Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
Adam96
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 16. 06. 2017, 23:17
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Adam96 »

ad. Petr31 -- no teď, když se na to dívám blíže, k sebemrskačství rozhodně důvod je, protože Ryanair má finanční rok do 31. 3., čehož jsem si nevšiml, a tak je výroční zpráva za 2017 nesměrodatná. :-q Nicméně, kdo by se chtěl podívat na výsledky za hospodářský rok 2018, tak tady: https://investor.ryanair.com/wp-content/uploads/2018/05/Ryanair-FY2018-Results.pdf. Za příklad Enronu díky, o tom jsem nevěděl, v tom roce bylo ještě mým největším životním problémem k řešení to, z jakého úhlu koukat spolužačkám do výstřihu. :D

ad. JackBrno -- máte nějaké čísla nebo zdroje těchto informací? Můj logický závěr totiž byl, že není možné, aby se plošné rušení letů v tak velkém měřítku v kombinaci se zvýšením mzdových nákladů v podobě nabídky 10% navýšení platů pilotům v tomto období, neprojevilo v ziscích společnosti téměř vůbec. Kompenzace pak potvrzují i různá média jako namátkou třeba The Telegraph, který píše např.: "Ryanair has backed down and offered nearly 700,000 customers with cancelled flights compensation for hotels and other expenses, as well as alternative flights with other airlines." A to mi neříkejte, že by se to nijak neprojevilo v celkových výsledcích! Samozřejmě je možné, že Ryanair rostl za tento FY natolik, že si pořád udržel růst tržeb za hlavní činnost. Pokud k tomuto tématu máte nějaké bližší info, určitě sem s tím, rád se nechám poučit! :)


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Fabo »

Tezko rict kde se skryva vyplaceni kompenzaci.

Nejspis v "marketingu, distribuci a jinych". Tam zaznamenal Ryanair narust nakladu o temer sto mlionu.
O neco rostly i mzdove naklady, a jeste porostou letos (kdyz zvysene platy nemely vliv na cely lonsky rok)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

Adam96 píše:ad. JackBrno -- máte nějaké čísla nebo zdroje těchto informací? Můj logický závěr totiž byl, že není možné, aby se plošné rušení letů v tak velkém měřítku v kombinaci se zvýšením mzdových nákladů v podobě nabídky 10% navýšení platů pilotům v tomto období, neprojevilo v ziscích společnosti téměř vůbec. Kompenzace pak potvrzují i různá média jako namátkou třeba The Telegraph, který píše např.: "Ryanair has backed down and offered nearly 700,000 customers with cancelled flights compensation for hotels and other expenses, as well as alternative flights with other airlines." A to mi neříkejte, že by se to nijak neprojevilo v celkových výsledcích! Samozřejmě je možné, že Ryanair rostl za tento FY natolik, že si pořád udržel růst tržeb za hlavní činnost. Pokud k tomuto tématu máte nějaké bližší info, určitě sem s tím, rád se nechám poučit! :)

Bohužel, žádná čísla nemám a určitě ani netvrdím, že RYR nečaruje s výsledky. Jen jsem chtěl zdůraznit, že těch zrušených letů bylo jen malé procento a z toho malého procenta zrušených letů jich pravděpodobně jen naprosté minimum spadalo do doby odletu za méně, než 14 dní, kde není povinnost vyplácet kompenzace 250€ každému cestujícímu. V té tvé citaci se mluví o nabídnutém (tedy nikoliv povinném) odškodnění ve formě proplacení hotelu nebo letu s jinou společností. Píšou tam o takové nabídce cca 700 tisícům lidí, což vypadá jako obrovské číslo, ale ve skutečnosti je to jen cca 0,6% celkového počtu cestujících, kteří byli přepraveni o rok dříve. A to určitě ani zdaleka ne každý z těch 700000 tu kompenzaci využil. Takže tohle si myslím, že se při alespoň minimálním růstu zisku v nákladech zcela ztratí. Stejně tak 10% navýšení platů, které se nejspíš týkalo jen těch, co odcházeli a to pokud vím, byli převážně jen kapitáni, takže to taky nemohl být žádný zásadní zásek do rozpočtu. Každopádně si možná něco trochu přibarvili, ale určitě se neodehrála žádná ekonomická katastrofa :)

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od michal4 »

Mám specifický dotaz k podmínkám Ryanairu / Laudamotion a refundaci letenek:
Včera mi přišla informace o změně letu o více jak 2 hodiny od Laudamotion via Ryanair. V rezervaci mám dvě osoby a slečně už před tím ruplo v bedně a vím, že nepoletí.

