Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
Lukino
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 20. 01. 2009, 10:08
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Lukino »

Spenlik píše:Btw. jak to děláte, ta 9 librovka se dá booknout jenom na jednu noc (nebo minule to tak alespon bylo), takze bookujete jednotlive víc nocí?


Já normálně v posledních akcích koupil za 9 liber family, resp. sobotní za 19. Bookoval jsem jednotlivé noci - do košíku. V BHX Central jsem narazil na menší problém a to ten, že tam mají express check-in automat. To znamená hned několik komplikací - jednak se tam scanují strojově čitelné údaje a tudíž není možné, aby přijel někdo jiný, než na koho je ten pokoj koupený. Další spočívala právě v tom, že jsem měl 2 noci samostatně, sice placené najednou, ale automat mi dal kartu na první noc s tím, že se musím znovu druhý den nacheckovat (popravdě to provedl recepční, když viděl, že stejně jako ostatní jsem ten automat ještě neviděl...). Nakonec jsem to provedl se štěstím přes recepční postaru na jejím pc, ale všichni se tvářili, že to je velký problém, že nemusím dostat ten samý pokoj.


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od persona »

V poslední 9librové akci šlo bookovat za tuto cenu jen po jednotlivých nocích, ale v roce 2008, resp. 2009 jsem sehnal 3 kontinuální pobyty (vždy středa až pondělí), kde bylo 5 nocí á 9 GBP. Přijde na to, jaké jsou podmínky akce, ale ty se zpravidla objeví až s jejím vypuknutím. Počkejme do čtvrtečního rána a uvidíme. Hraje tam roli i štěstí, protože když už se podaří vybrat termíny, nemusí to jít - jak již bylo poznamenáno dříve - zaplatit. Ale to je průvodní jevtakových akcí. Bydlet za 9 GBP pro dva v Londýně je pohádkově výhodné :)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od prodejce »


euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od euroflyer »


PR splněno. o ryanairu se mluví po celém světě, co jste si na světových serverech za tu dobu přečetli o čsa?)))

eukubus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 13. 04. 2010, 22:42
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od eukubus »

Ahoj, v létě poletím poprvé s Ryanairem. Letím z Krakowa na Maltu. Cena, kterou mě to vyhodilo je cca 4800 CZK se zavazadlem a poplatkama, je to méně než SmartWings nebo EasyJet (přestup v Londýně), ale vyplatí se ještě počkat? V tomhle tématu jsem našel, že když se cestuje se zavazadlem musí se projít airport check-inem, ale Ryanair mě nabídl pouze Web-check in. Jak to probíhá? Nějaká univerzální check-in fronta? Máte někdo zkušenosti z krakowského letiště? Díky za odpovědi.


The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od The810 »

Ak mas batozinu tak si spravis web check-in a potom na letisku prides k prepazke "Baggage drop-off" kde odbavis batozinu :)

Lukino
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 20. 01. 2009, 10:08
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Lukino »

persona píše:Bydlet za 9 GBP pro dva v Londýně je pohádkově výhodné :)


Proč pro 2? Je beru pokoj vždycky pro 3 - za stejnou cenu :)

pošťák
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 28. 02. 2010, 19:21
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od pošťák »

Má už někdo novou akci za kolik budou letenky zítra? Dík

tomaas.p
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 12. 07. 2007, 10:36
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od tomaas.p »

budou letenky za 6E :-)

čiko
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 76
Registrován: 01. 08. 2009, 06:18
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od čiko »

Obrázek

čiko
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 76
Registrován: 01. 08. 2009, 06:18
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Ryanair - Sopka

Příspěvek od čiko »

Zdravím. Za měsíc letím 7x Ryanairem. Nevíte jak Ryanair postupuje v případě jak je teď že zruší lety kvuli sopce? Zajistuji ubytovani, nahr. let atd??? Pravě proto že přišti měsíc absulvuji více letu s nimi a sopka na Islandu by se rozhodla zlobit dále a opakovali by se dnešní události. Jeslti někdo dnes s nima měl letět tak napište, prosim jak postupují.

Děkuji moc

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od The810 »

Umoznia ti bezplatnu zmenu letu, alebo vratenie penazi. Pochybujem ze nieco ine...

čiko
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 76
Registrován: 01. 08. 2009, 06:18
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od čiko »

No to je fajn. Ale ak zůstanu trcet napr. v Londyne, nebo jinde ve svete. Jako je nezajima kde mam spát atd??? Jak to resi jine aerolinky?

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Steve »

Európska únia v reakcii na mimoriadny stav ústami eurokomisára pre dopravu Siima Kallasa upozornila, že cestujúci na letiskách majú nárok na občerstvenie a prípadne aj na ubytovanie. Ak sa situácia nezlepší a nebudú môcť odletieť, majú pasažieri právo na vrátenie peňazí, uviedol Kallas.

Ten zároveň letecké spoločnosti upozornil na povinnosť oznámiť cestujúcim zrušenie letov a nové časy odletov. Na kompenzácie však právo nemajú, keďže zrušenie letov nie je spôsobené chybou prepravcu, dodal.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5330908/popol-ochro ... z0lH3Yfwlo

Ale zajímala by mě osobní zkušenost někoho. Letím v úterý do STN, a tak ať vím, co mám případně čekat..

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od pavelpmi »

Chtěl jsem se zeptat, piloti Ryanairu mají pokyn, aby v rámci (asi nejen) časových úspor zkrátili i pojíždění?

Tady totiž často při startu piloti Ryanairu žádají start z křížení dráhy 24R a twy N1 (odkud jinak jen sem tam řídící nechají odstartovat malé letadlo) anebo z křížení rwy 06R a twy S3 (na obrázku modré puntíky), zatímco ostatní letadla startují ze začátků drah. Použitelnou délku pro rozjezd si tak zkracují z 3270 m na 2820 m, resp. z 3000 m na 2390 m, ale ušetří 450 až 610 m pojíždění.
PMI.jpg

Jinak zkušenost ze středy a čtvrtka - PMI-MAD obsazenost tak 20 % (startovali jsme právě z křížení 06R a S3), zpět nad 90 %.


Odpovědět