Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

Rozměry zavazadel, které se můžou vzít nahoru do kabiny, jsou u Ryanairu jasně dané. Nic výrazně většího by tam letušky určitě nenechaly a nemělo by to ani projít z Gate.


Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Filisipi »

JackBrno píše:Rozměry zavazadel, které se můžou vzít nahoru do kabiny, jsou u Ryanairu jasně dané. Nic výrazně většího by tam letušky určitě nenechaly a nemělo by to ani projít z Gate.


Jo to je hezká idea. Ale většinou nefunguje. Já když extra nespěchám, jdu u ryanairu mezi posledníma a doufám, že překročí těch 90 bagů na palubě a odbaví mi to zdarma. Nicméně Češi (ale nejen oni) jsou si schopní vzít na palubu fakt cokoliv a ještě jsem neviděl, že by to někde u RYR extra řešili (WIZZ se mi na to zdá přísnější). Když se to vejde v podélném směru, nechají to většinou být i kdyby to na dýlku zabralo 3/4 binu.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Tony Smoke »

Moja posledna skusenost s RYR a batozinou bola, ze na BTS na to absolutne dlabali. Leteli sme do Berlina a pustali kazdeho. Videl som tam aj taky ruksak, ako na obrazku o par postov vyssie. Nejake slecinky si tam brali nie moc velke ale riadne hrube kufre, vsetko pustali. Este sme si s manzelkou hovorili, ze riadne nefer. My sme si este aj kufor poziciavali, aby splnal rozmery a tito tu bez problemov s lodnym kufrom...
A potom na SXF pekne kazdeho vykasirovali na lete naspät. Diefcence isli tiez s nami spät, uplne zufale, ze od nich chcu 50€ za nadrozmer.

Busman
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 17. 02. 2010, 18:04
Stav: Offline

Trapani

Příspěvek od Busman »

Koukám na Praha - Trapani v příštím roce a všechny termíny jsou vyprodané. Je to možné, nebo Ryan pozastavil prodeje?

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od jencik »

Najhoršie to má snáď EZY, tam fakt len jeden kus ani malá taška z Duty Free nie, ale notebook v ruke je v pohode. Navyše v Prahe su aj nekorektni zamestnanci, keď CZ/PL/SK... cestujucich donútia vybraté kabelky narvat späť do kufrov, pričom cestujuci zo Západu to majú bez komentára. Napísal som im na to, že už s nimi vďaka tejto diskriminácii nepoletim, takze neviem, či tohto roku je to inak. U RYR som zažil podobne, pustili všetko aj veľký nadrozmerné, čo som tiež nepovažoval za férové, víťazi u mna Transavia, merali a kto sa nevopchal, ten mohol gate check zadara alebo na palubu za poplatok, skoda, že linku do RTM zrušili.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Trapani

Příspěvek od JackBrno »

Busman píše:Koukám na Praha - Trapani v příštím roce a všechny termíny jsou vyprodané. Je to možné, nebo Ryan pozastavil prodeje?

Vyprodané to určitě není, spíš to ještě nepustili.

RadekB
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 361
Registrován: 08. 03. 2010, 12:19
Oblíbené typy letadel: A350, A380, B747
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od RadekB »

jencik píše:Najhoršie to má snáď EZY, tam fakt len jeden kus ani malá taška z Duty Free nie, ale notebook v ruke je v pohode. Navyše v Prahe su aj nekorektni zamestnanci, keď CZ/PL/SK... cestujucich donútia vybraté kabelky narvat späť do kufrov, pričom cestujuci zo Západu to majú bez komentára. Napísal som im na to, že už s nimi vďaka tejto diskriminácii nepoletim, takze neviem, či tohto roku je to inak. U RYR som zažil podobne, pustili všetko aj veľký nadrozmerné, čo som tiež nepovažoval za férové, víťazi u mna Transavia, merali a kto sa nevopchal, ten mohol gate check zadara alebo na palubu za poplatok, skoda, že linku do RTM zrušili.


