Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
rastompk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 114
Registrován: 08. 12. 2011, 10:32
Bydliště: CDG/ORY/BVA
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od rastompk »

Celkom zaujimava(a pozitivna) skusenost vcera s Ryanair, BTS-BVA (20.5.2012, FR9117).
Prerusene pristatie na BVA kvoli zlemu pocasiu (to aspon zahlasil pilot cca minutu potom ako na to dupol a zacalo sa znova stupat co celkom vyvolalo obavy u cestujucich). Nasledne 10-15min kruzenie a vyckavanie na lepsie pocasie. Potom ale informacia, ze sa teda leti do Lille a tam sa uvidi co dalej lebo pocasie stale nie ok na BVA. Pred pristatim v Lille info od CC, ze bud sa pojde busom z Lille alebo sa docerpa palivo a pojde sa na BVA. Par minut po odstaveni lietadla nastastie informacia, ze sa ide dotankovat a moze sa letiet spat do BVA. Tato dobra informacia ale vyvazena zlou spravou o stave hokeja v Helsinkach :D
Par cestujucich skusilo vystupit v Lille ale to bolo odmietnute ludmi z Lille (nie Ryanairom, teda ich CC) napriek tomu, ze nemali ziadnu checkinutu ziadnu batozinu. Po dotankovani ihned odlet do BVA.

Cakal som teda po novinovych clankoch o roznych prihodach z Ryanair nejaku uplnu logisticku katastrofu ale som bol milo prekvapeny ako to zvladli uplne bez problemov. Nakoniec v BVA s 2h30 meskanim. Ale tak kruzenie okolo BVA a medzipristatie v Lille cosi zabralo :)

V podstate by si clovek povedal ze takto to ma fungovat (okamzite informovanie co sa deje a co sa bude diat) ale zvyknuty na vsetko mozne to som bol milo prekvapeny ze to takto fungovalo.

Druha vec, nedavno som cital, ze na BVA cosi nainstalovali aby nemali problem s pocasim a vcera takyto problem

A ako bonus finta ako sediet na reserved seat zadarmo? Nastupoval som v BTS vpredu posledny a vidim, ze v prvej rade volno tak som sa len spytal ci mozem sadnut a letuska len, ze no problem, ze ved som posledny uz (ale tak mozno to bolo aj tym ze lietadlo bolo plne a na krku som mal zaveseneho infanta :))


maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od maf »

rastompk píše: (ale tak mozno to bolo aj tym ze lietadlo bolo plne a na krku som mal zaveseneho infanta :))

asi to bude tym infantom :)

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od rpet »

jen male upozorneni pro ty z vas, kdo se chystate cestovat s FR ve dnech 2-5.6. smer STN:

pracovnici swissportu, kteri maji na starosti handling na STN, budou ve dnech 2-5.6., tedy ve dnech prodlouzeneho vikendu (jubilee bank holiday) v rezimu omezeneho vykonu prace kvuli walk-out strike.

FR varuje, ze v techto dnech muzou mit cestujic FR problem s odbavenim zavazadel, stejne tak jako s vyzvednutim zavazadel z jejich linek na letisti STN.

v Independentu psali jeste neco o zitrku a pristim vikendu, ale bez podrobnosti. o tom, ze by se tohle omezeni melo tykat i jinych letist, jsem zatim v tisku nic nevidel...

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od procvi »

Poznatky z cesty BRQ->STN->BRQ, 23.-24.5.

V Brně se moc rozměry zavazadel neřeší, to už je jasná věc. Jen si tam začali taky zvykat na to, že pouštějí lidi ven z gatu na čekačku na plochu, dokud nevystoupí ti co právě přiletěli a hned tam mohli nahnat celou grupu nových pax. Obsazenost asi 80%

Zpátky na Stanstedu opět někteří jedinci, zvlášť paničky z falešnými Vuitton kabelkami, stále nechápou pravidlo "one bag". Tato paní se pokoušela svoji kabelku vnutit nagelovanýmu týpkovy, což personál nedovolil. Tento pán se začal ohrazovat "česky" co po něm chce a jediné slovíčko co mu šlo perfektně bylo f***. Za to sklidil obdiv svojich hospodkých kamarádů. Bohužel, za tohle se nedá nic jinýho než stydět. No a v letadle všechny batohy musely pod sedadlo, aby se kufry vlezli do binů.Obsazenost: 99%

