Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od rpet »

RAdek píše:Já bych si tipnul, že nějaké omezení může mít UK. Tedy ne letecká společnost, ale celníci v Anglii. Že by někomu na příletu z Brna ale otevřeli kufr a zkoumali obsah je asi málo pravděpodobné.

zadny omezeni se nekonaj. naposledy mi vyvratili viko kufru, kdyz jsem prevazel asi 30 tub eferalganu. ale kdyz zjistili, ze to neobsahuje drogy, nybrz jen neskodny paracetamol (ovsem ve vrazedny davce :lol: ), tak to nechali byt. zamek mi nevratili... :thumbdown:


rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od rpet »

pavelpmi píše:No, vyhnout... Cestující poplatek zaplatí a pak mu Ryanair na těch 6 liber dá voucher. :crazy:

zadnej voucher se nekona - po vybrani platby Mastercard prepaid to hezky vynuluje poplatek za platbu kartou. muj cvivcnej booking tak vysel v segmentu STN - BRQ na £25.30 , s normalni kreditkou, nebo visa debit kartou na £31.30 ...

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od rpet »

PDan píše:Ad transakcni poplatek viz vyse, vi nekdo jestli se to vztahuje na odlety z Velke Britanie, nebo kdyz si budu s britskou adresou kupovat jakoukoliv letenku i mimo GB ? Potazmo Cechum s wirecard bude treba jednosmerka Stansted - Brno zpoplatnena ci nikoliv :?:


no, me se zdalo, ze to funguje na zaklade IP adresy, protoze kdyz jsem to zkousel, tak jsem tam zadny udaje - krom jmena - nedaval (to preci nebudu vyplnovat cely jak pako, kdyz stejne s nima nikam nepoletim, zejo...), a jak pisu o kus vys, proste mi to odecetlo £6 za MC prepaid. takze ted uz jen zkousejte, co udela rezervace z jiny IP adresy mimo UK... 8)

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od pavelpmi »

rpet píše:zadnej voucher se nekona - po vybrani platby Mastercard prepaid to hezky vynuluje poplatek za platbu kartou. muj cvivcnej booking tak vysel v segmentu STN - BRQ na £25.30 , s normalni kreditkou, nebo visa debit kartou na £31.30 ...

No jestli to není tím, že to ještě neplatí.
Ryanair píše:All UK bookings made with any other UK MasterCard prepaid card will attract Ryanair’s £6 admin fee from 1st November 2011 onwards.

Ryanair píše:The card purchase fee of £6 will be reimbursed to Ryanair passengers since each cardholder will receive a £6 Ryanair travel voucher.

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od rpet »

hm, pravda, plati to az od 4. rijna... to jsem nezachytil. mea culpa.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

mousa píše:Zdravím, poletíme poprvé, s Ryanair z Brna do Londýna. Chci se zeptat jestli můžu mít v odbaveném zavazadle uzeniny a alkohol, popřípadě i jiné jídlo? Díky.


S bezpečnostními předpisy problém není, takže žádnou souvislost s Ryanairem to nemá, ale některé státy dělají dost velké obstrukce s potravinami obecně kvůli veterinárním záležitostem. Problémy nejsou s továrně balenými potravinami. Ale domácí produkty ti teoreticky pustit nemusí, pokud si jich všimnou, i když je to nepravděpodobné.

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od The810 »

RAdek píše:Já bych si tipnul, že nějaké omezení může mít UK. Tedy ne letecká společnost, ale celníci v Anglii. Že by někomu na příletu z Brna ale otevřeli kufr a zkoumali obsah je asi málo pravděpodobné.


Colnici v Anglicku? Nebavime sa len tak nahodou o intra-EU lete? :) To ze nie su v Schengene este neznamena ze tam nie je volny pohyb tovaru. Nahodne ta skontrolovat mozu, ale jedlo ti imho zobrat nemozu. S najvacsiou pravdepodobnostou ale colnika ani neuvidis, pojdes len na imigracne.

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od rpet »

The810 píše:Colnici v Anglicku?


co je na celnicich v GB tak divnyho?? meli by patrit pod urad jejiho velicenstva R&C - tedy HMRC ( http://www.hmrc.gov.uk/index.htm ). a i kdyz nejsou na letisti videt, jsou tam. :wink:

The810 píše:Nebavime sa len tak nahodou o intra-EU lete? :)


ale jo, bavime. coz o vsem neznamena, ze muzes letecky do UK privezt cokoliv a kdykoliv - nemuzes. a jako vsude jinde zalezi na konkretnim urednikovi, kdy mu rupne v bedne a otevre ti kufr jen proto, ze na rentgenu videl neco, co se mu proste nezda. tecka. a ty budes ten posledni, kdo s tim muze neco udelat.