>> Umožňuje Ryanair refundaci letenky pouze jedné osoby z rezervace? Přiznám se, že nemám nejmenší páru. V podmínkách a při následném googlení jsem nic takového nenašel. Díky za rady.
>> Druhá věc je, že zatím moc netuším, jak se po středě v práci dostat z Prahy na odlet ze Schwechatu v 5:15 ráno místo jedenácti...
Naposledy upravil(a) michal4 dne 24. 05. 2018, 09:18, celkem upraveno 1 x.

mex
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 15. 08. 2008, 20:32
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od mex »

michal4 píše:Mám specifický dotaz k podmínkám Ryanairu / Laudamotion a refundaci letenek:
Včera mi přišla informace o změně letu o více jak 2 hodiny od Laudamotion via Ryanair. V rezervaci mám dvě osoby a slečně ruplo v bedně a vím, že nepoletí.

>> Umožňuje Ryanair refundaci letenky pouze jedné osoby z rezervace? Přiznám se, že nemám nejmenší páru. V podmínkách a při následném googlení jsem nic takového nenašel. Díky za rady.
>> Druhá věc je, že zatím moc netuším, jak se po středě v práci dostat z Prahy na odlet ze Schwechatu v 5:15 ráno místo jedenácti...

Jo, přes online chat mi jednoho cestujícího takhle zrušili, s kecama a následným checkinem na letišti ale šlo to.


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Marty-t »

Nevím jestli jsem tohle pochopil správně:
>> Druhá věc je, že zatím moc netuším, jak se po středě v práci dostat z Prahy na odlet ze Schwechatu v 5:15 ráno místo jedenácti...

Nejpohodlnější je asi dorazit večer před odletem a přespat přímo na letišti v hotelu Moxy za cca 99 EUR/noc. Možná tu hoši z fóra najdou něco levnějšího v okolí, ale pak bude stát dodatečný přesun peníze a čas... Třeba první S-bahn S7 z Vídně přijíždí na letiště v 4:35 - to by se odlet stihnout dal - na jeho přesnost je docela spoleh...

Regiojet bus z Prahy ve 23:55 a příjezdem na letiště 4:30 bych totiž kvůli možnému zpoždění neriskoval (semafor na Nových Mlýnech), ani Flixbus směr Zagreb z Prahy 23:15 s příjezdem v 3:55 ale na Vienna Erdberg... Leda tak přijet busem Regiojetu v 22:40 na letiště (odjezd z Prahy v 18:00) a nějak tam přebivakovat... (vítej v typických brněnských problémech :wink: )
Naposledy upravil(a) Marty-t dne 24. 05. 2018, 10:22, celkem upraveno 1 x.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od michal4 »

Přesně nějak takhle jsem uvažoval s tím, že hotel za 99 euro nějak nemám chuť platit kvůli 3 hodinám spánku. Regiojet odjíždí z Prahy v 18h a to je ještě celkem brzy. Pak už jedou jen ČD v 18:59 z Prahy. Tohle je už druhá změna Ryanairu a včasná jízdenka nejde stornovat...

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

michal4 píše:Přesně nějak takhle jsem uvažoval s tím, že hotel za 99 euro nějak nemám chuť platit kvůli 3 hodinám spánku. Regiojet odjíždí z Prahy v 18h a to je ještě celkem brzy. Pak už jedou jen ČD v 18:59 z Prahy. Tohle je už druhá změna Ryanairu a včasná jízdenka nejde stornovat...

Včasná jízdenka jde stornovat se srážkou 3€/os.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od michal4 »

mex píše:
michal4 píše:Mám specifický dotaz k podmínkám Ryanairu / Laudamotion a refundaci letenek:
Včera mi přišla informace o změně letu o více jak 2 hodiny od Laudamotion via Ryanair. V rezervaci mám dvě osoby a slečně ruplo v bedně a vím, že nepoletí.

>> Umožňuje Ryanair refundaci letenky pouze jedné osoby z rezervace? Přiznám se, že nemám nejmenší páru. V podmínkách a při následném googlení jsem nic takového nenašel. Díky za rady.
>> Druhá věc je, že zatím moc netuším, jak se po středě v práci dostat z Prahy na odlet ze Schwechatu v 5:15 ráno místo jedenácti...

