Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Lkprak »

Lkprak píše:
Mat píše:Bohužel nová destinace žádná. Kdy bude konečně nějaký Středomoří?



Nové destinace snad ještě přibudou. Když se podíváte na letový řád, jež byl dnes zveřejněn zde na Airways,je tam u jednoho stroje "díra" od 11:10 (dle údajů na airlinetoute.net) do 14:20. Buď letadlo nechají tu dobu uprostřed dne spát, nebo tam vecpou nějakou kratší linku. V reálu to vychází na nějaký spoj s cestovní dobou okolo jedné hodiny z Prahy. Že by návrat Brém? Nebo nějaké jiné západní Německo? Nebo to fakt nechají v té Praze stát:-(

Čistě teoreticky by mohli přidat ještě nějakou linku před desátou večer po návratu z CRL, ale to už je asi utopie.


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od pepa007 »

Lkprak píše:
Lkprak píše:
Mat píše:Bohužel nová destinace žádná. Kdy bude konečně nějaký Středomoří?



Nové destinace snad ještě přibudou. Když se podíváte na letový řád, jež byl dnes zveřejněn zde na Airways,je tam u jednoho stroje "díra" od 10:55 do 14:20. Buď letadlo nechají tu dobu uprostřed dne spát, nebo tam vecpou nějakou kratší linku. V reálu to vychází na nějaký spoj s cestovní dobou okolo jedné hodiny z Prahy. Že by návrat Brém? Nebo nějaké jiné západní Německo? Nebo to fakt nechají v té Praze stát:-(

Čistě teoreticky by mohli přidat ještě nějakou linku před desátou večer po návratu z CRL, ale to už je asi utopie.


hodinu z prahy? že by berlín, mnichov nebo hahn?

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Robert »

pepa007 píše:
Lkprak píše:Nové destinace snad ještě přibudou. Když se podíváte na letový řád, jež byl dnes zveřejněn zde na Airways,je tam u jednoho stroje "díra" od 10:55 do 14:20. Buď letadlo nechají tu dobu uprostřed dne spát, nebo tam vecpou nějakou kratší linku. V reálu to vychází na nějaký spoj s cestovní dobou okolo jedné hodiny z Prahy. Že by návrat Brém? Nebo nějaké jiné západní Německo? Nebo to fakt nechají v té Praze stát:-(

Čistě teoreticky by mohli přidat ještě nějakou linku před desátou večer po návratu z CRL, ale to už je asi utopie.


hodinu z prahy? že by berlín, mnichov nebo hahn?


Berlín je podle mě vzhledem k dobrému dopravnímu spojení nesmysl. V minulosti to chtěl létat easyjet, bylo to snad i v prodeji, ale nakonec to nezačalo létat.

majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od majkl666 »

Je to na knap ten čas, HHN neotočí a Mnichov je blbost stejně jako Berlín, takže to zicher bude OSR a konkurence pro RJ, LE =))

mex
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 15. 08. 2008, 20:32
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od mex »

Letak budou jeste nekolikrat prekopavat takze tezko aktualne usuzovat - stejna situace byla i treba v SXF nebo BTS, oznami bazi, presunou lety aby vychazely na bazovana letadla a s pribyvajicimi destinacemi se zase bude upravovat...


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od persona »

majkl666 píše:Je to na knap ten čas, HHN neotočí a Mnichov je blbost stejně jako Berlín, takže to zicher bude OSR a konkurence pro RJ, LE =))


Skvělý nápad :-)

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od alesesl »

Muj tip je CPH nebo CGN.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Robert »

Ještě jedna věc k nové základně. Přijde mi zajímavé, že o tom není jediná zmínka na iDnesu.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Marty-t »

tak ja si zkusim take tipnout...

nejpravdepodobnejsi vidim oblast sirsiho Poryni - jedno z techto mest: bud CGN,DTM nebo EIN pripadne HHN
jako druhou oblast bych videl mesta na francouzsko nemeckych hranicich: FKB, SXB nebo STR

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Airbus380 »

Do té dopolední mezery opravdu nic nevmáčknou, museli by se totiž vejít DO hodiny. GDN, HHN, BRE, CPH, to je všechno nad limit a pokud neplánují nějakou úchylárnu typu SXF nebo BTS, tak jim buď nezbyde nic jiného, než posunout ranní odlet do STN o pár desítek minut dřív, anebo nechat stát letadlo ladem.

