Odchod z OK Plus => status match u inej spoločnosti?

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
ErikDeejay
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 27. 07. 2012, 16:14
Stav: Offline

Odchod z OK Plus => status match u inej spoločnosti?

Příspěvek od ErikDeejay »

Zdravím,

chystám sa utratiť všetky ČSA míle a prejsť k nejakému inému frequent flyer programu. Za chviľku u nich budem mať platinovú kartu a tá mi bude v podstate k ničomu, keďže ten ich "úžasný" FF program nemá skoro žiadne výhody a už vás dokonca nepustia ani do salóniku v Moskve, keďže ČSA dlží Aeroflotu veľkú sumu peňazí za salóniky a dopočul som sa, že to takto nie je iba v Moskve. Navyše ČSA majú dosť nejasnú budúcnosť, preto bude asi najlepšie zutekať od nich čo najskôr, aby sme ako členovia ich programu neprišli o všetko (o míle, statusy...). :crazy:

A teraz k veci:

U ČSA funguje Card Match. Takže ak mám trebars zlatú kartu u u inej spoločnosti (mimo alianciu SkyTeam) tak mi pri splnení určitých podmienok dajú zlatú kartu OK Plus).

Funguje to takto aj naopak? Mohli by ste mi odporučiť nejaký dobrý status match? Poskytuje ho niekto napr. u Star Alliance alebo One World? Ďalšou možnosťou by bolo prejsť tr. k Flying Blue alebo inému FFP v rámci SkyTeamu, ale to by som musel tie míle nalietať odznova a card match je predsa len pohodlnejší. :)

Otázka je, či ešte nejaká aerolinka berie karty OK Plus seriózne a je ochotná za ňu poskytnúť status match. :think:

Vopred ďakujem za rady. ;)


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Odchod z OK Plus => status match u inej spoločnosti?

Příspěvek od flyingblue »

ErikDeejay píše:Zdravím,

chystám sa utratiť všetky ČSA míle a prejsť k nejakému inému frequent flyer programu. Za chviľku u nich budem mať platinovú kartu a tá mi bude v podstate k ničomu, keďže ten ich "úžasný" FF program nemá skoro žiadne výhody a už vás dokonca nepustia ani do salóniku v Moskve, keďže ČSA dlží Aeroflotu veľkú sumu peňazí za salóniky a dopočul som sa, že to takto nie je iba v Moskve. Navyše ČSA majú dosť nejasnú budúcnosť, preto bude asi najlepšie zutekať od nich čo najskôr, aby sme ako členovia ich programu neprišli o všetko (o míle, statusy...). :crazy:

A teraz k veci:

U ČSA funguje Card Match. Takže ak mám trebars zlatú kartu u u inej spoločnosti (mimo alianciu SkyTeam) tak mi pri splnení určitých podmienok dajú zlatú kartu OK Plus).

Funguje to takto aj naopak? Mohli by ste mi odporučiť nejaký dobrý status match? Poskytuje ho niekto napr. u Star Alliance alebo One World? Ďalšou možnosťou by bolo prejsť tr. k Flying Blue alebo inému FFP v rámci SkyTeamu, ale to by som musel tie míle nalietať odznova a card match je predsa len pohodlnejší. :)

Otázka je, či ešte nejaká aerolinka berie karty OK Plus seriózne a je ochotná za ňu poskytnúť status match. :think:

Vopred ďakujem za rady. ;)


Jezis, o DVE vlakna NIZE mas tri stranky diskuse na TOTO TEMA.

ErikDeejay
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 27. 07. 2012, 16:14
Stav: Offline

Re: Odchod z OK Plus => status match u inej spoločnosti?

Příspěvek od ErikDeejay »

Nie som slepý. Nerieši sa tam ale to, čo ma zaujíma. Bavím sa tu o status matchi za kartičku OK Plus a pýtam sa, či túto možnosť poskytujú nejaké aerolinky u iných aliancií. (Star Alliance, One World).

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Odchod z OK Plus => status match u inej spoločnosti?

Příspěvek od whiskey »

ErikDeejay píše:Nie som slepý. Nerieši sa tam ale to, čo ma zaujíma. Bavím sa tu o status matchi za kartičku OK Plus a pýtam sa, či túto možnosť poskytujú nejaké aerolinky u iných aliancií. (Star Alliance, One World).

osobne som dostal NZ *G za OK+ Gold. ale ak si ho budes chciet udrzat, tak musis naozaj odletiet nieco na NZ metale.

