Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Kamyl »

No nevim, jestli jsi to neuspechal, STN z KTW byva bezne i za 1 - 5 - 10 PLN, nemluve o centovkach. Asi pred 14 dny jsem kupoval KTW - STN - KTW pro 3 lidi za 12 zlotych dokupy. :wink: Takze dle me je to spise horsi cena (pro FR)... :wink:

Jinak do KTW jezdivam celkem casto, asi nejrozumnejsi cesta je pres Chalupki, Wodzislaw, Rybnik, Gliwice, Tarnowskie Gory (nebo tak nejak) a KTW... Z Bohumina je to asi 90 km, cesta v poho, cca hodku a pul...


RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od RadekFM »

ok ,diky za info. Jinak ta cena me nejak netrapi, jsem ochoten dat i vic, kdybych to mel za 1 zl tak bych se citil jeste blbeji. :)

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Zdravim vas vsechny,tak sem mel vcera dlouhy vecer, protoze jsem procital tohle forum a dovedel jsem se par zajimavych informaci...

S Ryanem mam nejake zkusenosti(cca 10 letu ale v dobe , kdy libra byla za 55kacek) takze trosku tusim...ale prece vse jde dopredu a veci se meni.A pak mam par zkusenosti s CSA, IBERIA a EasyJEtem...

Pred vanoci jsme se pokousel si koupit nejake lety za 0,01kc a neuspel jsem...skoda ze sem se k tomuhle foru dostal az ted.No neva...Kazdopadne pri platbe tech halirovych letenek jsem pouzil VISU ELECTRON, mam jakousi exlusive od Raifaisenky, kterou jsem ziskal jako bonus k nejakemu pojisteni nebo tak neco...
Volal jsem na jejich linku, ubezpecili me ze mam povolene internetove platby, ze limit je take dost vysoky a i jsem se ptal, zda by nemohl byt problem v tom, ze se jedna o tak malou castku.
Byl jsme ubezpecen, ze ne, ze by to NEMEL byt problem.

Nekdo tu prave ale psal, ze s nejvetsi pravdepodobnosti lze sazet na to, ze ta karta neumi pracovat s tak malou castkou....chci se proto pozeptat na par veci jak to obejit.

1/ Nekdo zde doporucoval koupit zpatecni letenku z cilove destinace.Na prikladu treba BRNO-STN treba 1.5.2009, kdyz bude letenka za 0,01 kc a nepujde mi koupit tak si mam koupit nejakou zpatecni letenku STN-BRNO za 0.02 libry, kdy cesta z londyna do brna bude nejaky predchazejici termin a ta zpatecni na ten den kdy ja chci vyrazit z Brna?A nemusim predtim letet tu prvni cestu, aby mi ta zpatecni letenka nepropadla?

2/Pokud kupuju letenky pro vice osob a vyheldam si ty levne lety...pokud je dostatek levnych letenek, proda mi je to v jedne rezervaci najednou, nebo je musim kupovat po jedne?
A pokud mi je to proda najednou, kolik halirovych letenek musim najednou nakoupit aby to proslo platbou kartou ELCTRON?Myslim tim jestli je treba 0,08 haliru uz dostatecne "vysoka" castka?

3/dalsi zpusob je k letence si neco dokoupit....priority boarding, nebo pojisteni nebo kufr...
A-leti vic lidi a za predpokladu, ze jde koupit pro vsechny v jedne rezervaci, kdyz jednomu dokoupim "kufr" a on bude muset jit na check in, muzou se ostatni odbavit online check inem?Nebo musi pak uz jit vsichni na checkin na letisti?Nekde jsem to tu cetl a nejak moc jsem to nepochopil, jak to teda je...
B-leti vic lidi a za predpokladu, ze jde koupit pro vsechny v jedne rezervaci, kdyz jednomu dokoupim priority boadring nebo pojisteni je zde nejaky hacek?Chci to samozrejme udelat jen kvuli tomu aby me to pustilo zaplatit tu malou castku...

4/ pokud ted hned mrknu na ryaniar, najdu tam letenky v anglii od 15 liber, v nemecku 15 eur u nas od 359kc...nekdo tu psal ze se ty akce spise opakujou v poradi 15-10-5 a zas dokola.Chapu ze nikdo nevi jak presne to je, ale pokud to mate nekdo trochu vic zmakle, dokazete to nejak popsat?

5/Letenky se uz prodavaji az na brezen, hadam ze ceny uz pujdou spis nahoru nez ze by se objevovali dalsi akce za 0,01, nebo je to take tak nejak nahodne?

