Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
rastompk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 114
Registrován: 08. 12. 2011, 10:32
Bydliště: CDG/ORY/BVA
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od rastompk »

amanita007 píše:
happyna píše:Žádný nepřátelský tón, jen se divím na co si dokážete stěžovat. Kdyby jste si stěžovala na to, že bylo zpoždění a zacházeli s vámi jako se zvěří, tak to pochopím. Ale stěžovat si na to, že Vám bylo 2-3x nabídnuto jestli si něco nechcete koupit. Stačí říct ne nebo je nevnímat. A stěžovat si na složení cestujících, tak to aby jste začala létat minimálně C-class, protože i u klasických aerolinek se v dobytčáku setkáte s různými zjevy. Tak ta kabelka se dá snadno dát do příručáku a pak zase vyndat.


Já si nestěžuji. Já jsem tu popsala svou zkušenost. Jednou jsem zkusila a necítím potřebu opakovat. Kabelka se sice dá dát do příručního zavazadla, ale logicky v něm ubere místo. Když člověk započítá náklady na cestu do Memmingenu, tak zas tolik neušetří.


Ja myslim ze ta posledna veta je dolezita. Treba porovnat produkty rovnako alebo aspon priblizne drahe a potom porovnavat kvalitu!

A k tomu dobytku moj maly postreh: Ano, v obchodnej triede sanca na dobytok vyrazne klesa ale cena za toto privilegium vyrazne stupa. Sam chodim casto Ryanair a AirFrance po europe a niekedy ma az prekvapuje ake spravanie znesu letusky (a vlastne aj ostatni cestujuci) od niektorych ostatnych cestujucich na letoch Ryanairu. V duchu si vravim, ze predsa na co tie letusky cakaju? vyhodit ich z lietadla a hotovo! ale nie, u ryanair je asi tato hranica nevhodneho spravania sa nastavena do inych vysok. Minule som takto z BVA do BTS letele so skupinou asi 30 francuzskych mladencov iducich do bratislavy sa rozlucit so slobodou jedneho z nich. Bordel bol uz pred boardingom, spievanie a vykrikovanie pokracovalo pri usadzani a cely let bol v takom duchu (na druhej strane to zas neboli ziadni futbalovi nackovia, v podstate boli aj mili ale verim ze polovici lietadla museli liezt poriadne na nervy). Neviem, ale taketo nieco si stale u AF, Austrian ci CSA stale neviem predstavit.


maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od maf »

amanita007 píše:Já si nestěžuji. Já jsem tu popsala svou zkušenost. Jednou jsem zkusila a necítím potřebu opakovat. Kabelka se sice dá dát do příručního zavazadla, ale logicky v něm ubere místo. Když člověk započítá náklady na cestu do Memmingenu, tak zas tolik neušetří.


Ja sa uprimne cudujem, ze niekto je ochotny na Memmingen ist, podla mna ta cesta musi stat tolko co letenka z PRG :D . A hlavne ten strateny cas, aku ma hodnotu cas? Kolko by ste dali za den zivota naviac? Tak ho nemarnite na ceste do Memmingenu a pod.

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Tonda 2 »

Ja sa uprimne cudujem, ze niekto je ochotny na Memmingen ist, podla mna ta cesta musi stat tolko co letenka z PRG :D . A hlavne ten strateny cas, aku ma hodnotu cas? Kolko by ste dali za den zivota naviac? Tak ho nemarnite na ceste do Memmingenu a pod



no mně to tak divné nepřipadá, z německých letišť s FR létám často a do míst, kde by letenka z PRG stála podstatně víc, než jsem za ní ochotný dát(Trapani,Kos,Fue,Paphos,Agadir.....), průměrná cena +-20Eur se zahrnutím cesty na letiště a "ztraceného" času se to spoustě lidem může vyplatit.
Ceny letenek docela eviduji viz pár příkladů zde: http://www.mojecesty.estranky.cz/clanky ... tenek.html

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od HighFlyer »

Tonda 2 píše:no mně to tak divné nepřipadá, z německých letišť s FR létám často a do míst, kde by letenka z PRG stála podstatně víc, než jsem za ní ochotný dát(Trapani,Kos,Fue,Paphos,Agadir.....), průměrná cena +-20Eur se zahrnutím cesty na letiště a "ztraceného" času se to spoustě lidem může vyplatit.
Ceny letenek docela eviduji viz pár příkladů zde: http://www.mojecesty.estranky.cz/clanky ... tenek.html

Jeste zalezi na tom, kolik lidi tim autem jede. Kdyz 3 nebo 4, tak jdou naklady na presun na vzdalenejsi letiste vyrazne dolu.

Koby
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 25. 03. 2012, 11:56
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Koby »

Tak už se to blíží, takže vyplnuji Check In... potvrdil jsem nějakých těch 5 kolonek, jak jsem se vším seznámem atd.. a nyní vyplnuji datum narození, národnost atd... Ale mám tam ještě číslo a ted bud passu nebo EEA ID... letíme na občanku tak se chci ujistit, že je to ta international EEA ID card a ne passport jako pas, ale nevím to určitě, chci se ujistit. Díky za odpověd... A stačí udělat ten Check in jen jednou? Jsou tam k zaškrtnutí políčka Outbound a pro Návrat. ( odlet je již do těch 15 dnů, kdy se lze podle ryanairu Checknout ( 15 dní až 4 h před odletem ) , ale přílet je až za cca 20 dní ) Pak jsem tam někde viděl kolonku ID photo, která tam ted ale není :-) Mám očekávat, že budu skenovat fotky obličeje? :-) jedná se o let do řecka.

