Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od MEA »

uff, AHO-BTS absolvovane, citil som sa este horsie ako zvycajne: 2 hodiny neustalych hlasok kupte si loteriu na charitu, parfemy uz len 2 dni zlacnene a tony inych kravovin. eroplan plny tak na 95 percent, letusky unavene a nas..rate, klasicky rajen. aspon dva roky s tym zas nepoletim...


egho
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 25. 03. 2007, 14:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od egho »

Mám dotaz, na boarding pass nemám číslo pasu, jen jméno. Je to normální? :) Letím stejný den s EasyJet a tak ho mám na BP. :) Poradí někdo?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Globik »

MEA píše:uff, AHO-BTS absolvovane, citil som sa este horsie ako zvycajne: 2 hodiny neustalych hlasok kupte si loteriu na charitu, parfemy uz len 2 dni zlacnene a tony inych kravovin. eroplan plny tak na 95 percent, letusky unavene a nas..rate, klasicky rajen. aspon dva roky s tym zas nepoletim...

Díky za toto konkrétní info :) Letím po 7 letech, vezmu si na cestu radši protihluková sluchátka.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od pavelpmi »

egho píše:Mám dotaz, na boarding pass nemám číslo pasu, jen jméno. Je to normální? :)

Je to normální, buď bez obav. :wink: Spíš je neobvyklé, když na palubní vstupence jako u easyJetu číslo cestovního dokladu je.

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od maf »

MEA píše:uff, AHO-BTS absolvovane, citil som sa este horsie ako zvycajne: 2 hodiny neustalych hlasok kupte si loteriu na charitu, parfemy uz len 2 dni zlacnene a tony inych kravovin. eroplan plny tak na 95 percent, letusky unavene a nas..rate, klasicky rajen. aspon dva roky s tym zas nepoletim...


Viditelne s nimi nelietas. To, ze nieco predavaju mna neobtazuje. Robim si svoje a nenecham sa rusit. Nastvane ci unavene letusky, to by som netvrdil, ze je klasicky Ryanair. Zabudol si sa pochvalit kolko si dal za letenky a s kym a za kolko lietas bezne.


lukoslaf
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 07. 2012, 16:51
Oblíbené typy letadel: nemam favorita, kazde ma nieco do seba :)
Pohlaví: muž
Bydliště: SNN
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od lukoslaf »

MEA píše:uff, AHO-BTS absolvovane, citil som sa este horsie ako zvycajne: 2 hodiny neustalych hlasok kupte si loteriu na charitu, parfemy uz len 2 dni zlacnene a tony inych kravovin. eroplan plny tak na 95 percent, letusky unavene a nas..rate, klasicky rajen. aspon dva roky s tym zas nepoletim...


Zaujimave argumenty... Koli tomuto s nimi nelietat? Gertrudy su snad lepsie? Mozem letiet aj s AIR KORYO abo s africanmi so sliepkami pod pazuchami v cessne, hned po vzlete davam musle na usi a pozeram filmy... Kto nema rad low cost, tak si najde dovod preco ich nemat rad. Tak isto ak ma niekto raz zlu skusenost trebars s BA, tak si bude podvedome vsimat len negativa a pozitava nebude absolutne vnimat... Jedine co ma na low cost desi, su ozraty polsky arbajtaci (ktorych si mimochodom zajtra uzijem na trase DUB-KTW %-( )

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od MEA »

maf, lukoslaf - bezne lietam za cokolvek medzi 150-300e po europe a do 600 do azie ci juznej ameriky. tato letenka nebol utra low cost, cena kolo stovky. so zvieratami na palube, ci v roznych krkahajoch sveta som lietal tiez, ale to je zivot a paci sa mi. reklama a otrava pre mna zivot ani sranda nie je...

kolopolo55
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 03. 07. 2014, 17:42
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od kolopolo55 »

Nemáte někdo zkušenost s kompenzacemi za zpožděný let u Ryanairu zpozdili nám let z El Pratu do BGY o 5 hodin a uletělo nám pak navazující letadlo do BRQ.

Nechtěl jsem to dát vymahačské firmě typu (click2claim.eu,vasenaroky.cz,kompenzomat.cz,skyplan.cz...)
ale podal jsme to na úřad pro civilní letectví, kde jsme se dozvěděl, že některé firmy pro tyto kompenzace podají pouze žádost za Vás na caa a pak shrábnou provizi!!!
Jenže přišel dopis, že se na nás kompenzace netýká, ale správně by se týkat měla, protože se rozbilo letadlo a tonení vyjímka pro kompenzace.
Tak mám ted dát náké te firmě nebo co pro to můžu udělat ještě?
Celkově mě náklady kvůli tomu stály přejezd z BGY na MXP,
nová letenka do BUD a bus do Prahy a časová prodleva 20 hodin.

Děkuji

tempranilo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 09. 2011, 22:25
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od tempranilo »

kolopolo55 píše:Nemáte někdo zkušenost s kompenzacemi za zpožděný let u Ryanairu zpozdili nám let z El Pratu do BGY o 5 hodin a uletělo nám pak navazující letadlo do BRQ.

Nechtěl jsem to dát vymahačské firmě typu (click2claim.eu,vasenaroky.cz,kompenzomat.cz,skyplan.cz...)
ale podal jsme to na úřad pro civilní letectví, kde jsme se dozvěděl, že některé firmy pro tyto kompenzace podají pouze žádost za Vás na caa a pak shrábnou provizi!!!
Jenže přišel dopis, že se na nás kompenzace netýká, ale správně by se týkat měla, protože se rozbilo letadlo a tonení vyjímka pro kompenzace.
Tak mám ted dát náké te firmě nebo co pro to můžu udělat ještě?
Celkově mě náklady kvůli tomu stály přejezd z BGY na MXP,
nová letenka do BUD a bus do Prahy a časová prodleva 20 hodin.