6/Pokud mrnku treba na lety z londyna, je tam ted spousta destinaci za 15 liber, dasli za 28,47 a jedna za 58,48.A z mych pozorovani tak nejak usuzuju, ze ty letenky, ktere se rozdavaji zadarmo, tak jsou pouze do tech destinaci, kde je ted cena 15.A ty za 28 budou vzdy maximalne levnejsi, ale nikdy ne zadarmo, nebo se pletu?

Tak doufam ze jsem vse napsal srozumitelne.Omlouvam se, jestli to nekomu bude pripadat jako zcela "jasny", ale me to tak jasne neni.Tesim se na vase odpovedi!

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Kamyl »

Ufff, to je slohovka... :D
No odpovedi na vsechny dotazy nevim, odpovim ti teda na to, co budu +- vedet... :)
Byl jsme ubezpecen, ze ne, ze by to NEMEL byt problem.

Nekdo tu prave ale psal, ze s nejvetsi pravdepodobnosti lze sazet na to, ze ta karta neumi pracovat s tak malou castkou....chci se proto pozeptat na par veci jak to obejit.

Rekl bych, ze pokud mas nastavene online platby a limity, ze problem JE v te male castce - aspon s timhle prave maji problem vsichni, co vim, ze kupovali za 0,01 HALIRU.
1/ Nekdo zde doporucoval koupit zpatecni letenku z cilove destinace.Na prikladu treba BRNO-STN treba 1.5.2009, kdyz bude letenka za 0,01 kc a nepujde mi koupit tak si mam koupit nejakou zpatecni letenku STN-BRNO za 0.02 libry, kdy cesta z londyna do brna bude nejaky predchazejici termin a ta zpatecni na ten den kdy ja chci vyrazit z Brna?A nemusim predtim letet tu prvni cestu, aby mi ta zpatecni letenka nepropadla?

No spis asi dve zpatecky STN - BRQ - STN a napasovat tak, at ti ty dva lety pasnou jak potrebujes a ty dva proste propadnou... Nemusis to proletet, nic se nestane, kdyz ti to propadne... Teda u klasickych LC se nic nestane, treba u Click4Sky bys mel problem...
2/Pokud kupuju letenky pro vice osob a vyheldam si ty levne lety...pokud je dostatek levnych letenek, proda mi je to v jedne rezervaci najednou, nebo je musim kupovat po jedne?
A pokud mi je to proda najednou, kolik halirovych letenek musim najednou nakoupit aby to proslo platbou kartou ELCTRON?Myslim tim jestli je treba 0,08 haliru uz dostatecne "vysoka" castka?

Proda ti to vic lidi najednou, u Ryana tusim asi 15 lidi najednou jde buknout... Na druhou cast otazky neumim odpovedet, letenky za setiny HALIRU jsem jeste nekupoval. Nejlevnejsi kup byl za 0,01 EUR a to mi karta vzala v pohode.
3/dalsi zpusob je k letence si neco dokoupit....priority boarding, nebo pojisteni nebo kufr...
A-leti vic lidi a za predpokladu, ze jde koupit pro vsechny v jedne rezervaci, kdyz jednomu dokoupim "kufr" a on bude muset jit na check in, muzou se ostatni odbavit online check inem?Nebo musi pak uz jit vsichni na checkin na letisti?Nekde jsem to tu cetl a nejak moc jsem to nepochopil, jak to teda je...
B-leti vic lidi a za predpokladu, ze jde koupit pro vsechny v jedne rezervaci, kdyz jednomu dokoupim priority boadring nebo pojisteni je zde nejaky hacek?Chci to samozrejme udelat jen kvuli tomu aby me to pustilo zaplatit tu malou castku...

A - nejde buknout vic lidi najednou s tim, ze nekdo ma online checkin a nekdo ma zavazadlo a checkne se na letisti... Kdyz bukuju, tak pokud ma nekdo zavazadlo k odbaveni, musim ho bukovat zvlast...
B - priority boarding treba jen pro jednoho nevim, ale asi to nepujde, behem rezervace se te to zepta zda chces nebo ne a podle toho co oznacis, tak ti to hodi i ke vsem ostatnim. Ale mozna to pak pujde i individualne oznacit u kazdeho zvlast, to jsem nezkousel nevim... Pojisteni treba jen u jednoho cloveka dle meho nazoru pujde...
4/ pokud ted hned mrknu na ryaniar, najdu tam letenky v anglii od 15 liber, v nemecku 15 eur u nas od 359kc...nekdo tu psal ze se ty akce spise opakujou v poradi 15-10-5 a zas dokola.Chapu ze nikdo nevi jak presne to je, ale pokud to mate nekdo trochu vic zmakle, dokazete to nejak popsat?

