Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

stevard píše:S touhle linkou mam uplne opacnej zazitek. Bylo zatazeno, silny turbulence, lidi vydeseny, deti ubreceny, ze i stevardka pri jednom vetsim propadu prohodila "s**t" :D Hazelo to naadherne, den predtim byl divert do PRG.


A sakra, hned je mi lip, asi tam radeji sjedu autem :wink:


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Jinak dikes moc za odpovedi ohledne trasy :wink:

Gal Air
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 08. 05. 2006, 21:09
Stav: Offline

Příspěvek od Gal Air »


RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Příspěvek od RAdek »

Kousek z článku na:

http://profit.etrend.sk/77667/ludia-a-firmy/tvrdy-hrac-michael-oleary

T. Kulakowski opakuje známu víziu šéfa firmy o tom, že veľmi skoro sa bude lietať úplne zadarmo. Letiská sa zmenia na nákupné strediská, zábavné parky a ich majitelia budú platiť aerolíniám za to, že im prinesú klientov.

Akurát, že cesty nie sú iba o nakupovaní a zábave. A letiská potom nemusia mať ani na prevádzku. V Brne počuť, že Ryanair platí letisku za vybavenie jedného cestujúceho ešte menej, ako stačí na prevádzku, a straty pokrýva mesto.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

RAdek píše: V Brne počuť, že Ryanair platí letisku za vybavenie jedného cestujúceho ešte menej, ako stačí na prevádzku, a straty pokrýva mesto.


To je holt cena za typicky brněnský provinční šovinismus. Hlavně aby měli mezinárodní linku za každou cenu ať to stojí co to stojí...
Kolik peněz podobným způsobem nalili do Cirrusu a jak jepičí život ta linka měla?


Ondra
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 87
Registrován: 26. 10. 2005, 13:32
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Ondra »

RAdek píše: V Brne počuť, že Ryanair platí letisku za vybavenie jedného cestujúceho ešte menej, ako stačí na prevádzku, a straty pokrýva mesto.


To slyšels kde?

eif
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 103
Registrován: 27. 01. 2004, 15:15
Stav: Offline

Příspěvek od eif »

Zlin142 píše:To je holt cena za typicky brněnský provinční šovinismus. Hlavně aby měli mezinárodní linku za každou cenu ať to stojí co to stojí...
Kolik peněz podobným způsobem nalili do Cirrusu a jak jepičí život ta linka měla?


Dokonalá definice. Tedy pokud je to pravda... Jo a co vím, na linku C9 přispíval kraj, ne město. Ale ve všech ostatních věcech máš pravdu, předložky, čárky a tak :-)

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Predem se omlouvam, za dotaz, ktery se jiste da dohledat na strankach Ryanairu, ale moje aglictina je bohuzel docela slaba, tak mam prosbu, zda byste mi nekdo nemohl poradit. Jak je to u Ryana se zmenou data u letu? Pohopil jsem dobre z jejich webu, ze poplatek za zmenu data je 25 Eur? Jde o to, ze jedna kolegyne chtela zabookovat letenku BTS - HHN na 28.4. a mi to v hlave behem bookovani nejak zkratovalo a zaplatil jsem letenku na 24.4. :oops: :evil: Konkretne za cenu 0,01€ letenka + 9,98€ poplatky + 6€ zavazadlo. Takze se v zasade nic hrozneho nedeje, tech 440 korun se da ozelit. Protoze je jasne, ze asi nebudu platit poplatek 25€ za zmenu, kdyz mam za 16€ novou letenku :wink: No takze spis by me zajimalo, zda je to opravdu za 25€, nebo jsem to spatne pochopil. Pripadne jak to je se zrusenim letu - zda by se ten "spatny" let dal zrusit a pokud jo, tak zda vraci penize napr. za poplatky. A pripadne jak postupovat pri stornu letenky. Dik moc...

