Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Mat »

Dneska mě velmi mile na lince PRG-BGY překvapilo letadlo Ryanairu s novým interiérem, konkrétně EI-FOS. Podle dat z Flightradaru (https://www.flightradar24.com/data/aircraft/ei-fos) to vypadá, že přeletělo 12. února z Londýna a už v Praze zůstalo. Nemá někdo bližší informace? Zasloužila si Praha od Ryanu konečně aspoň jeden novější stroj nebo je to záskok za letadlo na údržbě/něco podobného?


RadekB
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 361
Registrován: 08. 03. 2010, 12:19
Oblíbené typy letadel: A350, A380, B747
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od RadekB »

Mat píše:Dneska mě velmi mile na lince PRG-BGY překvapilo letadlo Ryanairu s novým interiérem, konkrétně EI-FOS. Podle dat z Flightradaru (https://www.flightradar24.com/data/aircraft/ei-fos) to vypadá, že přeletělo 12. února z Londýna a už v Praze zůstalo. Nemá někdo bližší informace? Zasloužila si Praha od Ryanu konečně aspoň jeden novější stroj nebo je to záskok za letadlo na údržbě/něco podobného?


Mám takovej pocit, že ty jejich letadla se tady točí dost často a není tam defacto žádné pravidlo. Co zaujalo mne v prosinci, bylo to že skoro 16 let starej EI-DAM měl jak nový sedačky (Ok to ještě chápu) tak i hezky modře vysvícenej strop jak mají letadla se sky interiorem :clap:

JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 262
Registrován: 19. 01. 2011, 18:10
Pohlaví: muž
Bydliště: LKAA
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od JiS_Progressus »

RadekB píše:
Mat píše:Dneska mě velmi mile na lince PRG-BGY překvapilo letadlo Ryanairu s novým interiérem, konkrétně EI-FOS. Podle dat z Flightradaru (https://www.flightradar24.com/data/aircraft/ei-fos) to vypadá, že přeletělo 12. února z Londýna a už v Praze zůstalo. Nemá někdo bližší informace? Zasloužila si Praha od Ryanu konečně aspoň jeden novější stroj nebo je to záskok za letadlo na údržbě/něco podobného?


Mám takovej pocit, že ty jejich letadla se tady točí dost často a není tam defacto žádné pravidlo. Co zaujalo mne v prosinci, bylo to že skoro 16 let starej EI-DAM měl jak nový sedačky (Ok to ještě chápu) tak i hezky modře vysvícenej strop jak mají letadla se sky interiorem :clap:


Ryanair má nastavenu poměrně intenzivní rotaci letadel. Na každé bázi a na každé lince je letadlo zatěžováno jiným způsobem. A aby letadla v rámci flotily měla vyvážené opotřebení, občas prostě letadlo odletí, od nás obvykle na Stansted a tam proběhne "Aircraft change", posádka si přesedne do jiného a hurá zpět. Teď už budou v Praze 4 kousky, tak se třeba někomu vyplatí udělat statistiku :-)
Pro porovnání, v době kdy měl v Praze základnu Wizz, v těch lepších dobách měli dvě letadla. Dlouhou dobu to byla dvojice LKE+LKF, později LWL+LWK, která se i po závadách a podobně vracela.

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Mat »

Aha, tak to s nima mám pořád ještě málo zkušeností. Díky za objasnění :D

miropiro
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 28. 05. 2017, 11:49
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od miropiro »



zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od zbozivulekral »


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od bugr »

Máte někdo zkušenost s nákupem FR letenek přes tady to..?
https://www.flugladen.at/en/checkout/pax

myslel jsem, že Ryan si prodává jen sám, maximálně ještě Lauda.
Tak abych neudělal nějakou kokotinu...

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

bugr píše:Máte někdo zkušenost s nákupem FR letenek přes tady to..?
https://www.flugladen.at/en/checkout/pax

myslel jsem, že Ryan si prodává jen sám, maximálně ještě Lauda.
Tak abych neudělal nějakou kokotinu...
A jakou to má výhodu proti nákupu přímo přes RYR? Dost pochybuju, že by RYR byl ochoten dávat někomu nějakou významnou provizi, aby se to skrz něj dalo koupit levněji, než přímo od RYR.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od bugr »

no je to levnější ale právě tuhle otázku si taky kladu.

Asi to nebude podvod, letenka předpokládám platná ale nevím jak to může přeprodejce prodat levnějš...

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od s543 »

bugr píše:no je to levnější ale právě tuhle otázku si taky kladu.

Asi to nebude podvod, letenka předpokládám platná ale nevím jak to může přeprodejce prodat levnějš...


A najde se zda někdo kdo to vyzkoušel ?
Pokud to funguje tak je to zajímavé.....

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od bugr »

no právě proto se tu ptám jestli se někdo objeví...

speedy_r
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 73
Registrován: 08. 05. 2018, 15:41
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: BTS/VIE
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od speedy_r »

Od flugladen mám za 200€ kúpené letenky do USA, eticket vystavený do 24 hodín, letecká spoločnosť o mne vie čiže nevidím nejaký problém. Ak je to lacnejšie tak by som sa určite nebál.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

Pro zajímavost, o kolik vychází stejný let koupený ve stejnou dobu levněji, než přímo od RYR? Jinak je to stejně dost zvláštní, RYR se všude prezentuje, že si prodává jen sám a taky RYR s cenami poměrně často "veksluje" a ten předprodejce by to musel u RYR bookovat on-line během toho, jak to klient bookuje u přeprodejce.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od bugr »

tak já odpoledne prováděl pravidelný sken letenek VIE-RHO, na FR webu 29,37 OW a u těch flugladen něco přes 25.. ale teď už jsou nad FR.
Teda on to měl včera FR za 25 a něco tak mi přislo jako kdyby byl flugladen trochu pozadu..

Já to dnes právě zkusil přes skyscanner protože mě naštvalo, že jsem to včera blbec nekoupil, jasně jde o pár korun ale nasere to :)

I když on teď má FR tu 20% slevu na letenku takže konečná cena se sedadlama a prioritkou je pro dva 78eur....

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od prodejce »

Toho prodejce neznám, ale klasicky po kliknutí na "Flug buchen" se cena znovu od začátku vyhledá a upraví dle aktuálního stavu.... pojmenoval bych to asi jako "Kiwi efekt". Musíte rozlišovat mezi prodejci, kteří cenu skutečně zobrazují on-line a prodejci, kteří zobrazují nějaký svůj cache. A vůbec, tyhle kiwi efekty máte z toho, že zbytečně moc hledáte. Zopakuji proto raději své staré, ale stále beze zbytku platné životní moudro: žádná tajná dosud neobjevená studnice levnějších letenek neexistuje. To se můžete uhledat klidně až k smrti, ale prostě NE, ne a ne.


Odpovědět