Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Nemate pls nekdo zkusenost s bookingem u Ryana? Chcem vyrazit na dva dny s kolegama (dohromady 4 lidi) kouknout na LON a nastava takova neprijemna situace. Kdyz zadam v bookingu odkud - kam, termin a pocet lidi MAX 3, tak se zobrazuje cena 755 Kc incl. tax, tzn. u 3 osob nejakych 2200,- a nejake drobne. Ale kdyz uz zadam 4 lidi, tak uz to hodi celkovou cenu 10400,- misto predpokladanych cca 3000,-. Lze to nejak obejit, treba tim, ze zabookuju pro 3 lidi a pak pro jednoho zvlast? Nebo je ten system tam nastaveny, ze po zaplaceni letenek mi automaticky uz i pro toho jednoho cloveka hodi vysokou cenu (ktera by samozrejme byla i tak nizsi, nez tech 10400,-, ale i tak prece jen vyssi). Nebo lze predpokladat, ze pak i pro toho jednoho zvlast mi to nabidne tech 755,-? Pripadne vezme mi to vubec ten system, kdyz bych 2x hned po sobe bookoval letenky na stejny let a platil stejnou kartou?


MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

Problém platit s kratou 2x za sebou by snad být neměl. Takže já bych si dal s tím tu práci, že bych vyzkoušel různé varianty (3 osoby+1, 2+2 osoby atp.) a pak bych z toho zvolil tu nejlevnější a popř. platil na dvakrát (nebo víckrát...) Sice to zabere spoustu času, ale na druhou stranu proč platit víc, když to jde za míň :wink:

Jinak jukněte na web Ryanu, pokud jste ještě neviděli tu fotku Gordona Browna s nápisem "WANTED FOR HIGHWAY ROBBERY" :D Konečně nějaké zpestření po těch nudných reklamách, kterými se hemží weby nízkonákladovek :)

Ondra S.
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 23. 01. 2007, 15:55
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Ondra S. »

Kamyl píše:Nemate pls nekdo zkusenost s bookingem u Ryana? Chcem vyrazit na dva dny s kolegama (dohromady 4 lidi) kouknout na LON a nastava takova neprijemna situace. Kdyz zadam v bookingu odkud - kam, termin a pocet lidi MAX 3, tak se zobrazuje cena 755 Kc incl. tax, tzn. u 3 osob nejakych 2200,- a nejake drobne. Ale kdyz uz zadam 4 lidi, tak uz to hodi celkovou cenu 10400,- misto predpokladanych cca 3000,-. Lze to nejak obejit, treba tim, ze zabookuju pro 3 lidi a pak pro jednoho zvlast? Nebo je ten system tam nastaveny, ze po zaplaceni letenek mi automaticky uz i pro toho jednoho cloveka hodi vysokou cenu (ktera by samozrejme byla i tak nizsi, nez tech 10400,-, ale i tak prece jen vyssi). Nebo lze predpokladat, ze pak i pro toho jednoho zvlast mi to nabidne tech 755,-? Pripadne vezme mi to vubec ten system, kdyz bych 2x hned po sobe bookoval letenky na stejny let a platil stejnou kartou?

U Ryanairu jsem bookoval letenky jen jednou a rovnou pro tři lidi, ale to jsem se snažil, aby ta letenka byla co nejlevnější - našel jsem let kde všichni tři zaplatíme tu nejnižsí částku. Myslím že pro tebe by bylo nejvýhodnější koupit zvlášť ty tři velmi levné a zvlášť tu jednu za vyšší cenu (která bude předpokládám 2600 Kč), platba kartou dvakrát by neměla dělat problémy (nemám ovšem vyzkoušeno), ale musíš zase počítat s tím, že budeš dvakrát platit za použití karty (nepamatuju si přesně kolik to bylo, neměla by to být nějaká závratná částka).

