Arabesque - nová aliance?

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Arabesque - Nova aliance?

Příspěvek od MS743 »

zaslechl jsem od meho kamarada zde v Bangkoku ze se chysta nova aliance arabskych aerolinii s nazvem Arabesque....

kdyz na to koukam...kdo by tam mohl byt???? Emirates? maji vubec zajem byt v nejake aliance? Qatar? kdo zbyva kdo posktuje normalni servis??? Jordanian? Gulfair? Kuwait? nikdo jiny a zadna jina solidni spolecnost mi moc nepripada a jeste polovina techto aerlonii jsou situovane v zeme kde je vizova povinnost a je ponekud dramaticke tyto viza dostat!


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Arabesque - Nova aliance?

Příspěvek od Zlin142 »

1) Nepatří tohle téma někam úplně jinam?

2) Co se týče aliance jako takové, tak mi přijde zvláštní formovat alianci na jakési etnické bázi, která nemá s byznysem nic společného - tím spíše že uváděné aerolinky jsou všechny z jednoho geograficky relativně velmi úzce vymezeného regionu, takže mi není dost dobře jasné jaké plusy by tohle členství mělo kromě lezení si navzájem do zelí - což je samozřejmě mínus.

http://www.kostnidren.cz

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Arabesque - Nova aliance?

Příspěvek od MS743 »

zda to zde patri nebo ne nevimm.. snazil jsem najit aliance ale nenasel jsem... takze arabesque aliance muze vyustit v arabesque FFP....

Po Evropsku je mozne stupidni zakladat business na bazi etnickeho ci civilizacniho ale funguje to treba ve financich (napr. Islamske bankovnictvi keter dnes ma cenu temer 800 BN USD)...

dale se muze takova mentlita vyuzit i dalsi aroinky ktere jsou pod "stejneho ci podobneho" civilizacniho zakladu jako treba napr. Malaysian (zatim nevidim ze by skyteam s nim bavilo), Indonesian, Brunei ajine....

opet.. mozna zakladat marketingovy smer na zaklade etnikum dnes neni zas az tak pitome! a vidim ze to funguje...

nicmene, chtel jsem se zeptat zda tyto infomace jsou pravdive ci ne...

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Arabesque - Nova aliance?

Příspěvek od Zlin142 »

Já mám pocit, že na airliners tuhle alianci někdo taky zmiňoval.
Co se týče Malaysian a SkyTeamu, tak mám za to, že je to otázka ne "zda" ale jen "kdy", protože jejich pokrytí JV Asie + Austrálie/Oceánie je to co SkyTeam potřebuje a kde oproti OneWorldu a STARu značně pokulhává.
Možná to má být skutečně jen marketingový tah jak tvrdíš, tzn. oblbnout zákazníky ostentativním dáváním najevo "arabskosti" zmiňované aliance, možná si pod pojmem "aliance" nepředstavují to co se obecně rozumí pod tímhle označením díky globálním aliancím jako SkyTeam, OW, apod. a ve skutečnosti to bude spíš něco jako kartel - zkušeností z fungování OPECu je mraky. Jaký přínost to bude mít cestující pro cestující si nedokážu představit.
Nemuže to dle mého názoru dopadnout o moc jinak než jak to dopadne ve STARu, kde LH bude v Evropě a na dálkových tratích hrát první housle, OS druhé, LX, LO, Adria a Croatia jen třetí housle pouhých "přicmrndávačů".
Velká otázka je co pozitivního může získat třeba takový Gulf Air - který pokud vím má do budoucna hodně velké plány na expanzi - "lezením do společné postele" s takovými Emirates? Další otázka je kdo bude ty první housle a kdo svolí být ty druhé, resp. třetí. Emirates, Gulf a nezapomeňme na rychle rostoucí Etihad jsou myslím příliš ambiciózní "kohouti", aby se snesli na jednom "smetišti" v podobě jakési aliance.
Můj názor.

Změněno uživatelem - zlin142 na 30/08/2005 13:34:10

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Arabesque - Nova aliance?

Příspěvek od MS743 »

Zatim mam hodne malo informaci ohledne kdo tam chce byt a vubec ci je to napad... pokud ja vim tak emirates nemaji zajem byt v zadne aliance... etihad a qatar jsou hodne ambiciozni, maji finance...

Styteam v Asii bohuzel nestoji za nic (Zlin mas pravdu zde...). Ziji v Bangkoku a nemam zadnou sanci ziskat mile v tomto regionu... Korean? drahe a daleko! v Pripade Malaysian bych byl hodne stasten... neni tu zadny termin kdy by to bylo relane? na strankack Skyteam vidim porad je Aeroflot a China Southern (nevim jakou majo cenovou politiku a moznosti jejich vuziti do evropy ...popr. zpet do Phy.)

uvidime a diky za info


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Arabesque - Nova aliance?

Příspěvek od Zlin142 »


FL330
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 19. 07. 2003, 14:39
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Arabesque - Nova aliance?

Příspěvek od FL330 »

Priznam sa, ze tomu nerozumiem - aliancie davaju zmysel vtedy, ked viacero spolocnosti pokryva linkami podstatnu cast Zeme, takze kazda z moze ponuknut zakaznikovi let prakticky odkialkolvek kamkolvek pod vlastnou hlavickou, FFP atd... Skupina aeroliniek z relativne malej geografickej oblasti (Perzsky zaliv + severna Afrka) tvori skor vzajomnu konkurenciu, takze mi zmysel celej akcie trochu unika... Alebo sa mylim zase?

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Arabesque - Nova aliance?

Příspěvek od Robert »

Teď jsem si přečetl na homepage článek o vstupu Royal Jordanian do aliance oneworld a zarazilo mě, že Royal Jordanian chtějí být i členem Arabesque (byl by to asi unikát, kdyby jedna společnost byla ve dvou aliancích). Je docela zajímavé a příznačné, že dosud žádná arabská aerolinka nebyla členem některé z aliancí. Arabesque je tak logickou reakcí arabských společností na tento nezájem, takže z tohoto pohledu to význam asi bude mít, zvláště pro takové dopravce jako jsou Yemenia, pro které je členství v některé alianci dost sci-fi. Asi aní není ambicí mít nějaké celosvětové geografické pokrytí, dostačující je pokrytí arabského světa a důležitých destinací mimo něj.

Změněno uživatelem - Robert na 18/10/2005 23:31:48


Odpovědět