Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od HonzaLB »

Jelikož hledání levných letenek je skutečně droga, která se doma následně nesetkává s úplně dobrými ohlasy, nabízím zde několik hodin práce zcela zdarma pro skutečné masochisty:)
26/10
PRG - HHN
27/10
HHN - SXF
SXF-BGY
BGY-MAD
MAD-GRO
28/10
GRO-BGY
BGY-STN
STN-HHN
HHN-PRG
s výjimkou 90 minut vše přestupy dvě hodiny a více. na všech letech byla před 10 minutami kapacita na dva lidi (více jsem nezkoušel)
odměně v podobě gurmánských suvenýrů, nejlépe jamón či prosciutto se samozřejmě nebráním


Caky
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 89
Registrován: 02. 03. 2009, 15:41
Bydliště: Praha-Prostějov
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Caky »

HonzaLB píše:Jelikož hledání levných letenek je skutečně droga, která se doma následně nesetkává s úplně dobrými ohlasy, nabízím zde několik hodin práce zcela zdarma pro skutečné masochisty:)
26/10
PRG - HHN
27/10
HHN - SXF
SXF-BGY
BGY-MAD
MAD-GRO
28/10
GRO-BGY
BGY-STN
STN-HHN
HHN-PRG
s výjimkou 90 minut vše přestupy dvě hodiny a více. na všech letech byla před 10 minutami kapacita na dva lidi (více jsem nezkoušel)
odměně v podobě gurmánských suvenýrů, nejlépe jamón či prosciutto se samozřejmě nebráním


Hmm, very nice :-)
Nicméně na takovéto křižování Evropy asi nemám žaludek, stačí mi moje podzimní PRG-NYO-STN-FAO a zpět, po absolvování něčeho podobného snad nemůže mít člověk na letadlo tak půl roku ani pomyšlení ne? :-)
Ale jsme na tom stejně, taky vyhledávám jen tak "ze srandy" když je akce.

Janur
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 153
Registrován: 15. 07. 2009, 13:45
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Janur »

creyman píše:
Janur píše:Ted jsem to bral ne z Prahy, ale z Karlsruhe (450km autem, parking na tyden asi 35 eur) do Porta, tam noc na letisti v IBISu (do 40 eur) a pak na Tenerife South. Stejne zpatky, zas pres noc v Portu na letisti.
Mam to na prelomu listopad/prosinec a kdyz to porovnam s cenama cestovek... ;-)

euroflyer - dik za napad!


nazpět to máš jaký den?
Má ještě někdo nějaký zajímavý nápad na ty Kanáry. Předem díky. :-)


creyman: 24/11 FKB-OPO, 25/11 OPO-TFS, 2/12 TFS-OPO, 3/12 OPO-FKB.

Jeste jsem zvazoval Gran Canaria, ty terminy si presne nepamatuju, mam pocit, ze to bylo 21/11 z FKB, noc v Portu a zpatky nekdy pristi vikend zase s noci v Portu. Jeden z letu nebyl za 1 eur, ale za 5 eur

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od HonzaLB »

Jak říkám, můj routing je pouze pro otrlé a máte po něm jistotu, že minimálně měsíc žádné letenky nebudete hledat. Takové předávkování:)

vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od vmachalik »

Zdravím, jen se chci ujistit: když poletím z italského Bergama na Sardínii, je to bráno jako vnitrostátní let a ne mezinárodní, že jo? Je odbavování na letištích takto rozděleno?
Dík.


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od HighFlyer »

vmachalik píše:Zdravím, jen se chci ujistit: když poletím z italského Bergama na Sardínii, je to bráno jako vnitrostátní let a ne mezinárodní, že jo?

Je to vnitrostatni let a odbaveni probiha jako u vsech letu uvnitr Schengenu. Pro obcana CR staci platny obcansky prukaz. Pas muze byt, ale nemusi.

