Zmena FFP na rezervaci KL

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Zmena FFP na rezervaci KL

Příspěvek od gr09 »

Mam letenku na kodech KL. Zadal jsem tam FFP cislo Delty, ale pak jsem si to rozmyslel a chtel to zmenit na Flying Blue. Ale nejde to. Kalamaci mi rekli, ze si musim zavolat na Deltu, at to oni vymazou. Na Deltu jsem volal asi 15x a pokazde jsou "busy". Ani nezahrajou pisnicku, proste ticho v telefonu a kazdych 5 minut reknou ze jsou stale busy. A odlet je pozitri, prej to pri checkinu zmenit nepujde (to mi rekli Flying Blue primo do telefonu)

Co to doprdele je? Setkal jste se s tim nekdo? Bude to 30 tisic eqm, ktery fakt nechci u Delty. To je jediny reseni zrusit letenku? Zlata *A...


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Zmena FFP na rezervaci KL

Příspěvek od flyingblue »

gr09 píše:Mam letenku na kodech KL. Zadal jsem tam FFP cislo Delty, ale pak jsem si to rozmyslel a chtel to zmenit na Flying Blue. Ale nejde to. Kalamaci mi rekli, ze si musim zavolat na Deltu, at to oni vymazou. Na Deltu jsem volal asi 15x a pokazde jsou "busy". Ani nezahrajou pisnicku, proste ticho v telefonu a kazdych 5 minut reknou ze jsou stale busy. A odlet je pozitri, prej to pri checkinu zmenit nepujde (to mi rekli Flying Blue primo do telefonu)

Co to doprdele je? Setkal jste se s tim nekdo? Bude to 30 tisic eqm, ktery fakt nechci u Delty. To je jediny reseni zrusit letenku? Zlata *A...


Na check-inu Ti samozrejme cislo karticky zmenej. Vyzkouseno v Praze, Amsterdamu, Parizi a Novem Jorku.

Proste se vykasli na takovy ty vymozenosti jako webovej check-in a nech si to zmenit na saltru (za prepazkou).

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Zmena FFP na rezervaci KL

Příspěvek od gr09 »

flyingblue píše:Na check-inu Ti samozrejme cislo karticky zmenej. Vyzkouseno v Praze, Amsterdamu, Parizi a Novem Jorku.

Proste se vykasli na takovy ty vymozenosti jako webovej check-in a nech si to zmenit na saltru (za prepazkou).

Uf, tak to se mi ulevilo. Diky za uklidneni. Jestli to nakonec nebudu muset zrusit, tak udelam par fotek na PER-KUL-AMS-PRG-CDG-SIN-PER. Dalsi petidenni vylet.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Zmena FFP na rezervaci KL

Příspěvek od gr09 »

Tak jsem vcera jeste vyplnil kontaktni formular na webu Delty. Ted mi odpovedeli, ze je jim lito, ale ze je to rezervace KL a nemaji k ni pristup. Pro vyjmuti Skymiles cisla z rezervace mam zavolat KLM. Vcera jsem se take dovolal na americkou Deltu (Skymiles) a tam mi rekli, ze mi to zmenili. Kdyz se kouknu na rezervaci v checkmytrip, tak tam jsou pro jistotu cisla obe - jak Skymiles, tak Flying Blue. Na webu KLM je pouze cislo Skymiles.
A prvni sektor operuje MH (Oneworld), takze pri mem stesti mi reknou, ze do rezervace KLM taky nemaj pristup :D

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Zmena FFP na rezervaci KL

Příspěvek od gr09 »

Pokracovani show.... Jak jsem psal, volal jsem do Delty, tam mi rekli ze OK, ze to zmeni na Flying Blue.
Pri check-inu jsem jim pro jistotu asi 10x rekl, at tam daji Flying Blue, to mi potvrdili. A ted koukam - ve Flying Blue mam PER-KUL (zrovna jediny segment v Y), zbytek mam ve Skymiles.

