Jaký program pro časté lety do USA?

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Michael
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 08. 09. 2012, 17:19
Stav: Offline

Jaký program pro časté lety do USA?

Příspěvek od Michael »

Hezký večer,

předem se omlouvám za začátečnický dotaz, ale snad se toho někdo z vás ujme a poradí . Létám několikrát do roka do USA a až doteď jsem hloupě používal klasiku ala "najdi nejlevnější letenku na kralovne nebo letusce a leť." Škoda, mohl jsem něco za ty léta nasbírat, každopádně ale lepší začít teď než nikdy.

Existuje nějaký program, který by byl pro tyto potřeby ideální? Většinou jsem létal british airways praha-londýn-americké město, ale co jsem koukal zde na fóru nejvíce doporučovaná je miles and more s kartou od unicredit. Tedy byla by potřeba přesedlat v mém případě třeba na lufthansu s čímž nemám problém. Osobně ale spíš nechápu využití nasbíraných mil. V unicredit mi nabídli jejich gold kartu, kde za každou utracenou 100 Kč dostanu 5 mílí, což se mi zdá fajn. Otázka je kolik mil je potřeba na to, abych za ně dostal něco hmatatelného? Nejvíce mě láká upgrade z economy class do business class. Je vůbec u této karty něco takového možné? A pokud ano kolik mil je orientačně potřeba například při cestě Praha-Los Angeles?

Děkuju za odpovědi
Naposledy upravil(a) Michael dne 20. 09. 2012, 16:56, celkem upraveno 2 x.


kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Jaký program pro časté lety do USA?

Příspěvek od kowal »

Většina aerolinek neposkytuje možnost upgrade z nejlevnějších ekonomických tarifů, takže reálněji bych viděl nasbíráni dostatečného počtu mil na bonusovou letenku v business. Co se týká potřebného počtu mil, tak doporučuji aktuální tabulky jednotlivých dopravců. To samé se týká i získávaných mil za lety.

Bonusová letenka Evropa - Severní Amerika je za 105.000 mil, upgrade u levnějších tarifů (ne nejlevnějších) by měl být za 50.000 mil. Obojí platí pro LH.

Pro lety do USA bych ještě zvážil SkyMiles od Delty (ale nemá sbírání mil na kreditní kartu vydávanou v ČR).

Michael
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 08. 09. 2012, 17:19
Stav: Offline

Re: Jaký program pro časté lety do USA?

Příspěvek od Michael »

Díky za informace. Nakonec jsem pohledal na oficiálních stránkách a při cestě evropa-usa je upgrade z economy do business okolo 35 000 mil. Kdyby to někoho zajímalo tak tady: http://www.miles-and-more.com/mediapool ... 207104.pdf

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Jaký program pro časté lety do USA?

Příspěvek od kowal »

Jak už jsem psal, tak upgrade u levnějších tříd (ne nejlevnějších, kde možný není) je za 50.000 mil. Upgrade za 35.000 mil se vztahuje pouze na plně ekonomické tarify (třída Y a B). Plně ekonomický tarif může být dokonce podstatně dražší, než business class letenka. Například PRG - SFO na konci října za 148.000 Kč v plně ekonomickém tarifu nebo za 84.000 Kč v business s restrikcemi. A nebo okolo 26.000 Kč s možností upgrade za 50.000 mil. Vše s Lufthansou.

Michael
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 08. 09. 2012, 17:19
Stav: Offline

Re: Jaký program pro časté lety do USA?

Příspěvek od Michael »

Díky už to vidím, přehlédl jsem předtím ten druhý sloupec. Čili pokud budu brát teoreticky pouze utráty na kartě, tak za útratu 1 milion Kč (5 mil za každých 100 Kč), si budu moc upgradovat do business. To nezní moc lákavě :). Je tam samozřejmě nějaký vstupní bonus, plus počítám že za každý let také dostanu nějaké míle, bohužel se mi ale nepodařilo najít žádnou kalkulačku, které by spočítala kolik přesně


kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Jaký program pro časté lety do USA?

Příspěvek od kowal »


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Jaký program pro časté lety do USA?

Příspěvek od Zlin142 »

Michael píše:Díky za informace. Nakonec jsem pohledal na oficiálních stránkách a při cestě evropa-usa je upgrade z economy do business okolo 35 000 mil. Kdyby to někoho zajímalo tak tady: http://www.miles-and-more.com/mediapool ... 207104.pdf


Ale jak už psal kolega ve druhém příspěvku, upgrade je jenom ze tříd B a Y což jsou full-fare economy, tzn. ne ze zlevněných economy tříd, které z vyhledávačů vypadávají jako nejlevnější.

Michael píše:Létám několikrát do roka do USA a až doteď jsem hloupě používal klasiku ala "najdi nejlevnější letenku na kralovne nebo letusce a leť."


