hodinovej let do AYT a 10 dni na all inc. Rvat tezce vylitany mile do zensky, nebo mile tezce vydelany pres kreditku, ktere je to litani plus minus sumak a nepozna rev rolls royce od sekacky z Mountfieldu co ti jezdi na zahrade je podle me zbytecny vyhazovat. Sbal se na dva tydny a uzij si je sam :)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od Fabo »

MarcosFT píše:
Lemon píše:
MarcosFT píše:Routing asi nic moc nevymyslíš, ale co Garuda a jejich F?

Na Garudu jsem zrovna koukal v různých tripreportech a vypadá hodně dobře. Ale otázkou je do jaké míry to ze Skymiles půjde do F... nicméně v tomhle případě bych se s nimi ani nebránil třeba PRG-AMS-CGK-DPS v C - ale co zajímavého zpátky? :D Přemýšlím o nějaké jiné cestě a zase se mi příliš nechce s číňanama, protože třeba když jsem letěl v C s CZ na segmentu CAN-CDG, tak sice byli fajn, jídlo dobré, i tu flašku vína mi otevřeli (ikdyž FA konstatovala, že jsem jediný, kdo chce víno), ale pak se s ní někam ztratila a celkový dojem byl, že je člověk musel pořád s něčím otravovat a do něčeho tlačit... :lol:

Prostě plánuju likvidaci mil, kterou jsem nikdy v takovém rozsahu nědělal (a kterou minimálně 5 let opakovat nebudu) a rád bych z toho vytřískal co nejvíc, takže se mi každá zkušenost hodí... :wink:

A ve výsledku by taky bylo fajn, kdyby manželka konečně viděla, že to moje každoroční obhajování statusu a létání divnejch routingů pro maximalizaci mil má nějaký měřitelný efekt i pro ni... :lol:


Poloz si otazku, zda to stoji do baby investovat. Jestli neoceni vic dvou hodinovej let do AYT a 10 dni na all inc. Rvat tezce vylitany mile do zensky, nebo mile tezce vydelany pres kreditku, ktere je to litani plus minus sumak a nepozna rev rolls royce od sekacky z Mountfieldu co ti jezdi na zahrade je podle me zbytecny vyhazovat. Sbal se na dva tydny a uzij si je sam :)


Po navratu uz pak jen podepises rozvodovy papiry, a to se vyplati, zejo :crazy:

dalzap
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 21. 03. 2014, 08:17
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od dalzap »

Taky se připojuji k dotazu ohledně rozumného utracení mílí na Skymiles. Co jsem se koukal, tak z PRG za rozumný obnos mílí se léta pouze USA, což nechci.

Tzn. jaké jiné zajímavé destinace se dají se skymiles využít? Děkuju :)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od Globik »

MarcosFT píše:Poloz si otazku, zda to stoji do baby investovat. Jestli neoceni vic dvou hodinovej let do AYT a 10 dni na all inc. Rvat tezce vylitany mile do zensky, nebo mile tezce vydelany pres kreditku, ktere je to litani plus minus sumak a nepozna rev rolls royce od sekacky z Mountfieldu co ti jezdi na zahrade je podle me zbytecny vyhazovat. Sbal se na dva tydny a uzij si je sam :)


Fabo píše:Po navratu uz pak jen podepises rozvodovy papiry, a to se vyplati, zejo :crazy:


Pánové, takovouto paušalizaci bych tady na fóru neočekával. Věřili byste, že existují ženské, které ocení nějakou pořádnou cestu víc než desetidenní koupácký AI v Turecku nebo takové, kterým nevadí, že jejich chlap jede někam sám?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od Fabo »

Globik píše:
MarcosFT píše:Poloz si otazku, zda to stoji do baby investovat. Jestli neoceni vic dvou hodinovej let do AYT a 10 dni na all inc. Rvat tezce vylitany mile do zensky, nebo mile tezce vydelany pres kreditku, ktere je to litani plus minus sumak a nepozna rev rolls royce od sekacky z Mountfieldu co ti jezdi na zahrade je podle me zbytecny vyhazovat. Sbal se na dva tydny a uzij si je sam :)


Fabo píše:Po navratu uz pak jen podepises rozvodovy papiry, a to se vyplati, zejo :crazy:


Pánové, takovouto paušalizaci bych tady na fóru neočekával. Věřili byste, že existují ženské, které ocení nějakou pořádnou cestu víc než desetidenní koupácký AI v Turecku nebo takové, kterým nevadí, že jejich chlap jede někam sám?


Moje generalizace byla samozrejme jen reakci na Marcose.

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od Lemon »

Globik píše:Pánové, takovouto paušalizaci bych tady na fóru neočekával. Věřili byste, že existují ženské, které ocení nějakou pořádnou cestu víc než desetidenní koupácký AI v Turecku nebo takové, kterým nevadí, že jejich chlap jede někam sám?

Já jsem upřímně čekal, než se toho chytí někdo jiný, díky... :lol: Moje žena je přesně tenhle případ... ačkoli máme za chvíli s ratolestmi dovolenou na RHO (to budu v charteru skřípat zubama já), tak samozřejmě ocení, když bude moci třeba v Marina Bay Sands koukat z bazénu na Singapur s drinkem v ruce (bez dětí). A určitě by příliš neocenila, kdybych z toho bazénu koukal na Singapur jen já a ona byla doma s dětmi (v tomhle má Fabo víceméně pravdu, přestože na Boracay mne už s kamarády taky pustila). :)

A navíc vcelku zásadní pro mne je, že po to všem každoročním cestování už u mne mírně chybí ten "wow efekt" i při pobytu v nějaké nové destinaci (pokud to až moc zjednoduším, tak je to všude stejné, snad kromě jídla). Dělá mi však vcelku radost, že někdo jiný ten "wow efekt" ještě má... A proto hledám pěkně macatý itinerář pro dva... :)