The810 píše:To ze nie su v Schengene este neznamena ze tam nie je volny pohyb tovaru. Nahodne ta skontrolovat mozu, ale jedlo ti imho zobrat nemozu. S najvacsiou pravdepodobnostou ale colnika ani neuvidis, pojdes len na imigracne.


hele, GB je strasne zvlastni zeme, plna strasne zvlastnich lidi, ktery delaj obcas uplne divny veci. priklad: kdyz jedu do cr autem, tak v belgii klidne koupim pet kartonu cigaret a hura domu (do cr). a vubec, ale vubec neresim, jestli me za ctyri - pet hodin zastavi nekdo nekde v nemecku (a bude se ptat, proc mam tolik cigaret...). ovsem na zpatecni ceste obcas trpim, jestli ty TRI kartony fakt nejsou moc, a nemel bych to zredukovat na JEDEN... proste celnici v GB jsou strasne nevypocitatelny.

a jestli chces argumentovat zakonama o pohybu zbozi v ramci EU, pak ti muzu dat seznam lidi, kteri se presne timto ridili (a ja budu na prvnim miste toho seznamu), a bylo jim to kulovy platny.

proste GB je svet sam pro sebe - neprozijes, nepochopis.

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od The810 »

Na colniciach v GB nie je nic divne, ale za beznych okolnosti sa ta vobec nebudu tykat ak budes mat zelenu vysacku (a dobrovolne nieco nedeklarujes). Nahodne ta zastavit mozu, ale to je brutalne malo pravdepodobne.

Co sa cigariet tyka, to je jedna z mala veci na ktoru sa volny pohyb nevztahuje, preto je uplne v poriadke ak ta s nimi nepustili do GB, alebo kdekolvek inde.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od pavelpmi »

rpet píše:hele, GB je strasne zvlastni zeme

Nemají tam asi paracetamol. :think:

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od rpet »

The810 píše:Co sa cigariet tyka, to je jedna z mala veci na ktoru sa volny pohyb nevztahuje, preto je uplne v poriadke ak ta s nimi nepustili do GB, alebo kdekolvek inde.

no, ale mozna si nepochopil, proc jsem zvyraznil zrovna TRI kartony a JEDEN karton... pak by ti doslo, ze argumentujes nesmyslne.

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od rpet »

pavelpmi píše:
rpet píše:hele, GB je strasne zvlastni zeme

Nemají tam asi paracetamol. :think:
:mrgreen: polsys, pavle :mrgreen: mam v cr na baraku takovou kulnu a v ni jistej druh naradi - rejc tomu rikame... :mrgreen: ze bych ti jedel koupil, by se ti lepe rylo :mrgreen:

a ted jinak. jasne, ze maj v britanii lecebny prostredky s paracetamolem, jeden z nejucinejsich je rozpustnej beechamps. bohuzel, to, ze je nejucinejsi po britsku, jeste neznamena, ze neexistujou lepsi. a francouzkej eferalgan je fakt bomba, ktera te pri spravny aplikaci behem tri dni dostane z chripky - osobne vyzkouseno, nekolikrat. a ja proste nemam duveru v britsky zdravotnicky system NHS. i muj lekar v cr mi poradil, ze v pripade vaznejsich potizi, ktere by jeste snesly cestu do cr, je fakt lepsi sednout a letet, nez se sverit do pece systemu, o kterem lze rici, ze je to vlastne zazrak: ze NHS vubec jeste existuje. a to nemluvim o lekarich obecne, to je zverstvo, opravdu...

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

The810 píše:...Co sa cigariet tyka, to je jedna z mala veci na ktoru sa volny pohyb nevztahuje, preto je uplne v poriadke ak ta s nimi nepustili do GB, alebo kdekolvek inde.


A druhá z věcí jsou potraviny :-) Každý stát může mít v rámci vlastních veterinárních a potravinářských předpisů omezeno, které potraviny je zakázáno přivážet (obvykle právě ty, které nejsou továrně balené a tedy kde není záruka dodržení norem) a to bez ohledu na členství v EU.

EDIT ADMIN: Další diskuse o potravinách přesunuta do "kulinářského" vlákna - viewtopic.php?f=36&t=5143&p=147363#p147363

mousa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 15. 09. 2011, 17:21
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od mousa »

Díky všem za rady - snad doletíme v pohodě :) .

paprtala
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 22. 09. 2011, 10:40
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od paprtala »

Zdá se Vám normální, že ať už v Gironě nebo v Bratislavě stojí na letišti Boeing 737 16 minut(!) a letí nazpět??
(To se kapitán a letušky nestihnou ani pořádně vycvrkat a letí se nazpět...To už ty piloty ani nemůže bavit)
A co hlavně: Je to bezpečné?
(Jsem tu nový, tak promiňte můj (zřejmě) hloupý dotaz).


Odpovědět