Je odbavování na letištích takto rozděleno?Dík.

V "schengenskem prostoru" jsou lety rozdeleny na Schengen a ne-Schengen a rozdil je az pri kontrole cestovniho dokumentu. Vnitrostatni lety spadaji do Schengenu. Mezinarodni podle toho, zda je tvoje cilova destinace v schengenskem prostoru. Coz Sardinie je.

:arrow: http://en.wikipedia.org/wiki/Schengen_Agreement

vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od vmachalik »

Při online check-in jsem špatně zadal jedno číselko v čísle pasu, takže na palubním lístku je to špatně. Co teď???
Dík za radu.

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od creyman »

vmachalik píše:Při online check-in jsem špatně zadal jedno číselko v čísle pasu, takže na palubním lístku je to špatně. Co teď???
Dík za radu.

Mě to kontrolovali jen v Altenburgu, tam je jen jeden odlet tak se nudí, ale nikde jinde to nekonrolovali. Jméno, datum číslo letu to je podle mě to na co koukají v 98% případů. Zbytek asi naplňuje předpisy, ale jinak bych to vůbec neřešil. Dělat, že nic...

Jinak ten jeden dopolední Hahn v rozumný čas s přesunem zase na noc to je škoda..?
Netušíte co je k tomu vedlo?

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od alesesl »

tak jsem si planoval a zakoupil letenky na FR na 5.12. tento rok na svuj 1. let s FR v zivote. Mel jsem zakoupene letenky za 200 CZk za obe 2 na:

PRG-NYO 13:10 - 15:10
NYO-BTS 17:35 - 19:35

no a tedka se divam do rezervacniho systemu FR (jeste mi neposlali zadny email) ze lety co mam maji uplne jine casy.
PRG-NYO 10:00 - 12:00
NYO-BTS 12:25 - 14:25

takze z 2 hod a 15 min mam tedka na prestup 25 min, coz je asi nemozne. Sice poletim jenom s batuzkem, ale i tak.

Chci se zeptat kdy FR posila emaily o zmene a take pokud tu letenku zmenenou nechci akceptovat, jak dlouho trva vraceni penez na kartu, kdyz o ty 2 stovky me vubec nejde.

Dekuji Ales

Caky
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 89
Registrován: 02. 03. 2009, 15:41
Bydliště: Praha-Prostějov
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Caky »

alesesl píše:Chci se zeptat kdy FR posila emaily o zmene

Já mám lety PRG-NYO a zpět na 12.11. a 17.11. a info o změně mi přišlo minulé pondělí, tj. cca 2 měsíce předem, ale je možné že v tu dobu dělali i ty úpravy letového řádu, nevím. S penězmi nemohu sloužit, nemám zkušenost

cernoch
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 31. 01. 2008, 14:38
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od cernoch »

alesesl píše:
Chci se zeptat kdy FR posila emaily o zmene a take pokud tu letenku zmenenou nechci akceptovat, jak dlouho trva vraceni penez na kartu, kdyz o ty 2 stovky me vubec nejde.



Mně přišel asi před týdnem email o změně a letím až v polovině lisopadu.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Kamyl »

Mi loni automaticky poslali 20 korun :D za zruseny Dublin behem par dni na ucet... :)

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od alesesl »

Tak uz jsem s nima mluvil. Takze mi vrati mych poctivych 131 CZK za let PRG-NYO a 56 SEK za NYO-BTS do 7 dni na kartu. Takze se nic nekona, FR mi asi neni souzeny, abych s nima letel. Snad nekdy jindy.

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od creyman »

:shock: Centovky, dnes a zítra :o

komikk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 51
Registrován: 15. 01. 2009, 12:41
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od komikk »

Z Bratislavy už aj Paríž Beauvais. Stále som dúfal, že príde niekto s ORY :(

http://ekonomika.sme.sk/c/5028465/ryana ... arizi.html


Odpovědět