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od persona »

Obávám se, že CAPTCHA je zpět :-(


Brasi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 18. 03. 2012, 17:43
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Brasi »

Zdarec ke konci cervna letime s ryanair do Dublinu z Bratislavi.Chtěl bych se zeptat jestli se da stan zbalit do prirucniho zavazadla a jestli se daji pronest koliky a tycky?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od hafi »

Pokud se vejdes do rozmeru, tak stan mit smíš, ale...
Kolíky bys teoreticky neměl, jsou ostré, tyčky asi smíš, ale záleží na konkretním sekuriťákovi, ani ne na Ryanairu. Už jsem slyšel, že tyčky vyhodili a nepustili, a od tý doby, co mi na WAW neprošlo lano, raději vše podezřelé dávám do odbaveného zavazadla. Takže asi spíš doporučuju stan, který stojí i bez kolíků a má laminátové nebo karbonové tyčky.
Ale teď začátkem května jsem letěl tři lety s Ryanem jen s příručákem, vzal jsem starý stan, u něhož by mě případné zahození ani nevadilo a pokaždé (BUD, GPA, STN) prošel bez problémů, včetně kovových tyček a kolíků.

amanita007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 06. 06. 2012, 00:16
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od amanita007 »

Poprvé jsem před týdnem a asi taky naposledy vyzkoušela Ryanair. Letěla jsem z Memmingemu do Paphosu. Jediné co bylo příjemné, byla cena letenky - 33 euro. Nakonec jsem ještě investovala dalších 30 euro do zaplacení odbaveného zavazadla. Let mi přišel, jak kdybych jela na žebřiňáku se stádem dobytka. Neustále nabízení něčeho ke koupi bylo docela otravné. Navíc to složení cestujících :-( V Paphosu pilot s letadlem přistál, jak čuňas, za což ho Němci odměnili dlouhým :clap:

Lukino
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 20. 01. 2009, 10:08
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Lukino »

Pro příště tedy raději využij některé z prémiových společností. Ale pozor - rozdíl nemusí být tak velký (vyjma ceny), možná však dostaneš pytlík buráků či při velké štěstí i bagetu...

amanita007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 06. 06. 2012, 00:16
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od amanita007 »

Lukino píše:Pro příště tedy raději využij některé z prémiových společností. Ale pozor - rozdíl nemusí být tak velký (vyjma ceny), možná však dostaneš pytlík buráků či při velké štěstí i bagetu...


Nevím čemu říkáš premiová společnost, využiji normální leteckou společnost, třeba Aegean Airlines. Rozdíl tu přece jenom stále ještě nejaký je.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od happyna »

Neustále nabízení? S prodejem Duty-free snad projedou jednou, ne? A to ještě když se koukáš mimo tak se ani nesnaží něco prodat. A pilot s váma přistál jako čuňas, hmm tak to si radši kup letenku s klasickou společností, tam se to určitě nestane, určitě tam jsou lepší piloti...A že sis musela připlatit zavazadlo, to je chyba na tvý straně že sis koupila letenku u LC a nevystačíš si s příručním zavazadlem.

amanita007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 06. 06. 2012, 00:16
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od amanita007 »

happyna píše:Neustále nabízení? S prodejem Duty-free snad projedou jednou, ne? A to ještě když se koukáš mimo tak se ani nesnaží něco prodat. A pilot s váma přistál jako čuňas, hmm tak to si radši kup letenku s klasickou společností, tam se to určitě nestane, určitě tam jsou lepší piloti...A že sis musela připlatit zavazadlo, to je chyba na tvý straně že sis koupila letenku u LC a nevystačíš si s příručním zavazadlem.


Proč tak nepřátelský tón? Prodej neprojel jednou, ale několikrát včetně několika hlášení o výhodných nabídkách, ale to jedno. Napsala jsem sem svůj názor. Uznávám, že Ryanair je dobrý pro studenty a určité cestovatele apod, ty zas uznej, že je někdo ochotný si připlatit a letět normální společností. Jinak na to, že jsem si koupila zavazadlo si nestěžuji, jenom jsem to konstatovala. Pro tvoji informaci Ryanair počítá i kabelku jako příruční zavazadlo.

