Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od dejavu »

Aniž bych s tím měl osobní zkušenosti, tak vedle na akčních letenkách je celé vlákno věnované nákupu levnějších letenek Ryanairu. Předpokládám, že se dá ušetřit při platbě nějakou konkrétní platební kartou, přes kterou je na konkrétním webu nějaká sleva. Takže sleva jde od třetí strany. Obvykle to jsou však z mého pohledu neobvyklé platební karty.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

prodejce píše:Toho prodejce neznám, ale klasicky po kliknutí na "Flug buchen" se cena znovu od začátku vyhledá a upraví dle aktuálního stavu.... pojmenoval bych to asi jako "Kiwi efekt". Musíte rozlišovat mezi prodejci, kteří cenu skutečně zobrazují on-line a prodejci, kteří zobrazují nějaký svůj cache. A vůbec, tyhle kiwi efekty máte z toho, že zbytečně moc hledáte. Zopakuji proto raději své staré, ale stále beze zbytku platné životní moudro: žádná tajná dosud neobjevená studnice levnějších letenek neexistuje. To se můžete uhledat klidně až k smrti, ale prostě NE, ne a ne.
Pěkně napsáno :) Ano, nikdo není schopen prodávat letenky tak výrazně levněji, než sama aerolinka, aby těch pár ušetřených korun stálo za možné problémy :)

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od bugr »

já jsem psal o ceně v neděli kdy pro proklikání byla cena nižší, procentuálně to vyšlo skoro 20%.
tečka.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

bugr píše:já jsem psal o ceně v neděli kdy pro proklikání byla cena nižší, procentuálně to vyšlo skoro 20%.
tečka.
Teď jde o to, jestli to bylo 20% z 500kč nebo z 5000kč :) Pokud by to bylo na principu nižšího poplatku za kartu, tak se to procentuálně výše projeví pouze u těch nejlevnějších tarifů, ale v absolutní výši to stejně smysl moc nemá, u dražších tarifů už vůbec ne. Jinak mě nenapadá, kde jinde by mohl ten přeprodejce vyrobit tu slevu a současně na tom ještě sám něco vydělat.

Adam96
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 16. 06. 2017, 23:17
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Adam96 »

Ale vzdyt to tu uz bylo zmineno. Je obecne zname, ze (nejen) Ryanair prodava za nejnizsi tarify jen par sedacek. Nekdo proste letenky na ty levne sedacky vykoupil, nabehly do prodeje drazsi sedacky, ale prodejce, v tomto pripade tedy ten flugladen.de, v jeho systemu jeste cenu neaktualizoval. Nekteri toto zjisti pri proklikani se ke konecne platbe, nekteri ne. Otazka pak, jestli by tento nakup prosel, nebo by prisel omluvny e-mail.


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od bugr »

Mám menší problém, mám letenky z VIE s Lauda motion, platil jsem sedačky, mám to potvrzený v mailu a při čekinu mi to ukazuje jen sedadlo mojí ženy a moje ne. Moje sedačka na plánu letadla vůbec není, je tam jen šedivý místo :) asi nějakej bug.

Dá se do FR někam napsat aby se na to koukli?
jo jěště prin screen, normálně moje sedadlo 24F chybí úplně a chybí mi i 4 EURa co jsem platil
Obrázek

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Nemec »

bugr píše:Mám menší problém, mám letenky z VIE s Lauda motion, platil jsem sedačky, mám to potvrzený v mailu a při čekinu mi to ukazuje jen sedadlo mojí ženy a moje ne. Moje sedačka na plánu letadla vůbec není, je tam jen šedivý místo :) asi nějakej bug.

Dá se do FR někam napsat aby se na to koukli?
jo jěště prin screen, normálně moje sedadlo 24F chybí úplně a chybí mi i 4 EURa co jsem platil
Obrázek


Neleti A321? Tam jsou totiz v tyhle rade jen dve sedacky. Zkusil bych ten jejich online chat, mne tam problem vyresili (byt s cekanim)

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od bugr »

ten online chat dával jenom nějaký všeobecný odpovědi tak jsem zkusil mail, je to za týden tak snad odpoví.
každopádně jsem se radši nečekoval.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od bugr »

ten online chat dával jenom nějaký všeobecný odpovědi tak jsem zkusil mail, je to za týden tak snad odpoví.
každopádně jsem se radši nečekoval.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od RAdek »

Stalo se nám s Lauda Motion, že jsme přišli s vytištěnými boardingpass na gate a přestože jsme měli zaplacené sedačky, tak nám řekli, že ty sedadla v letadle nejsou - změna typu letadla, asi. Ve Vídni nám to přetiskli v gate, na Malorce nás pustili do letadla s tím, ať si to vyřešíme tam. Naštěstí bylo volno, ale byly jsme rozestrkaní po celém letadle. Stalo se to loni v červnu.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od bugr »

koukám to vypadá fakt na změnu.
ale jsou to kreténi, když si člověk zaplatí místa vedle sebe tak to potom jaksi ztrácí význam.
a to jsem je nedávno chválil jak se mi ten systém líbí

EDIT: tak mi to po čatu opravil jenže mě dal do uličky. chci si to při čekinu přehodit, ukazuje cenu 0.08EUR a když to dokliknu tak to po mě chce 4EUR, to jsou fakt k****i

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od loupeznik »

Jo, 24 A,F v A321 nejsou, resp. 24F je jumpseat. U Laudamotion je nejlepší objednat řadu 25. Pokud dojde k změně typu na 321, má člověk exit row bez příplatku. :D

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od bugr »

Já bych tam i zůstal ale nejsem si jistej jak je to tam s okýnkama. A přec ejen let na RHO je pěknej vyhlídkáč tak jsem to přesunul na 29A B. Nakonec mi účtovali rozdíl 0,16EUR, podle mě docela demence, na tom prodělaj na poplatkách.

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Mailand »

Letěl jsem na 26E v neděli a můžu ti říct, že okno na 24 ani 25 není. Co můžu doporučit je ovšem sedadlo 26A, jackpot v podobě královského legroomu a okénka.

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Mat »

Chtěl bych se zeptat, má tady někdo zkušenost s půjčením auta přes Ryanair? Je něco, na co by si měl člověk dát pozor? A jak mám chápat, že karty MasterCard a Visa se nepřijímají debetní ani předplacené? Je to tak u naprosto všech půjčoven. To jako opravdu nebude fungovat normální karta, kterou vydává většina českých bank?


Odpovědět