Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
Hansb
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 342
Registrován: 19. 11. 2006, 16:29
Bydliště: BRQ/LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Hansb »

Já to u Ryanairu řešil přes firmu claimcloud.cz. Do třiceti dnů mi přišla žádost o číslo účtu kam maj poslat peníze. Naprostá spokojenost, sice si z toho vezmou třetinu, ale je to bez starostí.


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od MarcosFT »

PETR2 píše:
14. 09. 2020, 13:13
Máte někdo zkušenosti s postupem při vymáhání kompenzace za zpoždění? Jde mi taky o časovou osu, resp. před měsícem jsem vyplnil formulář online a samozřejmě, že po třiceti dnech nic. Vlastně jen potvrzení o přijetí a že do deseti dnů se ozvou..... Takže nyní se jim po těch třiceti dnech bez odezvy připomenu a předpokládám, že od nich bude následovat opět nic, takže co pak? Máte nějakou kouzelnou formulaci, která je zaktivizuje? Let byl z čr do španělska, díky.....
Pokud si seš jisté, že nárok máš, tak je bombarduj a bombarduj. Máš na to tři roky, jestli se nepletu. Do té doby se jednou ozvou..

ngb
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 171
Registrován: 14. 05. 2006, 21:14
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od ngb »

PETR2 píše:
14. 09. 2020, 13:13
Máte někdo zkušenosti s postupem při vymáhání kompenzace za zpoždění? Jde mi taky o časovou osu, resp. před měsícem jsem vyplnil formulář online a samozřejmě, že po třiceti dnech nic. Vlastně jen potvrzení o přijetí a že do deseti dnů se ozvou..... Takže nyní se jim po těch třiceti dnech bez odezvy připomenu a předpokládám, že od nich bude následovat opět nic, takže co pak? Máte nějakou kouzelnou formulaci, která je zaktivizuje? Let byl z čr do španělska, díky.....
Ja som mal meskanie 05/18, hned som zadal claim cez stranku, x urgencii email,telefon, chat... 12/18 som to dal pravnickej kancelarii ktora sa skusala dohodnut, cca 10/19 sme to dali na sud, 01/20 vyplatili kompenzaciu spolucestujucemu vramci tej istej ziadosti, mne dodnes stale nic. Podla mna maju z hladiska cashflow iba urcity budget ktory mesacne vyplacaju a aj ked su pripady kde vedia ze prehraju na sude (kedze spolucestujucim narok na kompenzaciu uznali a vyplatili) tak to natahuju tak dlho ako sa len da. A ocividne ani v case 2018-2019 kedy "bolo dobre" sa nepretrhli odpovedat v slubenych lehotach teraz cez koronu to moze byt duplom horsie.

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1027
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od PavelD »

Duben, zrušený let do BUD, přišel voucher - bez vyžádání.
Konec srpna, Orbán zavírá hranice, požádáno o refundaci.
15. 9. prachy připsány na kartu.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od outlier »

Nezkoušel jste teď někdo někdy nedávno přidat zavazadlo do už udělané rezervace? Nějak se nikde nedá vyčíst, o kolik by to bylo víc, než přímo při bookingu - a já teď ještě nevím, do kolika kg se vejdu.

Bývávalo to stejné nebo skoro stejné, ale jejich současné tarify na zavazadla se dost změnily, takže pochybuju, že to tak zůstalo.


procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od procvi »

outlier píše:
09. 04. 2021, 22:00
Nezkoušel jste teď někdo někdy nedávno přidat zavazadlo do už udělané rezervace? Nějak se nikde nedá vyčíst, o kolik by to bylo víc, než přímo při bookingu - a já teď ještě nevím, do kolika kg se vejdu.