Ve me se normalne vari krev, co to je za dementni alianci? KLM jako majitel rezervace neumi zmenit FFP (ve SVE rezervaci!!!), na check-inu si to jeste chci posychrovat a nakonec to stejne komplet poserou? A to jsem myslel, ze 7. ledna si udelam status, pekne prd. Mam uz koupenou dalsi letenku s AF, ale asi to zrusim a poletim se *A i pres horsi casy. Achjo.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Zmena FFP na rezervaci KL

Příspěvek od flyingblue »

gr09 píše:Pokracovani show.... Jak jsem psal, volal jsem do Delty, tam mi rekli ze OK, ze to zmeni na Flying Blue.
Pri check-inu jsem jim pro jistotu asi 10x rekl, at tam daji Flying Blue, to mi potvrdili. A ted koukam - ve Flying Blue mam PER-KUL (zrovna jediny segment v Y), zbytek mam ve Skymiles.

Ve me se normalne vari krev, co to je za dementni alianci? KLM jako majitel rezervace neumi zmenit FFP (ve SVE rezervaci!!!), na check-inu si to jeste chci posychrovat a nakonec to stejne komplet poserou? A to jsem myslel, ze 7. ledna si udelam status, pekne prd. Mam uz koupenou dalsi letenku s AF, ale asi to zrusim a poletim se *A i pres horsi casy. Achjo.


To je fakt divny. Letel jsi s letenkou 057 nebo 006?

Ja bych to reklamoval, evidentne na Tvem kontinentu v tom maji hokej. Mas cislo FF na boarding pasu?

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Zmena FFP na rezervaci KL

Příspěvek od gr09 »

ISSUING AIRLINE : KLM ROYAL DUTCH AIRLINES
TICKET NUMBER : ETKT 074 xxxxxx

Reklamovat to budu, poreferuju :)
Na boarding passech prave neni nic. Na prvnim letu vubec nic, na dalsich FQTV a zadny cislo. Dali mi vsechny boarding passy najednou...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Zmena FFP na rezervaci KL

Příspěvek od flyingblue »

gr09 píše:ISSUING AIRLINE : KLM ROYAL DUTCH AIRLINES
TICKET NUMBER : ETKT 074 xxxxxx

Reklamovat to budu, poreferuju :)
Na boarding passech prave neni nic. Na prvnim letu vubec nic, na dalsich FQTV a zadny cislo. Dali mi vsechny boarding passy najednou...


Hm, to sou vopravdu dost trubky. 074 je fakt KLM. Byl to vopravdu KLM counter?

Nehledam pro ne omluvu, jen se chci vyvarovat pripadne stejne chyby (v opacnem gardu).

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2208
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Zmena FFP na rezervaci KL

Příspěvek od pavelpmi »

Ten prenos zmeny z checkinove prepazky je asi obecne nejaky zaklety, nebo co. [-( U Thajcu jsem menil M&M na US DM, mel jsem US i na boarding pasu, ale mile se nakonec objevily na M&M. Globik mel myslim podobny problem.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Zmena FFP na rezervaci KL

Příspěvek od gr09 »

flyingblue píše:Hm, to sou vopravdu dost trubky. 074 je fakt KLM. Byl to vopravdu KLM counter?


Tam asi bude zakopany pes, prave proto jsem jeste pred odletem plasil - KLM ma z PER codeshare s MH (AF ho ma s QF), takze check-in jsem delal na prepazce MH.

pavelpmi píše:Ten prenos zmeny z checkinove prepazky je asi obecne nejaky zaklety, nebo co. [-( U Thajcu jsem menil M&M na US DM, mel jsem US i na boarding pasu, ale mile se nakonec objevily na M&M. Globik mel myslim podobny problem.


Hmm, tak na jednu stranu je dobre vedet, ze Skyteam v tom neni sam. Ale treba u rezervaci pres LH jsem mohl online zmenit FFP kdykoliv pred odletem a fakt to fungovalo.