No zpravidla to tak byva - 15 - 10 - 5 - 1 (nebo centovky), ale uplne pravidlo to nebude... Pochybuju, ze by to mel nekdo zmakle, aby ti odpovedel, jake budou ceny priste a prespriste, FR je v tomhle celkem nevyzpytatelny...
5/Letenky se uz prodavaji az na brezen, hadam ze ceny uz pujdou spis nahoru nez ze by se objevovali dalsi akce za 0,01, nebo je to take tak nejak nahodne?

Osobne jsem presvedceny, ze i na brezen - duben se objevi centovky. To je jeste porad celkem slabe obdobi, takze nevidim duvod, proc by centova akce i na tyto mesice nemela byt...
6/Pokud mrnku treba na lety z londyna, je tam ted spousta destinaci za 15 liber, dasli za 28,47 a jedna za 58,48.A z mych pozorovani tak nejak usuzuju, ze ty letenky, ktere se rozdavaji zadarmo, tak jsou pouze do tech destinaci, kde je ted cena 15.A ty za 28 budou vzdy maximalne levnejsi, ale nikdy ne zadarmo, nebo se pletu?

No v podstate to tak je, ale taky to neni pravidlem... Uz hodnekrat se objevily centovky i na ty lety, ktere jsou momentalne v te drazsi kategorii. Snad jen u tech nejdrazsich letu jako je Maroko, Kanary, apod., tam se asi hned tak za cent nedostanes (nebo bys musel mit hodne velke stesti), ale jinak se daji obcas koupit centovky temer vsude. Ale zpravidla jsou opravdu na mene vytizene lety. Proc by davali letenky zadarmo na lety, ktere maji i tak vzdy zaplnene a vetsi penize... :wink:

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Zaprve diky moc za odpoved!Rychla a super prehledna!Diky!
A k tem zpatecnim letenkam...

Kdyz pises dve zpatecni, myslis tim koupit 2x zpatecni letenku STN-BRQ,
tzn, ze budu mit vlastne 2x STN-BRQ + BRQ-STN, tzn celkem 4 lety a pouziji jen dva, ano?( asi to tak myslis, ale jen jsem se do toho ted nejak zamotal a uz si nejsem jisty ani tim jak se jmenuju :D )

Ale pokud bych delal takovehle cachry, tak jen kvuli tomu ze by mi neslo zaplatit ty halirove letenky, tzn na cestu ven do sveta, bych si koupil zpatecni "cizackou" za cent nebo penci(napr zpatenci STN-BRQ a vyuzil jen let z brna do londyna), a zpet uz bych zpatecni kupovat nemusel, koupil bych si jen ze "sveta" k nam(STN-BRQ jednosmernou), tzn. platil bych zas v cizci penezich....a bylo by zbytecne si na cestu domu kupovat tu zpatecni(usetril bych cely eurocent :D )

Kamyl píše:No zpravidla to tak byva - 15 - 10 - 5 - 1 (nebo centovky), ale uplne pravidlo to nebude... Pochybuju, ze by to mel nekdo zmakle, aby ti odpovedel, jake budou ceny priste a prespriste, FR je v tomhle celkem nevyzpytatelny...

Tzn. da se teoreticky rict, ze pred vanoci byly letenky za cent, ted sou za 15, pak budou za 10...ale ta teorie nema zadne kamene zaklady...

BTW. zkratka FR je zkratka pro ryanair?pokud jo, z ceho to je? A "LC" je low cost?


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Kamyl »

Zaprve diky moc za odpoved!Rychla a super prehledna!Diky!

To nemas vubec za co, od toho tu diskutujem... :) :wink:

na cestu ven do sveta, bych si koupil zpatecni "cizackou" za cent nebo penci(napr zpatenci STN-BRQ a vyuzil jen let z brna do londyna), a zpet uz bych zpatecni kupovat nemusel, koupil bych si jen ze "sveta" k nam(STN-BRQ jednosmernou), tzn. platil bych zas v cizci penezich....a bylo by zbytecne si na cestu domu kupovat tu zpatecni(usetril bych cely eurocent )

Jo je to presne jak pises, dve zpatecky je zbytecnost. Nejak mi to nedocvaklo. Jasne, ze staci jedna zpatecka plus jednosmerka z STN...

Tzn. da se teoreticky rict, ze pred vanoci byly letenky za cent, ted sou za 15, pak budou za 10...ale ta teorie nema zadne kamene zaklady...

Presne jak pises, kamenny zaklad to nema, takze klidne se pristi tyden muze objevit centova akce, stejne jako to muze zustat na 15, nebo klidne to daji za 5 a 10 preskoci... Ale VETSINOU to byva sestupne 15 - 10 - 5 - ?