A co mě pak čeká na letišti? jdu rovnou k Bránám? Nebo prostě s tima palubníma lístkama, co si asi vytisknu doma, ještě za někým a pak teprve? ( to se mi moc nezdá, proč bych pak ten check in dělal doma )

Díky moc za odpovědi a případně tipy a rady na co si dát bacha, aby mě něco na letišti nepřekvapilo a nemusel jsem tam doplácet těžký peníze. Jako například odbavování zavazadla atd. Ještě jednou děkuju


maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od maf »

Koby :
Ano, EEA ID to mas obcanku.
Ak urobis checkin na oba lety in a out, tak staci ho robit jeden krat - poznas to podla toho, ci ti vygeneruje palubny listok (jedna A4) na jeden let, alebo na oba. Tak urob tak aby si mal palubne listky na vsetky lety :).
Ziadny sken tvare, ani nicoho sa nerobi.

Ak nemas batozinu na odbavenie tak idem rovno k branam, ak mas batozinu, tak normalne na checkin desk podat batozinu - aj v tom pripade treba mat doma vytlaceny palubny listok.

Koby
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 25. 03. 2012, 11:56
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Koby »

Díky :-) No, možnost vytisknout si ještě lístek na zavazdlo mi to nenabídlo, takže mám pouze A4 jako palubní lístky a zavazadlo co jde dolu olepěj sami oni tedy.

Ryba CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05. 05. 2010, 19:37
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Ryba CZ »

Hezký den, prosím o radu. Kolegové čarovali s nákupem letenek u Ryanairu, aniž by tomu pořádně rozuměli. Udělali více samostatných rezervací (kvůli ceně) a na jedné z nich je pouze jejich syn, kterému je teprve 15 let, navíc ho při rezervaci zadali jako adult.

No a teď při on-line check-inu web vyhazuje chybobou hlášku, nelíbí se mu datum narození a že mu neni min. 16 let.

Co teď s tím? Zadat při online checkinu o rok nižší datum narození? Nebo se odbavit až na letišti (tuším za 2x40 euro). Volat na jejich linku? Nebo je jiná možnost? Že se do toho bez rady neměli pouštět jsem jim už řekl.

Díky za pomoc.

jerrry
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 32
Registrován: 05. 07. 2011, 10:14
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od jerrry »

Ahoj, potřeboval bych drobnou radu. Přítelkyně se chystá do Alicante na Erasmus a docela levně vycházejí letenky Brno - Londýn - Alicante, nicméně se chci optat, jestli je nějaká možnost jak na stránkách Ryanairu zabookovat celou cestu jako "jeden trip", protože jsem našel jen možnost koupit single letenku na Brno - Londýn a pak druhou na Londýn - Alicante s tím, že se bude 2x platit zavazadlo a poplatek za platbu kartou.

Když jsem loni letěl s Vuelignem na Ibizu přes Barcelonu, tak to šlo právě vše na jeden poplatek, včetně zavazadel. Je tahle možnost u Ryanairu také a jen jsem ji přehlédl nebo se takhle trasa naplánovat nedá a musí se to bookovat na každý let jednotlivě s extra poplatkem?

Díky moc za rady

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od beardie »

jerrry píše:Je tahle možnost u Ryanairu


neni

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od procvi »

27.6.2012 BRQ->BGY
V Brně mladí brigádníci rozměry vůbec neřešili. Dokonce pustili obrovskou krosnu, která zabrala na délku skoro celý bin. Jinak obsazenost kolem 60% max.

29.6.2012 BGY->BRQ
V Bergamu před security už nekontrolují rozměry a nemají tam ani tu klec s tou váhou. U gatu let odbavovala jen jedna postarší paní a řešila jen počet kusů, takže taky v klídku. Obsazenost kolem 70%. Tak jen doufám, že tohle nebude poslední sezóna těchto letů

suhajek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 132
Registrován: 10. 01. 2009, 14:12
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od suhajek »

Zdravim vsechny, zeptam se necetli jste tuto zpravu http://www.ryanair.com/en/notices/gops/ ... ease_en-GB
Jsem ted na Tenerife s odletem v sobotu do Milana a premyslim jestli se me to nejak dotkne.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od j.ree »

procvi píše:V Bergamu před security už nekontrolují rozměry a nemají tam ani tu klec s tou váhou.

Dnes klec byla u gatu a kontrolovali co se jim nezdalo.

Thorpedo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 112
Registrován: 28. 10. 2007, 09:50
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Thorpedo »

akce od Ryanu z noveho letiste ve Varsave a z Budapesti!

byl by nekdo ochotny mi koupit letenku z za par korun pres MasterCard Prepaid ci Ryanair Cash Passport? obratem bych zaslal na ucet...

lukoslaf
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 07. 2012, 16:51
Oblíbené typy letadel: nemam favorita, kazde ma nieco do seba :)
Pohlaví: muž
Bydliště: SNN
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od lukoslaf »

Konecne sa Ryanair vracia s letmi do Polska zo zapadneho pobrezia Irska. Dnes Ryanair zverejnil nove linky z Corku do Krakowa, Gdansku, Wroclawy, Warsavy a Vilniusu. Pre mna skvela sprava, sice lieta Wizzair z Corku do Katowic ale predsalen Krakow mam blizsie domov. Skoda ze zanikla niekdajsia linka Shannon-Krakow, ktora bola vzdy vytazena. Snad ju casom obnovia, dovtedy som vdacny aspon za ten Cork :D
http://www.ryanair.com/ie/cheap-flights/cork-to-gdansk


Odpovědět