Jak nejlépe využít 50 000 mil z Topbonus u Air Berlin

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Jak nejlépe využít 50 000 mil z Topbonus u Air Berlin

Příspěvek od Beerbar »

Ahoj,
poradíte mi, jak nejefektivněji využít 50 000 mil z programu Topbonus od Air Berlin (a one world member :-) ) Bohužel mi na konci března začnou míle expirovat a tak bych se jich rád zbavil. Napadlo mě vyvenčit ženu někde po Evropě, nebo navštívit kamaráda v US, ale na to asi těch mil bude pořád málo, což? Drobná komplikace je v tom, že počátkem května se nám narodí druhé dítko, takže se teď zrovna žádné výletění moc nehodí. Je vůbec možné teď zarezervovat bonusovou letenku na podzim? Je možné v případě nějaké neodolatelné nabídky z topdeal zaplatit taxy mílema?

Jak by jste s tím naložili vy?

Díky,
J.


Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Jak nelépe využít 50 000 mil z Topbonus u Air Berlin

Příspěvek od Tony Smoke »

Momentalne v ponuke do 15.3. takzvane Schnäppchentickets. Napr 2500 mil one way na Palmu ;)
http://www.airberlin.com/de-DE/site/tb/ ... sort=miles

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak nelépe využít 50 000 mil z Topbonus u Air Berlin

Příspěvek od Beerbar »

Tony Smoke píše:Momentalne v ponuke do 15.3. takzvane Schnäppchentickets. Napr 2500 mil one way na Palmu ;)
http://www.airberlin.com/de-DE/site/tb/ ... sort=miles


Díky. Koukal jsem na to, bohuzel vsechny lety maji podminku do 31.8, coz nam s ohledem na ocekavane mimino nevyhovuje. Ale uz se nam neco rysuje. Kazdopadne diky za snahu :-)

Burito
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 17. 06. 2009, 23:30
Bydliště: Země
Stav: Offline

Re: Jak nejlépe využít 50 000 mil z Topbonus u Air Berlin

Příspěvek od Burito »

Beerbar píše:...Je vůbec možné teď zarezervovat bonusovou letenku na podzim? Je možné v případě nějaké neodolatelné nabídky z topdeal zaplatit taxy mílema?

Jak by jste s tím naložili vy?

Díky,
J.

Vždy jsem litoval, že jsem si míle do TopBonusu zapsal místo do AA nebo jinam a o mnoho přišel, protože poplatky nestály za to. Podle mne je nejvýhodnější vybrat si letenku a zaplatit ji celou mílemi. Není to žádná výhra, ale hodí se to, když potřebuješ rychle někam odletět (např. pozítří) a cena letenky je v té době drahá. Jinak i běžně akční ceny většinou přebijí u AB hodnotu výpalného za bonusovku. Nejsem si zcela jist, ale obávám se, že topdeal letenky se mílemi neplatí ve snížené hodnotě, jen v jejich běžné ceně. U topdealu je ale typicky pro sezónu dobrá VIE-PMI za 2500 mil a cca 50E.


Odpovědět