Prioritypass

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Prioritypass

Příspěvek od creyman »

Dobrý den,

už mi dva roky leží doma toto (http://www.prioritypass.com/) a teď jsem zjistil, že to je možná na vstup do letištních salónků, nebo je to "zase" jinak.
Omlouvám se nemám čas to nějak studovat :-)
Jak někde dostanu něco zdarma, moc tomu nevěřím a nepoužívám to.

Všechny telefonáty, že jsem něco vyhrál, nebo že mám lepší levnější tarif ap. odmítám.., body na benzínkách ani jinde nesbírám..

Teď jsem si říkal, jestli jsem se s touto černou kartičkou nezmýlil, že leží dva roky jen tak v šuplíku... a na letištích vysedávám jen tak na sedačce u nějakého čtení.

Díky za rady a postřehy a případné zkušenosti případných konkrétních uživatelů K.


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Prioritypass

Příspěvek od hafi »

předpokládám, že kartička je zdarma, ale aby tě tam pustili musíš mít aktivní členství, které stojí relativně dost. ale možná jsi ji dostal s nějakým welcome bonusem první pár návštěv zdarma.

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Prioritypass

Příspěvek od creyman »

Jasně zdarma ke zlaté master card.
Členství platit nebudu, to je asi pak dotaz na banku co v tom je, případně není.

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Prioritypass

Příspěvek od creyman »

Ptal jsem se tedy v bance přímo u zdroje a říkali mi, že je vstup do salónků i bez zaplacení ročního paušálu možný.
Většinou za jednorázový poplatek. Někde prý držitelé neplatili vůbec. Jinak nijak "nabitá" na několik vstupů zdarma není.
V Praze údajně po uhrazení ceny 10 dolarů / osoba. Může to někdo potvrdit, vyvrátit?

jorge
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 15. 08. 2007, 22:01
Stav: Offline

Re: Prioritypass

Příspěvek od jorge »

"Kouzlo" Prioritypassu je v tom, že ze samotné kartičky není poznat, zda za vstup do salonku nakonec zaplatíte. Když přijdete do salonku,tak ji projedou podobným snímačem jako na kreditky, ale místo ceny podepíšete jen počet osob. Zúčtování s vámi pak provede společnost Prioritypass, kde vám daný vstup buď nachargeujou na vaší kteditku nebo ne, podle toho, jaký "tarif" u nich máte. V zásadě nabízejí unlimited (neplatíte nic, platíte jen případně za hosty), 10 vstupů ročně, nebo bez vstupů zdarma. Vstupy nad "limit" účtují 24 Eury, což je typicky o něco málo výhodnější, než běžná sazba daného salonku.

Npříklas Erste Premier rozdává ty "Unlimited" karty, které jsou opravdu výhodné pokud cestujete economy a nemáte status, nebo pokud cestujete lowcosty.


creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Prioritypass

Příspěvek od creyman »

Nad limit je tedy např. druhá osoba pokud cestujete ve dvojici, a pak nechápu
"...10 vstupů ročně, nebo bez vstupů zdarma. ?

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Prioritypass

Příspěvek od Lemon »

Možná by mi někdo znalý mohl poradit. :idea: Ke kreditce mám Priority Pass, na kterém mám několik vstupů do salónků ročně zdarma.
Vzhledem k tomu, že jsem i Delta Platinum, tak můžu vzít standardně jednoho hosta do salónku.
Dá se ovšem udělat manévr, že vezmu prvního hosta na Delta kartičku a druhého, příp. třetího, na Priority Pass? :) Díky moc!

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Prioritypass

Příspěvek od beardie »

na recepcii je im vacsinou jedno, komu patri karta, ak je tam majitel tiez, podla mna nebudu robit problemy

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Prioritypass

Příspěvek od Fabo »

akurat pozor na to, ze pocet vstupov zdarma na PP je vzdy na drzitela, inak povedane, host sa vzdy plati. aj ked mas napr. 7/10 vstupov este v decembri, nemozes si vziat hosta zdarma.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Prioritypass

Příspěvek od beardie »

nemyslim si, ze na kazdej karte, kedze som uz pouzil PP pre frajerku aj seba a neplatil som
profil na mojej PP je taky, ze mam 4 vstupy rocne zdarma a je im jedno, ci vybucham vsetky naraz pre jednu skupinu alebo postupne len pre seba

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Prioritypass

Příspěvek od Fabo »

Divne.

Nepleties si to s Diners? (pripadne nemal si k Amexu 2x PP?) Ono tie 4 vstupy PP tiez bezne neponuka, len nic, 10 alebo neobmedzene.

Bezne PP uctuju za hosti vzdy 24 eur resp. podla krajiny vydania.

Erix8
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 30. 01. 2007, 18:25
Stav: Offline

Re: Prioritypass

Příspěvek od Erix8 »

beardie píše:nemyslim si, ze na kazdej karte, kedze som uz pouzil PP pre frajerku aj seba a neplatil som
profil na mojej PP je taky, ze mam 4 vstupy rocne zdarma a je im jedno, ci vybucham vsetky naraz pre jednu skupinu alebo postupne len pre seba


... ještě je potřeba vědět, že si PriorityPass strhává poplatky často i s několikaměsíčním odstupem, klidně 2 měsíce+ ...

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Prioritypass

Příspěvek od beardie »

nie, mam to ku kreditke od CSOB a debetke od Sporky, uvidime ci strhnu

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Prioritypass

Příspěvek od Lemon »

beardie píše:nie, mam to ku kreditke od CSOB a debetke od Sporky, uvidime ci strhnu

Mám to úplně stejně, kreditka od ČSOB, a ještě mi zbývají tři vstupy ze čtyř, což asi jinak než protažením hostů nevyčerpám (vzhledem k tomu, že téměř mimo ST nelétám a normálně chodím na status)... Když jsem si kreditku zařizoval, tak mi bylo řečeno, že je jedno, zda to vyčerpám na své čtyři návštěvy nebo na jednu návštěvu se třemi hosty - ještě jsem se na to speciálně ptal...

No každopádně díky moc všem za podněty - pokud na to přijde, tak to prostě s hosty vyzkouším a pak dám vědět výsledek - maximálně budu drhnout zubama, že mi tam naskočí platby za úžasné služby MasterCard Lounge v PRG... :lol:

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Prioritypass

Příspěvek od bubo »

Lemon píše:.. Když jsem si kreditku zařizoval, tak mi bylo řečeno, že je jedno, zda to vyčerpám na své čtyři návštěvy nebo na jednu návštěvu se třemi hosty - ještě jsem se na to speciálně ptal...

taky jsem se ptal, taky mi to bylo receno....tož dej vedět...


Odpovědět