Condor - platba za seating standardního sedadla ?!?

Moderátor: j.ree

Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Stav: Offline

Condor - platba za seating standardního sedadla ?!?

Příspěvek od Kevil »

Předevčírem jsem se vrátil pracovně z Yukonu. Překvapilo mě, že při zpátečním letu se společností Condor (YVR -> FRA) mi nešel 24 hodin předem udělat seating bez toho, abych za sedadlo nezaplatil 17,99 USD, přestože jsem si vybral jedno ze standardních sedadel. Condor dokonce nabízel rezervaci pro uložení zavazadla v přihrádce nad hlavou za další peníze. Při letu FRA -> EDM seating bez placení udělat šel.

Nejde u seatingu o porušení nějaké směrnice EU ?

O tom, že stál servis na palubě s nejmodernějším letadlem Airbus A330 neo za nic ani nemluvě. Při letu tam a zpět z Frankfurtu do Kanady jsme dostali nažrat jen makarony, které byly opatlané trochou rajčat a na snídani suchý kousek pizzy s posledním zbytkem rajčat... Let přitom trval více než 9 hodin. Při cestě tam nedal během jedné rozvážky nápojů palubní personál cestujícím nápoje v sekci, kde jsem seděl i já. Na rozdíl od standardních leteckých společností také nebyly nápoje cestujícím k dispozici vzadu formou samoobsluhy. Přes moderní infotaitment byla sluchátka do uší jen za peníze.

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Re: Condor - platba za seating standardního sedadla ?!?

Příspěvek od Sau »

Jakože bez zaplacení 18 USD nešlo provést check-in?

Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvek od Kevil »

Ano. Při checkinu jsem si vybral jedno ze standardních sedadel (automaticky mi nebylo přiděleno) a bez úhrady mě to nepustilo dál :shock: .

Globik
Kapitán
Kapitán
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž

Příspěvek od Globik »

Ten catering je tedy stejný jako na dálkovkách u ještě nedávno Skytrax five stars aerolinky LH...
Zvykej si....
Každopádně ta platba za seating je divná.

shady
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)

Příspěvek od shady »

What happens if i decide not to pay for pre-booked seats?
Passengers who have not pre-selected their seats will be allocated seats automatically by our check-in system, on the day of departure. We will do our best to allocate seats together, however this is not guaranteed.

To check-in online, you need to select your seats. If you do not wish to pay for seats, your seats can be randomly assigned to you for the full booking, free of charge. Keep in mind that you can only use this option at the time of the check-in. Online check-in opens 24hours before your flight.
Evidentne bug, sedacku by malo pridelit, ale zmena sa plati.

Condor dava vyber miesta zadarmo iba 'Economy Best'
Free seat reservations for bookings in Economy Best on short-haul and medium-haul flights (flight zones 1, 2 and 6)
1,2,6 su EU short haul a medium haul.

Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvek od Kevil »

Přikládám doklad za platbu. Systém mi žádné sedadlo automaticky nepřidělil. Že bych si ne(přidělené) sedadlo měnil je nesmysl.

Doklad v odkazu zde.

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvek od Sau »

No más tam "potvrzení za doplňkovou službu/faktura". Opravdu ti nepřiřadili sedadlo někde v rohu :) Či tak něco aniž by sis toho prvně všiml? A když pak dals sedadlo změnit tak jasně, už bylo pozdě se platbě vyhnout...

Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvek od Kevil »

Fakt si nejsem vědom, že by mi nějaké sedadlo přidělili automaticky. Šlo o let YVR -> FRA. Ve stejném checkinu mi to pak automaticky přiřadilo sedadlo (neměnil jsem) pro poslední úsek let FRA -> PRG. Zkusím to reklamovat u Condora a dám vědět.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fabo »

No, to sedadlo bys automaticky nejake dostal. Na stojaka by te fakt neposlali. Plati se jen za vyber.

Kdyz chces lepsi servis, neletej Condorem v nejlevnejsi eco.

Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvek od Kevil »

Tak se mnou Condor ...:

We are sorry that there has been a misunderstanding regarding online check-in.

During online check-in you have the possibility to reserve a seat. The respective price will be displayed directly. You can also continue the check-in process without booking a seat. You will then automatically be allocated a free seat. According to our information, you have been seated in the reserved seat 21H.

In the event of an irregularity, you can call our Service Center at any time and our colleagues will check any website irregularities. In such cases, our colleagues will make a corresponding note so that a refund can be made afterwards.

Unfortunately, we have no information from our colleagues and we also have no information about an irregularity on the Condor website. A refund for the seat reservation is therefore not possible.

We ask for your understanding and hope to welcome you again soon on a Condor flight.

Globik
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Globik »

Omlouvám se za OT, ale před pár měsíci jsem dělal mojí ženě award u KLM. Bez problému jsem jí zadarmo udělal seating. Teď jsem dělal award na červen 2025 pro mě a dvě děti, úplně stejnou trasu i stejné lety. A za seating bych musel platit. Prostě přitahuje.

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvek od Sau »

Pokud to tak opravdu je tak zkoušejí něco na co nemají právo. Nemůžou po tobě chtít podruhé peníze za něco co už sis u nich jednou koupil a zaplatil. Řešil bych to pak přes ČOI/ESC.

zennie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zennie »

Poplatky za seating i při online check-inu jsou po covidu poměrně běžnou věcí, nerozumím tomu, že to tolik lidí překvapuje. Má to dost aerolinek, určitě třeba TK, tuším že i LH group. QR myslím podle tarifu. (ale ano, bez platby musí člověk vždycky nějakou sedačku dostat) Doby, kdy se dalo čekat na online check-in, že si vyberu víceméně co chci, ty jsou dávno pryč.

UA mi loni v nejnižším tarifu nepřidělili sedačku ani na check-inu, až na gate. V opačném směru pak jsem dostal na check-inu na letišti, ale nebylo možné ji změnit. V letadle pak byla první třetina economy skoror prázdná jakožto zpoplatněná zóna, ještě na palubě to letušky nabízely za peníze a hlídaly, aby tam někdo nesedl bez placení...

Globik
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Globik »

zennie píše:
10. 07. 2024, 19:42
Poplatky za seating i při online check-inu jsou po covidu poměrně běžnou věcí, nerozumím tomu, že to tolik lidí překvapuje. Má to dost aerolinek, určitě třeba TK, tuším že i LH group. QR myslím podle tarifu. (ale ano, bez platby musí člověk vždycky nějakou sedačku dostat) Doby, kdy se dalo čekat na online check-in, že si vyberu víceméně co chci, ty jsou dávno pryč.

UA mi loni v nejnižším tarifu nepřidělili sedačku ani na check-inu, až na gate. V opačném směru pak jsem dostal na check-inu na letišti, ale nebylo možné ji změnit. V letadle pak byla první třetina economy skoror prázdná jakožto zpoplatněná zóna, ještě na palubě to letušky nabízely za peníze a hlídaly, aby tam někdo nesedl bez placení...
Srovnáváš nesrovnatelné. Tarify pod názvem light a podobně vznikly pro konkurenci s LCC. To je totální s**t, který si normální člověk nekoupí, pokud není úplná socka. Rozdíl v ceně je poměrně minimální a rozdíl v letence je dost výrazný.
United na normálním tarifu umožňuje bezplatný seating na sedačky, které nemá za příplatek. To samé mají prakticky všechny US LC aerolinky. Na rozdíl od evropských aerolinek, kde už ani award nemá bezplatný seating (donedávna měly award letenky bezplatný seating napříč aliancemi). A ano, není to zase tolik let, kdy mě na zákaznické lince OS paní překvapila větou "máte award letenku, tedy máte seating zdarma". Protože nedávno před tím byl seating zadarmo i na normální letenku...

Fabo
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fabo »

Vitejte v roce 2024, jaka byla cesta?

dneska uz neni sezeni zadarmo jistota ani v bizu

Odpovědět