Budu informovat o vyvoji situace, jeste bude sranda :)
Chtel jsem nasbirat mile na upgrade z Y+ do business v unoru, na to ted asi musim zapomenout :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Zmena FFP na rezervaci KL

Příspěvek od flyingblue »

gr09 píše:
flyingblue píše:Hm, to sou vopravdu dost trubky. 074 je fakt KLM. Byl to vopravdu KLM counter?
Tam asi bude zakopany pes, prave proto jsem jeste pred odletem plasil - KLM ma z PER codeshare s MH (AF ho ma s QF), takze check-in jsem delal na prepazce MH.


Neboj, AF spoluprace s QF konci. Ted je v kursu Etihad :-)

Nicmene je skutecne mozny, ze hosi s MH nemaj do pristupu KLM poradnej pristup ...

gr09 píše:
pavelpmi píše:Ten prenos zmeny z checkinove prepazky je asi obecne nejaky zaklety, nebo co. [-( U Thajcu jsem menil M&M na US DM, mel jsem US i na boarding pasu, ale mile se nakonec objevily na M&M. Globik mel myslim podobny problem.


Hmm, tak na jednu stranu je dobre vedet, ze Skyteam v tom neni sam. Ale treba u rezervaci pres LH jsem mohl online zmenit FFP kdykoliv pred odletem a fakt to fungovalo.

Budu informovat o vyvoji situace, jeste bude sranda :)
Chtel jsem nasbirat mile na upgrade z Y+ do business v unoru, na to ted asi musim zapomenout :)


Podobny problem maji skoro vsichni. Ona ta "harmonizace informacnich systemu" de facto skoncila na tech castech, ktery tem ajrolinkam vydelavaj penize. Zkus se este mrknout na flyertalk, treba uz ma nekdo bulletproof postup.

xmurphy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 122
Registrován: 18. 01. 2011, 16:02
Stav: Offline

Re: Zmena FFP na rezervaci KL

Příspěvek od xmurphy »

Předloni se mi něco podobného stalo. Měl jsem rezervaci AF, kde jsem měl původně číslo FB. Ten rok jsem přecházel ke SkyMiles, takže jsem zavolal na helplinku do Prahy, aby mi změnili FFP z FB na SM, udělali to, na webu se ukazovalo číslo SkyMiles.

Na boarding passu, který mi vydali v Praze žádné číslo FFP nebylo, tak jsem se ptal, které tam vidí. Potvrdili, že Deltu, tak jsem byl klidnej.

Po týdnu jsem neviděl ve SM žádné míle, tak jsem začal pátrat a zjistil, že se načetly do FB. Poslal jsem reklamaci na AF do Prahy, kde me nasměrovali na Deltu, že oni do SkyMiles přístup nemají. Tak jsem psal na Deltu, že došlo k tomuto problému a oni mi načetli míle do SkyMiles. Bohužel se domluvili s někým z FB, takže mi ty míle z FB opět strhnuli :)

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Zmena FFP na rezervaci KL

Příspěvek od gr09 »

Tak a je po akci (uz teda od uterka).

Pri letu do CR jsem na check-inu zazadal o vlozeni AF FFP (Flying Blue), coz ochotne udelali. Kdyz jsem dorazil do Prahy, mrknul jsem po dni na situaci a dopadlo to takhle:
PER-KUL mile byly na Flying Blue
KUL-AMS na SkyMiles
AMS-PRG na Flying Blue

Cestou nazpatek jsem je nechal zkontrolovat vsechny segmenty a pomohlo to, vsechny mile mi pripsali na Flying Blue. Pak jsem predevcirem na webu KLM vyplnil zadost o pripsani mil za KUL-AMS a opravdu, vcera mi to pripsali. Uz mam silver status a do brezna bude nejspis gold. No ale pak letani ubyde, mozna tak nejaky Zealand nebo na otocku Singapore, takze si to poradne neuziju (komplet mimo Skyteam teritorium) :)

Diky za podporu a na oplatku mensi TR:

http://gr09.comuf.com/2013/01/a-weekend-home/


Odpovědět