Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

Marty-t píše:
Ryanair musí ve středu a ve čtvrtek kvůli stávce zrušit přes 300 letů, hlavně na jih Evropy. Dotkne se to až 50 tisíc cestujících
https://byznys.ihned.cz/c1-66201400-rya ... estujicich

současně s tím zřejmě FR podstřeluje ceny za které letenky nabízí - např. takové BRQ-BGY nabízí ow nyní i za 439 kč, což je, pokud si dobře vzpomínám, méně než avizovali v době kdy informovali o (znovu)zavedení linky od 28.10.2018

Z Ostravy jsem letěl BGY za 276 OW :) Takže z Brna to mám ještě moc drahé :)


tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od tramin »

Stejně jsem koupil,protože su z Brna:-)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: Ryanair

Příspěvek od persona »

JackBrno píše:
Marty-t píše:
Ryanair musí ve středu a ve čtvrtek kvůli stávce zrušit přes 300 letů, hlavně na jih Evropy. Dotkne se to až 50 tisíc cestujících
https://byznys.ihned.cz/c1-66201400-rya ... estujicich

současně s tím zřejmě FR podstřeluje ceny za které letenky nabízí - např. takové BRQ-BGY nabízí ow nyní i za 439 kč, což je, pokud si dobře vzpomínám, méně než avizovali v době kdy informovali o (znovu)zavedení linky od 28.10.2018

Z Ostravy jsem letěl BGY za 276 OW :) Takže z Brna to mám ještě moc drahé :)


26. 7. 2011, tedy přesně před 7 lety, jsem koupil toto. :-) A obávám se, že to brzo dopadne podobně.

From Brno (BRQ) to Milan (Bergamo) (BGY)
Mon, 05Sep11 Flight FR4692 Depart BRQ at 15:05 and arrive BGY at 16:25

COMING BACK

From Milan (Bergamo) (BGY) to Brno (BRQ)
Fri, 09Sep11 Flight FR4691 Depart BGY at 16:35 and arrive BRQ at 18:00

PASSENGERS

1. MR PERSONA ADT

PAYMENT DETAILS

********92.00 CZK Total Fare

*********0.00 CZK Taxes, Fees & Charges

*******300.00 CZK Passenger Fee: Web Check in

*******392.00 CZK Total Paid

FX rate : 0.04367 EUR
Total Paid in card holders currency : 17.12 EUR

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od persona »

Několik dní jsem se marně snažil koupit vnitrostátní let (Lisabon - Porto), ale odmítá to zpracovat. Původně jsem myslel, že je to kartou, které končí za měsíc platnost (nová se stejným číslem už je na cestě), zkoušel jsem to z jiné, ale bez úspěchu. Přitom jiné letenky, hotely bez problémů. Není tam nějaké omezení v Portugalsku anebo je to alergické na kartu vydanou v ČR?

mex
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 15. 08. 2008, 20:32
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od mex »

persona píše:Několik dní jsem se marně snažil koupit vnitrostátní let (Lisabon - Porto), ale odmítá to zpracovat. Původně jsem myslel, že je to kartou, které končí za měsíc platnost (nová se stejným číslem už je na cestě), zkoušel jsem to z jiné, ale bez úspěchu. Přitom jiné letenky, hotely bez problémů. Není tam nějaké omezení v Portugalsku anebo je to alergické na kartu vydanou v ČR?

Sem tam se to stane, pres appku to kupodivu pak vetsinou se stejnou kartou projde... jeste bych ceknul 3D secure nastaveni karty, ktery obvykle dela problem..


Mauny
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 15. 01. 2018, 13:38
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Mauny »

Nedávno jsem kupoval letenky na Lisabon <->Porto přes web s českou kartou a normálně to šlo...

