KVS Tool a podobné nástroje / jak vyhledat bonusové letenky

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
Founas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 01. 2016, 16:53
Stav: Offline

KVS Tool a podobné nástroje / jak vyhledat bonusové letenky

Příspěvek od Founas »

Mám dotaz, plánuji cestu kolem světa za bonusové míle v programu OK Plus. Mám trochu problém s ČSA, protože přesto, že jsou slečny ochotné, tak mám dojem, že se nesnaží vyhovět požadavkům tak, jak bych si představoval.

Je tady někdo, kdo umí s aplikací KVS Tool (případně něčím podobným) a byl by schopen/ochoten mi najít bonusové letenky v business třídě? Rád za to zaplatím. Vcelku to hoří, chtěl bych odletět začátkem února. Trasu mám vybranou.


Díky
Robin


cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: KVS Tool a podobné nástroje / jak vyhledat bonusové letenky

Příspěvek od cocik »

KVS Tool uz par let nepouzivam, ale unorovy odlet na RTW award v C mi prijde celkem optimisticky plan.

Moje prakticka zkusenost s KVS a awardy v C u Sky Teamu je treba tady...
http://www.draheletenky.cz/punk/letenka-na-tahiti-za-ctyri-tisice-jde-to-i-u-csa/

Founas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 01. 2016, 16:53
Stav: Offline

Re: KVS Tool a podobné nástroje / jak vyhledat bonusové letenky

Příspěvek od Founas »

Ono to poskládat jde, ale nerad lítám přes den a čekat na letišti na přestupu sedum hodin se mi nechce. Proto právě bych si to rád poskládal sám, ale za prvé s tim nástrojem nemám vůbec zkušenosti a za druhý, a to je asi podstatnější, nainstaloval jsem si ten KVS tool a vůbec se v tom neorientuju. Pokud by si mi s tim uměl nějak pomoct, rád se se tebou srovnám. Jestli se ti do toho nechce, tak pár rad, jak se v tom zorientovat by pomohlo.

BTW, ten článek s letenkou na Tahiti jsem už někdy dřív čet, vůbec netušim jak jsem se k tomu tehdy dostal.


Díky

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: KVS Tool a podobné nástroje / jak vyhledat bonusové letenky

Příspěvek od cocik »

Vis co, ono je to v principu v zasade jednoduchy. Kazda aerolinka ma svuj kod, pod kterym ma awardovou kapacitu v jednotlivych tridach, takze si staci na forech v helpu doledat, pokd jakym kodem jsou awardy ty konkretni aerolinky, a pak si u jednotlivych letu vyjet, jestli tam volna kapacita je nebo neni (treba kdyz jsem hledal ten LAX-PPT, tak vicemene vsude meli O0, tj. plno, a jenom opravdu zridka O1, tj. jedno misto volny).

Jenze do toho samozrejme prichazeji dalsi komplikace:
- nektery aerolinky KVS tool nepodporujou
- nektery aerolinky v ramci KVS neukazujou availablity pro awardovy tridy
- vetsina zajimavejch letu nema volnou kapacitu

Takze mas v zasade dve moznosti:
1) prohlizet fora KVS a zjistit, co se da udelat v ramci KVS a na co potrebujes dalsi veci typu expertflyer, a nasledne se s tim morit (jedna vec je najit si jeden konkretni let, ale jina vec je postavit celej intinerar)
2) poresit to s lidma v OK plus , co vidi primo rezervacni system (nevim, jestli to jde, ale nejlepsi by bylo sedet s tim clovekem, co to bookuje, u jednoho pocitace a operativne veci menit)

Osobne bych sel po zkusenostech s tim PPT spis do moznosti #2.

Founas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 01. 2016, 16:53
Stav: Offline

Re: KVS Tool a podobné nástroje / jak vyhledat bonusové letenky

Příspěvek od Founas »

Tzn. zajít na pobočku ČSA a tam si s nima sednout? To mě jako řešení nenapadlo, ale pokud někoho na hodinu seberu, tak bysme to dohromady dát mohli. Díky, to je dobrej tip.


Founas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 01. 2016, 16:53
Stav: Offline

Re: KVS Tool a podobné nástroje / jak vyhledat bonusové letenky

Příspěvek od Founas »

Ještě dotaz, je potřeba se tam nějak objednat? Na webu vidim adresu V Celnici, tam to jde?

Dík

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: KVS Tool a podobné nástroje / jak vyhledat bonusové letenky

Příspěvek od cocik »

Priznam se, ze nevim, jestli je to mozny, ale IMHO by bylo nejlepsi zavolat tam, vysvetlit situaci a dohodnout se. Mozna to tu navic nekdo cte, kdo tam ma kontakty a muze pomoct...

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: KVS Tool a podobné nástroje / jak vyhledat bonusové letenky

Příspěvek od Tonda 2 »

Bud bez obav, ja tam sedel parkrat klidne kolem hodiny...

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: KVS Tool a podobné nástroje / jak vyhledat bonusové letenky

Příspěvek od velpa.66 »

Founas píše:Ještě dotaz, je potřeba se tam nějak objednat? Na webu vidim adresu V Celnici, tam to jde?

Dík


Objednávat se nemusíš. Nemají tam veřejné telefonní číslo tak že se tam ani nedovoláš. Jedině osobně nebo mail.
Stejný problém jsem řešil před rokem.
Trasu jsem si vytvořil na plánovači cesty kolem světa na stránkách Sky teamu a s paní v Celnici jsme dosazovali volné lety. Udělej si raděj více variant.
Počítej s tím že tak jak si to představuješ to určitě nedáš dohromady a navíc jestli chceš letět už v únoru je dost pozdě.
(můj trip. Opravdu mám rád svoji banku aneb cesta kolem světa)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: KVS Tool a podobné nástroje / jak vyhledat bonusové letenky

Příspěvek od Fabo »

Zdar,

nema tady nahodou nekdo KVS Diamond?

Nejde o bonus, ale o to, zda to umi vytahnout plny routing list. ExpertFlyer bohuzel zda se to nedokaze tak uplne celkem...
Fare i origin/destination dodam samozrejme.


Odpovědět