Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od HonzaLB »

persona píše:Když jsem viděl článek Honzy Sůry o cenách prémiové třídy Leo Express na trase Praha - Ostrava, překvapilo mě to. Ale pohled na aktuální ceny Jančurových autobusů Brno - Londýn - Brno mě skutečně šokoval.

Aa.jpg


Před 10 dny jsem koupil jednosměrku Brno - Stansted za 259 Kč (na zítřek 24. 12.) a o dva dny později Stansted - Brno za 12.99 GBP (na 27. 12.)

Chápu, že jsou Vánoce ale...

Je to fakt za jednu osobu? já vidím na 29.12. z Londýna 1968 Kč a jelikož se mě před několika dny snažil někdo vysvětlit, že RJ je předražený printscreenem z rezervačního systému, kde zaškrtl pět osob, tak se mi ten údaj úplně nezdá:-)


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Fabo »

HonzaLB píše:
persona píše:Když jsem viděl článek Honzy Sůry o cenách prémiové třídy Leo Express na trase Praha - Ostrava, překvapilo mě to. Ale pohled na aktuální ceny Jančurových autobusů Brno - Londýn - Brno mě skutečně šokoval.

Aa.jpg


Před 10 dny jsem koupil jednosměrku Brno - Stansted za 259 Kč (na zítřek 24. 12.) a o dva dny později Stansted - Brno za 12.99 GBP (na 27. 12.)

Chápu, že jsou Vánoce ale...

Je to fakt za jednu osobu? já vidím na 29.12. z Londýna 1968 Kč a jelikož se mě před několika dny snažil někdo vysvětlit, že RJ je předražený printscreenem z rezervačního systému, kde zaškrtl pět osob, tak se mi ten údaj úplně nezdá:-)


Zjevne je to ten samy screen, taky tam vidim 5 osob.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Airbus380 »

Fabo: Na tom screenu od Persony? Já tam tedy vidím 2 osoby, viz "Vybrané 2 jízdenky v ceně 16 990 Kč". Ta zelená pětka neznamená počet osob, ale počet volných míst v daném spoji. Nejspíš ta cena ale byla opravdu jen nějaký bug.

H_K
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 10. 12. 2016, 19:15
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od H_K »

Ne, jsou tam dvě jízdenky, každá pro 5 lidí. Jděte na regiojet.cz na mobilu, bookněte si 5 lidí Amsterdam - Brno, dejte jízdenku do košíku - pak tam uvidíte přesně tohle, včetně ceny. Po novém roce je to zase trochu levnější, kolem vánoc to může být až +50%.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od persona »

Děkuji všem za přezkoumání snímku obrazovky. Jsem nakloněn souhlasit s Airbus 380, že to mohla být nějaká dočasná technická chyba, protože jsem se na to díval druhý den odpoledne a cena už byla okolo 2 tis. Kč za jednosměrku. A jsem si téměř jistý, že jsem vybral jízdenku tam i zpět nebo i jednosměrku pro jednoho. Proč bych vybíral pro 5 osob? Ale mohu se samozřejmě mýlit nebo ukliknout (resp. omylem přejet na táhlu na displeji) a pokud to tak je, omlouvám se za zbytečný rozruch.

Let na STN na Štědrý den (11.35 start) byl moc příjemný; před uzavřením kabiny jsem zaslechl informaci 72 dospělých a 5 dětí a v letadle měl skoro každý pro sebe vlastní trojici sedaček. A přistáli jsme o 25 minut dřív, jenže skoro 50 minut (nejdéle co pamatuji) jsme zkysli na kontrole občanek a se štěstím jsem stihl autobus do města. Dnes ve 14.25 to už bylo horší. Až na 10 nebo 12 míst kompletně plno a spousta rozběhaných dětí, ale dost pomohly žluté pěnové špunty 3M, které jsem na krátkém letu uplatnil poprvé a dobře udělal. Rómský mladík uprostřed naší trojsedačky měl poněkud ostré lokty a v duchu jsem blahořečil staršímu pánovi vedle něj napravo, který fikaně nabídl mladíkovi uprostřed přesazení k jeho tetě přes uličku a přisvědčil na dotaz zda "se to smí". :-) Místo něj k nám doprostřed přišla jeho extrémně útlounká dvacetiletá vnučka, od jejichž rukou zbývalo ještě tak 15 čísel, takže jsem nemohl být šťastnější. Dědeček celou cestu bez chrápání spal a slečna poslouchala hudbu na sluchátka tak ohleduplně, že jsem nezaslechl ani tón. Někdy stačí málo ke štěstí. :-) A let byl klidný jak v bavlnce, prakticky nehybné letadlo.

Pokud počítám správně, byl to můj třicátý let BRQ - STN, z toho cca 25 nebo 26 dokončená zpátečka na této trase (párkrát jsem přeletěl "nazpět z Londýna do Benátek nebo Bergama a jednou zpátečku z Prahy), celkově 31. návštěva Londýna od května 2007, čtvrté Vánoce v britském hlavním městě (letos hlavně nová architektura v City, město opravdu přidává jednu výškovou budovu za druhou a hodně jsem se za jasného dne kochal The Walkie Talkie, The Scalpel, Gherkinem, The Cheesegrater nebo The Shard) a Londinium mě zase chytlo za srdce a už se těším na další pobyt. :-)

Detaily pravděpodobně za 14 dní v pondělí v cestopisu spolu s dojmy z šesté návštěvy Varšavy.

