Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
RadekB
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 361
Registrován: 08. 03. 2010, 12:19
Oblíbené typy letadel: A350, A380, B747
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od RadekB »

Bon-Cu píše:
RadekB píše:Nevíte jestli RYR končí s Eilatem z Prahy ? Na duben už mě to nepustí.


Eilat je pravdepodobne iba zimna sezonna linka..


Boha, proč mě to nenapadlo sakra :lol:


Mtargem
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 26. 06. 2014, 13:45
Bydliště: BRU (PED)
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Mtargem »

Bon-Cu píše:
RadekB píše:Nevíte jestli RYR končí s Eilatem z Prahy ? Na duben už mě to nepustí.


Eilat je pravdepodobne iba zimna sezonna linka..


Anebo budou od dubna létat na nové letiště Eilat Timna Ramon International (ETM), protože Ovda se zavírá? ETM má fungovat od 22. ledna, s postupným náběhem nejprve domácích linek a od března i mezinárodních. Viz https://www.reuters.com/article/us-isra ... SKCN1OV1EN

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Airbus380 »

No je to možné, ale spíš sázím na tu sezonnost. Do Ejlatu i v minulých letech létaly linky z Evropy jen přes zimu. V létě se tam nikomu nechce kvůli teplotám 40+.

Marek.R
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 245
Registrován: 13. 07. 2006, 16:45
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Marek.R »

Chtěl bych se zeptat zda je možné zkontrolovat údaje o dokladech po online odbavení.

speedy_r
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 73
Registrován: 08. 05. 2018, 15:41
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: BTS/VIE
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od speedy_r »

Marek.R píše:Chtěl bych se zeptat zda je možné zkontrolovat údaje o dokladech po online odbavení.


Čo konkrétne? Isté číšla z dokladu si vieš pozrieť aj priamo na BP.


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Marty-t »

Podle zdroje http://www.airliners.de/ryanair-basen/48532 byl Ryanair již potřetí nucen snížit odhad ziskovosti, což vedlo k pádu ceny akcie. Důvodem byly zejména stávky, nárůst nákladů na personál a nárůst ceny ropy a to za současného výrazného tlaku na cenu letenky. Během měsíce tak bude vyhodnoceno, které z existujících linek a bází bude vhodné uzavřít. Budou také přehodnoceny další rozvojové plány... Mluví se o dočasných pracovních smlouvách a o sezónních bázích. Existující flotila 439 letadel měla podle původních plánů totiž letos narůst dle zdroje o 135 kusů Boeingů Max.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Marty-t »

asi před rokem jsem ve vlákně o Brnu rozvířil debatu okolo britských společností co obsluhují Brno - díky osobním zážitkům z báze na Stansteadu jsem úplně zapomněl, že Ryanair nemá sídlo v Británii, ale v Irsku.

Jenže na to aby byl považován za společnost z EU musí mít taky 51pct vlastníků z EU - což dle článku http://www.airliners.de/ryanair-brexit/47352 nemá - naopak 54% akcionářů je jak na potvoru z Británie ... Takže tvrdý exit by měl na Ryan katastrofální dopad. Proto teď začínají projekt co v takovém případě dělat... Tj. další tlak na cenu akcie směrem dolů...

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1250
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Orus-x »

Marty-t píše:asi před rokem jsem ve vlákně o Brnu rozvířil debatu okolo britských společností co obsluhují Brno - díky osobním zážitkům z báze na Stansteadu jsem úplně zapomněl, že Ryanair nemá sídlo v Británii, ale v Irsku.

Jenže na to aby byl považován za společnost z EU musí mít taky 51pct vlastníků z EU - což dle článku http://www.airliners.de/ryanair-brexit/47352 nemá - naopak 54% akcionářů je jak na potvoru z Británie ... Takže tvrdý exit by měl na Ryan katastrofální dopad. Proto teď začínají projekt co v takovém případě dělat... Tj. další tlak na cenu akcie směrem dolů...