Děkuji

Odpověď je vcelku jednoduchá a nemyslím, že by mělo jakýkoliv smysl domáhat se kompenzace (přičemž to naprosto nesouvisí s tím, jak fungují na to specializované "firmy", ke kterým mám obecně značné množství výhrad). Ryanair totiž neprodává víceúsekové letenky, takže předpokládám, že jsi měl letenku jednu letenku BCN-BGY a druhou BGY-BRQ. To v praxi znamená, že jsi uzavřel dvě zcela separátní přepravní smlouvy, takže o tom, že ti uletělo "navazující" letadlo se v tomto případě nedá vůbec hovořit, to je tvé riziko, stejně, jako kdyby ti uletělo letadlo proto, že jsi jel na letiště autem a cestou ti to kleklo nebo bys zůstal viset v koloně. Takže v tomto smyslu by odpověď ÚCL asi byla správná, i když nerozumím tomu, proč argumentují poruchou letadla. Jinak právě "vymahačské" firmy často matou a neuvádějí úplně přesně, kdy jsou a nejsou poskytovány kompenzace a proto za určitých okolností může i porucha letadla spadat do kategorie, kdy na kompenzace nemusí být nárok (úvodní ustanovení - bod 14 nařízení EU 241). Navíc je třeba mít na paměti jednu důležitou věc - aby byl nárok na kompenzaci za zpoždení, musí být naplněna tato podmínka: Jestliže provozující letecký dopravce důvodně očekává, že
let bude oproti plánovanému času odletu zpožděn
(čl. 6, odst. 1 nařízení 241).

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Tony Smoke »

kolopolo55 píše:Nemáte někdo zkušenost s kompenzacemi za zpožděný let u Ryanairu zpozdili nám let z El Pratu do BGY o 5 hodin a uletělo nám pak navazující letadlo do BRQ.

Nechtěl jsem to dát vymahačské firmě typu (click2claim.eu,vasenaroky.cz,kompenzomat.cz,skyplan.cz...)
ale podal jsme to na úřad pro civilní letectví, kde jsme se dozvěděl, že některé firmy pro tyto kompenzace podají pouze žádost za Vás na caa a pak shrábnou provizi!!!
Jenže přišel dopis, že se na nás kompenzace netýká, ale správně by se týkat měla, protože se rozbilo letadlo a tonení vyjímka pro kompenzace.
Tak mám ted dát náké te firmě nebo co pro to můžu udělat ještě?
Celkově mě náklady kvůli tomu stály přejezd z BGY na MXP,
nová letenka do BUD a bus do Prahy a časová prodleva 20 hodin.

Děkuji


Ak si letenky platil kreditkou ku ktorej mas cestovne poistenie, skus sa pozriet na podmienky poistenia, je mozne, ze to tam budes mat pokryte. Diners Club napr. hradi, ak ti ujde lietadlo s dovodu omeskania spoja na letisko...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od HighFlyer »

kolopolo55 píše:Celkově mě náklady kvůli tomu stály přejezd z BGY na MXP,
nová letenka do BUD a bus do Prahy a časová prodleva 20 hodin.

To je relativne kreativni routing. Mohu se zeptat na jeho duvod? Neletelo BGY-PRG, MXP-PRG nebo MXP-VIE / LIN-VIE? Nebo bus rovnou z Milana? Ten jede cca 10h a byl by levnejsi (ale asi nejezdi kazdy den).

lukoslaf
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 07. 2012, 16:51
Oblíbené typy letadel: nemam favorita, kazde ma nieco do seba :)
Pohlaví: muž
Bydliště: SNN
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od lukoslaf »

kolopolo55 píše:Nemáte někdo zkušenost s kompenzacemi za zpožděný let u Ryanairu zpozdili nám let z El Pratu do BGY o 5 hodin a uletělo nám pak navazující letadlo do BRQ.


Tesne pred security mi dosla sms od RYR, ze let bude meskat 3 hodiny. Tak som sa spytal securitacky ci nebude problem ak prejdem kontrolou neskor, teda po dobe povodneho casu odletu na letenke. Povedala ze v poriadku. Tak som siel na kavicku na terasu a uuups, dalsia sms ze to bude mat sekeru 3 a pol hodiny. Nepreslo 5 minut a prisla dalsia ze minimalne 4 hodky. Cakal som na let z ORK do KRK odkial malo na otocku letiet spat do ORK. Nakoniec podla flightradar24 malo sekeru 7 a pol hodiny (silny vietor/vsetky lety z ORK boli bud zrusene alebo mali poriadne meskania), ale v tom case som to uz sledoval doma v obyvacke... O par hodin neskor som nasiel v schranke email s formularom na refundaciu (bud novy let abo cash, v mojom pripade cash). Prachy boli na ucte do 2 dni, a nova letenka ma stala este o 30 ecok menej + krasny predlzeny velkonocny vikend :lol:

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Tony Smoke »

Spominali sme to uz vo fore TVS, ale sem sa to hodi viac.
Boeing aj Airbus sa snazia spravit zo svojich narrow body este väcsie sardinkarne. A320neo ma byt certifikovana na 189pax oproti momentalnym 180, B737 MAX 8 ma pojat az 200pax oproti terajsim 189. MOL je samozrejme z toho uplne happy! :crazy:
http://www.ch-aviation.com/portal/news/ ... quirements

jdr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 271
Registrován: 02. 06. 2007, 18:52
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od jdr »

Ryanair chce novými službami přilákat firemní klientelu
http://www.financninoviny.cz/zpravodajs ... lu/1116270

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od maf »

Od zajtra 4.9.2014 v predaji 3x týždenne MAD-BTS-MAD.


Odpovědět