Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
lukoslaf
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 07. 2012, 16:51
Oblíbené typy letadel: nemam favorita, kazde ma nieco do seba :)
Pohlaví: muž
Bydliště: SNN
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od lukoslaf »

Je nutne riesit tento OT do geopolitickej zbytocnosti? :-? TEMA je RYR


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Airbus380 »

lukoslaf píše:Je nutne riesit tento OT do geopolitickej zbytocnosti? :-? TEMA je RYR


Náhodou je to zábavné, téma se původně řešilo ve vláknu "Je to možné???", tak by mohl admin přesunout a v debatě nerušeně pokračovat :D

I když ani já bych se nedivil, kdyby si to nějaký tupec opravdu spletl, je mi to celé nějaké divné a nejvíc se přikláním k variantě, že si prostě ona partička Čechů akorát ze všech udělala srandu.

Tvrdili, že měli vše na místě rezervované, tedy organizátor zájezdy by býval byl musel vědět, že Nice se píše Nice. A když do políčka vyhledávání zadám u Bratsialvy "Nice", tak už po třech písmenech mi to píše "Do destinace Nic nelétáme"... Jasně, po dvou písmenkách mi to šeptne ono nešťastné srbské město, ale vzhledem k tomu, že web Ryanairu ve slovenštině není, museli by se myslet, že "Nis" je Nice česky a to už by pak skutečně měli raději odevzdat pas a nikam nejezdit. Zvlášť po tom, co si v Nice dokázali rezervovat auto a hotel. Takže jednak je srovnání s jistými specifiky slovenského jazyka opravdu zcela mimo a jednak je to podle mě na 90% sranda :D

A jinak téma lokálních zeměpisných názvů je také velice zajímavé, ale ve všech jazycích to bude podobné, v polštině jsem taky celý den přemýšlel, kde že jsou ty Włochy.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Orus-x »

A co teprve to zmatení, až zjistíte že slovinsky Vídeň se řekne...no přece Dunaj. To je přece logický :D

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

hafi píše:...ze Nice je Nis...

Ne, nezlob se, ale to může zaměnit prostě jen blb a fakt bych takovou tupost nezkoušel obhajovat. Mimochodem, nebyls to náhodou ty? ;)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od hafi »

@jack: v Nisi jsem kdysi spal na nadrazi v ramci cekani na vlak. A zaspal jsem, coz mi dosti zkomplikovalo dalsi cestu, jelikoz mi ujel pripoj v Belehrade a dalsi jel az za strasne dlouho. Tak jsem tehdy bez vetsiho premysleni sednul do vlaku do Zahrebu, coz bylo jediny co tam jelo a napsal brachovi smsku, v kterym vlaku sedim a at mi napise, kde mám vystoupit a na co prestoupit. Nakonec mi cesta z Athen kvuli jednomu ujetymu pripoji v Sofii a jednomu zaspani v Nisi trvala asi 75 hodin.
Takze za me Nis znam vic, nez se mi libi. Ale proste mi prijde uvaha, ze by se v nejakem slovanskem jazyce mohlo Nice psat tak jak se cte, jako velmi realna. Cekal jsem to v rustine, ale tam je to Nicca. Ale jako bonus pro tebe: ug.wikipedia.org/wiki/Nis

@orus: a srbochorvatsky Bec. To si pamatuju myslim zrovna z te cesty z Aten, kdy tam v Zahrebu jsem nemohl najit, kdy jezdi vlaky do Vidne, ackoli jsem vedel, ze tam nejaky primy jezdit maj. A Dunaj ani neznam... a byt na letisti v Lublani a nastupovat do letadla smer Dunaj, tak si hodne dobre zkontroluju, ze se pilot jmenuje Sullenberger.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

Dobrý, ale člověk musí počítat s tím, že v cizině se můžou vyskytnout určité odlišnosti v psaní názvů, takže musí prostě dávat větší pozor a ověřovat. Začal bych kódem letiště ;)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od micaello »

JackBrno píše:Tak to už je o jakési elementární znalosti zeměpisu :) Grécko a Taliansko snad nikomu problém neudělá, pokud nežije v jeskyni, tak ty slovenské mutace názvů každý slyšel mockrát. Každopádně je to minimálně velká ostuda toho, co se pasoval do role organizátora výletu ;)


Upřímně, dost by ses divil, jak má dnešní (nejen) mládež problém rozumět Slovákům. Je to smutné, ale setkávám se s tím téměř denně. :-q

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od hafi »

:-D vystup si z letistni bubliny. Jasne, udelali chybu, vsichni se jim budeme smat. Ale kody letiste? Normalni clovek netusi, ze letiste mají nejaky kod a kdyz uz, tak to povazuje za nejaky interni oznaceni aerolinek. Něco jak kdyz ti v Praze na hlavnim hlasi, ze vlak pojede z 3. nastupiste, sluzebne 26. koleje. Proste informace k nicemu.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

Pokud nevím která bije, nebudu se pasovat do role organizátora výletu. A nebo ideálně se nebudu pokoušet cestovat individuálně, pokud mám potíže už se základní identifikací destinace :) Nicméně nic katastrofického se nestalo a účastníci zájezdu si příště zvolí lepšího organizátora ;)

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od RAdek »

Přemýšlím, jak se budou hýbat ceny letenek z Brna pro letní prázdniny, Teď je základní cena pro můj červencový termín 3.700,-. Takhle draho jsem snad z Brna s FR ještě neletěl, ale taky to nikdy nebylo o prázdninách. Mám taktizovat nebo to vzít, protože se nedá žádný zásadní skok dolů čekat? Předem děkuji letním cestovatelům za názor.

gigy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 64
Registrován: 12. 04. 2014, 16:33
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od gigy »

já bych ještě počkal

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od pepa007 »

To potřebuješ přesně na ten konkrétní den? Pokud není v ten den nějaká zásadní událost jako koncert Rolling Stones, tak ta cena musí jít ještě dolů.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Orus-x »

Low-cost kupovat tak čtyři-tři měsíce předem..na tohle téma už se myslím někde diskutovalo. Řekl bych, že teď mají ceny na letní prázdniny 2017 nasazené přesně pro ty nedočkavé, kteří ví, že musí za každou cenu letět ten určitý den. V klidu bych počkal..

vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od vladivostok »

Ryanair ma jednu užastnu schopnosť a to spraviť z neznameho a neatraktivneho mesta vdaka lacnym letenkam navštevovanu destinaciu Dneska som sa vratil z NIšu a na oboch letoch BTS-INI a INI-BTS na moje prekvapenie bolo min 40-50 slovenskych turistov a to som si myslel že linku využivaju vyhradne srbi žijuci vo Viedni a na Slovensku

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od jvoj »

vladivostok píše:Ryanair ma jednu užastnu schopnosť a to spraviť z neznameho a neatraktivneho mesta vdaka lacnym letenkam navštevovanu destinaciu Dneska som sa vratil z NIšu a na oboch letoch BTS-INI a INI-BTS na moje prekvapenie bolo min 40-50 slovenskych turistov a to som si myslel že linku využivaju vyhradne srbi žijuci vo Viedni a na Slovensku

Taky jsem tam minulý týden byl, na obě strany letělo kolem 150 lidí, čechů/slováků několik desítek. a musím přiznat, bylo to mnohem lepší dobrodrůžo než nedávný výlet do Irska :)


Odpovědět