Transavka mě taky mile překvapila co se týče odbavení zavazadla zdarma a obecně jejich přístupu. Rotterdamu je škoda, ale EIN se taky ještě dá 8)

Busman
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 17. 02. 2010, 18:04
Stav: Offline

Re: RE: Trapani

Příspěvek od Busman »

JackBrno píše:
Busman píše:Koukám na Praha - Trapani v příštím roce a všechny termíny jsou vyprodané. Je to možné, nebo Ryan pozastavil prodeje?

Vyprodané to určitě není, spíš to ještě nepustili.


Když to v srpnu ohlásili, tak prodej šel, ještě v září. Teď tam není nic. No nic, stejně mi přijde blbý si letenky kupovat rok dopředu...

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

To je možné, ale rozhodně je nesmysl, že by to bylo teď už všechno vyprodané. Z nějakého důvodu prostě teď nechtějí prodávat.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od micaello »

jencik píše:Najhoršie to má snáď EZY, tam fakt len jeden kus ani malá taška z Duty Free nie, ale notebook v ruke je v pohode. Navyše v Prahe su aj nekorektni zamestnanci, keď CZ/PL/SK... cestujucich donútia vybraté kabelky narvat späť do kufrov, pričom cestujuci zo Západu to majú bez komentára. Napísal som im na to, že už s nimi vďaka tejto diskriminácii nepoletim, takze neviem, či tohto roku je to inak. U RYR som zažil podobne, pustili všetko aj veľký nadrozmerné, čo som tiež nepovažoval za férové, víťazi u mna Transavia, merali a kto sa nevopchal, ten mohol gate check zadara alebo na palubu za poplatok, skoda, že linku do RTM zrušili.

To jako vážně? Zvláštní, mě už několikrát pustili normálně s cabbin baggage kufrem a k tomu pláťenou taškou, podruhé s velkou papírovou nákupní taškou z butiku (ne z druty free) a jednou i s batohem. Nikdy jsem nezažil u EZY sebemenší problém, stejně jako u Ryanu.

Cavyky dělali vždy a jen u Wizzu.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od jencik »

Asi to bude záležať od ľudí, čo kontroluju, no ja som to zažil na FCO AMS PRG aj LON, že ľudí aj vyhodili z fronty, pokiaľ sa nezbalili do jedného. Samozrejme potom ľuďom ešte gate check oval tie batožiny, takze opat notas vonku a na FCO to nepoteší, keď človek čaká ďalšiu hodinu na kufor.

invisible4
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 27. 08. 2010, 21:42
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od invisible4 »

JackBrno píše:To je možné, ale rozhodně je nesmysl, že by to bylo teď už všechno vyprodané. Z nějakého důvodu prostě teď nechtějí prodávat.


Tak doufám, že prodej opravdu jen pozastavili. Letenky už mám, tak bych byl nerad, kdyby nám zrušili lety... :(

Busman
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 17. 02. 2010, 18:04
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Busman »

invisible4 píše:
JackBrno píše:To je možné, ale rozhodně je nesmysl, že by to bylo teď už všechno vyprodané. Z nějakého důvodu prostě teď nechtějí prodávat.


Tak doufám, že prodej opravdu jen pozastavili. Letenky už mám, tak bych byl nerad, kdyby nám zrušili lety... :(


Nejdřív jsem si říkal, jestli kapacitu neskoupily cestovky (i když to je asi u Ryana blbost), ale z Blavy je Trapani taky bloklé...

invisible4
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 27. 08. 2010, 21:42
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od invisible4 »

Busman píše:
invisible4 píše:
JackBrno píše:To je možné, ale rozhodně je nesmysl, že by to bylo teď už všechno vyprodané. Z nějakého důvodu prostě teď nechtějí prodávat.


Tak doufám, že prodej opravdu jen pozastavili. Letenky už mám, tak bych byl nerad, kdyby nám zrušili lety... :(


Nejdřív jsem si říkal, jestli kapacitu neskoupily cestovky (i když to je asi u Ryana blbost), ale z Blavy je Trapani taky bloklé...


Ještě mě napadá, jestli to nemá nějakou spojitost s vojákama na Trapani.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Marty-t »

Tak ještě to může souviset se zprávou, že Ryanair má příští rok dostat 50 letadel a hledá 3000 nových lidí - viz. originál na https://www.austrianwings.info/2016/10/ ... tarbeiter/


Odpovědět