BTW. zkratka FR je zkratka pro ryanair?pokud jo, z ceho to je? A "LC" je low cost?

LC je "Low Cost" a FR je IATA kod Ryanairu. IATA a ICAO kody viz treba tady:
http://en.wikipedia.org/wiki/Airline_codes
nebo tady:
http://www.airlinecodes.co.uk/airlcodesearch.asp

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od ziletka »

Já jsem nedávno řešil podobný problém, kupoval jsem letenky pro skupinu a u jednoho člověka jsem chtěl zaplatit za zavazadlo s tím,že u ostatních nechám web check-in - to nešlo. Trochu jsem nad tím přemýšlel a co kdyby jsme se všichni odbavili na webu a jeden z nás se šel potom přímo na letišti odbavit i se zavazadlem s tím,že ho vrátili od kontroly. To by snad mohlo jit, co myslite?

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Kamyl »

Jo jde to. Bukoval jsem znamym Londyn, vsichni odbaveni online pres web. Nicmene neodolali nakupum pred Vanocema a jeden z nich mel bagl, takze ti dva sli normalne primo na security a jeden clovek na checkin. Ale plati se za to pak vice (ale nevim presne kolik), nez pokud se bukuje zavazadlo pres web soucasne s letenkou.

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od ziletka »

Tak to je super, asi si taky jeden bagl hodime,podle toho co jsem nasel na webu FR melo by to stat 20 EUR one way. A jeste otazecka, to se plati primo cloveku na check-inu nebo u prepazky,kde se prodavaji letenky FR?

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od vita »

Koukám, že je další akce - Birmingham a East Midlands za 5,- Kč :)

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Tak uz vazne nevim, nasel jsme si nejake letenky, celkem 20 kc, sel jsme platit, vse sem vyplnoval asi desetkrat s diakritikou, bez a ja nevim jak jeste, cisla jsme kontroloval asi milionkrat a stejne se mi nepodarilo zaplatit.A to penize jsou a povolene platby na internetu take...nemate nekdo nejaky napad, co jsem mohl prehlednout?Diky

Argil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 118
Registrován: 28. 03. 2006, 19:38
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Argil »

Mít povolený platby přes internet nestačí, je třeba zkontrolovat také jaký je u nich nastavený limit. Stalo se mi, že mi banka platby povolila, ale dala mi tam automaticky nulový limit, který jsem si pak musel jít zvýšit. U Ryanairu a easyJetu je ale třeba si aktivovat na kartě MOTO platby ( Mail order/Telefone order ) přes které se platby provádějí a nastavit limit.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Kamyl »

A mas nastaveny limit? Me to taky kdysi davno vydrbalo, mel jsem povolene online platby i penize na uctu, ale neslo zaplatit. Takze jsem urgoval v bance a bylo mi receno, ze davaji defaultne nulovy limit... Po zvednuti limitu uz to slo normalne...

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

MiraCBaBRNO píše:Tak uz vazne nevim, nasel jsme si nejake letenky, celkem 20 kc, sel jsme platit, vse sem vyplnoval asi desetkrat s diakritikou, bez a ja nevim jak jeste, cisla jsme kontroloval asi milionkrat a stejne se mi nepodarilo zaplatit.A to penize jsou a povolene platby na internetu take...nemate nekdo nejaky napad, co jsem mohl prehlednout?Diky


neni problem jen v "nizke" castce... jesti to prepocitavaji na eura, tak z toho vyjde necele jedno euro, a jestli neni problem v tom... hodne lidi tu problemy pri podobych akcich reportovalo ...

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Ja jsme s tou kartou cca nekdy v rijnu kupoval letenku od EasyJetu a jeste od Iberie a mam tuseni ze kdysi i od Ryanairu...ale jisty si nejsem.

No a od te doby sem nic nemenil, ale nekolikrat sem se pokousel o ty 0,01 a ted teda o ty za 5 kc..a to myslim ze uz by melo fungovat, ale nedari se mi...

Asi tam jeste jdnou zavolam a potpam se znova na ty limity a i na to MOTO a uvidim...

EDIT* Tak jsme tam volal, povolene platby, limit dostatecny..o moto nci nevedeli...jinak jde o kartu VISA EL. , vydana Raifaisenkou.Zitra jdu bud do sporitelny, nebo Volksbank a zridim si jinou.

Jeste me napada, kdyz kupujete u FR, jak vyplnujete ty udaje, s diakritikou, nebo bez, nebo ....?

A jeste, kdyz ted preslo slvovensko na euro, napadla me jedna otazka pro ty, kteri ceny sleduji uz dele, jako je ted u nas akce jiz od 5kc, bylo to na slovensku jiz od 5sk, nebo to bylo i driv v eurech?


Odpovědět