Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od dider »

Tem co by chteli vedet neco vic o historii, ekonomice, marketing a managementu letecke dopravy doporucuji dve knizky:

Rigas Doganis - The Airline Business v tuhle chvili je k dispozici druhe vydani, ktere rozebira leteckou dopravu do roku 2004. Netrpelive cekam na treti vydani...
Stephen Shaw - Airline Marketing and Management - seste a dle meho nazoru velice povedene vydani.

Chystam se na Straight and Level by Stephen Holloway a to by melo byt uz mnohem vic prave o cislech...cetl to nekdo?


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4081
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od HighFlyer »

drisha píše:A to si vážně naivně myslíte, že Ryanair má zisk z prodeje letenek??

Jsou mezi nami taci, kteri si nemysli, ale vidi z oficialne vydane vysledovky, ze Ryanair ma zisk ze souctu vsech provozovanych cinnosti, z nichz ta hlavni (78%) je provozovani pravidelne osobni letecke dopravy (nekteri tomu nepresne rikaji "prodej letenek").

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od poja »

vis kde se to da sehnat případne pujčit mohlo by se mi to hodit k diplomce

dider píše:Tem co by chteli vedet neco vic o historii, ekonomice, marketing a managementu letecke dopravy doporucuji dve knizky:

Rigas Doganis - The Airline Business v tuhle chvili je k dispozici druhe vydani, ktere rozebira leteckou dopravu do roku 2004. Netrpelive cekam na treti vydani...
Stephen Shaw - Airline Marketing and Management - seste a dle meho nazoru velice povedene vydani.

Chystam se na Straight and Level by Stephen Holloway a to by melo byt uz mnohem vic prave o cislech...cetl to nekdo?

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od dider »

poja píše:vis kde se to da sehnat případne pujčit mohlo by se mi to hodit k diplomce

dider píše:Tem co by chteli vedet neco vic o historii, ekonomice, marketing a managementu letecke dopravy doporucuji dve knizky:

Rigas Doganis - The Airline Business v tuhle chvili je k dispozici druhe vydani, ktere rozebira leteckou dopravu do roku 2004. Netrpelive cekam na treti vydani...
Stephen Shaw - Airline Marketing and Management - seste a dle meho nazoru velice povedene vydani.

Chystam se na Straight and Level by Stephen Holloway a to by melo byt uz mnohem vic prave o cislech...cetl to nekdo?


Ja kupuji vsechno pres Amazon nebo primo v Londyne. Amazon muzu klidne doporucit a navic ted s levnou librou se to utraci jedna radost.. :wink:

Bellamy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 29. 07. 2009, 21:46
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Bellamy »

opravdu ta kniha dotji 99 dolaru ? :shock:


kellys
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 08. 08. 2009, 12:24
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od kellys »

prosimvas mohli by ste mi niekto poradit, prvykrat sa stretavam s tym online check-in... na tejto stranke su 3 options, ktoru si mam akoze vybrat? :( alebo to je jedno?
https://www.bookryanair.com/SkySales/FR ... pos=SBFORM

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Malvolio »

kellys píše:prosimvas mohli by ste mi niekto poradit, prvykrat sa stretavam s tym online check-in... na tejto stranke su 3 options, ktoru si mam akoze vybrat? :( alebo to je jedno?
https://www.bookryanair.com/SkySales/FR ... pos=SBFORM

Je to jedno, všechny tři jsou rovnocenné.

kellys
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 08. 08. 2009, 12:24
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od kellys »

este sa chcem spytat, nemal by byt problem to, ze ja som este neplnoleta, ked letim s plnoletou osobou?

kellys
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 08. 08. 2009, 12:24
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od kellys »

ako to vlastne bude prebiehat na letisku? (v BA) vytlacim si ten online check-in a potom na letisku uz pojdem rovno na tu bezpecnostnu kontrolu alebo este nieco predtym treba spravit?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3160
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Online

Re: Ryanair

Příspěvek od Fabo »

Ak mas batozinu, je potrebne ju odovzdat na baggage drop-off. Inak ides rovno na bezp. kontrolu.

suhajek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 132
Registrován: 10. 01. 2009, 14:12
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od suhajek »

Na té stránce kterou si uvedla si vybereš kteroukoli z možností, já nejčastěji vybírám možnost 2 kde zadáš confirmation number, svůj e-mail a odkud kam letíš. Na další stránce vybereš osoby které odbavuješ (pokud vás v rezervaci bylo více) a následně zadáváš číslo dokladu, který musíte mít při odbavení u sebe, zpravidla dávám pas. Odsouhlasíš podmínky a vytiskneš. Ušetříš si na letišti čas. Jak již bylo psáno pokud nemáš tašku jen příruční zavazadlo tak jdeš rovnou ke kontrole. Může se Ti stát, že Ti u kontroly tašku převáží, nebo přeměří, záleží jak se jim bude, nebo nebude zdátt a zda to zrovna v ten den budou řešit. Po průchodu kontrolou dorazíš k bráně, kde si vás rozdělí - priority, non priority. Z Bratislavy mám zkušenost, že to fakt dodržují a opravdu priority jdou první. Dokonce se nám stalo, že nás mělo asi 20 priority tak nás vzali do busu zavřeli a vzali nás k letadlu, což se tak časo nestává.

Hiko
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 16. 07. 2008, 19:24
Oblíbené typy letadel: ATR, A340-600
Pohlaví: muž
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Hiko »

Mám dotaz, sice tuším, ale jen pro jistotu to chci od někoho povolanějšího potvrdit. Tedy: když jsem si koupil s Ryanairem zpáteční letenku a neproletím první segment, ten druhý se nezruší, že? Díky :wink:

suhajek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 132
Registrován: 10. 01. 2009, 14:12
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od suhajek »

Určitě ne to se bát nemusíš.

axen
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 112
Registrován: 06. 02. 2005, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od axen »

Hiko píše:Mám dotaz, sice tuším, ale jen pro jistotu to chci od někoho povolanějšího potvrdit. Tedy: když jsem si koupil s Ryanairem zpáteční letenku a neproletím první segment, ten druhý se nezruší, že? Díky :wink:


Nezrusi, osobne provereno cca pred mesicem.

komikk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 51
Registrován: 15. 01. 2009, 12:41
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od komikk »

Ryanair bude z Bratislavy lietať aj do Liverpoolu a Bologne: http://ekonomika.sme.sk/c/4971581/ryana ... logne.html

Ten Liverpool je už dlhšie známy, ale Bologna je myslím nová info


Odpovědět