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od pepa007 »

persona píše:Několik dní jsem se marně snažil koupit vnitrostátní let (Lisabon - Porto), ale odmítá to zpracovat. Původně jsem myslel, že je to kartou, které končí za měsíc platnost (nová se stejným číslem už je na cestě), zkoušel jsem to z jiné, ale bez úspěchu. Přitom jiné letenky, hotely bez problémů. Není tam nějaké omezení v Portugalsku anebo je to alergické na kartu vydanou v ČR?


mně se teď stalo něco podobnýho, šlo o vnitrostátní let v řecku. prostě zaboha ne a ne projít žádná platba, zkoušel jsem několik kreditek, zkoušel jsem paypal, nic nešlo. dost mě to nasralo, protože jsem pak všechno musel bookovat přes telefonní linku, což mě stálo samozřejmě prachy navíc.

problém jsem reportoval, ale samozřejmě se mi nikdy nikdo neozve. beru to jako takovou daň za lítání s ryanairem – člověk za ty peníze nemůže
čekat servis jak u Singapore. tak doufám že problém se vyřeší tak nějak sám od sebe, jak už to bývá.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od RAdek »

Z Ostravy jsem letěl BGY za 276 OW :) Takže z Brna to mám ještě moc drahé :)


Už to máš za 259 :-) OW, takže konec výmluv :-) Myslíte, že bude 28.10. v Bergamu na příletu vodní brána? Předpokládám, že v Brně bude v každém případě. Neodolal jsem inauguračnímu letu, byť je to na odletu za 389 :-)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

Jj, teď za 9.90€ OW to vypadá přijatelně :D

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Airbus380 »

No v Bergamu bude slavobrána těžko :)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od persona »

Nevysvětloval mi tu někdo u stejné linky před těmi 7 nebo 8 lety, když jsem letěl úplně první let BGY - BRQ (za hrozného deště a také za 10 EUR, ne-li 5), že slavobrána je jen při prvním letu nové aerolinky na cílovém letišti? :-) Já letím ve čtvrtek z Ostravy a Brno samozřejmě dám také, v listopadu nebo prosinci a nejpozději v lednu či únoru, jak naběhne nová dovolená. :-)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od persona »

pepa007 píše:
persona píše:Několik dní jsem se marně snažil koupit vnitrostátní let (Lisabon - Porto), ale odmítá to zpracovat. Původně jsem myslel, že je to kartou, které končí za měsíc platnost (nová se stejným číslem už je na cestě), zkoušel jsem to z jiné, ale bez úspěchu. Přitom jiné letenky, hotely bez problémů. Není tam nějaké omezení v Portugalsku anebo je to alergické na kartu vydanou v ČR?


mně se teď stalo něco podobnýho, šlo o vnitrostátní let v řecku. prostě zaboha ne a ne projít žádná platba, zkoušel jsem několik kreditek, zkoušel jsem paypal, nic nešlo. dost mě to nasralo, protože jsem pak všechno musel bookovat přes telefonní linku, což mě stálo samozřejmě prachy navíc.

problém jsem reportoval, ale samozřejmě se mi nikdy nikdo neozve. beru to jako takovou daň za lítání s ryanairem – člověk za ty peníze nemůže
čekat servis jak u Singapore. tak doufám že problém se vyřeší tak nějak sám od sebe, jak už to bývá.


Tak už mám pokračovací kartu a stále nic. Tak jsem koupil na přesun z Lisabonu do Porta vlak. :-) 12.50 EUR a možná to bude i o něco rychlejší.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Marty-t »

Další stávka pilotů Ryanairu je na obzoru - tentokrát v pátek 10.8. od 3:00 do 11.8. 3:00 - přidají se i piloti z bází v Německu. Přidají se tak k pilotům z Belgie, Irska a Švédska. Více na: https://www.austrianwings.info/2018/08/ ... yanair-an/

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od persona »

Tak tentokrat to minu relativne tesne. V nedeli (12. 9.) dopoledne z Bergama do Norimberka. Nejak se ty stavky mnozi.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od alesesl »

persona píše:Tak tentokrat to minu relativne tesne. V nedeli (12. 9.) dopoledne z Bergama do Norimberka. Nejak se ty stavky mnozi.


Akorat ze oni stavkuji v pátek 10.8. od 3:00 do 11.8. 3:00


Odpovědět