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

Kamyl píše:Predem se omlouvam, za dotaz, ktery se jiste da dohledat na strankach Ryanairu, ale moje aglictina je bohuzel docela slaba, tak mam prosbu, zda byste mi nekdo nemohl poradit. Jak je to u Ryana se zmenou data u letu? Pohopil jsem dobre z jejich webu, ze poplatek za zmenu data je 25 Eur? Jde o to, ze jedna kolegyne chtela zabookovat letenku BTS - HHN na 28.4. a mi to v hlave behem bookovani nejak zkratovalo a zaplatil jsem letenku na 24.4. :oops: :evil: Konkretne za cenu 0,01€ letenka + 9,98€ poplatky + 6€ zavazadlo. Takze se v zasade nic hrozneho nedeje, tech 440 korun se da ozelit. Protoze je jasne, ze asi nebudu platit poplatek 25€ za zmenu, kdyz mam za 16€ novou letenku :wink: No takze spis by me zajimalo, zda je to opravdu za 25€, nebo jsem to spatne pochopil. Pripadne jak to je se zrusenim letu - zda by se ten "spatny" let dal zrusit a pokud jo, tak zda vraci penize napr. za poplatky. A pripadne jak postupovat pri stornu letenky. Dik moc...


Za jakoukoli zmenu rezervace obecne u LC platis nejaky poplatek (+-30 EUR - takze 25 EUR je v tomhle pripade docela odpovidajici), je-li cena letenky bez poplatku drazsi nez ta, kterou mas koupenou, doplacis ten rozdil + nekde si nauctuji dalsi polatek za transakci kartou. Zadne jine poplatky bys platit nemel. Obcas (jako v tvem pripade) se ale vyplati si nechat letenku propadnout a koupit si jinou. Zrusit let v zadnem pripade nejde. Jinak zmena letu muze byt omezena trasou a smerem (napr. tak to maji Germanwings - kdyz si koupis jednosmernou letenku PRG-CGN a chces to zmenit, muzes si vybrat let jen na trase PRG-CGN a jen v tomto smeru)

Mne se u Ryanu stalo, ze jsem si zapomenul priplatit za zavazadlo (zvolil jsem, ze budu mit u sebe pouze prirucni zavazadlo) a kdyz jsem si pozdeji uvedomil, ze bych ale potreboval mit jedno odbavene, takz doplatit on-line tech par EUR pres web uz neslo - tak na to pozor (samozrejme dodatecne to jde zaplatit na letisti, ale to stoji vic).

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

MK píše:Za jakoukoli zmenu rezervace obecne u LC platis nejaky poplatek (+-30 EUR - takze 25 EUR je v tomhle pripade docela odpovidajici), je-li cena letenky bez poplatku drazsi nez ta, kterou mas koupenou, doplacis ten rozdil + nekde si nauctuji dalsi polatek za transakci kartou. Zadne jine poplatky bys platit nemel. Obcas (jako v tvem pripade) se ale vyplati si nechat letenku propadnout a koupit si jinou. Zrusit let v zadnem pripade nejde. Jinak zmena letu muze byt omezena trasou a smerem (napr. tak to maji Germanwings - kdyz si koupis jednosmernou letenku PRG-CGN a chces to zmenit, muzes si vybrat let jen na trase PRG-CGN a jen v tomto smeru)

Mne se u Ryanu stalo, ze jsem si zapomenul priplatit za zavazadlo (zvolil jsem, ze budu mit u sebe pouze prirucni zavazadlo) a kdyz jsem si pozdeji uvedomil, ze bych ale potreboval mit jedno odbavene, takz doplatit on-line tech par EUR pres web uz neslo - tak na to pozor (samozrejme dodatecne to jde zaplatit na letisti, ale to stoji vic).


Diky moc za informace, neda se nic delat, za blbost se plati... :evil:

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »


Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

Kamyl píše:http://ekonomika.idnes.cz/ryanair-spousti-cenovou-valku-leta-za-hubicku-f4w-/ekonomika.asp?c=A070509_185131_ekonomika_maf


Nevím v čem je ta cenová válka...z Brna jsem nenašel levnější tarif jak 500,- Kč...

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

tak Ryan přidává 7. linku z Bratislavy. do Gerony

RM
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 268
Registrován: 04. 06. 2003, 10:15
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Příspěvek od RM »

pepa007 píše:tak Ryan přidává 7. linku z Bratislavy. do Gerony

a planuju sa este dalsie z Bratislavy, do Talianska a Holandska...

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

ryanair více v brnu a varech?

Příspěvek od euroflyer »



Odpovědět