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

MK píše:Problém platit s kratou 2x za sebou by snad být neměl. Takže já bych si dal s tím tu práci, že bych vyzkoušel různé varianty (3 osoby+1, 2+2 osoby atp.) a pak bych z toho zvolil tu nejlevnější a popř. platil na dvakrát (nebo víckrát...) Sice to zabere spoustu času, ale na druhou stranu proč platit víc, když to jde za míň :wink:


...finta může být ale právě v tom, že za levnější cenu už zbývají jen ty 3 letenky a další už jsou na dražší tarif. Zkoušení v tuto chvíli moc nepomůže, jelikož výsledek poznáš, až když to zaplatíš a tudíž je s dalším zkoušením konec... :wink:

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od HighFlyer »

Kamyl píše:Kdyz zadam v bookingu odkud - kam, termin a pocet lidi MAX 3, tak se zobrazuje cena 755 Kc incl. tax, tzn. u 3 osob nejakych 2200,- a nejake drobne. Ale kdyz uz zadam 4 lidi, tak uz to hodi celkovou cenu 10400,-


Doporucoval bych: Otevri si v prohlizeci dve okna a najdi si kombinaci 3 letenky v 1. okne a 1 letenka v 2. okne, nebo 2 letenky v obou oknech. Pak si vyber tu levnejsi variatu a dokonci booking a platbu.

Pripadne vezme mi to vubec ten system, kdyz bych 2x hned po sobe bookoval letenky na stejny let a platil stejnou kartou?


To by vubec nemel byt problem.

Pred cca 5ti lety jsem usetril par tisic tim, ze jsem si kupoval letenky PRG-BTS v.v. a PRG-TAT v.v. (jeste kdyz to litali SkyEurope) vzdy po jednom segmentu. Nejlevnejsi cena one-way tehdy byla 990 Kc (z Phy na Slovensko) a 990 Sk (ze Slovenska do Phy). A jelikoz byl kurz 1 Sk = 0.75 Kc, tak jsem na tom segmentu BTS-PRG nebo TAT-PRG usetril vzdycky 250 Kc, kdyz jsem ho koupil jako one-way ze Slovenska. (Kdybych letenku kupoval tam a zpet PRG-BTS-PRG nebo PRG-TAT-PRG, tak stala nejmin 1990 Kc). System nikdy nemel problem s tim, ze jsem pouzil stejnou platebni kartu 2x po sobe.


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Takze diky vam moc vsem za rady. :wink:
Myslím že pro tebe by bylo nejvýhodnější koupit zvlášť ty tři velmi levné a zvlášť tu jednu za vyšší cenu (která bude předpokládám 2600 Kč)

Jo, bylo to presne tak, ta ctvrta byla za necelych 2600,-.

...finta může být ale právě v tom, že za levnější cenu už zbývají jen ty 3 letenky a další už jsou na dražší tarif. Zkoušení v tuto chvíli moc nepomůže, jelikož výsledek poznáš, až když to zaplatíš a tudíž je s dalším zkoušením konec...

No taky to tak nakonce dopadlo. Takze jsem zabookoval 3 letenky a tu ctvrtou az dneska podle toho, jak se kolega k tomu vyjadri...

Doporucoval bych: Otevri si v prohlizeci dve okna a najdi si kombinaci 3 letenky v 1. okne a 1 letenka v 2. okne, nebo 2 letenky v obou oknech. Pak si vyber tu levnejsi variatu a dokonci booking a platbu.

Tenhle zpusob me napadl bohuzel az chvilku pote, co jsem zabookoval ty 3 letenky, skoda, mohlo to vyjit (a tvuj pripspevek jsem uz bohuzel nestihnul).

