Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od dider »

:mrgreen: nice

A jeste je sprdnul, ze utraci konces. poplatky za drahe letenky :D


pajoo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 227
Registrován: 31. 05. 2008, 13:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Bratislava
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od pajoo »

Nieco na odlahcenie - mozno to tu bolo - odporucam vam to pocitat :) idealne na dlhe zimne vecery :D ze ludia obcas nieco nevedia, to beriem ok, ale niektore z tych otazok, no... ved citajte.. :D nasiel som uplne nahodou, ak to tu uz bolo, tak sa ospravedlnujem :D

http://www.bratislavaguide.com/ryanair-lety

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od The810 »

Iny hardcore toto... Najlepsia hlaska: "Zrusili nam let pre par cm snehu"

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od j.ree »

Ryan opustil Zweibrucken?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od HighFlyer »

j.ree píše:Ryan opustil Zweibrücken?

Uz to tak vypada.

Zrejme se presunuji do Dreibrücken.


zuzlik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 24. 03. 2009, 07:51
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od zuzlik »

Prosím mám dotaz. Nevím jestli jsem si to jenom špatně nepřeložila, ale při online checkingu musí mít každý svůj vlastní pas? Mám 3-letou dceru zapsanou v pase, to jí musím vyřídit pas? Děkuji za odpověď

radoparic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 30. 09. 2009, 15:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od radoparic »

Ahoj, omlouvam se za neznalost, ale nevite nekdo jestli u ryanu staci na let madrid - porto a zpet obcanka?...online checkin ..
a stejne tak na let praha - madrid a zpet s wizz ?...diky moc za odpoved...

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od HonzaLB »

radoparic píše:Ahoj, omlouvam se za neznalost, ale nevite nekdo jestli u ryanu staci na let madrid - porto a zpet obcanka?...online checkin ..
a stejne tak na let praha - madrid a zpet s wizz ?...diky moc za odpoved...

stačí, v pohodě. jsme v eu a to je jedna z jejich výhod, kterou by možná docenil i Václav V.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od persona »

Hlásím návrat z Hong Kongu s příručním zavazadlem přes Stansted :D Naštěstí byly mé obavy liché, nemohl jsem dospat díky časovému posunu a tak jsem byl na Stanstedu už v 10 hod. na let ve 13.40 a nepamatuji tam v pondělí dopoledne takové fronty u bezpečnostní kontroly. Snad i díky tomu nebyla ani u jednoho z 6 otevřených kontrolních stanovišť využívána váha, což jsem nejprve zpovzdálí obhlédl a pak se šel přebalit (ani při vstupu do příslušného ramene terminálu - brány 40 - 49 ne kontrola naštěstí nekonala, pouze jeden zaměstnanec Ryanu něco sepisoval za pultíkem). 15.7 kg mi ukázala zpoplatněná váha (0.50 GBP za jedno zavazadlo), což je asi můj rekord (posledně 15.2 kg) a na hranici únosnosti kufříku, ale příští týden si raději před on-line odbavením přikoupím jedno zavazadlo na předvánoční nákupy. Podle mého soudu to "bezpečnost" váží jen, když je tam málo lidí a nudí se - v případě davů byly vydávány pokyny usilující o co největší plynulost průchodu cestujících. Let obsazen na 95%, odlet 13.48 (papírově 13.40), přílet 16.30 (papírově 16.40).

vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od vmachalik »

zuzlik píše:Prosím mám dotaz. Nevím jestli jsem si to jenom špatně nepřeložila, ale při online checkingu musí mít každý svůj vlastní pas? Mám 3-letou dceru zapsanou v pase, to jí musím vyřídit pas? Děkuji za odpověď


Taky by mě zajímalo, jak je to s dětmi do 16 let, zda musí mít svůj pas, nebo se uvede při online checkinu číslo pasu rodiče? (a to jak v Schengenu i ne-Schengenu)?

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Malvolio »

vmachalik píše:
zuzlik píše:Prosím mám dotaz. Nevím jestli jsem si to jenom špatně nepřeložila, ale při online checkingu musí mít každý svůj vlastní pas? Mám 3-letou dceru zapsanou v pase, to jí musím vyřídit pas? Děkuji za odpověď


Taky by mě zajímalo, jak je to s dětmi do 16 let, zda musí mít svůj pas, nebo se uvede při online checkinu číslo pasu rodiče? (a to jak v Schengenu i ne-Schengenu)?


Je to jak to píšeš, při checkinu se uvede jméno, datum narození a národnost dítěte a číslo dokladu, země, která jej vydala a datum vydání/vypršení platnosti cestovního dokladu doprovázejícího rodiče, v němž je dítě zapsáno.

Mckenzie80
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 23. 10. 2009, 12:00
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Mckenzie80 »

Práve som si kúpil letenku z Bratislavy do Bologne a ihneď som urobil aj online chceck in...
Vytlačil som si letenky... A chýba mi na nich číslo sedadla, jedine tam vidím číslo (4) v modrom rámčeku... Je letenka platná?

Ďalšou otázkou je, čo robiť, keď prídem na letisko? Nemusím ísť už na chceck in (neberiem žiadnu batožinu) a mám ísť rovno na pasovú kontrolu?

Ďakujem...

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od The810 »

Mckenzie80 píše:Práve som si kúpil letenku z Bratislavy do Bologne a ihneď som urobil aj online chceck in...
Vytlačil som si letenky... A chýba mi na nich číslo sedadla, jedine tam vidím číslo (4) v modrom rámčeku... Je letenka platná?

Ďalšou otázkou je, čo robiť, keď prídem na letisko? Nemusím ísť už na chceck in (neberiem žiadnu batožinu) a mám ísť rovno na pasovú kontrolu?

Ďakujem...


Poznamka na uvod - vytlacil si si boarding pass (palubnu vstupenku). Letenka je to potvrdenie co ti doslo mailom po rezervacii a netreba ho tlacit.

S tymto boarding passom ides rovno na detekcku a potom ku gateu. Na pasovu kontrolu z pochopitelnych dovodov chodit nemusis. Cislo sedadla tam nemas napisane, pretoze u Ryanairu si sadnes hocikde kde je volne, miesto vopred urcene nie je :)
Naposledy upravil(a) The810 dne 23. 10. 2009, 12:13, celkem upraveno 1 x.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od j.ree »

O platnost nemusis mit obavy, vse je ok. Ta 4ka je tvoje poradi v jakem je udelan check-in. Sedadlo si vyberes pri nastupu do letadla, u ryana je freeseating = kdo si kam sedne, tam sedi.

Na letisti pujdes na rentgeny primo, do gatu a pockas na odlet. Tot vse.

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Spenlik »

Jak kontroluje Ryan, rozměry palubního zavazadla? Do hmotnostního limitu (10kg) se vejdu, ale mám asi o 5-10 cm větší hloubku než má ryan v podmínkách (20 cm - já mám 25-30 cm) a nerad bych to odbavoval :) dík


Odpovědět