A ještě něco: při čekání na konci nástupní fronty u letadla jsem viděl jak na dlani start Emirates. Třeba bude mít Stansted za pár let víc zajímavých dálkovek. Článeček k tomuto zde: https://www.anna.aero/2019/11/07/london ... here-next/

Když jsem viděl pár s visačkou DXB na kufru, chvíli trvalo než mi to docvaklo, co dělají na Stanstedu. A také nepamatuji, že bych někdy ze STN do Brna odlétal z nižšího gatu než 40 (hezky pěšky doprava až na konec a často i z té plechové boudy/přístavby na nářadí). Už jsem tam byl nachystaný u eskalátorů směrem do pravého ramene terminálu až vyvěsí číslo brány a ejhle, ono to byla dnes 33 a cesta vláčkem na zastávku č. 2.


beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od beardie »

to pasove sa da casto vyriesit pouzitim pasu a automatickych bran

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od RadekFM »

Neví někdo jak je to když mi po rezervaci posunuli časy odletu ? Mám koupenou VIE-LIS a posunuli to víc jak o hodinu, přílet zpátky do VIE měl být v 22:50, teď je v 01:00. Vše se mi nabouralo, měl jsem návazné spoje a teď to nepasuje.Dá se vyžádat zrušení letu?

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Marty-t »

RadekFM píše:Neví někdo jak je to když mi po rezervaci posunuli časy odletu ? Mám koupenou VIE-LIS a posunuli to víc jak o hodinu, přílet zpátky do VIE měl být v 22:50, teď je v 01:00. Vše se mi nabouralo, měl jsem návazné spoje a teď to nepasuje.Dá se vyžádat zrušení letu?


Přesně tohle jsem neúspěšně s Ryanem řešil před cca rokem a půl. Koupil jsem si experimentálně dvě letenky bez garance přestupu na neděli večer - z Brna do Bergáma a pak z Bergáma do Frankfurtu. Obě za pusu ala 20 EUR. V Bergámu ideální mezera mezi příletem a odletem 2,5 hod. Pak ale posunuli brněnský odlet o 2 hodiny později a nic jsem s nimi nepořídil. Ani vratku za první posunutý let. Prý u změny směrem k pozdějšímu odletu do 3 hodin po původním, pokud je změna oznámená víc jak 14 dnů předem - tak ji mohou beztrestně udělat a cestující nemá na vrácení peněz za letenku kterou nevyužije nárok. Vzhledem k tehdejší minimální částce za letenky by mne telefon a čas vyšel dráž, tak jsem mávl rukou a realizoval ztrátu. Ale možná, že jsem jen měl zůstat neoblomný, nevím... Možná někdo otrlejší poradí...

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od RadekFM »

Máš pravdu, je to přesně tak. Museli by to posunout o více jak 3 hodiny aby se dala letenka refundovat, jinak má člověk smůlu a musí se s tím vyrovnat. Dobré vědět a při návazných letech si nechávat hodně velké rezervy.

sv.i
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 78
Registrován: 14. 06. 2007, 19:58
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od sv.i »

chargeback - není poskytnutá služba,která byla nabízena v době zakoupení (čas odletu). Osobní zkušenost nemám, ale na jiných forech lze dohledat příspěvky lidí, co takhle uspěli, dokonce i v rámci pár minut.

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od RadekFM »

Pět minut co si přebookuju VIE-LIS, čtu tohle, mě snad j.bne :D
http://happyfly.cz/laudamotion-mozny-konec-ve-vidni/

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Robert »

RadekFM píše:Pět minut co si přebookuju VIE-LIS, čtu tohle, mě snad j.bne :D
http://happyfly.cz/laudamotion-mozny-konec-ve-vidni/


Bylo to minulý týden i tady na Airways - https://www.airways.cz/zprava/ryanair-r ... azi-laudy/

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Mat »

... všechny letištní sloty na letišti ve Vídni byly převedny pod společnost Ryanair...


Letadel i personálu bude dost, většinu linek nejspíš vezme Ryan pod sebe. Minimálně ty, co vydělávaly...

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 146
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Sau »

Mám u Ryanu dvě rezervace na ten samý let, jedna dělaná přímo přes web Ryanu, druhá ne. Teď změnili odlety o snad 7 hodin. Na tu rezervaci od Ryanu přišel mail kde si můžu kvůli tomu požádat o refund (což sem udělal). Na tu druhů rezervaci ale ne. Po přihlášení se do profilu na webu Ryanu tam obě dvě ty rezervace vidím, nevidím tam ale nikde možnost o refund skrz významnů změnu času letů. Je to tam někde šikovně schované, nebo mám smolíka?

PETR2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 07. 05. 2012, 14:08
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od PETR2 »

Máte někdo zkušenosti s postupem při vymáhání kompenzace za zpoždění? Jde mi taky o časovou osu, resp. před měsícem jsem vyplnil formulář online a samozřejmě, že po třiceti dnech nic. Vlastně jen potvrzení o přijetí a že do deseti dnů se ozvou..... Takže nyní se jim po těch třiceti dnech bez odezvy připomenu a předpokládám, že od nich bude následovat opět nic, takže co pak? Máte nějakou kouzelnou formulaci, která je zaktivizuje? Let byl z čr do španělska, díky.....


Odpovědět