FFP doporučení

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
Raulito7
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 69
Registrován: 11. 08. 2009, 15:37
Stav: Offline

FFP doporučení

Příspěvek od Raulito7 »

Ahoj,

už několikátý den si lámu hlavu, který FFP zvolit. Doteď jsem nikdy neřešil, protože jsem létal krátké úseky.

Nyní z charakteru mé práce budu létat prakticky po celém světě. Bohužel se nedá říct jakou leteckou společnost preferuji, protože budu létat co zrovna bude k dispozici na dané dny. Navíc budu dělat přelety, které nebudou začínat v Evropě, tudíž budu občas používat i pro nás cizokrajné letecké společnosti.

Určitě je zde spousta lidí, kteří řešili podobné dilema. Moje aktuální složení nejčastěji navštěvovaných zemí bude asi Holandsko, UK, USA, Austrálie, Singapur, ale to se může během chvíle změnit.

Řeším dilema. Je výhodné si u každé aliance otevřít zvláštní FFP a sbírat podle toho s čím zrovna poletím? Je to vůbec k něčemu? Případně jaké programy byste doporučily? Moc nechci program, kde budu vázán na určitou aerolinku. Např. u Aegenu musím proletět i nějaké lety přímo s nimi, což prostě nechci. Ne že by to nebylo možné, ale nechci na to být vázán. Jde mi samozřejmě o to, zajistit co nejvíce mil, které budu sbírat hlavně za jednotlivé lety. Nemám žádnou kreditku. V hotelech sice spím, ale tady si jednoznačně nevybírám podle partnerských programů, ale podle dostupnosti.

Nebo hold musím hlídat s jakou aerolinkou letím a snažit se vždy letět pouze z jedné aliance, tak aby se mi to vůbec vyplatilo? Upřímně této variantě nejsem úplně nakloněn, protože to zabere dost času, který já nemám.

Předem díky za názory.

Daniel


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: FFP doporučení

Příspěvek od prodejce »

Kdyby s tímto přišel můj klient, tak já bych se v ho v první řadě zeptal, co za letenky bude lítat. Jestli máte company policy nejlevnější economy a ještě se budete trefovat do nějakého budgetu, tak ani nemá význam se tím nějak zabývat, protože za cheap economy už se dnes dávají jenom drobky. Z toho nic nikdy nebude... např. s British Airways do Sydney v nejlevnější třídě pobereš jen 5600 avios za zpáteční letenku a 70 tier pointů. Za to si nekoupíš "ani dvoje cigára" a než nalítáš ubohý Silver, tak ti uhnije zadek.

Pokud je však ve hře business class, nebo full fare economy, to už je jiná písnička... V každém případě ti nezbyde nic jiného, než si založit jeden FFP u každé aliance + navíc třeba Emirates. Korporátní agenti tohle umí dost dobře manažovat a ať poletíš, jak poletíš, vždycky se ti něco někde načte a pak se můžeš jen nechat překvapit, kdy ti ve schránce přistane stříbrná karta od té nebo jiné aliance.

Pokud ovšem nebudeš cíleně lítat s jedinou aliancí a nebudeš se záměrně snažit "honit body", tak z toho zlatý důl nikdy nebude. Budeš mít spíše pár Silver karet a s nima spojený vstup do salonků, fast track, popřípadě možnost lepšího seatingu. Ale i to je samozřejmě příjemné...

Toť můj názor.
p.

Raulito7
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 69
Registrován: 11. 08. 2009, 15:37
Stav: Offline

Re: FFP doporučení

Příspěvek od Raulito7 »

prodejce: moc děkuji za odpověď. Určitě nehledám nejlevnější variantu, takže minimálně full fare economy. Nicméně mi to kupuje asistentka, která podle mě ani neví co je FFP (budu jí asi muset naučit) a bookuje to přes letušku, protože přes tu to máme klasicky na fakturu. Nicméně problém je, že tam nejdou vidět knihovací třídy, což je dost na prd. Ja budu lítat hodně, takže si myslím, že na gold u nějaké aliance dosáhnu. Nicméně podle toho co píšeš, tak to asi opravdu budu muset dost sledovat, což jsem úplně nechtěl, ale raději si vezmu status gold u jedné aliance než silver u všech...:-)

Prosím Tě ještě tedy dotaz (vím, že je složitý). Když teď vím, že destinace budou tedy ten Singapur, Detroit, Mexico, Amsterdam, Sydney, nějaká Itálie, Německo, UK, co by si volil za alianci a jaký program? Respektive co normálně doporučuješ?

Předem děkuji. Těch informací je takové množství, že člověk by to musel analyzovat strašně dlouho a na to nějak nemám prostor, tak zkouším tuhle možnost.