Úplné překopání leťáku by při zachování stejných destinací moc nepomohlo, pořád by to vyšlo jen na daný počet frekvencí. Takže můj tip je posunutí ranního STN dejme tomu na 06:00 nebo 06:15 a vmáčknutí dopoledne nějakých dvou kratších linek (protože nevidím žádnou kratší linku, která by měla potenciál denní frekvence). Můj tip je HHN a další frekvence do CRL. Nezahazoval bych ale ani tu CPH, dokázal bych si představit NRN, ale možná i WMI nebo ten GDN, i když tam bych hodně pochyboval. Anebo TSF a odchod Wizzu z PRG, který je stejně na spadnutí od doby, co tu Wizz máme.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Robert »

A proč by to nemohlo být něco východní směrem? Napadá mě Varšava nebo Budapešť.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Lkprak »

Robert píše:A proč by to nemohlo být něco východní směrem? Napadá mě Varšava nebo Budapešť.


Asi hlavně proto, že podobné pokusy už tu v minulosti byly a skončily naprostým fiaskem.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Lkprak »

Airbus380 píše:Do té dopolední mezery opravdu nic nevmáčknou, museli by se totiž vejít DO hodiny. GDN, HHN, BRE, CPH, to je všechno nad limit a pokud neplánují nějakou úchylárnu typu SXF nebo BTS, tak jim buď nezbyde nic jiného, než posunout ranní odlet do STN o pár desítek minut dřív, anebo nechat stát letadlo ladem.

Úplné překopání leťáku by při zachování stejných destinací moc nepomohlo, pořád by to vyšlo jen na daný počet frekvencí. Takže můj tip je posunutí ranního STN dejme tomu na 06:00 nebo 06:15 a vmáčknutí dopoledne nějakých dvou kratších linek (protože nevidím žádnou kratší linku, která by měla potenciál denní frekvence). Můj tip je HHN a další frekvence do CRL. Nezahazoval bych ale ani tu CPH, dokázal bych si představit NRN, ale možná i WMI nebo ten GDN, i když tam bych hodně pochyboval. Anebo TSF a odchod Wizzu z PRG, který je stejně na spadnutí od doby, co tu Wizz máme.


Ono pokud se ten ranní let do CIA uspíšil o hodinu a odlétal by z Prahy už kolem šesté (což by podle mně bylo pro cestující akceptovatelné, ostatně Wizzair má první lety z Prahy také v podobný čas) a ty další lety toho stroje (BGY a STN) zase o hodinu odsunuly (tj. přílet večer ze STN kolem půl dvanácté), dal by se do té mezery dát let, jež by mohl trvat max. dvě hodiny. To už se nám otevírá široký rádius, v podstatě všemi směry.
Nevím jak ostatním, ale mně ty oběhy zatím vychází takhle:

stn2.png
stn2.png (5.82 KiB) Zobrazeno 3787 x


.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Robert »

Lkprak píše:
Robert píše:A proč by to nemohlo být něco východní směrem? Napadá mě Varšava nebo Budapešť.


Asi hlavně proto, že podobné pokusy už tu v minulosti byly a skončily naprostým fiaskem.


Nevím, že by někdy v minulosti létal nějaký low-cost z Prahy do Varšavy nebo Budapešti.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Lkprak »

Robert píše:
Lkprak píše:
Robert píše:A proč by to nemohlo být něco východní směrem? Napadá mě Varšava nebo Budapešť.


Asi hlavně proto, že podobné pokusy už tu v minulosti byly a skončily naprostým fiaskem.


Nevím, že by někdy v minulosti létal nějaký low-cost z Prahy do Varšavy nebo Budapešti.


Do Varšavy již zapomenutý a neexistující Centralwings (nebo jak se to jmenovalo), do Budapešti pak ve svých začátcích Wizzair. Ta Varšava nějakou dobu fungovala, ten Budapešť měl pak doslova jepičí život (linka skončila po několika týdnech).


Odpovědět