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od maf »

amanita007 píše:
happyna píše:Neustále nabízení? S prodejem Duty-free snad projedou jednou, ne? A to ještě když se koukáš mimo tak se ani nesnaží něco prodat. A pilot s váma přistál jako čuňas, hmm tak to si radši kup letenku s klasickou společností, tam se to určitě nestane, určitě tam jsou lepší piloti...A že sis musela připlatit zavazadlo, to je chyba na tvý straně že sis koupila letenku u LC a nevystačíš si s příručním zavazadlem.


Proč tak nepřátelský tón? Prodej neprojel jednou, ale několikrát včetně několika hlášení o výhodných nabídkách, ale to jedno. Napsala jsem sem svůj názor. Uznávám, že Ryanair je dobrý pro studenty a určité cestovatele apod, ty zas uznej, že je někdo ochotný si připlatit a letět normální společností. Jinak na to, že jsem si koupila zavazadlo si nestěžuji, jenom jsem to konstatovala. Pro tvoji informaci Ryanair počítá i kabelku jako příruční zavazadlo.


Nechápem čo stále niekto nadáva na Ryanair. Pravidlá ohľadom batožín si každý môže prečítať pred kúpou letenky. A to ako pilot pristane, až tak na leteckej spoločnosti nezáleží - aspoň podľa mojich skúsenosti. To, že existuje Ryanair pomáha aj tým čo s ním nikdy neleteli - Ryanair tlačí ceny dole u konkurencie.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od happyna »

amanita007 píše:
happyna píše:Neustále nabízení? S prodejem Duty-free snad projedou jednou, ne? A to ještě když se koukáš mimo tak se ani nesnaží něco prodat. A pilot s váma přistál jako čuňas, hmm tak to si radši kup letenku s klasickou společností, tam se to určitě nestane, určitě tam jsou lepší piloti...A že sis musela připlatit zavazadlo, to je chyba na tvý straně že sis koupila letenku u LC a nevystačíš si s příručním zavazadlem.


Proč tak nepřátelský tón? Prodej neprojel jednou, ale několikrát včetně několika hlášení o výhodných nabídkách, ale to jedno. Napsala jsem sem svůj názor. Uznávám, že Ryanair je dobrý pro studenty a určité cestovatele apod, ty zas uznej, že je někdo ochotný si připlatit a letět normální společností. Jinak na to, že jsem si koupila zavazadlo si nestěžuji, jenom jsem to konstatovala. Pro tvoji informaci Ryanair počítá i kabelku jako příruční zavazadlo.

Žádný nepřátelský tón, jen se divím na co si dokážete stěžovat. Kdyby jste si stěžovala na to, že bylo zpoždění a zacházeli s vámi jako se zvěří, tak to pochopím. Ale stěžovat si na to, že Vám bylo 2-3x nabídnuto jestli si něco nechcete koupit. Stačí říct ne nebo je nevnímat. A stěžovat si na složení cestujících, tak to aby jste začala létat minimálně C-class, protože i u klasických aerolinek se v dobytčáku setkáte s různými zjevy. Tak ta kabelka se dá snadno dát do příručáku a pak zase vyndat.

amanita007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 06. 06. 2012, 00:16
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od amanita007 »

happyna píše:Žádný nepřátelský tón, jen se divím na co si dokážete stěžovat. Kdyby jste si stěžovala na to, že bylo zpoždění a zacházeli s vámi jako se zvěří, tak to pochopím. Ale stěžovat si na to, že Vám bylo 2-3x nabídnuto jestli si něco nechcete koupit. Stačí říct ne nebo je nevnímat. A stěžovat si na složení cestujících, tak to aby jste začala létat minimálně C-class, protože i u klasických aerolinek se v dobytčáku setkáte s různými zjevy. Tak ta kabelka se dá snadno dát do příručáku a pak zase vyndat.


Já si nestěžuji. Já jsem tu popsala svou zkušenost. Jednou jsem zkusila a necítím potřebu opakovat. Kabelka se sice dá dát do příručního zavazadla, ale logicky v něm ubere místo. Když člověk započítá náklady na cestu do Memmingenu, tak zas tolik neušetří.


Odpovědět