Daniel

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: FFP doporučení

Příspěvek od flyingblue »

Raulito7 píše:prodejce: moc děkuji za odpověď. Určitě nehledám nejlevnější variantu, takže minimálně full fare economy. Nicméně mi to kupuje asistentka, která podle mě ani neví co je FFP (budu jí asi muset naučit) a bookuje to přes letušku, protože přes tu to máme klasicky na fakturu. Nicméně problém je, že tam nejdou vidět knihovací třídy, což je dost na prd. Ja budu lítat hodně, takže si myslím, že na gold u nějaké aliance dosáhnu. Nicméně podle toho co píšeš, tak to asi opravdu budu muset dost sledovat, což jsem úplně nechtěl, ale raději si vezmu status gold u jedné aliance než silver u všech...:-)

Prosím Tě ještě tedy dotaz (vím, že je složitý). Když teď vím, že destinace budou tedy ten Singapur, Detroit, Mexico, Amsterdam, Sydney, nějaká Itálie, Německo, UK, co by si volil za alianci a jaký program? Respektive co normálně doporučuješ?

Předem děkuji. Těch informací je takové množství, že člověk by to musel analyzovat strašně dlouho a na to nějak nemám prostor, tak zkouším tuhle možnost.

Daniel


Poradim Ti zdarma. Prestan objednavat pres Letusku a zacni objednavat pres Prodejce. Fakturu Ti myslim vystavi take a rad.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: FFP doporučení

Příspěvek od prodejce »

Letenky zde na fóru neprodávám, ale flyingblue má částečně pravdu - tohle je spíše záležitost na ruční práci, než to honit přes internet.

Můj soukromý čistě osobní názor jak to vidím já na základě dostupných informací:

1) Emirates bych úplně ignoroval
2) FlyingBlue u KLM (Mexiko + Detroit + Evropa)
3) do Singapuru v economy jedině se Singapore airlines ve třídách za 100% mil (cenový rozdíl je minimální) a načítat na KrisFlyer
2) v businessu a v eco+ případně nahonit i BA Gold, pokud k tomu bude snadná příležitost (např. "complimentary" OW upgrady do F)

Taky trochu záleží, na co chceš ty vydělané míle používat...

Obávám se ale, že asistentka tě v tomhle trochu potrápí - to je jako by sis od ní nechal spravovat zuby. Ono to sice nakonec nějak dopadne, ale budeš přitom trpět o malinko víc, než kdybys šel k zubaři... :)


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: FFP doporučení

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:Letenky zde na fóru neprodávám, ale flyingblue má částečně pravdu - tohle je spíše záležitost na ruční práci, než to honit přes internet.



Eh nemyslim zde. Myslim, aby normalne jeho korporace objednavala letenky u Tvoji :-) Pak je to easy, staci jenom vytrenovat prodejce ve specifikach (treba ty FFP nebo akceptovatelnou delku layoveru nebo nekaceptovatelna letiste/typy) a vsechno bude krasne.

Asistentka pak slouzi jenom jako poslicek.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: FFP doporučení

Příspěvek od Globik »

flyingblue píše:
prodejce píše:Letenky zde na fóru neprodávám, ale flyingblue má částečně pravdu - tohle je spíše záležitost na ruční práci, než to honit přes internet.



Eh nemyslim zde. Myslim, aby normalne jeho korporace objednavala letenky u Tvoji :-) Pak je to easy, staci jenom vytrenovat prodejce ve specifikach (treba ty FFP nebo akceptovatelnou delku layoveru nebo nekaceptovatelna letiste/typy) a vsechno bude krasne.

Asistentka pak slouzi jenom jako poslicek.

Pokud víš, pro koho prodejce pracuje (nebo jak se jmenuje jeho firma), tak ano, sděl to Danielovi a vše bude tak krásně sluníčkové, jak popisuješ.
V opačném případě platí to, co napsal prodejce.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: FFP doporučení

Příspěvek od cocik »

Pokud je clovek blazen do litani a letadel, tak je dobry uz pri podepisovani kontraktu poresit veci typu "vyjimka z firemni travel policy", aby pak nemusil resit, ze ho poslou do tramtarie treba s Air France nebo Easyjetem.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: FFP doporučení

Příspěvek od flyingblue »

cocik píše:Pokud je clovek blazen do litani a letadel, tak je dobry uz pri podepisovani kontraktu poresit veci typu "vyjimka z firemni travel policy", aby pak nemusil resit, ze ho poslou do tramtarie treba s Air France nebo Easyjetem.


Dost casto staci formulace "postupovat primerene" :-)

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: FFP doporučení

Příspěvek od honzeek1 »

Mne se darilo presvedcit firemni "booking tool" na lety ktere jsem chtel, i kdyz to nebylo treba zrovna vubec nejlevnejsi, kdyz jsem jeste sbiral mile. Namatkou mne napada PRG-CGD-LIS na kodu OK mito AF za asi 4 nasobek ceny :crazy: . Takze podle chtenych casu odletu/priletu se da podle mne jakakoliv corporate policy presvedcit :D ...jeste, ze uz to nemusim resit a corporate policy si urcuju ja sam :mrgreen:


Odpovědět