Lítání USA/gsp - PRG

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
Vico07
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29. 08. 2014, 15:34
Stav: Offline

Lítání USA/gsp - PRG

Příspěvek od Vico07 »

Ahoj všem lítačům :-) Od nového roku se se ženou stěhují do Greeru v SC / USA. Máme v plánu létat tak cca 1-2 za rok z PRG do GSP . Občas k nám někdo z příbuzných přiletí na návštěvu. Zatím nemám žádný FFP a chtěl jsem se zeptat zda by jste mě něco mohly doporučit? Je nějaká možnost mít třeba nějaký rodinný FFP? případně si nechat míle od rodinných příslušníků? Budu jim letenky převážně kupovat ze svého :-( a tak je škoda nechat míle propadnout. Je tedy nějaká možnost si ty míle nechat připsat na svůj účet? Díky doufam že jsem to nenapsal moc zmatečně :)

PS: První cestu tam poletíme i s dvěma Shih-tzu máte s tím někdo zkušenost?


romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Lítání USA/gsp - PRG

Příspěvek od romul »

Vico07 píše:Zatím nemám žádný FFP a chtěl jsem se zeptat zda by jste mě něco mohly doporučit? Je nějaká možnost mít třeba nějaký rodinný FFP? případně si nechat míle od rodinných příslušníků? Budu jim letenky převážně kupovat ze svého :-( a tak je škoda nechat míle propadnout. Je tedy nějaká možnost si ty míle nechat připsat na svůj účet?


Každý cestující musí mít svůj FFP účet, není možné si načíst cizí letenku na svůj účet. Pokud máte v rámci rodiny nějakou firmu tak se s ní registrujte do FBP programu, budete načítat body do FBP souběžně s mílemi na FFP, resp. budete mít body i za letenky nekódované žádným FFP číslem. Z mého pohledu má momentálně nejefektivnější FFP program BA, ale to je subjektivní, každý má trochu jiné nároky...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Lítání USA/gsp - PRG

Příspěvek od prodejce »

Pokud vim, tak sčítat míle za víc lidí na jednu hromadu lze jen na British Airways household account:

http://www.britishairways.com/en-gb/exe ... d-accounts

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Lítání USA/gsp - PRG

Příspěvek od romul »

prodejce píše:Pokud vim, tak sčítat míle za víc lidí na jednu hromadu lze jen na British Airways household account


díky za tip, přiznávám bez mučení, že tohle neznám...

Vico07
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29. 08. 2014, 15:34
Stav: Offline

Re: Lítání USA/gsp - PRG

Příspěvek od Vico07 »

Ten FBP jde založit když pouze ičo? (už nepodnikam ,ale ičo mě zbylo)

Je možnost když bych tedy každému před letem založil FFP. Můžu si pak ty míle poslat k sobě?

Ještě nevim jakou alianci zvolit- Někde jsem čet že BA nedovoluje přepravu psů.


romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Lítání USA/gsp - PRG

Příspěvek od romul »

Vico07 píše:Ten FBP jde založit když pouze ičo? (už nepodnikam ,ale ičo mě zbylo)

Je možnost když bych tedy každému před letem založil FFP. Můžu si pak ty míle poslat k sobě?

Ještě nevim jakou alianci zvolit- Někde jsem čet že BA nedovoluje přepravu psů.


za pokus to stojí:

http://www.britishairways.com/travel/sm ... blic/en_cz

a nebo se domluvit s nějakou spřátelenou firmou a zaregistrovat jí tam...

převádět míle nebývá moc efektivní způsob, lepší je čerpat je individuálně z každého účtu zvlášť...

přeprava psů:

http://www.britishairways.com/en-cz/inf ... -with-pets

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Lítání USA/gsp - PRG

Příspěvek od prodejce »

Ještě bych to viděl jinak: pokud budeš lítat 2x ročně a občas někdo z rodiny a nelétáte v business class, tak stejně dostaneš tak málo mil, že je skoro zbytečné to řešit.

Pokud bys byl v miles and more tak za zpáteční letenku do CLT dostaneš nějakých 2500 mil, u Delty 5 mil za dolar :D To je k ničemu. Takže jestli vůbec má cenu se někam registrovat, tak household account - ale tam je zase problém s těma psama.

Asi bych hodil míle za hlavu a bral zrovna to, co bude nejlevnější, jestli LH do CLT, nebo DL do Atlanty.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Lítání USA/gsp - PRG

Příspěvek od romul »

BA Avios - příklad:
Přílohy
ba avios.jpg


Odpovědět