Delta SkyMiles

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
xmurphy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 122
Registrován: 18. 01. 2011, 16:02
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od xmurphy »

Dle informací na Flyertalku to vypadá, že i u SkyMiles dochází k negativním změnám. Nejnižší bookovací třídy 25%... Údajně platí pro letenky zakoupené po 1.9.

Zdroj: http://www.flyertalk.com/forum/delta-sk ... a-com.html


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od prodejce »

To už oznamovali dříve. Všechny hlavní věrnostní programy budou vyžadovat nákupy dražších letenek, aby se bylo vůbec možné dostat na zlatou (ne-li vyšší úroveň). Počet senátorů, diamantů, medailonů... se v příštím roce rapidně sníží. "Exkluzivní kluby" začnou být skutečně exkluzivní...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od flyingblue »

xmurphy píše:Dle informací na Flyertalku to vypadá, že i u SkyMiles dochází k negativním změnám. Nejnižší bookovací třídy 25%... Údajně platí pro letenky zakoupené po 1.9.

Zdroj: http://www.flyertalk.com/forum/delta-sk ... a-com.html


Podle vseho to NEPLATI pro bezne letenky ...

http://www.delta.com/skymiles/ways_to_g ... /index.jsp

Versus

http://www.delta.com/skymiles/ways_to_g ... /index.jsp

xmurphy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 122
Registrován: 18. 01. 2011, 16:02
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od xmurphy »

flyingblue píše:
xmurphy píše:Dle informací na Flyertalku to vypadá, že i u SkyMiles dochází k negativním změnám. Nejnižší bookovací třídy 25%... Údajně platí pro letenky zakoupené po 1.9.

Zdroj: http://www.flyertalk.com/forum/delta-sk ... a-com.html


Podle vseho to NEPLATI pro bezne letenky ...

http://www.delta.com/skymiles/ways_to_g ... /index.jsp

Versus

http://www.delta.com/skymiles/ways_to_g ... /index.jsp


Tak aspoň nějaká pozitivní zpráva při dnešku :)

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od outlier »

Nevíte, jestli Skymiles posílají poštou nějakou plastovou členskou kartičku nebo u nich máte vždy jen papírovou nebo kreditní kartu?


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od pavelpmi »

Po získání prvních mil posílají dopis, kde jde vyloupnout karta - je to ale jen takový povoskovaný papír.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od flyingblue »

outlier píše:Nevíte, jestli Skymiles posílají poštou nějakou plastovou členskou kartičku nebo u nich máte vždy jen papírovou nebo kreditní kartu?


Kazdy rok k vyroci a nebo pokazde k upgrade statusu posileji plastovou karticku :-)

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od outlier »

No, problém je, že s tou papírovou asi moc neuspějete u self-checkin kiosku. Ale OKplus kartičku mi to v Praze stejně nikdy nenačetlo (fakt nevím proč, možná je po té době už demagnetizovaná), Lufthanse ale Miles&More kartičky fungují bez problémů.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od flyingblue »

outlier píše:No, problém je, že s tou papírovou asi moc neuspějete u self-checkin kiosku. Ale OKplus kartičku mi to v Praze stejně nikdy nenačetlo (fakt nevím proč, možná je po té době už demagnetizovaná), Lufthanse ale Miles&More kartičky fungují bez problémů.


No ja to mam vetsinou tak, ze self checkin kiosek pouzivam spise vyjimecne. Bud si checkin udelam doma a nebo u šaltru.

Uz vzhledem k tomu, ze pri letech do USA, me stejne kiosky vyfakujou, protoze nemam fantasticky novy vynalez jmenem ESTA, ale litam na stary dobry vizum (tj. vzdy vyzaduji bily I-94 form).

xmurphy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 122
Registrován: 18. 01. 2011, 16:02
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od xmurphy »

Zjistil jsem příjemnou novinku pro ty co mají SkyMiles. Delta přestala na TATL lety operované Deltou vybírat palivový příplatek. Tedy taxy při zpátečce PRG-JFK jsou lehce přes 50$, což je velmi příjemné...

qwdan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 03. 07. 2012, 22:50
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od qwdan »

xmurphy píše:Zjistil jsem příjemnou novinku pro ty co mají SkyMiles. Delta přestala na TATL lety operované Deltou vybírat palivový příplatek. Tedy taxy při zpátečce PRG-JFK jsou lehce přes 50$, což je velmi příjemné...