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Mam jeste par dotazu. Jak je to s on-line checkingem u Ryana? Pochopil jsem spravne, ze se muzu pres web zacheckovat 2 dny - 4 hodiny pred odletem? A jak je to u zpatecniho letu? Ten checking plati automaticky i pro zpatecni let, nebo budu muset nekde v Londyne na net a udelat check-in az tam? A predpokladam, ze kdyz jsem bookoval letenku pro 3 lidi najednou, takze taky ten check-in bude pro celou nasi "tlupu"? Omlouvam se, ze s takovou kravinou otravuju, ale bohuzel moje anglictina je celkem slaba :oops: a nejak mi nechodi ceska mutace stranek Ryanairu (pritom jsem se nedavno dival na Travel Questions a byly v cestine).

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

A nevite nahodou presnou trasu, kterou lita mezi BRQ a STN (VORy, WPTs nebo podle ceho litaj)? Pripadne nevite, kde by se to dalo zjistit?

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

Presne tak. Odbavujes se na kazdej let zvlast a vytisknes si palubku. Ale bacha, plati to jenom pokud nemas zadny zavazadla k odbaveni, jinak musis k prepazce. Jestli zpatky nebudes mit moznost na net, odbavis se normal u prepazky. Odbavit muzes bud celou tlupu nejdnou, nebo jenom vybrany jedince :) Kazdej musi mit svoji vytisklou Check'n go palubku samozrejme.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Diky moc za odpoved :wink:

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Příspěvek od FlightDetent »

Kamyl píše:A nevite nahodou presnou trasu, kterou lita mezi BRQ a STN (VORy, WPTs nebo podle ceho litaj)? Pripadne nevite, kde by se to dalo zjistit?


A na co bys to potreboval?

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

FlightDetent píše:
Kamyl píše:A nevite nahodou presnou trasu, kterou lita mezi BRQ a STN (VORy, WPTs nebo podle ceho litaj)? Pripadne nevite, kde by se to dalo zjistit?


A na co bys to potreboval?

No jen tak, ze zajmu bych rad vedel kudma presne to poleti - abych za pekneho pocasi vedel kde je jake mesto a co kde zajimaveho uvidim... Ja si tu trasu sice nechal vygenerovat v RouteFinderu a pomoci GPS souradnic vyznacil na mape a tak, ale byl jsem na foru Flightsimu ubezpecen, ze to muze letet klidne uplne jinak :wink:

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od HighFlyer »

Kamyl píše:A nevite nahodou presnou trasu, kterou lita mezi BRQ a STN (VORy, WPTs nebo podle ceho litaj)? Pripadne nevite, kde by se to dalo zjistit?


Presnou trasu nevim, ale kdyz jsem letel STN-BRQ, tak byla skvele videt Praha jako na dlani (sedel jsem na leve strane) a pak jsem jeste poznal dalnicni most nad Velkym Meziricim.

ok
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 171
Registrován: 28. 01. 2003, 08:59
Bydliště: Morgantown
Stav: Offline

Příspěvek od ok »

Na ceske strane to bude pravdepodobne pres ILNEK na VARIK a pak severne od Frankfurtu a podel holandsko-belgicke hranice. Presna trasa se ale meni, hlavne na anglicke strane. Vetsinou se leti pres Severni more a Clacton, ale uz jsem letel i pres Dover.

Tady jsou nejake mapy:
http://www.mediamax.com/ondra/Links/3C98A70CEA

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

HighFlyer píše:
Kamyl píše:A nevite nahodou presnou trasu, kterou lita mezi BRQ a STN (VORy, WPTs nebo podle ceho litaj)? Pripadne nevite, kde by se to dalo zjistit?


Presnou trasu nevim, ale kdyz jsem letel STN-BRQ, tak byla skvele videt Praha jako na dlani (sedel jsem na leve strane) a pak jsem jeste poznal dalnicni most nad Velkym Meziricim.


S touhle linkou mam uplne opacnej zazitek. Bylo zatazeno, silny turbulence, lidi vydeseny, deti ubreceny, ze i stevardka pri jednom vetsim propadu prohodila "s**t" :D Hazelo to naadherne, den predtim byl divert do PRG.


Odpovědět