AVIOS - British Airways

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

AVIOS - British Airways

Příspěvek od happyna »

Mám takovej dotaz, nezkoušel tu někdo bookovat přes BA bonusovky na lety s Flybe? Přes systém hledání bonusovek to nenajde, ale když dám hledat normálně přes normální rezervaci tak to spojení normálně najde.


Marr3wk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 11. 05. 2012, 09:24
Stav: Offline

Re: AVIOS - British Airways

Příspěvek od Marr3wk »

Dá se nějakým jednoduchým způsobem získat 2, slovy dva, Avios...? :roll: Někde nějaký malý signup bonus nebo cokoliv?

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: AVIOS - British Airways

Příspěvek od velpa.66 »

Marr3wk píše:Dá se nějakým jednoduchým způsobem získat 2, slovy dva, Avios...? :roll: Někde nějaký malý signup bonus nebo cokoliv?

Možná nákup v "duty free" na LHR ,ale nejsem si jistý.

Marr3wk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 11. 05. 2012, 09:24
Stav: Offline

Re: AVIOS - British Airways

Příspěvek od Marr3wk »

Díky za inspiraci. Vyřešil jsem nakonec jinak a úspěšně!

Stačí se zaregistrovat do programu Rewards for Thoughts (https://www.britishairways.com/en-gb/executive-club/collecting-avios/shopping) a za první vyplněný dotazník člověk dostane 600 mil!

Pozor, je to oficiálně jen pro rezidenty Velké Británie, takže je potřeba se tvářit jako Brit a několikrát mě to vykoplo (asi podle IP adresy), ale na třetí pokus se mi podařilo jeden dotazník dokončit a za dva dny přistály míle na účtu. Teoreticky se dá vydělávat dalších 25-50 mil za každý dotazník, ale jsou opravdu docela dlouhé (10+ minut).

dedik77
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 30. 01. 2012, 20:40
Stav: Offline

Re: AVIOS - British Airways

Příspěvek od dedik77 »

Ahoj,

chci využít AVIOS mile pro bonusovou letenku PRG - LHR - EDI, v business. Celý let se mi zobrazuje jako business PRG - LHR, ale segment LHR - EDI, je pouze třída UK domestic. To je economy? Nevpustí mě pak v LHR na letu LHR - EDI do salonku?

Děkuji za zprávu,

E.


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: AVIOS - British Airways

Příspěvek od alesesl »

dedik77 píše:Ahoj,

chci využít AVIOS mile pro bonusovou letenku PRG - LHR - EDI, v business. Celý let se mi zobrazuje jako business PRG - LHR, ale segment LHR - EDI, je pouze třída UK domestic. To je economy? Nevpustí mě pak v LHR na letu LHR - EDI do salonku?

Děkuji za zprávu,

E.


Myslim, ze BA nenabizi na domectic letech Business class. Takze jestli se dostanes nebo ne do salonku v LHR a pak v EDI nevim. ZKus zavolat na ceske cislo BA, nechat se prepnout na Executive club a zeptat se na to.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: AVIOS - British Airways

Příspěvek od happyna »

dedik77 píše:Ahoj,

chci využít AVIOS mile pro bonusovou letenku PRG - LHR - EDI, v business. Celý let se mi zobrazuje jako business PRG - LHR, ale segment LHR - EDI, je pouze třída UK domestic. To je economy? Nevpustí mě pak v LHR na letu LHR - EDI do salonku?

Děkuji za zprávu,

E.

Ahoj, pokud budes bookovat cely PRG - LHR - EDI v C tak ten domestic flight bude v bookovaci tride J, takze budes mit pristup do lounge ;) mel by si dostat i boarding pass kde bude vytisteno neco jako Business UK akorat pak popetis v eco protoze C na domestic nemaji.

dedik77
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 30. 01. 2012, 20:40
Stav: Offline

Re: AVIOS - British Airways

Příspěvek od dedik77 »

happyna píše:
dedik77 píše:Ahoj,

chci využít AVIOS mile pro bonusovou letenku PRG - LHR - EDI, v business. Celý let se mi zobrazuje jako business PRG - LHR, ale segment LHR - EDI, je pouze třída UK domestic. To je economy? Nevpustí mě pak v LHR na letu LHR - EDI do salonku?

Děkuji za zprávu,

E.

Ahoj, pokud budes bookovat cely PRG - LHR - EDI v C tak ten domestic flight bude v bookovaci tride J, takze budes mit pristup do lounge ;) mel by si dostat i boarding pass kde bude vytisteno neco jako Business UK akorat pak popetis v eco protoze C na domestic nemaji.


Můj plán byl vytvořit jednosměrnou letenku v business do EDI, včetně stopoveru tri dny v Londýně. Při cestě zpět, jsem chtěl také jednosměrku, bez stopoveru (pouze přestup v LHR). Hm, takže teď nevím :)

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: AVIOS - British Airways

Příspěvek od alesesl »

To co pise kolega vyse je v pohode. Je jedno jestli letis bez stopoveru nebo s. Porad budes mit narok na vstup do salonku. Pokud letis tam a chces mit stopver v LON, tak let z PRG do LHR a do EDI pokracuj z LCY s BA. Cenove a bodove to vychazi uplne na stejno.

dedik77
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 30. 01. 2012, 20:40
Stav: Offline

Re: AVIOS - British Airways

Příspěvek od dedik77 »

Ahoj všem,

rezervoval jsem za 7500 Avios + 591 Kč (TAX), jednosměrku do Madridu (PRG - MAD). Let operuje Iberie. Jsem zvědav na placený servis na palubě :lol: Uvažuji nad tím, zda v ceně leteneky mám 23 kg zavazadlo nebo ne. Nemohu to nikdě vyčíst. Míle jsem utratil z British Airways účtu.

Děkuji za radu,

Erik

http://www.iberia.com/ibcomv3/content/p ... u_1604.pdf

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: AVIOS - British Airways

Příspěvek od rpet »

ukazuje to narok na odbaveny zavazadlo do 23kg...

iberia.png

dedik77
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 30. 01. 2012, 20:40
Stav: Offline

Re: AVIOS - British Airways

Příspěvek od dedik77 »

Hezký den AVIOSákům,

pokud využívate věrnostný program BA, máte možnost využit nabídku do 5.12.2016, kdy získáte za nákup mil +50% mil navíc.

Fajn den,

Erik

50% mil navíc
50% mil navíc
avios.JPG (71.42 KiB) Zobrazeno 10483 x

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: AVIOS - British Airways

Příspěvek od beardie »

iberia ponuka cez groupon double, takze...

martinlingan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 24. 02. 2017, 18:17
Oblíbené typy letadel: B787, B757, E190
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: AVIOS - British Airways

Příspěvek od martinlingan »

Super nabídka BA - až 50% sleva na bonusové letenky. Už jste někdo využil? Mně to nedalo a šel jsem do MEX-LHR ve F s přískokem do PRG v C:
Snímek obrazovky 2020-10-08 v 11.37.28.png
Celkem mě to vyšlo na 53188 avios + 7019 Kč, za mě naprosá paráda. Teď ještě, aby byla situace na bojišti aspoň trochu příznivá. :D

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: AVIOS - British Airways

Příspěvek od MadLi »

Hlavne nech BA prestane vo first servirovat maxilane krabicku s jedlom a vodu :crazy:


Odpovědět