Bývávalo to stejné nebo skoro stejné, ale jejich současné tarify na zavazadla se dost změnily, takže pochybuju, že to tak zůstalo.
No zarazilo mě, že i jen ta služba priority při rezervaci stojí 180,- Kč.. a po rezervaci je dokoupení možné za 600,- Kč :shock:

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od outlier »

Nj, business model - taška je dražší než letenka :) Ale je to už celé trochu překombinované, malá taška, velká taška... https://www.ryanair.com/ie/en/useful-in ... entre/fees

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od atr »

outlier píše:
12. 04. 2021, 22:03
Nj, business model - taška je dražší než letenka :) Ale je to už celé trochu překombinované, malá taška, velká taška... https://www.ryanair.com/ie/en/useful-in ... entre/fees
Ne to je "klasický" byznys model Ryanu. Pokud si vše cestující důkladně nenastuduje, tak se mu lehce může stát, že ho Ryan doslova "podojí". Stačí třeba jenom opomenout online checking, změna údajů, zavazadlo navíc. A takových chytáků tam je ještě víc. Mě jich pak až bylo skoro líto, jak se snažili ze mě vytáhnout nějaké to € a ono nic. Dokonce jsem náhodou přišel na systém, jak neplatit sedadla vedle sebe, a přesto sedět s velkou pravděpodobností spolu.

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od zbozivulekral »

atr píše:
12. 04. 2021, 22:21
Dokonce jsem náhodou přišel na systém, jak neplatit sedadla vedle sebe, a přesto sedět s velkou pravděpodobností spolu.
Pochlub se!

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od atr »

zbozivulekral píše:
13. 04. 2021, 09:16
atr píše:
12. 04. 2021, 22:21
Dokonce jsem náhodou přišel na systém, jak neplatit sedadla vedle sebe, a přesto sedět s velkou pravděpodobností spolu.
Pochlub se!
Trochu jsem to zveličil, ale prostě do mašiny jít poslední nebo předposlední a díky "informačnímu náskoku", který mám o proti již sedícím, neřešit kde mám sedět a rovnou si zabrat volnou trojsedačku. Samozřejmě nefunguje ve fullhouse.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od outlier »

A jak to teď je s boarding passy - někteří už mají přidělená čísla sedaček z rezervace a ti s Value letankami si vyberou něco ze zbytku volných?

Mauny
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 15. 01. 2018, 13:38
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Mauny »

Proč by na BP nebylo číslo sedačky? Atr si prostě sedne kam chce a kašle, co má na BP, to je ten jeho "systém" :)

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od outlier »

Tak blahé paměti u Ryanairu žádná čísla sedaček na boarding pasech nebyla a každý si mohl sednout, kam chtěl. Nevím, jestli z toho ještě něco nezbylo :)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Globik »

outlier píše:
15. 04. 2021, 21:43
Tak blahé paměti u Ryanairu žádná čísla sedaček na boarding pasech nebyla a každý si mohl sednout, kam chtěl. Nevím, jestli z toho ještě něco nezbylo :)
K čemu by to Ryanu bylo? Lidi by si masově neplatili seating a seděli by spolu. Takhle musíš zaplatit, aby vás systém schválně nerozházel po celé palubě.

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od atr »

Mauny píše:
15. 04. 2021, 17:33
Proč by na BP nebylo číslo sedačky? Atr si prostě sedne kam chce a kašle, co má na BP, to je ten jeho "systém" :)
V podstatě to je tak, ale díky tomu, že vím, že už nikdo další nepřijde, tak mám výhodu před ostatními "přesazovači", kteří v tu dobu jen mapují prázdné sedačky a "číhají" jestli už jsou všichni na palubě. Prostě to vypadá, že tam patřím a až poté vypukne přesazování. Takže pak sleduji ty, kteří si výtězně zabírají naše volné "sesle".

A to byl můj první let s Ryanem. Vyšlo mi to náhodou, protože se vždy snažím nastupovat mezi posledními, protože mě nebaví čekat ve frontě a pak sedět v mašině vedle fronty v uličce a mezi ukládáním "krámů" do binů okolo mě. Nevýhoda samozřejmě může být již dost plné ty biny, ale u volné 3 sedačky by nějaké to místo v binu ještě být mohlo.


Odpovědět