ErikDeejay
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 27. 07. 2012, 16:14
Stav: Offline

Re: Odchod z OK Plus => status match u inej spoločnosti?

Příspěvek od ErikDeejay »

whiskey píše:
ErikDeejay píše:Nie som slepý. Nerieši sa tam ale to, čo ma zaujíma. Bavím sa tu o status matchi za kartičku OK Plus a pýtam sa, či túto možnosť poskytujú nejaké aerolinky u iných aliancií. (Star Alliance, One World).

osobne som dostal NZ *G za OK+ Gold. ale ak si ho budes chciet udrzat, tak musis naozaj odletiet nieco na NZ metale.


preferoval by som aerolinku, ktorá lieta z PRG:))


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Odchod z OK Plus => status match u inej spoločnosti?

Příspěvek od whiskey »

ErikDeejay píše:preferoval by som aerolinku, ktorá lieta z PRG:))

AirBerlin by som asi skusil v tom pripade. LH pokial nema kampan, tak to neurobi na 99%, a udrzat si to je pomerne narocne. Pripadne TK? To je aj relativne jednoduche udrzat.

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Odchod z OK Plus => status match u inej spoločnosti?

Příspěvek od tygrlive »

whiskey píše:
ErikDeejay píše:preferoval by som aerolinku, ktorá lieta z PRG:))

AirBerlin by som asi skusil v tom pripade. LH pokial nema kampan, tak to neurobi na 99%, a udrzat si to je pomerne narocne. Pripadne TK? To je aj relativne jednoduche udrzat.


AirBerlin funguje.. ale dali mi 4 mesice na to udelat nejake segmenty, ale nepodarilo se mi to :-S

funguje nekde status match v ramci SkyTeamu? idealne FB nebo Aeroflot?

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Odchod z OK Plus => status match u inej spoločnosti?

Příspěvek od MS743 »

Mnozi lide se ted na CSA zlobi, ale obavam se tyto vyhody byly proste nad ramec. Zalezi kam letas pravidelne a v pripade dalkovek, tak jiste nejradeji mit FFP spolecnosti ktere pravidelne letas. Ja leta jako student letaval PRG-CAI skoro 1x za 8 tydnu, vzdy na nejlevnejsi tarif ale vzdy bylo misto v C class.

At se podivas kamkoliv, nezalezi zda je to Singapore airlines nebo Air Zimbabwe, vyhody jsou opravdu osekavany vsude. Bydlim v BKK a kdyz si koupim jakoukoliv vyhodnou letenku, tak zadne vyhody, zadne mile, zadne zmeny atd..., vsude expiruji mile az na nekolik spolecnosti ktere to zmenili zpet ale tusim ze to neprezije dlouho. Zkus si tu na Thai nebo Singapore upgrade? Vzdy za tvrde penize a v mnoha pripadech to ani nejde kvuli booking class.

Spolecnosti ktere exceluji a dokazou udrzet FFP je servisem, pristupem, frekvence letu a jiste i specialni treatment pro elite cestujici. Ale zde stribrna nic neznamena, jen par KG extra a jinak "0" vyhody, zlata je trochu lepsi.

Jednu vec ohedne CSA a Business Class Lounge v Moskve. Zde OK krivdis. problem ma stejne i AF. Podle poslednich informaci, je to spise Aeroflot ktery bezne pohraval s fakturaci sluzeb a CSA jak AF odmitaji tyto sluzby hradit.

Jaky status match? zalezi kam casteji letas a podle toho vybrat alianci. odkud vetsinou letas apod... Neda se to asi takto plosne rict. Status match ale dostanes JEN u Star Alliance ci One World... V ramci ST to nikdo nenabidne pro FFP ktery je soucasti stejne aliance. Ale i pres to to neni uplne bez "pozadavku".. musi se hned s nimi letet a pro udrzeni statutu urcite mile a segementy.