Jo, přes online chat mi jednoho cestujícího takhle zrušili, s kecama a následným checkinem na letišti ale šlo to.
Díky za info :-) Takže napsat přes ten jejich povedený chat... Proč byl potom nutný check-in na letišti - to to pak nešlo online? ;)

@JackBrno: Loni jsem měl včasnou z Mnichova a na ni bylo napsáno, že ji nelze stornovat vůbec.

mex
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 15. 08. 2008, 20:32
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od mex »

michal4 píše:
mex píše:
michal4 píše:Mám specifický dotaz k podmínkám Ryanairu / Laudamotion a refundaci letenek:
Včera mi přišla informace o změně letu o více jak 2 hodiny od Laudamotion via Ryanair. V rezervaci mám dvě osoby a slečně ruplo v bedně a vím, že nepoletí.

>> Umožňuje Ryanair refundaci letenky pouze jedné osoby z rezervace? Přiznám se, že nemám nejmenší páru. V podmínkách a při následném googlení jsem nic takového nenašel. Díky za rady.
>> Druhá věc je, že zatím moc netuším, jak se po středě v práci dostat z Prahy na odlet ze Schwechatu v 5:15 ráno místo jedenácti...

Jo, přes online chat mi jednoho cestujícího takhle zrušili, s kecama a následným checkinem na letišti ale šlo to.
Díky za info :-) Takže napsat přes ten jejich povedený chat... Proč byl potom nutný check-in na letišti - to to pak nešlo online? ;)

@JackBrno: Loni jsem měl včasnou z Mnichova a na ni bylo napsáno, že ji nelze stornovat vůbec.

Nevím, když máš špatně koupenej typ cestujícího a změní ti ho tak, se taky pak musí dělat check in na letišti ale zdarma.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

michal4 píše:@JackBrno: Loni jsem měl včasnou z Mnichova a na ni bylo napsáno, že ji nelze stornovat vůbec.

No já jsem kupoval z Děčína do Berlína na červen a pak jsem si rozmyslel, že potřebuju jet o pár hodin dřív, tak jsem tu původní stornoval. Přišlo potvrzení o zrušení, akorát čekám na peníze. ČD píšou, že to vyřídí co nejrychleji, ale že na to podle zákona mají až 3 měsíce. Takže jak předpokládám, peníze přijdou tak 85.den od storna jízdenky :)

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od HighFlyer »

JackBrno píše:Už jsem to tady psal dříve, ale asi se na to zapomnělo, takže připomínám :) Vy tady operujete předpokladem kdoví jak astronomických kompenzací za zrušené lety a přemýšlíte, jak je MOL musel účetně maskovat, ale uvědomte si dvě věci:
1) procento zrušených letů vůči celkovému počtu letů, bylo nepatrné
2) ale hlavně, Ryanair si dal velký pozor na to, aby se rušení většinově týkalo letů s předstihem více, než 14 dní, tudíž bez jakéhokoliv nároku na kompenzaci!
Reálně tak náklady na kompenzace za zrušené lety můžou být blízké, ne-li rovné nule a není třeba nic maskovat.


Je to vzdy prijemny svezi vanek, kdyz zde na airways nekdo z diskutujicich vidi ty relevantni souvislosti a dovede je vysvetlit s pouzitim male nasobilky. Diky za to, JackBrno! :thumbup:

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od pepa007 »

Nevíte jestli se dá u Ryanu 1) přikoupit letenka do existující rezervace nebo 2) koupit letenku “pro někoho” = jméno cestujícího se liší od jména na kreditce, a pak ty rezervace spojit?

Když zkouším koupit letenku pro někoho, tak mi to selže při platbě. Ale píše internal server error, tak nevím v čem je vlastně problém.

speedy_r
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 73
Registrován: 08. 05. 2018, 15:41
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: BTS/VIE
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od speedy_r »

pepa007 píše:Nevíte jestli se dá u Ryanu 1) přikoupit letenka do existující rezervace nebo 2) koupit letenku “pro někoho” = jméno cestujícího se liší od jména na kreditce, a pak ty rezervace spojit?

Když zkouším koupit letenku pro někoho, tak mi to selže při platbě. Ale píše internal server error, tak nevím v čem je vlastně problém.


Pri kreditke ten problém určite nebude. Vyskúšaj ešte platbu cez Paypal

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od pepa007 »

speedy_r píše:
pepa007 píše:Nevíte jestli se dá u Ryanu 1) přikoupit letenka do existující rezervace nebo 2) koupit letenku “pro někoho” = jméno cestujícího se liší od jména na kreditce, a pak ty rezervace spojit?

Když zkouším koupit letenku pro někoho, tak mi to selže při platbě. Ale píše internal server error, tak nevím v čem je vlastně problém.


Pri kreditke ten problém určite nebude. Vyskúšaj ešte platbu cez Paypal


Taky nejde, ani jiná karta nejde, ani mobilní aplikace nejde.


Odpovědět