Tu britskou dceru už vytvořili, Ryanair UK Ltd, mají AOC a zatím jedno v britské registru zapsané letadlo, B737-800 G-RUKA. Předpokládám, že upraví vlastnické podíly obou dvou společností tím směrem, aby to vyhovovalo legislativě EU. Jestli se to stihne do 29.3., nebo co vlastně vůbec bude, to asi nikdo neví

RadekB
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 361
Registrován: 08. 03. 2010, 12:19
Oblíbené typy letadel: A350, A380, B747
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od RadekB »

Airbus380 píše:No je to možné, ale spíš sázím na tu sezonnost. Do Ejlatu i v minulých letech létaly linky z Evropy jen přes zimu. V létě se tam nikomu nechce kvůli teplotám 40+.


Narazil jsem na celkem zajímavou věc. Všude se psalo, že Ovda se ještě tuhle sezónu dolítá a od zimy se začne na Ramon. V rezervačním systému RYRu chybí 4.3. a 11.3. lety z Prahy do Ovdy. Říkal jsem si, že budou vyprodané, ale přesně tyhle dva termíny se prodávají právě lety Praha - Ramon.
Proč tam posílají jen tyhle dva lety a proč vůbec ? :D Tušíte někdo ?

EDIT: Koukám, že přesně tyhle dva termíny se letí s RYR na Ramon i z/do Poznaně.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Fabo »

Napadaji me 2 logicke vysvetleni, bud je v ty dny letiste z nejakeho duvodu zavrene, a tak misto ruseni letu je FR radeji presouva na nove letiste, nebo chce v ty dny udelat provozni zkousku, kdyz zatim z noveho letiste nic mezinarodne nelita.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od pepa007 »

Marty-t píše:asi před rokem jsem ve vlákně o Brnu rozvířil debatu okolo britských společností co obsluhují Brno - díky osobním zážitkům z báze na Stansteadu jsem úplně zapomněl, že Ryanair nemá sídlo v Británii, ale v Irsku.

Jenže na to aby byl považován za společnost z EU musí mít taky 51pct vlastníků z EU - což dle článku http://www.airliners.de/ryanair-brexit/47352 nemá - naopak 54% akcionářů je jak na potvoru z Británie ... Takže tvrdý exit by měl na Ryan katastrofální dopad. Proto teď začínají projekt co v takovém případě dělat... Tj. další tlak na cenu akcie směrem dolů...


Můžu se zeptat jaký dopad má pokles ceny akcií na provoz a hospodaření společnosti a na její zákazníky?

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od beardie »

Vyššie ceny leteniek

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Marty-t »

MOL plánuje po 100pct. ovládnutí Laudamotionu v následujících let provést další akvizice a přeměnit tak Ryanair na konzorcium hned několika brandů - viz. http://www.airliners.de/ryanair-airlines/48668 . Zde se také popisují proběhlá jednání s Norwegianem, ale ten je asi zatím podle spekulací pro MOL příliš velké/drahé sousto...

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Marty-t »

Ryanair ve čtvrtletí prodělal půl miliardy. Ceny letenek jsou příliš nízké, varuje

Více na https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-log ... je-1355976

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od atr »

Neletěl jste někdo s Ryanair-em v rámci komplet dovolené od cestovky. Mám mít nárok na 20 kg zavazadlo a má být online check-in. 4 lidi z toho 1 dítě - budou po mě chtít příplatek za výběr místa, aby bylo dítě společně, anebo už se s tím počítá ? U zavazadel asi platí 1 ks 20 kg a asi se nedá v rámci rodiny sčítat ? Mohu si vzít 3x kufr do 20 kg a k tomu nadrozměrné zavazadlo - slunečník ? U klasického charteru nikdy nebyl se slunečníkem problém, ale tady tomu moc nevěřím. Dík


Odpovědět