Teď myslíte na běžných letenkách nebo awardech? Já myslím, že na běžných letenkách ten palivový příplatek nevybírala nikdy a vybírala ho jen na awardech přes Atlantik začínajících v Evropě. Podobně myslím, že FlyingBlue na letech s KE taky vybírá palivový příplatek...

xmurphy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 122
Registrován: 18. 01. 2011, 16:02
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od xmurphy »

qwdan píše:
xmurphy píše:Zjistil jsem příjemnou novinku pro ty co mají SkyMiles. Delta přestala na TATL lety operované Deltou vybírat palivový příplatek. Tedy taxy při zpátečce PRG-JFK jsou lehce přes 50$, což je velmi příjemné...


Teď myslíte na běžných letenkách nebo awardech? Já myslím, že na běžných letenkách ten palivový příplatek nevybírala nikdy a vybírala ho jen na awardech přes Atlantik začínajících v Evropě. Podobně myslím, že FlyingBlue na letech s KE taky vybírá palivový příplatek...


Myslel jsem award letenky. Jinak Delta samozřejmě vybírá poplatek na běžných letenkách Evropa-US.

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od dydzej »

xmurphy píše:
qwdan píše:Teď myslíte na běžných letenkách nebo awardech? Já myslím, že na běžných letenkách ten palivový příplatek nevybírala nikdy a vybírala ho jen na awardech přes Atlantik začínajících v Evropě. Podobně myslím, že FlyingBlue na letech s KE taky vybírá palivový příplatek...


Myslel jsem award letenky. Jinak Delta samozřejmě vybírá poplatek na běžných letenkách Evropa-US.

Presne tak. Na beznych letenkach Delty z Evropy do USA se palivove priplatky plati a nejsou to male penize. :evil:

qwdan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 03. 07. 2012, 22:50
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od qwdan »

dydzej píše:Presne tak. Na beznych letenkach Delty z Evropy do USA se palivove priplatky plati a nejsou to male penize. :evil:


Nj, máte pravdu. Já si myslel, že to americké aerolinky nedělají, ale podíval jsem se teď na náhodnou letenku s Deltou přes Atlantik (jak z Evropy tak do Evropy) a opravdu tam je palivový příplatek.

To se omlouvám - já si pamatuji nějakou rozvířenou debatu na flyertalku, že DL vybírala palivový příplatek na awardech z Evropa-US-Evropa, ale ne opačným směrem, tak jsem si to nějak špatně vyložil.

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od holovsky »

Můžete mi prosím poradit, jak přesně funguje upgrade do vyšší třídy u SkyMile programu? Mám u Delty zatím tak cca 30 000 mil a max. to časem vytáhnu tak k 50 000. Vím nic moc, ale jednou bych se chtěl proletět v lepší třídě (Business), žádné Premium Economy apod. a nevím, zda to je tedy za míle reálně či ne. Business myslím na TATL letu (v Evropě mi to přijde na nic).

Dle stránek Delty vidím, kolik je na upgrade potřeba. Předpokládám, že bych měl letenku asi v "Restricted Economy" ne ve "Full", proto tu tam uvádějí počet 25 000 mil. Pochopil jsem, že to je one-way. Čili za zpáteční 2x tolik.

A teď dotazy: :-)
1) Je vůbec pravděpodobné, že z běžně kupovaných letenek do USA (čili tak mezi 15-20 000,-Kč) půjde tento upgrade udělat? Nejsou toto vždy všechno bookovací třídy, kde to nikdy nejde?

2) Lze při zpáteční letence udělat upgrade pouze na jeden směr, když nebudu mít míle na oba?

3) Jak to vlastně reálně funguje. Když si najdu letenku v Economy, kterou bych chtěl, co mám pak udělat abych dostal upgrade (a samozřejmě, abych dopředu věděl, že to upgradovat půjde).

4) Když píšou, že upgrade za uvedený počet mil je pouze o jednu třídu, znamená to z Economy do Business nebo počítají i ty mezistupně jako Ecomomy Comfort či Premium Economy apod. To by pak bylo dost na nic.

Díky všem...


Odpovědět