Ale abych nebyl úplně OT, tak by se mi líbilo něco podobného, co se mi podařilo vyhledat u Delty: 10.1. PRG-CDG-NRT-DPS a zpátky 25.1. ICN-AMS-PRG, stojí to 160 tisíc mil + 6 tisíc Kč na jednoho, celé v J a dlouhé lety jsou u AF, KE a GA... kombinace koupání, měst a jídla... akorát nemám úplně zkušenost s těma vnitroasijskýma přeletama (ty už v J být nemusí), tak nedokážu posoudit, do jaké míry je to dobrý nápad a zda se to takhle výrazně neprodraží... právě proto jsem mířil na to, zda někdo ze zdejších harcovníků něco podobného už nerealizoval... :idea:

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od MarcosFT »

Globik píše:
MarcosFT píše:Poloz si otazku, zda to stoji do baby investovat. Jestli neoceni vic dvou hodinovej let do AYT a 10 dni na all inc. Rvat tezce vylitany mile do zensky, nebo mile tezce vydelany pres kreditku, ktere je to litani plus minus sumak a nepozna rev rolls royce od sekacky z Mountfieldu co ti jezdi na zahrade je podle me zbytecny vyhazovat. Sbal se na dva tydny a uzij si je sam :)


Fabo píše:Po navratu uz pak jen podepises rozvodovy papiry, a to se vyplati, zejo :crazy:


Pánové, takovouto paušalizaci bych tady na fóru neočekával. Věřili byste, že existují ženské, které ocení nějakou pořádnou cestu víc než desetidenní koupácký AI v Turecku nebo takové, kterým nevadí, že jejich chlap jede někam sám?



Ja tomu verim, tezko ale vim, jak to ma tazatel doma, ale navrh jsem mu dal. Ja znam rodiny, kde to je tak i jinak...Fabo se ocividne musel ptat i na to, jestli si muze vylitat stribrenku u Flying Blue..

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od MarcosFT »

U tech asijskych preletu zalezi hodne na typu letadla a jeho konfiguraci. Vyhra by byla asi tripl sedmicka u Garudy, ale pozor na nocni lety, to byva o nicem. A take se ty typy muzou menit ze dne na den, takze do posledni chvile neni nic jisteho. To je proste risk...

Jeste me napada ICN-PRG s B748 Korean? Pristavat na LKPR a sledovat maticku Prahu z upper decku, to bych si nechal libit :)

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od Lemon »

Hmm, tak koukám podle předchozích příspěvků, že už jsem award letenky začal řešit někdy v dubnu... :D Čas letí, a z plánované koupácké dovolené pro dva na Bali se stal spíš gastro-kulturní výlet po Hongkongu, Soulu a Tokiu... nějaký vhodný itinerář by tedy byl, ale za boha se mi nedaří ty letenky na stránkách Delty vystavit... :roll:

Nyní to vypadá na PRG-HKG(ať už KL, AF, CI nebo 9W)/HKG-ICN/ICN-NRT (KE)/HND-CDG-PRG (AF) a už jsem pokusy o rezervaci vzdal. Zkoušel jsem to na jednu letenku, na dvě letenky (longhauly a vnitroasijské zvlášť), hýbal s termínama, routingama, ale pořád narážím "We're sorry. The fare for the flights you selected just sold out. Please search again to view and select alternate flights.#100503A".

Na stránkách Delty mně to odkáže na dvě local office (Delta na T1 v PRG a Jungmannova ulice)... Je v ČR nějaký zástupce, který by byl schopen tohle splácat? Jinak to nechám asi za týden až budu v US, protože nyní se mi na jejich linku volat nechce, protože v minulosti jsem řešil upgrade za míle na existující letence 20 minut a tohle odhaduju na hodiny... :D

Má někdo zkušenost s tím jak řešit tuhle falešnou dostupnost award letenek Delty? Díky moc :D :thumbup:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od Globik »

Lemon píše:Hmm, tak koukám podle předchozích příspěvků, že už jsem award letenky začal řešit někdy v dubnu... :D Čas letí, a z plánované koupácké dovolené pro dva na Bali se stal spíš gastro-kulturní výlet po Hongkongu, Soulu a Tokiu... nějaký vhodný itinerář by tedy byl, ale za boha se mi nedaří ty letenky na stránkách Delty vystavit... :roll:

Nyní to vypadá na PRG-HKG(ať už KL, AF, CI nebo 9W)/HKG-ICN/ICN-NRT (KE)/HND-CDG-PRG (AF) a už jsem pokusy o rezervaci vzdal. Zkoušel jsem to na jednu letenku, na dvě letenky (longhauly a vnitroasijské zvlášť), hýbal s termínama, routingama, ale pořád narážím "We're sorry. The fare for the flights you selected just sold out. Please search again to view and select alternate flights.#100503A".

Na stránkách Delty mně to odkáže na dvě local office (Delta na T1 v PRG a Jungmannova ulice)... Je v ČR nějaký zástupce, který by byl schopen tohle splácat? Jinak to nechám asi za týden až budu v US, protože nyní se mi na jejich linku volat nechce, protože v minulosti jsem řešil upgrade za míle na existující letence 20 minut a tohle odhaduju na hodiny... :D

Má někdo zkušenost s tím jak řešit tuhle falešnou dostupnost award letenek Delty? Díky moc :D :thumbup:

Čemu říkáš falešná dostupnost? Že se na webu ukážou letenky za určitý počet mil (včetně třeba poznámky "jen dvě letenky za tuto cenu" nebo jak je to přesně, samozřejmě v angličtině) a když je začneš kupovat, tak to hodí že je to vyprodané?


Odpovědět