U me OK plus nijak nepomaha. Sice Skyteam je zde velice silny a bude jeste mnoho krat silnejsi s Garudou, ale CSA se brani cestujicim jako jsem ja... 99% letu mam s jinymi spolecnostmi ale kdyz chci bonus letenku, tak vetsinou s OK kdyz se vracim domu a letam na vylet sem nebo tam. Takze CSA nema zadnou vyhodu a jeste mi dava letenky za darmo.

dej vedet zda jsi dostal nejaky ten status match.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Odchod z OK Plus => status match u inej spoločnosti?

Příspěvek od romul »

ErikDeejay píše:Otázka je, či ešte nejaká aerolinka berie karty OK Plus seriózne a je ochotná za ňu poskytnúť status match. :think:


Teoreticky ano, ale prakticky už moc ne. V některých případech (několik let zpět) se nám to pro korporáty podařilo (přechod od AF k LH a BA), ale dopravci striktně posuzovali každý daný případ a záleželo na tom, zdali oni sami mají velký zájem daného cestujícího přetáhnout na svojí stranu. Nestačí jen zájem cestujícího o tuhle změnu. V řadě případů dokonce byla prvotní iniciativa na straně dopravce. Záleží samozřejmě taky na tom jak často, kam a hlavně v jakých třídách létáš. V poslední době dopravci tyto požadavky odmítají (hlavně LH), protože mají svých "senátorů" víc než dost. Momentálně se tedy tato šance (odejít od OK Plus a získat status match u jiného dopravce) limitně blíží nule...

Já jsem od ČSA dostal Gold OK Plus prakticky hned, aniž bych se snažil, způsobili v tom tak trochu inflaci. Ta karta dnes nemá žádnou hodnotu, páč ČSA jsou v (_!_)

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Odchod z OK Plus => status match u inej spoločnosti?

Příspěvek od dydzej »

romul píše:Já jsem od ČSA dostal Gold OK Plus prakticky hned, aniž bych se snažil, způsobili v tom tak trochu inflaci. Ta karta dnes nemá žádnou hodnotu, páč ČSA jsou v (_!_)

Tak porad se jeste aspon hodi na Sky Priority.

xmurphy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 122
Registrován: 18. 01. 2011, 16:02
Stav: Offline

Re: Odchod z OK Plus => status match u inej spoločnosti?

Příspěvek od xmurphy »

MS743 píše:Status match ale dostanes JEN u Star Alliance ci One World... V ramci ST to nikdo nenabidne pro FFP ktery je soucasti stejne aliance. Ale i pres to to neni uplne bez "pozadavku"..


To nemusí být vždy pravda. Loni mi Delta udělala status match na Flying Blue. Gold -> Gold.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Odchod z OK Plus => status match u inej spoločnosti?

Příspěvek od flyingblue »

xmurphy píše:
MS743 píše:Status match ale dostanes JEN u Star Alliance ci One World... V ramci ST to nikdo nenabidne pro FFP ktery je soucasti stejne aliance. Ale i pres to to neni uplne bez "pozadavku"..


To nemusí být vždy pravda. Loni mi Delta udělala status match na Flying Blue. Gold -> Gold.


Ale AF bych to radeji nerikal :-)

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Odchod z OK Plus => status match u inej spoločnosti?

Příspěvek od romul »

flyingblue píše: Ale AF bych to radeji nerikal :-)


V ČR je DL a AF zastoupení jedno a totéž, stejný office, stejní lidé (AF/KL/DL)...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Odchod z OK Plus => status match u inej spoločnosti?

Příspěvek od flyingblue »

romul píše:
flyingblue píše: Ale AF bych to radeji nerikal :-)


V ČR je DL a AF zastoupení jedno a totéž, stejný office, stejní lidé (AF/KL/DL)...


Ale nebylo tomu tak vzdy :-) Nebo ta story je uz z doby "zmackete jednicku, kdyz chcete AF", "zmacknete dvojku, kdyz chcete KLM", "zmacknete trojku, kdyz chcete Deltu".

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Odchod z OK Plus => status match u inej spoločnosti?

Příspěvek od romul »

flyingblue píše:Nebo ta story je uz z doby "zmackete jednicku, kdyz chcete AF", "zmacknete dvojku, kdyz chcete KLM", "zmacknete trojku, kdyz chcete Deltu".


a zamáčkněte slzu, když chcete ČSA :-)

xmurphy psal "vloni", tak třeba to bylo na jiném trhu...


Odpovědět