Kolikrát je "několikrát"? Pokud létáte za svoje, tak mi na orientaci dle ceny nepřijde nic hloupého (i když bych kupoval u kohokoli jiného než u Jančury s Litvinem), protože s tím jak se benefity u freq. programů zredukovaly, zavedly se expirace mil atd. atd. tak uspořené peníze je nejhmatatelnější benefit, navíc k dispozici teď hned.
Jinými slovy stát se psychologickou obětí freq. flyer programu není úplně šťastné a primární orientaci na cenu bych zachoval, pokud se připíše (doslova) pár mil tak se asi nic nestane, ale přijde mi mi za současných podmínek jako nesmysl připlácet za let se společností X když Y je levnější jen kvůli mílím. Tohle je samozřejmě úvaha založená na předpokladu, že za letenky platím svými, již zdaněnými penězi, a náklady na letenku si nemůžu dát do nákladů. Pokud létáte služebně a zaměstnavatel to toleruje tak rozhodovací kritéria jsou asi trošku jiná.
Naposledy upravil(a) Zlin142 dne 12. 09. 2012, 12:55, celkem upraveno 2 x.

Marr3wk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 11. 05. 2012, 09:24
Stav: Offline

Re: Jaký program pro časté lety do USA?

Příspěvek od Marr3wk »

Edit: Tak jste mě předběhli... :)

Kalkulačka - http://www.meilenrechner.com/earn_miles ... nguage=eng
Naposledy upravil(a) Marr3wk dne 12. 09. 2012, 12:45, celkem upraveno 1 x.

Michael
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 08. 09. 2012, 17:19
Stav: Offline

Re: Jaký program pro časté lety do USA?

Příspěvek od Michael »

Děkuju všem za odpovědi. Podle kalkulačky, například za Praha-Los Angeles získám 30 000 Mil. Plus tedy cesta zpátky to máme 60 000. Když to teď vidím tak je mi líto, že jsem tuto možnost neobjevil. No každopádně lepší teď než nikdy :-).

Zmiňujete tady expiraci, po jak dlouhé doby míle expirují? jestli je tedy nějaký obecný vzorec.

Marr3wk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 11. 05. 2012, 09:24
Stav: Offline

Re: Jaký program pro časté lety do USA?

Příspěvek od Marr3wk »

Michael píše:Děkuju všem za odpovědi. Podle kalkulačky, například za Praha-Los Angeles získám 30 000 Mil. Plus tedy cesta zpátky to máme 60 000. Když to teď vidím tak je mi líto, že jsem tuto možnost neobjevil. No každopádně lepší teď než nikdy :-).

Zmiňujete tady expiraci, po jak dlouhé doby míle expirují? jestli je tedy nějaký obecný vzorec.


Sorry, sorry, já omylem dal odkaz na utrácení mil! To neni 30k. Tohle je správná kalkulačka pro získávání mil - http://www.meilenrechner.com/earn_miles ... nguage=eng

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Jaký program pro časté lety do USA?

Příspěvek od kowal »

Ta redukce u některých programů je opravdu poměrně zásadní, za co jsem loni dostal dva segmenty a 8.500 mil do OK Plus, tak letos dostanu jen 1.000 mil za on-line rezervaci. Cena za letenku stejná, dokonce i to letadlo, které to létá, je stejné. Linka PRG-AUH.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Jaký program pro časté lety do USA?

Příspěvek od Zlin142 »

Michael píše:Děkuju všem za odpovědi. Podle kalkulačky, například za Praha-Los Angeles získám 30 000 Mil. Plus tedy cesta zpátky to máme 60 000.


To asi počítáte nějak špatně... Za zpáteční v hyper super drahé první třídě (a přestupu ve FRA) získáte 34 716 mil.
V nejběžnější ekonomické třídě s restrikcemi pouze 6 036 mil.

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Jaký program pro časté lety do USA?

Příspěvek od kowal »

Michael píše:Zmiňujete tady expiraci, po jak dlouhé doby míle expirují? jestli je tedy nějaký obecný vzorec.


Obvykle 24 měsíců, ale jsou programy, kde není žádná.

Marr3wk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 11. 05. 2012, 09:24
Stav: Offline

Re: Jaký program pro časté lety do USA?

Příspěvek od Marr3wk »

Zlin142 píše:To asi počítáte nějak špatně... Za zpáteční v hyper super drahé první třídě (a přestupu ve FRA) získáte 34 716 mil.
V nejběžnější ekonomické třídě s restrikcemi pouze 6 036 mil.


Omylem jsem kolegovi dal odkaz na kalkulačku na výpočtu ceny award letenek. Proto těch 30k. :shifty:

Michael
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 08. 09. 2012, 17:19
Stav: Offline

Re: Jaký program pro časté lety do USA?

Příspěvek od Michael »

Marr3wk píše:
Michael píše:Děkuju všem za odpovědi. Podle kalkulačky, například za Praha-Los Angeles získám 30 000 Mil. Plus tedy cesta zpátky to máme 60 000. Když to teď vidím tak je mi líto, že jsem tuto možnost neobjevil. No každopádně lepší teď než nikdy :-).

Zmiňujete tady expiraci, po jak dlouhé doby míle expirují? jestli je tedy nějaký obecný vzorec.


Sorry, sorry, já omylem dal odkaz na utrácení mil! To neni 30k. Tohle je správná kalkulačka pro získávání mil - http://www.meilenrechner.com/earn_miles ... nguage=eng


Moje chyba měl jsem pořádně číst :-). Teď už to tak super nevypadá


Odpovědět